dnes je 22.07.2019 a svátek má Magdaléna

Druhá kolekce Riccarda Tisci touží změnit dnešní Londýn

Přidat na Seznam.cz
Kolekce odrážející nejenom podzimní a zimní období roku 2019, ale také kontrasty v britské kultuře a počasí přinesla několik myšlenek.

Druhou kolekci módního domu Burberry nazval kreativní návrhář Riccardo Tisci „Tempest“. Podle tiskové zprávy se rozhodl poukázat svými modely na klimatické změny v enviromentálním smyslu, ale také v tom politickém. Bouřlivé časy pro Spojené království přináší mnoho otazníků. Burberry se přesto snaží být globální značkou, která předkládá pozitivní poselství mezi módním trhem a jednotlivými generacemi.

Přehlídku startovaly modely pro mladé dívky a chlapce v okatých barevných kombinacích, klasických kšiltech, v kožených kabátech i bundách, s výraznými třásněmi, zlatými doplňky a celkově v divokém designu.

Následovaly modely pro dospělé, které se opakovaně ve své práci snaží zasadit do vlastní nostalgie ze studentských let. Tisci si však uvědomuje, že dnešní Londýn je jiný, méně svobodný a tyto kontrasty se návrhář snaží ukotvit, aby si mladí lidé uvědomili, že mohou mít vlastní názor.


Klasické pánské obleky a dámské kostýmky v několika odstínech hnědé a béžové přinesly potřebnou okázalost. Žádný model však nebyl monochromatický, protože právě detaily dělají celek tím, čím je.

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA PÁNSKÁ KOLEKCE BURBERRY RICCARDO TISCI LONDON FASHION WEEK

Související články

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek

Z couture kolekce Givenchy je cítit respekt ke značce ale i touha inovovat

Clare Waight Keller je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy dva roky. Za tu dobu si vydobyla své místo a všem ukázala, že ačkoliv pro ni bylo couture něco nového, zhostila se toho skvěle. Z jejích modelů je cítit respekt k módnímu domu ale i touha zkoušet nové věci.  

Celý článek

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Celý článek

Bílá romantika Sandry Švédové

Jemnost a ženskost předvedla na své poslední přehlídce FakeRules, česká návrhářka Sandra Švédová. Nebála se použít průhledné látky ani nejkvalitnější hedvábí. Kombinace studených barev a materiálu vytvořila romantickou fashion show, na kterou diváci dlouho nezapomenou.

Celý článek

Letní módní tip: Šaty z kolekce Eternal Italian Sun

Nová tvář na české módní scéně, Olga Afanasjeva, představuje kolekci, která zaujme všechny ženy, které hledají praktické, pohodlné a vzdušné letní šaty, které jsou ale zároveň elegantní a nadčasové.

Celý článek