dnes je 22.03.2019 a svátek má Leona

Dřevěný dům zavěšený mezi stromy v kanadském lese vám učaruje

Přidat na Seznam.cz
Uvažovali jste někdy nad dřevostavbou zasazenou do čisté přírody? Posazenou mezi stromy nad krásným lesním kobercem? Tady jeden máte…

Hlavní struktura domu je postavena ze dřeva, po stranách s velkými trámy, které drží dům zasazený nad malé údolí společně s betonovým ukotvením. 230 metrů čtverečních poskytuje prostor úzkého dlouhého domu s barevnými cedrovými deskami, které tvoří pláště jednotlivých stěn.

„Dům je umístěný nad údolím, mezi dvěma velkými javorovými stromy s minimálním dopadem na životní prostředí,“ vyjádřilo se architektonické studio Llama Urban Design, které projekt postavilo. „Dům je posazený napříč v nejstrmější části svahu.“

Jedna část fasády je téměř plně glazovaná a otevírá cestu na balkón, který je situován směrem k jezeru. Zasklená terasa na druhé straně vyplňuje mezeru mezi strukturou domu a půdou lesa a poskytuje výhled na les samotný.

Vnější kovové schodiště nabízí přístup až na střechu. Interiér pak poskytuje prostor pro ložnici, druhý menší pokoj a samostatnou koupelnu. K tomu otevřená kuchyň s obývacím pokojem slouží jako jádro domu se středovým krbem a minimálním množstvím nábytku. Podlahy a stěny jsou zahaleny opět do javorové překližky. Celá stavba využívá pouze místní lesy a celý projekt získal první cenu v soutěži Ontario Wood Design Awards 2016.

dezeen.com

 

 

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE DESIGN STAVBA DŘEVOSTAVBA DŮM V LESE

Související články

Qubus: Světoznámý český design

Jedni z nejvýraznějších českých designových návrhářů Jakub Berdych a Maxim Velčovský společně založili v roce 2002 Qubus Design studio. Pod hlavičkou Qubus vznikla řada kolekcí a produktů, které se úspěšně prodávají po celém světě.

 

Celý článek

Designové vychytávky na březen

S pomalu probouzejícím se jarem se zlepšuje i nálada. K ní vám dopomůže i český design, který ve všech směrech pohladí po duši a pomůže k pozitivnímu naladění. 

Celý článek

Nezaměnitelný styl Grace Kelly

Americká herečka, držitelka Oscara a monacká kněžna, ale především žena, od které se můžeme učit sebevědomí, eleganci a jedinečnému módnímu stylu. Během svého života okouzlila kněžna Grace miliony mužů i žen. Co nás na ní tak láká?

Celý článek

Papírovou nebo igelitovou tašku? My jsme pro starou dobrou klasiku v podobě síťovky!

Možná stále váháte mezi klasickou igelitkou a papírovou taškou. Mediální masáž podpořená ekologickými příznivci nás tlačí do určitých změn a rozhodnutí. Nám se ale od srdce zalíbil krásný český výrobek obohacený moderním designem.

Celý článek

Kam na wellness chvilky v České republice?

Milujete bublinkovou koupel, masáže nebo relax? Pak jste těmi pravými kandidáty na pozici wellnessáka. Kam si pro krásné chvilky přes víkend nebo ve volných dnech v týdnu zajet? 

Celý článek

Marek Musil: Nejlepší fotky z cest vznikají v místech, kde jsou podmínky k focení trochu bojové

Marek Musil je fotograf, jehož portfolio vás naprosto pohltí. Snímky ze tří rozdílných pouští na třech světadílech, podvodní fotografie ale také ucelené, černobílé soubory ze zákulisí Mercedes-Benz Prague Fashion Week mají mnoho co říct!

Celý článek

Výstavba nového domu v rámci starší městské kultury v Belgii je složitá, přesto ne nemožná

Architektka Sophie van Nonet přinesla do městského centra Belgie novou možnost postavení domu z cihel a s velkými okny. 

Celý článek

Designové vychytávky na únor

Krutá zima se drží České republiky zuby nehty. Proč si neudělat radost něčím výjimečným z dílen českým umělců a návrhářů? Zahřeje vás to i na duši!

Celý článek