dnes je 19.05.2019 a svátek má Ivo

Druhá kolekce Riccarda Tisci touží změnit dnešní Londýn

Přidat na Seznam.cz
Kolekce odrážející nejenom podzimní a zimní období roku 2019, ale také kontrasty v britské kultuře a počasí přinesla několik myšlenek.

Druhou kolekci módního domu Burberry nazval kreativní návrhář Riccardo Tisci „Tempest“. Podle tiskové zprávy se rozhodl poukázat svými modely na klimatické změny v enviromentálním smyslu, ale také v tom politickém. Bouřlivé časy pro Spojené království přináší mnoho otazníků. Burberry se přesto snaží být globální značkou, která předkládá pozitivní poselství mezi módním trhem a jednotlivými generacemi.

Přehlídku startovaly modely pro mladé dívky a chlapce v okatých barevných kombinacích, klasických kšiltech, v kožených kabátech i bundách, s výraznými třásněmi, zlatými doplňky a celkově v divokém designu.

Následovaly modely pro dospělé, které se opakovaně ve své práci snaží zasadit do vlastní nostalgie ze studentských let. Tisci si však uvědomuje, že dnešní Londýn je jiný, méně svobodný a tyto kontrasty se návrhář snaží ukotvit, aby si mladí lidé uvědomili, že mohou mít vlastní názor.


Klasické pánské obleky a dámské kostýmky v několika odstínech hnědé a béžové přinesly potřebnou okázalost. Žádný model však nebyl monochromatický, protože právě detaily dělají celek tím, čím je.

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA PÁNSKÁ KOLEKCE BURBERRY RICCARDO TISCI LONDON FASHION WEEK

Související články

Nová americká značka DOOZ se specializuje na módu podle znamení zvěrokruhu

Promyšlený koncept značky DOOZ nadchne milovníky astrologie a luxusu. Začínající značka z New Yorku barevně odlišuje jednotlivá znamení zvěrokruhu, nabízí kabelky inspirované měsícem a povzbuzuje k důvěře k odborným horoskopům.

Celý článek

Značka Burberry poprvé do své kampaně obsadila modelku Gigi Hadid

Gigi Hadid poprvé obsadila hlavní roli v módní kampani britské značky Burberry. Při té příležitosti v ní ztvárnila čtyři vzhledy nejenom co se týče módních outfitů.

Celý článek

Oblíbená dánská značka současnosti Saks Potts se těší velké oblibě u slavných žen

Skandinávské duo návrhářek tvoří neobvykle barevné kožichy a kabáty. Explozi duhy na kožešinách, ale i elastických modelech, milují světové hvězdy mezi modelkami i zpěvačkami. 

Celý článek

Debutová Resort kolekce Virginie Viard pro Chanel nadchla diváky

Virginie Viard byla po smrti Karla Lagerfelda jmenována do funkce kreativní ředitelky. Její debutová Cruise kolekce 2020 ukázala jasný směr, kterým se nyní bude módní dům ubírat.

Celý článek

Klára Nademlýnská v kolekci jaro / léto 2019 vsadila na různorodost a kombinovatelnost materiálů

Na první pohled nesourodá kolekce přináší hravou a jednoduše kombinovanou sérii jarních a letních kousků.

Celý článek

5 návrhářů, kteří byli vybráni pro prestižní výstavu na MET GALA v New Yorku

Významná módní výstava v Metropolitním muzeu umění v New Yorku otevře již brzy své brány. Za nimi se skrývají ty nejzvučnější návrhářská jména, ale i 5 nováčků, kteří si pozornost zaslouží stejným dílem!

Celý článek

Kolekce Cruise 2020 značky Dior je plná kultury, tradic a pocitů

Maria Grazia Chiuri rozvíjí kolekce u značky Dior neskutečně intuitivně a přirozeně. Její aktuální práce se odráží od místa, které již inspirovalo mnoho umělců, básníků a dobrodruhů.

Celý článek
Chiara Ferragni Logomania

Nová kolekce Chiary Ferragni

Italská kráska Chiara Ferragni na sebe upozornila již více než před deseti lety svým blogem The Blonde Salad a zanedlouho se stala jednou z nejvlivnějších fashion influencerů. Před dvěma lety otevřela v Miláně první obchod se svou značkou Chiara Ferragni Collection a my se teď zaměříme na její nejnovější kolekci.

Celý článek