dnes je 17.02.2020 a svátek má Miloslava

DRAG Queens: Módní ikony a inspirace

Přidat na Seznam.cz
Víte, co vše se může skrývat pod zkratkou DRAG (dressed as a girl - oblečená jako dívka)? Dobám, kdy jsme si mysleli, že jsou to ty uřvané paní z karaoke a říkali jsme jim transky, odzvonilo. Pojďte s námi na exkurzi do světa plného zábavy a neskutečných módních kreací!  

Jednou z nejznámějších drag queens je RuPaul, kterého můžete znát i z velmi oblíbeného pořadu na Netflixu. Tento již šedesátiletý herec, zpěvák, moderátor a komik se zasadil o to, že jsou v naší společnosti drag queens daleko více pozitivně přijímány. Nejde o transgender osoby, které potřebují lékařskou pomoc, aby se ocitli v těle, které jim náleží. Nejde ani primárně o homosexuály, i když samozřejmě většina mužů, kteří se za ženy převlékají, jsou gayové. Jde prostě o kohokoliv, kdo se chce oblékat jako extravagantní hvězda, kdo chce bavit, kdo rozumí satiře a karikatuře.

Drag queens mají svoje oblíbené celebrity, kterými se inspirují, patří mezi ně třeba Diana Ross, Madonna nebo Cher. Dnes už se ale celebrity naopak inspirují u drag queens. Protože k tomu být jednou z nejlepších drag queens patří i dokonalá znalost make-upu a všech jeho možností, umění navrhovat a šít si vlastní kostýmy, pracovat s vycpávkami a korzety a najít ideální proporce.

Ve světě drag existuje několik disciplín, kterým se tito umělci mohou věnovat. Kromě soutěží královen krásy se mohou specializovat na karikatury a napodobování celebrit, lipsync (imitace zpívání známých hitů), stand-upy, moderaci, zpěv, tanec, herectví, youtubering - např. po shlédnutí tutoriálů jedné z nejtalentovanějších make-up artistek Kim Chi se vám bude zdát, že je Kim Kardashian nalíčená téměř přirozeně a musela to mít hotové do pěti minut.

Několik drag queens se proslavilo na uměleckém poli nejen kvůli své výstřednosti, ale i kvůli velkému talentu a píli. Nemůžeme nezmínit např. Divine, která drag přinesla do televizí už v šedesátých letech, Conchitu Wurst (výherkyni Eurovision Song Contest) nebo světoznámou režisérku queer filmů Chi Chi LaRue. Ale stále musí drag queens bojovat s nenávistnými jedinci, kteří jakoukoliv odchylku od normálu považují za odpornou. 

Svět drag queens je plný satiry, nelítostného humoru a lidí, kteří si často prošli nelehkým dospíváním. S lehkostí sobě vlastní se ale nade vše dokáží povznést, dělat si srandu ze sebe samých a ještě u toho vypadají naprosto fantasticky. „If you don't love yourself, how in the hell you gonna love somebody else?” (Když nemiluješ sám sebe, jak sakra budeš milovat někoho jiného?)

foto: pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
#moda LIFESTYLE ZE SPOLEČNOSTI DRAG QUEEN CON DRAG QUEEN QUEER RUPAUL CONCHITA WURST

Související články

Má oblečení, které nosíme, psychologický efekt na naši náladu?

Existuje vztah mezi barvami našeho oblečení a naší náladou? Odborníci tvrdí, že ano. To, jak se oblékáme, má vliv nejen na naše okamžité rozpoložení a naopak, ale také na míru našeho sebevědomí a s tím související úspěšnost toho, co právě děláme.

Celý článek

Tři tipy, kam v interiéru umístit designové křeslo

Proč si zamilovat designová křesla BONNIE & CLYDE už víme z předchozího článku. Pojďte s námi objevit způsoby, jak takovým kouskům vybrat ideální místo ve vašem interiéru.

Celý článek

Tom Ford přesunul svou přehlídku z New Yorku do Los Angeles

Batika, roztrhané džíny, zvířecí vzory, sametové kostýmky. Zní vám to jako peklo? Podívejte se s námi na novou kolekci Toma Forda a zamilujete se i do těchto nedoceněných a nešťastně využívaných kreací.

Celý článek

V centrále Louis Vuitton si pořídili druhý největší diamant na světě

Diamant velký jako tenisový míček - takovou raritu si pořídila do své centrály v Paříži značka Louis Vuitton. Jde přitom o druhý největší diamant na světě.

Celý článek

Na Oskarech bodovala Natalie Portman s vyšitými jmény slavných režisérek

Máme za sebou předávání cen Oskar - nejočekávanější večer pro americký Hollywood. A my se ptáme, jaké byly nejlepší outfity na tomto předávání v letošním roce. A že bylo, na co se dívat!

Celý článek

Nevíte, jak se obléct na ples? Inspirujte se u celebrit, co vyrazily na Český ples!

Plesová sezona je v plném proudu, a pokud vám stejně jako nám přijde jako špatný nápad oblékat šaty z maturitního plesu, který se odehrál už před několika lety, vyrazte do půjčoven a obchodů! Před tím se ale podívejte na nejkrásnější róby, které se objevily na Českém plese.

Celý článek

Příběh jedněch džín z fast fashion řetězce

Odkud je bavlna, ze které se džíny šijí, jakými chemickými procesy se upravuje, odkud cestují kovové komponenty, kdo nám šije oblečení a jak je možné, že stojí tak málo? Pokud si stále nejste jisti, jestli chcete investovat do lokálních a udržitelných značek, tady najdete několik důvodů.

 

Celý článek

Módní návrhářka Jitka Klett na druhý ročník E-commerce plesu oblékla háčkované šaty a šperky za několik miliónů

Pozvání na druhý ročník pražského plesu E-commerce neodmítla módní návrhářka Jitka Klett, která se postarala o oblečení dalších krásných a úspěšných dam. Oblékla například zakladatelku Zásilkovny Simonu Kijonkovou.

Celý článek