dnes je 17.01.2019 a svátek má Drahoslav

Druhá kolekce Alice + Olivia s ilustrátorem Donaldem Robertsonem

Spolupráce návrhářů a ilustrátorů se těší čím dál větší popularitě. Podívejte se na originální kolekci návrhářky Stacey Bendet a ilustrátora Donalda Robertsona!

Spolupráce módních návrhářů a ilustrátorů se těší čím dál větší popularitě. Není se čemu divit, móda a ilustrace jsou skvělé samy o sobě. Když se ale tato dvě umění spojí dohromady, může z toho být úplný zázrak. Něco takového se povedlo mladé návrhářce Stacey Bendet, která pod svou značkou Alice + Olivia vytvořila jedinečnou kolekci ve spolupráci s ilustrátorem Donaldem Robertsonem.

Pestrobarevná letní kolekce je tak oživena podobně pestrými ilustracemi tohoto umělce. Celou kolekci provází motivy rtů a zvířecího potisku. Z původního plánu vytvořit pouze jednu košili nakonec vyšla celá kolekce, ve které najdeme skoro vše od sukní, šatů, triček či košil až po boty a kabelky.

Alice and olivia

Návrhářka Stacey Bendet s Donaldem spolupracovala již jednou při tvorbě kolekce v roce 2015. “První spolupráce, která s Donaldem kdy proběhla, byla jednou z mých nejoblíbenějších, protože jsme oba stavěli na společných nápadech a sdílení kreativity. Zároveň jsme si během tvoření kolekce užili spoustu legrace,” komentuje první spolupráci na kolekci, která vyšla v listopadu 2015.

Během vytváření pestrobarevné kolekce Stacey na Robertovu tvorbu myslela a požádala ho, zda by pro ni nevytvořil vzor, který by celou kolekci doplňoval. Připomněl jí vzor, který vytvořil už dříve a tak vznikla první blůza. Na konci léta pracovala návrhářka na zvířecích motivech, takže Robert vytvořil vzory, které byly pro její nápady jako dělané. Místo jedné blůzy tak vznikla celé kolekce.

Donald Robertson ilustrace

Ready-to-wear kolekce bude v prodeji od středy v obchodech a také na webové stránce aliceandolivia.com. Umělci jsou také na sociálních sítích. Ilustrátor Donald Robertson na svém instagramu @drawbertson často zveřejňuje ukázky svých prací a svými příspěvky oživuje feed pouhých 201 tisíc sledujících. Návrhářskou tvorbu lze také sledovat na instagramu, tentokrát pod uživatelským jménem @aliceandolivia. Pokud vás tedy baví sledovat nepříliš známé umělce, toto je náš malý tip.

Alice and olivia kolekce

Alice and olivia kolekce

aliceandolivia.com, wwd.com, instagram.com

DÁMSKÁ MÓDA ZAHRANIČNÍ TVORBA ALICE AND OLIVIA DONALD ROBERTSON SPOLUPRÁCE

Související články

Saint Laurent ukazuje pravou tvář letní kampaně

Modelky v této kampani hrají roli nových aristokratů a rozhodně se nebojí své sexuální orientace. Vypadají totiž báječně.

Celý článek

Aktuální kolekce české značky Design Dictat přináší jednoduché linie

Značka, která má u nás své místo a kterou bedlivě sledujeme, opět přichází s jednoduchými liniemi, které většina žen miluje. Nejčistší minimalismus tu tvoří hlavní podstatu celé kolekce.

Celý článek

Kate Moss a Kaia Gerber novými tvářemi jarní kampaně Stella McCartney

Udržitelnost a cirkulární ekonomika je hlavní téma nové jarní kampaně módního domu Stella McCartney. Tvářemi kolekce se staly supermodelka Kate Moss a dcera Cindy Crawford, Kaia Gerber.

Celý článek

Bikiny i klasické plavky ze spojení House of Harlow 1960 x REVOLVE

O značce House of Harlow 1960 jsme vám ještě nepsali. Je nejvyšší čas to napravit, zejména vám ukázat jejich nejnovější spolupráci s prodejcem Revolve.com.

Celý článek

Designové vychytávky na leden

Leden přináší od českých návrhářů pestrý výběr z toho nejlepšího, co design u nás nabízí. Udělějte si radost! 

Celý článek

Jarní kampaň značky Coach míří na pouť

Módní značka Coach si pro svou jarní kampaň roku 2019 zajela do Los Angeles na klasickou pouť plnou kolotočů.

Celý článek

11 svetrů, které v zimě unosíte do práce a nestojí majlant

Aby vrchní svršky plnily v zimě všechny funkce, není úplná balada. Není to však nereálné. Mrkněte na náš výběr jedenácti svetrů v různých podobách, které teď pořídíte za dostupné ceny.

 

Celý článek

Nejpopulárnější módní kampaně roku 2018

Zdá se, že rok utekl jako voda. Přitom módních kampaní bylo zase o kousek více než rok předtím. Které byly ty nejvíce populární?

Celý článek