dnes je 03.04.2020 a svátek má Richard

Druhá kolekce Riccarda Tisci touží změnit dnešní Londýn

Přidat na Seznam.cz
Kolekce odrážející nejenom podzimní a zimní období roku 2019, ale také kontrasty v britské kultuře a počasí přinesla několik myšlenek.

Druhou kolekci módního domu Burberry nazval kreativní návrhář Riccardo Tisci „Tempest“. Podle tiskové zprávy se rozhodl poukázat svými modely na klimatické změny v enviromentálním smyslu, ale také v tom politickém. Bouřlivé časy pro Spojené království přináší mnoho otazníků. Burberry se přesto snaží být globální značkou, která předkládá pozitivní poselství mezi módním trhem a jednotlivými generacemi.

Přehlídku startovaly modely pro mladé dívky a chlapce v okatých barevných kombinacích, klasických kšiltech, v kožených kabátech i bundách, s výraznými třásněmi, zlatými doplňky a celkově v divokém designu.

Následovaly modely pro dospělé, které se opakovaně ve své práci snaží zasadit do vlastní nostalgie ze studentských let. Tisci si však uvědomuje, že dnešní Londýn je jiný, méně svobodný a tyto kontrasty se návrhář snaží ukotvit, aby si mladí lidé uvědomili, že mohou mít vlastní názor.


Klasické pánské obleky a dámské kostýmky v několika odstínech hnědé a béžové přinesly potřebnou okázalost. Žádný model však nebyl monochromatický, protože právě detaily dělají celek tím, čím je.

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA PÁNSKÁ KOLEKCE BURBERRY RICCARDO TISCI LONDON FASHION WEEK

Související články

Kožené rukavice nebo kápě aneb největší podzimní trendy z přehlídkových mol

Je sice teprve jaro, ale návrháři před nedávnem představili své kolekce na podzim a zimu 2020/2021. Je tedy načase zrekapitulovat si, jaké módní trendy designéři nastolili. 

Celý článek

Po pěti letech opouští pozici kreativního ředitele Mulberry Johnny Coca

Španělský módní návrhář a kreativní ředitel Johnny Coca opouští po pěti letech britskou značku Mulberry. Kolekce na jaro a léto 2021 bude jeho poslední. 

Celý článek

Designérka šije korzety z historických gobelínů

Designérka Kirstin Mallison se rozhodla chytit celosvětového návratu retro korzetů do módy. Její design je speciální v tom, že k němu využívá inspiraci z opravdu dávné historie. Pro někoho trochu moc, pro někoho úžasný originál, a co na historické korzety řeknete vy?

Celý článek

Objevte v sobě zvíře s jarní a letní kolekcí Burberry

Burberry jarní a letní kolekce 2020 doprovází velká marketingová kampaň ve spolupráci s největším módním magazínem Vogue. Průvodcem celé kolekce i této kampaně jsou zvířata a to, jak být animálně trendy. 

Celý článek

Pozitivní spirálu roztáčí Nespresso

Již po páté míří značka Nespresso na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, kde vyhlásí nejlepší snímky z českého národního kola soutěže vertikálních filmů Nespresso Talents 2020.

Celý článek

Na Fashion Stars Night se představily čtyři české návrhářky společně s britskou posilou

Již patnáctý ročník jedinečné módní události v Praze je za námi a s ním i spoustu autentických modelů a půvabných přehlídek z rukou vybraných módních návrhářek. Navíc se zde poprvé předávala cena Czech Fashion Award, kterou získala Tatiana Kovaříková.

Celý článek

Virginie Viard zakončila pařížský týden módy nesourodou přehlídkou Chanel

Jedna z nejočekávanějších přehlídek na pařížském týdnu módy nedopadla zrovna podle očekávání. Kreativní ředitelka Virginie Viard představila nesourodou podzimní kolekci, která pouze v některých pasážích připomínala typický Chanel.

Celý článek

Podzimní kolekce Valentino byla téměř celá zahalená v temných barvách

Předchozí kolekce stále ještě čerstvého kreativního ředitele Pierpaola Piccioli byly barevné a plné hravých materiálů. Nejnovější podzimní kolekce značky Valentino se nesla v tlumenějších barvách.

Celý článek