dnes je 19.12.2018 a svátek má Ester

Dřevěný dům zavěšený mezi stromy v kanadském lese vám učaruje

Uvažovali jste někdy nad dřevostavbou zasazenou do čisté přírody? Posazenou mezi stromy nad krásným lesním kobercem? Tady jeden máte…

Hlavní struktura domu je postavena ze dřeva, po stranách s velkými trámy, které drží dům zasazený nad malé údolí společně s betonovým ukotvením. 230 metrů čtverečních poskytuje prostor úzkého dlouhého domu s barevnými cedrovými deskami, které tvoří pláště jednotlivých stěn.

„Dům je umístěný nad údolím, mezi dvěma velkými javorovými stromy s minimálním dopadem na životní prostředí,“ vyjádřilo se architektonické studio Llama Urban Design, které projekt postavilo. „Dům je posazený napříč v nejstrmější části svahu.“

Jedna část fasády je téměř plně glazovaná a otevírá cestu na balkón, který je situován směrem k jezeru. Zasklená terasa na druhé straně vyplňuje mezeru mezi strukturou domu a půdou lesa a poskytuje výhled na les samotný.

Vnější kovové schodiště nabízí přístup až na střechu. Interiér pak poskytuje prostor pro ložnici, druhý menší pokoj a samostatnou koupelnu. K tomu otevřená kuchyň s obývacím pokojem slouží jako jádro domu se středovým krbem a minimálním množstvím nábytku. Podlahy a stěny jsou zahaleny opět do javorové překližky. Celá stavba využívá pouze místní lesy a celý projekt získal první cenu v soutěži Ontario Wood Design Awards 2016.

dezeen.com

 

 

LIFESTYLE DESIGN STAVBA DŘEVOSTAVBA DŮM V LESE

Související články

Milý Ježíšku... Aneb, jaké dárky si přejí redaktorky Móda.cz

Ještě pořád bádáte, co koupit své drahé polovičce k Vánocům? Možná vám bude ideální inspirací to, co by si přály ženy z redakce Móda.cz.

Celý článek

Designové vychytávky na prosinec

Důmyslný doplněk i originální oděv potěší vždy, ale zejména na Vánoce. Neotřelé nápady z designového světa českých výrobců vás nadchnou.

Celý článek

Jak si ozdobit vánoční stromeček tento rok? Inspirujte se zajímavými nápady!

Vytvořit si osobitý a nádherný stromeček na Štědrý den podle svých představ je cílem snad každého . Existuje tolik představ o kouzelném stromečku...

Celý článek

Nakupte vánoční dárky chytře! Víme, čím zaručeně potěšíte

Praktické dárky jsou účelné, ale… Pod blyštivými světly vánočního stromku toužíme nalézt i něco jen a jen pro nás. A která žena by nemilovala parfémy! 

Celý článek

Jak si vyrobit alternativní vánoční strom

Jste milovníci přírody a uvažujete, jak ušetřit alespoň jeden smrček nebo borovičku tím, že si ho nekoupíte? Vyzkoušejte tyto alternativy vánočních stromů.

Celý článek

Jak si vyrobit krásné vánoční dekorace za pár korun?

Postačí trocha trpělivosti, času a odhodlání. Garantujeme, že budete mí velkou radost z toho, co si sami vyrobíte pro ještě krásnější Vánoce 2018!

Celý článek

Značka Hermès přináší vedle Birkinki také vánoční jídelní servis

Máte svou Birkinku? Značka Hermès začala vyrábět i jídelní servis. Bude se vám hodit ke kabelce.

Celý článek

Trendy laky na nehty: Které barvy jsou na zimu IN?

Opět je čas pro změnu manikúry a vy už nevíte, jakou barvu svým nehtíkům dát? Nezoufejte, nejste jediná. Tolik barev, tolik možností… tolik laků. My vám pro tento měsíc volbu ulehčíme.

Celý článek