dnes je 18.01.2021 a svátek má Vladislav

Duben přinesl zimu a s ní zpátky zimní bundy do šatníku

Přidat na Seznam.cz
V dubnovém redakčním článku jsme se shodli, že ta pořekadla vážně mají něco do sebe. Protože v dubnu by opravdu bylo nejlépe za hřejivými kamny.

Péťa (šéfredaktorka)

"Duben ještě tam budem... haha a já si naivně myslela, že už mrazy nepřijdou, protože tahat ze skříně zimní bundy jsme fakt v plánu neměla.  Už jsme všichni pokukovali po jarních/letních věcech a najednou mrazy. Možná jste na FB zaznamenali můj nový přírůstek do rodiny, nebo taky ne - naše nové ovečky. Ta vlna, co mají místo kabátu, je opravdu super. Fakt jim zima není a spokojeně si dlabou a žvýkají travičku. Ono sehnat zimní bundu, která obsahuje aspoň 80 % vlny je velký problém. Možná pouvažuji nad opracování vlny, nebo budu na podzim více shánět a pořídím si teploučkou vlněnou bundičku... Ale dost už o zimě. Dáme trochu toho pozitiva, néé? To už ale nechám na vaší fantazii, jak to kdo umí... Třeba já si půjdu koupit nějakou květinu, která mi na pracovním stole udělá radost."

Domča

"No jo... duben. Přesně jako podle pořekadla "ještě za kamny budem". Ačkoli jsem už vytáhla jarní oblečení, musela jsem ho zase uklidit. Aprílove počasí si totiž s námi pěkně zahrává a zimní bundu nosím občas ještě dnes. Člověk totiž nikdy neví, co ho během dne čeká. Déšť, sníh nebo sluníčko? To je dobrá otázka, kterou si pokládám každé ráno. Náladu si tím ale zkazit nenechám a parádní outfity schovávám pod kabát. Ne nadarmo jsme vám psali článek o tom, jak vrstvit oblečení! Máme s tím totiž vlastní zkušenosti... Doufejme, že se konečně oteplí a budeme je vystavovat na obdiv! Jo a užijte si pálení čarodějnic!"

Janča

"Můj svět se začíná pomalu zmenšovat, tedy ne co se prostoru týče, ale co do módních velikostí. Zanedlouho doma budeme mít o jednoho malého človíčka víc, a tak jsem se zaměřila pořádně i na módní svět novorozeňat. Jsem mile překvapená, jaké jsou možnosti a jako dostatečný fanatik do organického oblečení mám radost, kolik toho lze sehnat! (A ještě jak parádně vymóděné.) Jako budoucí hrdá máma chci pro našeho človíčka jen to nejlepší a tak i dětská kosmetika, plínky a vše ostatní musí splňovat přísná kritéria atestací, přírodních zákonů i NON TOXIC formy. Není to snadné, ale nikoliv nemožné. A i když se můj duben "zmenšil" zejména do dvou činností - práce a shánění stylové módy pro nejmenší, opravdu jsem si ho užila. A květen? To už přiletí čáp :-)"

Verča

"Duben jako období módních událostí, návratu zimy a dobrého jídla. Vlastně tak tradičně. Zima se totiž dala očekávat a dobré jídlo je pro mě priorita celoročně. V dubnu jsem se zbláznila do caesar salátu a to v té pravé kompletní podobě s ančovičkami, parmazánem, masem i vejcem, ale i v té jednodušší domácí bez masa, vajíčka a ančoviček. Začala jsem si ho totiž dělat i doma a je to nejlepší svačina, oběd i večeře! A podstatně levnější než z restaurací. Hned na začátku jsme s Módou byli v Českém Krumlově na MODA Fashion Days a za pár dní mě ještě čeká přehlídky talentované Terezy Sabáčkové. Jojo, duben mě baví!"

Přidat na Seznam.cz
RADY REDAKCE #REDAKCEMODACZ #moda DUBEN JARO 2017 MODA.CZ NON TOXIC

Související články

Z ostudy kabát aneb ne všechny švy mají zůstat zašité

Koupili jste si právě nový kabát, oblek nebo třeba pouzdrovou sukni? Nemůžete se dočkat, až si tu nádheru poprvé oblečete a půjdete se v ní ukázat ven? Nezapomeňte na to, že některé střihově náročnější kusy oblečení mají kvůli ochraně spojené určité části k sobě a je na zákazníkovi, aby si je sám rozstřihl. Nechcete se přece připojit k té bohužel poměrně veliké populaci lidí, kteří už svým oblečením dávají najevo, jak jsou hloupí.

Celý článek

Veganská kůže aneb další krok k udržitelnosti

Možná jste se už s pojmem veganská kůže setkali, možná je pro vás úplnou novinkou. Nebudeme si povídat o levné kožence z PVC nebo o čemkoliv, co by neobstálo v udržitelném šatníku. Řeč bude o materiálu, kvůli kterému neumírají žádná zvířata, má skvělé vlastnosti a je stále oblíbenější nejen mezi ekologickými aktivisty.

Celý článek

Domácí pohodlíčko aneb dupačky pro dospělé - ideál letošního vánočního dárku

Blíží se Vánoce a s ním i hon na vánoční dárky. Letos je všechno trochu jiné. Většina z nás musela letošní rok strávit převážně v našich domovech. Pohodlí je a bude pro nás velmi důležité a my vám poradíme, jak jej můžete darovat pod stromeček svým blízkým i sami sobě.

Celý článek

Nejžhavější knižní novinky

K podzimním a zimním dlouhým večerům patří kromě svařáku a krbu hlavně knihy. V naší redakci jsme daly hlavy dohromady a vybraly jsme pro vás to nejlepší, co bylo během letošního podzimu vydáno. Pojďte se s námi nechat inspirovat buď tipem na vánoční dárek nebo udělejte radost sobě a obstarejte si zábavu na klidné a pohodové večery.

Celý článek

Druhy vlny aneb vyznáte se ve svých svetrech?

Je vlna jenom ovčí vlna nebo se říká vlně i té velbloudí nebo kozí? Co je to angora, alpaka nebo mohér? Právě nyní, na podzim, kdy se člověk rád zachumlá do heboučkého svetru, je ideální doba na to, abychom se o těchto zázračných vláknech dozvěděli víc.

Celý článek

Jak připravit dokonalý horký nápoj? Začněte tím, že voda je matkou čaje

Zachumlat se pod deku s napínavou knížkou a kvalitním čajem nebo kávou, to je to, po čem v chladných měsících nezřídka zatoužíme. Jak si připravit dokonalý horký nápoj? Jak praví čínské přísloví: „Voda je matkou čaje“.

Celý článek

Nejlepší podzimní dekorace do vašeho obydlí

Dny se krátí a je chladnější počasí, to znamená jediné – ten pravý podzim je už s námi. Zůstává otázkou, zdali jste si už připravili podzimní dekoraci? Pokud ne, pojďte se s námi podívat na zajímavé tipy pro vaše domovy. 

Celý článek

Jednoduché tipy na lepší a kvalitnější spánek

Kvalitní spánek je jednou z největších investic do produktivity a duševního zdraví zítřka. Jen v dnešní, tolik uspěchané době, spánek odsouváme a věnujeme mu stále menší pozornost, a proto máme pro vás několik jednoduchých tipů, díky kterým se opravdu lépe vyspíte.

Celý článek