dnes je 09.03.2021 a svátek má Františka

Doma je doma: Eliška Podzimková a Michal Škapa navrhli originální trička a bodýčka na podporu pěstounství

Přidat na Seznam.cz
Česká republika je jednou z mála zemí v Evropě, která umisťuje děti do ústavní péče. Studie však dokazují, že dětem především prospívá, když vyrůstají v prostředí domova. Tomuto tématu se proto rozhodla věnovat kampaň #domajedoma, která představuje veřejnosti benefity domácí, rodinné či pěstounské péče o děti, oproti péči ústavní.

Trochu jiná statistika

Česká republika je podle statistik zemí s největším počtem dětí, které vyrůstají v ústavní péči. Z toho téměř 20 % tvoří novorozenci a batolata do tří let. Pěstounská péče o děti v domácím prostředí přitom podle studií dítěti prospívá mnohem více a zásadně může ovlivnit i budoucnost dítěte. V Česku je však pěstounů velmi málo. I proto se kampaň s názvem  #domajedoma zaměřuje na tuto problematiku.

Doma je doma

Pod hlavičkou organizace a iniciativy Dobrý start se podařilo vytvořit unikátní kolekci originálních triček a dětských bodýček v podání známých umělců. Návrhy charitativních triček vytvořila mladá ilustrátorka Eliška Podzimková, která má za sebou spolupráci s hvězdnými jmény jako Jamie Oliver a Vogue Magazine a streetartový umělec Michal Škapa aka Tron, jenž je jedním z nejvýznamnějších tvůrců graffiti na české umělecké scéně. Oba umělci vytvořili své návrhy bez nároku na honorář. Výtěžek z prodeje pak poputuje spolu s dalšími aktivitami směřujícími k nalezení dostatečného množství pěstounů k podpoře rodinné péče a ke schválení systémové změny.

„Hodně lidí pořád neví, že tu pro děti, které by jinak skončily v ústavech, je i možnost pěstounské péče. Teď chceme oslovit ještě širší veřejnost - a vyzvat ji, aby nás v našem snažení o zvrácení osudů ohrožených dětí podpořila třeba i nákupem našich charitativních bodýček," říká Julie Kochová z Dobrého startu.

Zdroj: archiv Dobrý start

České osobnosti podporují pěstounství

Ke kampani #domajedoma se připojují i další známé osobnosti, které s organizací spolupracují. Mezi nimi i taková zvučná jména jako Martha Issová, manželé Tamara a Tomáš Klusovi, herečky Petra Nesvačilová či Hana Vágnerová a další. Většina těchto osobností již vystoupila ve virálním jarním spotu Různé cesty v rámci kampaně Díky pěstounství. Kampaň #domajedoma v lednu vyvrcholí premiérou klipu k nové písni Domů Báry Polákové a Dana Bárty, kteří se s prvním společným duetem rozhodli kampaň #domajedoma také podpořit.

Zdroj: archiv Dobrý start

Velký úspěch

Samotná kampaň odstartovala již 7. prosince. Kolekce triček a bodýček Díky pěstounství se však z velké části vyprodala již během prvního dne. V současnosti je proto k dostání jen omezené množství velikostí, barev a motivů. Zoufat ale nemusíte, iniciátoři kampaně intenzivně pracují na nových objednávkách pro nový rok.

Zdroj: archiv Dobrý start

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI DOBROČINNOST ĆESKÉ CELEBRITY ELIŠKA PODZIMKOVÁ MICHAL ŠKAPA HANA VÁGNEROVÁ MARTHA ISSOVÁ ANNA POLÍVKOVÁ PETRA NESVAČILOVÁ DĚTI

Související články

Skutečnost, že Aliku dnes řídí naše dcery, považuji za svůj největší osobní úspěch v podnikání, říká česká královna oříšků a milovnice koní Jana Kremlová

Znáte oříšky od Aliky? Tuto úspěšnou rodinnou firmu založila Jana Kremlová se svým manželem v roce 1992. Jaká byla cesta k prostějovským pražírnám a co pro ni znamená osobní úspěch, vám přinášíme v dalším exkluzivním rozhovoru, tentokrát s Janou Kremlovou, zakladatelkou společnosti Alika.

Celý článek

Úspěch je mix dřiny, štěstí a poučení se z předchozích chyb, říká průkopnice české kosmetiky Eva Štěpánková

Eva Štěpánková si ve svém životě zažila mnohé. I přes všechny překážky však dokázala od základů vybudovat úspěšnou firmu Ryor, která by mohla v odvětví přírodní kosmetiky konkurovat i zahraničí.

Celý článek

10 nejdražších kostýmů v historii filmů a seriálů

Kostýmy jsou esenciální součástí každého filmu, seriálů i dalších uměleckých představení. Připravili jsme pro vás žebříček těch nejdražších filmových a seriálových šatníků v historii.

Celý článek

Jana Zielinski: Každá doba má svou výzvu, když budeme otevření a inovativní, tak to zvládneme

Jméno Jany Zielinski je spojené se světovým designem. I díky ní mohou Češi rok co rok zhlédnout ikony světového i tuzemského designu na festivalu Designblok s mezinárodním renomé.

Celý článek

České osobnosti pod ledem! Otužování hýbe Českou republikou. Které známé tváře praktikují ledovou koupel?

Otužování v posledních týdnech skloňujeme ve všech možných pádech, alespoň tak vypadá čas trávený v zimních měsících v Česku. A je jedno, jestli máte za domem rybník, na zahradě barel s vodou nebo se vyběhnete vyválet ve sněhu. Podívejte se, jak na to jdou známé osobnosti.

Celý článek

Nordický vzor: počátky módní senzace a drahého luxusu

Nordické svetry jsou populární, ale drahou záležitostí letošní zimy. Skandinávský design je unikátní nejen svým vzhledem, ale také historií. Pojďte se s námi vydat na cestu po skandinávských zemích po stopách nordického designu.

Celý článek

„Podpora, zázemí, radost a úspěch,“ shrnuje náročný rok 2020 maminka a zakladatelka malé prosperující rodinné firmy O my dear s.r.o. Jana Baťková

Značka, která jejími slovy vznikla z lásky k tvoření, již funguje třetím rokem a nabízí na svém e-shopu nejen půvabné hrací kolotoče nad postýlku, ale také dřevěné hrazdičky s hračkami, barevné variace kousátek či originální dekorativní dřevěná světla.

Celý článek

Billie Eilish natočila dokument o svém životě

Mladá umělkyně dala nedávno vědět o svém prvním traileru jejího dokumentu. Snímek Billie Eilish pod názvem The World’s A Little Blurry brzy spatříte na svých obrazovkách. Těšíte se na něj?

Celý článek