dnes je 19.08.2018 a svátek má Ludvík

Druhá kolekce Alice + Olivia s ilustrátorem Donaldem Robertsonem

Spolupráce návrhářů a ilustrátorů se těší čím dál větší popularitě. Podívejte se na originální kolekci návrhářky Stacey Bendet a ilustrátora Donalda Robertsona!

Spolupráce módních návrhářů a ilustrátorů se těší čím dál větší popularitě. Není se čemu divit, móda a ilustrace jsou skvělé samy o sobě. Když se ale tato dvě umění spojí dohromady, může z toho být úplný zázrak. Něco takového se povedlo mladé návrhářce Stacey Bendet, která pod svou značkou Alice + Olivia vytvořila jedinečnou kolekci ve spolupráci s ilustrátorem Donaldem Robertsonem.

Pestrobarevná letní kolekce je tak oživena podobně pestrými ilustracemi tohoto umělce. Celou kolekci provází motivy rtů a zvířecího potisku. Z původního plánu vytvořit pouze jednu košili nakonec vyšla celá kolekce, ve které najdeme skoro vše od sukní, šatů, triček či košil až po boty a kabelky.

Alice and olivia

Návrhářka Stacey Bendet s Donaldem spolupracovala již jednou při tvorbě kolekce v roce 2015. “První spolupráce, která s Donaldem kdy proběhla, byla jednou z mých nejoblíbenějších, protože jsme oba stavěli na společných nápadech a sdílení kreativity. Zároveň jsme si během tvoření kolekce užili spoustu legrace,” komentuje první spolupráci na kolekci, která vyšla v listopadu 2015.

Během vytváření pestrobarevné kolekce Stacey na Robertovu tvorbu myslela a požádala ho, zda by pro ni nevytvořil vzor, který by celou kolekci doplňoval. Připomněl jí vzor, který vytvořil už dříve a tak vznikla první blůza. Na konci léta pracovala návrhářka na zvířecích motivech, takže Robert vytvořil vzory, které byly pro její nápady jako dělané. Místo jedné blůzy tak vznikla celé kolekce.

Donald Robertson ilustrace

Ready-to-wear kolekce bude v prodeji od středy v obchodech a také na webové stránce aliceandolivia.com. Umělci jsou také na sociálních sítích. Ilustrátor Donald Robertson na svém instagramu @drawbertson často zveřejňuje ukázky svých prací a svými příspěvky oživuje feed pouhých 201 tisíc sledujících. Návrhářskou tvorbu lze také sledovat na instagramu, tentokrát pod uživatelským jménem @aliceandolivia. Pokud vás tedy baví sledovat nepříliš známé umělce, toto je náš malý tip.

Alice and olivia kolekce

Alice and olivia kolekce

aliceandolivia.com, wwd.com, instagram.com

DÁMSKÁ MÓDA ZAHRANIČNÍ TVORBA ALICE AND OLIVIA DONALD ROBERTSON SPOLUPRÁCE

Související články

Dámské trenýrky na doma i na spaní

Taháte partnerovi ze skříně trenýrky, protože se vám v nich dobře spí? Nebo si dokonce kupujete pánské trenýrky sama pro sebe? Už nemusíte. Zoot přichází s kolekcí i pro ženy.

Celý článek

Zlatá namíchaná s purpurovou v sexy duchu - jaro Dundas 2019

Peter Dundas uvedl jarní kolekci plnou mini sukní, černé, zlaté a s důrazem na strukturu oděvu.

Celý článek

Jak se nosí svetr i v létě

O tom, že si tohle léto užíváme tropické teploty není pochyb, ale chladná rána na sebe nenechají dlouho čekat. Tak na ně buďme připravené.

Celý článek

Calvin Klein se vrací s kampaní s Kim Kardashian a Kylie Jenner

Calvin Klein posílá do světa podzimní snímky ze své kampaně v tónech černé a bílé.

Celý článek

Jeee, na Václaváku je pouť!

Takhle pojmenoval kamarád mé skvělé kamarádky, když míjel chystající se Prague Pride.

Celý článek

Pánská jarní kolekce Giorgio Armani 2019 ctí len a denim

Z jarní pánské kolekce Giorgio Armani je patrný jistý návrat v čase. Ale nepřišlo žádné retro. Jen inspirace přetvořená do nového trendu.

Celý článek

NAĎA GOCMANOVÁ uvádí novou kolekci Podzim/Zima “linka,čára“

Nevím, jestli je to tím, že jsem starší, ale postupem času vnímám věci jinak. Proto mi je letošní inspirací pro kolekci Podzim/Zima  “linka,čára,“ říká Naďa Gocmanová.

Celý článek