dnes je 20.07.2019 a svátek má Ilja

Dřevěný dům zavěšený mezi stromy v kanadském lese vám učaruje

Přidat na Seznam.cz
Uvažovali jste někdy nad dřevostavbou zasazenou do čisté přírody? Posazenou mezi stromy nad krásným lesním kobercem? Tady jeden máte…

Hlavní struktura domu je postavena ze dřeva, po stranách s velkými trámy, které drží dům zasazený nad malé údolí společně s betonovým ukotvením. 230 metrů čtverečních poskytuje prostor úzkého dlouhého domu s barevnými cedrovými deskami, které tvoří pláště jednotlivých stěn.

„Dům je umístěný nad údolím, mezi dvěma velkými javorovými stromy s minimálním dopadem na životní prostředí,“ vyjádřilo se architektonické studio Llama Urban Design, které projekt postavilo. „Dům je posazený napříč v nejstrmější části svahu.“

Jedna část fasády je téměř plně glazovaná a otevírá cestu na balkón, který je situován směrem k jezeru. Zasklená terasa na druhé straně vyplňuje mezeru mezi strukturou domu a půdou lesa a poskytuje výhled na les samotný.

Vnější kovové schodiště nabízí přístup až na střechu. Interiér pak poskytuje prostor pro ložnici, druhý menší pokoj a samostatnou koupelnu. K tomu otevřená kuchyň s obývacím pokojem slouží jako jádro domu se středovým krbem a minimálním množstvím nábytku. Podlahy a stěny jsou zahaleny opět do javorové překližky. Celá stavba využívá pouze místní lesy a celý projekt získal první cenu v soutěži Ontario Wood Design Awards 2016.

dezeen.com

 

 

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE DESIGN STAVBA DŘEVOSTAVBA DŮM V LESE

Související články

Brno otevře první Re-shop v Česku

Brno má velký náskok před ostatními českými městy v recyklaci odpadu. Dva projekty, Re-use a Retro-use, již nějakou chvíli fungují a myšlenkový maraton, tzv. hackathon, dal příležitost vzniku prvního Re-shopu. Neočekávejte žádný obyčejný blešák, ale místo plné kreativity a obchod s poklady.

Celý článek

Co nesmí chybět ve vaší plážové tašce?

Jednou z nejpopulárnějších chvil roku, na kterou se těší skoro celý svět, je dovolená u moře. Pokud ji máte ještě před sebou, nechte se inspirovat, jak efektivně se připravit k moři.

Celý článek

Tip na výlet: Záhřeb a návštěva obchodu DeLight

Do Chorvatska na pobřeží se podíval snad každý Čech. Ale i hlavní město Záhřeb toho může nabídnout mnohem víc než jen skvělou zmrzlinu a krásnou katedrálu. V uličce kousek od náměstí se pyšní nádhernými modely obchod s dámskou kolekcí nové chorvatské značky Delight.

Celý článek

50 let od Woodstocku a festivalová móda se téměř nezměnila

V roce 1969 se nedaleko města Woodstock konal nejlegendárnější třídenní hudební festival všech dob. Půl milionu návštěvníků, protesty proti válce ve Vietnamu, nesmrtelní umělci, ale i originální móda, která rezonuje dodnes, to všechno může definovat jednu z klíčových a největších událostí na poli populární hudby.

Celý článek

Letní večerní párty look

Nekončící teplo, letní večery v plném proudu. Jste odhodlaná zajít na párty, jen vlastně nevíte, jak skloubit vaše chutě být sexy a fresh spolu s něžnou neodolatelností? Zkuste si vzít naše rady k srdci…

Celý článek

Dům ze seriálu Big Little Lies si můžete na léto pronajmout

Luxusní dům na pláži, ve kterém žila seriálová postava Madeline Martha Mackenzie, kterou ztvárnila herečka Reese Witherspoon, má sedm ložnic a osm koupelen. Nyní si ho můžete pronajmout.

Celý článek

Nábytek Star Wars, o kterém jste jistě vždycky snili, si nyní můžete koupit v USA

Nejspíš patříte mezi velké fandy Hvězdných válek a každou kapitolu mezigalaktické ságy naprosto hltáte. Pak vás nábytek v duchu Star Wars rozhodně potěší.

Celý článek

Berlínská móda je sexy

V hlavním městě našeho západního souseda se lidé ničeho nebojí. Nebojí se jiných kultur, kýče ani zanedbanosti. Může se stát, že nepoznáte rozdíl mezi bezdomovcem a mladíkem kráčejícím na přednášku na univerzitu. A úplně klidně okolo vás na kole projede úplně nahý člověk. A nikdo se neotočí.

Celý článek