dnes je 01.04.2020 a svátek má Hugo

DRAG Queens: Módní ikony a inspirace

Přidat na Seznam.cz
Víte, co vše se může skrývat pod zkratkou DRAG (dressed as a girl - oblečená jako dívka)? Dobám, kdy jsme si mysleli, že jsou to ty uřvané paní z karaoke a říkali jsme jim transky, odzvonilo. Pojďte s námi na exkurzi do světa plného zábavy a neskutečných módních kreací!  

Jednou z nejznámějších drag queens je RuPaul, kterého můžete znát i z velmi oblíbeného pořadu na Netflixu. Tento již šedesátiletý herec, zpěvák, moderátor a komik se zasadil o to, že jsou v naší společnosti drag queens daleko více pozitivně přijímány. Nejde o transgender osoby, které potřebují lékařskou pomoc, aby se ocitli v těle, které jim náleží. Nejde ani primárně o homosexuály, i když samozřejmě většina mužů, kteří se za ženy převlékají, jsou gayové. Jde prostě o kohokoliv, kdo se chce oblékat jako extravagantní hvězda, kdo chce bavit, kdo rozumí satiře a karikatuře.

Drag queens mají svoje oblíbené celebrity, kterými se inspirují, patří mezi ně třeba Diana Ross, Madonna nebo Cher. Dnes už se ale celebrity naopak inspirují u drag queens. Protože k tomu být jednou z nejlepších drag queens patří i dokonalá znalost make-upu a všech jeho možností, umění navrhovat a šít si vlastní kostýmy, pracovat s vycpávkami a korzety a najít ideální proporce.

Ve světě drag existuje několik disciplín, kterým se tito umělci mohou věnovat. Kromě soutěží královen krásy se mohou specializovat na karikatury a napodobování celebrit, lipsync (imitace zpívání známých hitů), stand-upy, moderaci, zpěv, tanec, herectví, youtubering - např. po shlédnutí tutoriálů jedné z nejtalentovanějších make-up artistek Kim Chi se vám bude zdát, že je Kim Kardashian nalíčená téměř přirozeně a musela to mít hotové do pěti minut.

Několik drag queens se proslavilo na uměleckém poli nejen kvůli své výstřednosti, ale i kvůli velkému talentu a píli. Nemůžeme nezmínit např. Divine, která drag přinesla do televizí už v šedesátých letech, Conchitu Wurst (výherkyni Eurovision Song Contest) nebo světoznámou režisérku queer filmů Chi Chi LaRue. Ale stále musí drag queens bojovat s nenávistnými jedinci, kteří jakoukoliv odchylku od normálu považují za odpornou. 

Svět drag queens je plný satiry, nelítostného humoru a lidí, kteří si často prošli nelehkým dospíváním. S lehkostí sobě vlastní se ale nade vše dokáží povznést, dělat si srandu ze sebe samých a ještě u toho vypadají naprosto fantasticky. „If you don't love yourself, how in the hell you gonna love somebody else?” (Když nemiluješ sám sebe, jak sakra budeš milovat někoho jiného?)

foto: pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
#moda LIFESTYLE ZE SPOLEČNOSTI DRAG QUEEN CON DRAG QUEEN QUEER RUPAUL CONCHITA WURST

Související články

Češi nevěří, že cesta ke zdravému tělu může být vydlážděná i bílou moukou a cukry, říká výživová poradkyně

Přinášíme vám exkluzivní rozhovor s výživovou poradkyní a influencerkou Hedvikou Hejdukovou. Jak zachovat zdravé tělo i mysl v době karantény? Jde vůbec jíst zdravě, rychle a levně zároveň? A co Češi dělají ve výživě špatně? Prozradíme v článku.

Celý článek

Celebrity bojují proti koronaviru Covid-19 v karanténě i charitou

Koronavirus Covid-19 si nevybírá. Vir napadl i bezpočet slavných celebrit, a tak i oni vytáhly do boje s virem, který v dnešní době sužuje celý svět. Některé pořádají charitativní sbírky a dávají své peníze charitě. Někteří vyzývají své fanoušky, aby zůstali v bezpečí.

Celý článek

Jak bojovat se zamlžením brýlí při nošení roušky, poradí optometrista

Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě. Noste roušky, jsme v tom totiž společně! Jestli ale také bojujete se zamlžováním vašich brýlí při nošení roušky, pak právě pro vás je tento článek...

Celý článek

Slavné svatební šaty Whitney Houston budou prodány v aukci

Tyhle šaty by snad chtěla mít každá nevěsta. Ikonické svatební šaty slavné zpěvačky Whitney Houston budou prodány v aukci. Zájemci mohou přihazovat na internetových stránkách aukční síně do konce dubna.

Celý článek

Po pěti letech opouští pozici kreativního ředitele Mulberry Johnny Coca

Španělský módní návrhář a kreativní ředitel Johnny Coca opouští po pěti letech britskou značku Mulberry. Kolekce na jaro a léto 2021 bude jeho poslední. 

Celý článek

Met Gala 2020 byla odložena na dobu neurčitou

Jedna z největších módních událostí roku se kvůli současné události odkládá na dobu neurčitou. Původně byla naplánovaná na 4. května 2020, vzhledem k šířícímu se koronaviru se ale ruší téměř všechny společenské akce. Met Gala není výjimkou.

Celý článek
Koronavirus COVID-19

Pandemie z druhé strany: Přináší i svá pozitiva

„Každé zlo je pro něco dobré“. Současná izolace lidí od společnosti přináší své klady. Na přírodě, na sobě samých.

Celý článek

Dezinfekční gel místo parfému

V reakci na globální nedostatek dezinfekčních gelů, poskytla francouzská luxusní společnost LVMH svá zařízení, která obvykle vyrábějí parfémy pro Louise Vuittona, Givenchy nebo Dior, k výrobě dezinfekcí a hydroalkoholických gelů.

Celý článek