dnes je 21.06.2018 a svátek má Alois

Druhá kolekce Alice + Olivia s ilustrátorem Donaldem Robertsonem

Spolupráce návrhářů a ilustrátorů se těší čím dál větší popularitě. Podívejte se na originální kolekci návrhářky Stacey Bendet a ilustrátora Donalda Robertsona!

Spolupráce módních návrhářů a ilustrátorů se těší čím dál větší popularitě. Není se čemu divit, móda a ilustrace jsou skvělé samy o sobě. Když se ale tato dvě umění spojí dohromady, může z toho být úplný zázrak. Něco takového se povedlo mladé návrhářce Stacey Bendet, která pod svou značkou Alice + Olivia vytvořila jedinečnou kolekci ve spolupráci s ilustrátorem Donaldem Robertsonem.

Pestrobarevná letní kolekce je tak oživena podobně pestrými ilustracemi tohoto umělce. Celou kolekci provází motivy rtů a zvířecího potisku. Z původního plánu vytvořit pouze jednu košili nakonec vyšla celá kolekce, ve které najdeme skoro vše od sukní, šatů, triček či košil až po boty a kabelky.

Alice and olivia

Návrhářka Stacey Bendet s Donaldem spolupracovala již jednou při tvorbě kolekce v roce 2015. “První spolupráce, která s Donaldem kdy proběhla, byla jednou z mých nejoblíbenějších, protože jsme oba stavěli na společných nápadech a sdílení kreativity. Zároveň jsme si během tvoření kolekce užili spoustu legrace,” komentuje první spolupráci na kolekci, která vyšla v listopadu 2015.

Během vytváření pestrobarevné kolekce Stacey na Robertovu tvorbu myslela a požádala ho, zda by pro ni nevytvořil vzor, který by celou kolekci doplňoval. Připomněl jí vzor, který vytvořil už dříve a tak vznikla první blůza. Na konci léta pracovala návrhářka na zvířecích motivech, takže Robert vytvořil vzory, které byly pro její nápady jako dělané. Místo jedné blůzy tak vznikla celé kolekce.

Donald Robertson ilustrace

Ready-to-wear kolekce bude v prodeji od středy v obchodech a také na webové stránce aliceandolivia.com. Umělci jsou také na sociálních sítích. Ilustrátor Donald Robertson na svém instagramu @drawbertson často zveřejňuje ukázky svých prací a svými příspěvky oživuje feed pouhých 201 tisíc sledujících. Návrhářskou tvorbu lze také sledovat na instagramu, tentokrát pod uživatelským jménem @aliceandolivia. Pokud vás tedy baví sledovat nepříliš známé umělce, toto je náš malý tip.

Alice and olivia kolekce

Alice and olivia kolekce

aliceandolivia.com, wwd.com, instagram.com

DÁMSKÁ MÓDA ZAHRANIČNÍ TVORBA ALICE AND OLIVIA DONALD ROBERTSON SPOLUPRÁCE

Související články

Resort kolekci Victoria Beckham ovládly výrazné vzory

Kdo čekal, že ve Victoria Beckham resort kolekci pro jaro 2019 uvidí čistý minimalismus, je na omylu. Oděvy hýří výraznými střihy a pestrými vzory.

Celý článek

Outfity Meghan Markle od okamžiku, co se stala Vévodkyní ze Sussexu

Co obléká nová britská vévodkyně už na své oficiální pozici manželky prince Harryho?

Celý článek

Karen Walker představila velmi jemnou a ženskou Resort kolekci 2019

Karen Walker se rozhodla udělat ženy opět ženami. Její kolekce je plná šatů, mini délek a decentních barev.

Celý článek

Hana Soukupová v tropických plavkách září ve španělské Elle

Jedna z nejúspěšnějších českých modelek Hana Soukupová oblékla plavky a zazářila v nejnovějším vydání španělské Elle.

Celý článek

Pánská Ralph Lauren kolekce kombinuje eleganci a sportovní prvky

Černá a bílá, sportovní prvky a elegantní střihy. Tyto pojmy nás napadnou při pohledu na Ralph Lauren pánskou kolekci pro jaro/léto 2019.

Celý článek

Dostupná trika s motivem vodního života od malíře Marcina Wolskiho

Odstíny modré vévodí kolekci triček, které speciálně pro Medicine navrhl polský malíř Marcin Wolski. Pánské seženete pod pět stovek, dámské za čtyři a všechny stojí zato!

Celý článek

Stella McCartney začne prodávat repliky večerních svatebních šatů Meghan Markle

Na svůj svatební den oblékla Meghan hned dvoje šaty. Kromě těch svatebních od Givenchy se večer převlékla do dlouhých šatů Stella McCartney. Právě ty si bude možné pořídit.

Celý článek

Delpozo Resort kolekce 2019 opět hýří výraznými barvami

Barvy, volány a výrazné střihy. Delpozo je zpět se svojí resort kolekcí pro jaro 2019.

Celý článek