dnes je 21.03.2019 a svátek má Radek

Druhá kolekce Riccarda Tisci touží změnit dnešní Londýn

Přidat na Seznam.cz
Kolekce odrážející nejenom podzimní a zimní období roku 2019, ale také kontrasty v britské kultuře a počasí přinesla několik myšlenek.

Druhou kolekci módního domu Burberry nazval kreativní návrhář Riccardo Tisci „Tempest“. Podle tiskové zprávy se rozhodl poukázat svými modely na klimatické změny v enviromentálním smyslu, ale také v tom politickém. Bouřlivé časy pro Spojené království přináší mnoho otazníků. Burberry se přesto snaží být globální značkou, která předkládá pozitivní poselství mezi módním trhem a jednotlivými generacemi.

Přehlídku startovaly modely pro mladé dívky a chlapce v okatých barevných kombinacích, klasických kšiltech, v kožených kabátech i bundách, s výraznými třásněmi, zlatými doplňky a celkově v divokém designu.

Následovaly modely pro dospělé, které se opakovaně ve své práci snaží zasadit do vlastní nostalgie ze studentských let. Tisci si však uvědomuje, že dnešní Londýn je jiný, méně svobodný a tyto kontrasty se návrhář snaží ukotvit, aby si mladí lidé uvědomili, že mohou mít vlastní názor.


Klasické pánské obleky a dámské kostýmky v několika odstínech hnědé a béžové přinesly potřebnou okázalost. Žádný model však nebyl monochromatický, protože právě detaily dělají celek tím, čím je.

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA PÁNSKÁ KOLEKCE BURBERRY RICCARDO TISCI LONDON FASHION WEEK

Související články

Calvin Klein se chystá výhradně do digitálního prostoru a neplánuje žádné přehlídky

Americký návrhář s fenomenálním úspěchem po celé generace se rozhodl ustoupit od klasických přehlídek. Calvin Klein plánuje masovou produkci a pouze digitální prezentaci. 

Celý článek

V eklektické kolekci Louis Vuitton se mísila moderní pařížská architektura

Diváci, kteří byli pozváni na přehlídku módního domu Louis Vuitton, zažili zvláštní podívanou. Pod Louvrem se jim naskytla příležitost vidět repliku slavného Centre Pompidou, ale také to, jak kreativní ředitel Ghesquière vnímá módu.

Celý článek

Temná romantika i něžné vzpomínky na dětství u Alexandra McQueen

Definitivní dokonalost krejčoviny byla stvořena u Alexandra McQueen. Sofistikované střihy, nabírání látek a asymetrie jsou vítězné kombinace. Návrhářka Burton se inspirovala svým dětstvím.

Celý článek
Valentino Fall Ready-to-Wear 2019

Valentino v nové kolekci elegantně propojil umění s módou

Dechberucí přehlídka francouzského módního domu Valentino měla vše: příběh, nádherné róby a kvalitní materiály. Není divu, že se stala jednou z nejlepších show v rámci pařížského týdne módy.

Celý článek

Kůže jako hlavní materiál v nové podzimní kolekci Hermés

Francouzská značka Hermès představila jednu z nejelegantnějších kolekcí v rámci pařížského týdne módy. Sbírka v sobě snoubila kódy módního domu, ale zároveň zobrazila eleganci v novém moderním pojetí. 

Celý článek

Alberta Ferretti vykročila s podzimní kolekcí 2019 ze své komfortní zóny

Bílé komplety, asymetrie, přemíra kůže i večerní róby pokryté kovovými odlesky do posledního centimetru. I taková je poslední kolekce italské módní návrhářky. 

Celý článek

Premiéra Bruna Sialelli pro francouzský módní dům Lanvin

Nová éra, dlouho očekávaný debut a také korunovace nového prince. To vše definuje posledních několik dní, které uplynuly od prezentace nejnovější kolekce značky Lanvin, jejímž kreativním ředitelem se teprve před několika týdny stal módní návrhář Bruno Sialelli.

Celý článek

Poslední přehlídka Chanel ve vzpomínkách na zesnulého Karla Lagerfelda skončila v slzách

Přehlídka značky Chanel podzimní kolekce ready-to-wear 2019 se topila ve smutku po zesnulém návrháři Karlu Lagerfeldovi. Jeho poslední návrhy vás vezmou na procházku zasněženou krajinou.

Celý článek