dnes je 23.05.2019 a svátek má Vladimír

Druhá kolekce Alice + Olivia s ilustrátorem Donaldem Robertsonem

Přidat na Seznam.cz
Spolupráce návrhářů a ilustrátorů se těší čím dál větší popularitě. Podívejte se na originální kolekci návrhářky Stacey Bendet a ilustrátora Donalda Robertsona!

Spolupráce módních návrhářů a ilustrátorů se těší čím dál větší popularitě. Není se čemu divit, móda a ilustrace jsou skvělé samy o sobě. Když se ale tato dvě umění spojí dohromady, může z toho být úplný zázrak. Něco takového se povedlo mladé návrhářce Stacey Bendet, která pod svou značkou Alice + Olivia vytvořila jedinečnou kolekci ve spolupráci s ilustrátorem Donaldem Robertsonem.

Pestrobarevná letní kolekce je tak oživena podobně pestrými ilustracemi tohoto umělce. Celou kolekci provází motivy rtů a zvířecího potisku. Z původního plánu vytvořit pouze jednu košili nakonec vyšla celá kolekce, ve které najdeme skoro vše od sukní, šatů, triček či košil až po boty a kabelky.

Alice and olivia

Návrhářka Stacey Bendet s Donaldem spolupracovala již jednou při tvorbě kolekce v roce 2015. “První spolupráce, která s Donaldem kdy proběhla, byla jednou z mých nejoblíbenějších, protože jsme oba stavěli na společných nápadech a sdílení kreativity. Zároveň jsme si během tvoření kolekce užili spoustu legrace,” komentuje první spolupráci na kolekci, která vyšla v listopadu 2015.

Během vytváření pestrobarevné kolekce Stacey na Robertovu tvorbu myslela a požádala ho, zda by pro ni nevytvořil vzor, který by celou kolekci doplňoval. Připomněl jí vzor, který vytvořil už dříve a tak vznikla první blůza. Na konci léta pracovala návrhářka na zvířecích motivech, takže Robert vytvořil vzory, které byly pro její nápady jako dělané. Místo jedné blůzy tak vznikla celé kolekce.

Donald Robertson ilustrace

Ready-to-wear kolekce bude v prodeji od středy v obchodech a také na webové stránce aliceandolivia.com. Umělci jsou také na sociálních sítích. Ilustrátor Donald Robertson na svém instagramu @drawbertson často zveřejňuje ukázky svých prací a svými příspěvky oživuje feed pouhých 201 tisíc sledujících. Návrhářskou tvorbu lze také sledovat na instagramu, tentokrát pod uživatelským jménem @aliceandolivia. Pokud vás tedy baví sledovat nepříliš známé umělce, toto je náš malý tip.

Alice and olivia kolekce

Alice and olivia kolekce

aliceandolivia.com, wwd.com, instagram.com

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA ZAHRANIČNÍ TVORBA ALICE AND OLIVIA DONALD ROBERTSON SPOLUPRÁCE

Související články

Nostalgická podzimní kolekce Alexander McQueen vás vezme na cestu historií

Vraťme se o pár desítek let zpátky, do Británie roku 1950, kdy se fotily realistické fotografie, upřednostňovaly se noční kluby a taneční sály a důraz se kladl na poezii, malbu, literaturu i divokou přírodu.

Celý článek

Alberta Ferretti se zaměřila na denní outfity ve spojení s lehkou výstředností

Italská návrhářka se tentokrát více zaměřila na denní outfity, aby však nezklamala, přidala pár šatů ala červený koberec, u kterých se inspirovala mořem.

Celý článek

Whoopi Goldberg má vlastní oděvní značku s širokým výběrem velikostí

Herečka Whoopi Goldberg se rozhodla, že vám usnadní ranní rozhodování co na sebe, a to bez rozdílu, zda nosíte velikost XS nebo 3XL.

Celý článek

Nová americká značka DOOZ se specializuje na módu podle znamení zvěrokruhu

Promyšlený koncept značky DOOZ nadchne milovníky astrologie a luxusu. Začínající značka z New Yorku barevně odlišuje jednotlivá znamení zvěrokruhu, nabízí kabelky inspirované měsícem a povzbuzuje k důvěře k odborným horoskopům.

Celý článek

Šest značek, jejichž potištěné látky budete milovat po celé léto

Značek, které vás doopravdy osloví a vy si je už nadobro zapamatujete, není mnoho. My vám však zaručíme, že pokud patříte mezi milovníky letních potisků, pak si tyto značky zapamatujete už jednou pro vždy.

Celý článek

Značka Burberry poprvé do své kampaně obsadila modelku Gigi Hadid

Gigi Hadid poprvé obsadila hlavní roli v módní kampani britské značky Burberry. Při té příležitosti v ní ztvárnila čtyři vzhledy nejenom co se týče módních outfitů.

Celý článek

Oblíbená dánská značka současnosti Saks Potts se těší velké oblibě u slavných žen

Skandinávské duo návrhářek tvoří neobvykle barevné kožichy a kabáty. Explozi duhy na kožešinách, ale i elastických modelech, milují světové hvězdy mezi modelkami i zpěvačkami. 

Celý článek
Kendall Jenner

Kendall Jenner jako nespoutaná kráska v novém krátkém filmu značky Longchamp

Francouzská značka Longchamp má zkrátka co nabídnout! Ani v letošní kolekci pro jaro / léto 2019 nechyběla elegance, smyslnost, ale také živelnost a energie.

Celý článek