dnes je 18.04.2021 a svátek má Valérie

Dvojitá dávka Zuhaira Murada

Přidat na Seznam.cz
Zuhair Murad si nepotrpí na jednoduchost ani minimalismus. Novou kolekci zasadil do víru velkoměsta ve stylu "když už mám novou kolekci, tak ať je s ní pořádná zábava"!

Předskokanem podzimní a zimní kolekce Zuhaira Murada byla jeho předešlá pre-fall kolekce. Z té se při zpětném pohledu dalo přečíst pár prvků, které si Murad oblíbí a on se s nimi skutečně vrátil v plné polní v nové kolekci. Poloprůhledné materiály, vyšívané květiny a zdůraznění pasu a boků v mysli Zuhaira Murada zůstávají, jen květiny nahrazují motýli. A my si je tak můžeme užít na nových modelech, ale ve zcela jiném provedení a ve větším počtu.

Kolekce, ač se skládá převážně z bílé a černé barvy a jejich společných kombinací, by se přesto vůbec nedala popsat jako jednoduchá nebo minimalistická. To by nebyl Murad takový, jakého ho známe. Ženské křivky, jemné materiály a nepřeberná sofistikovanost, to jsou prvky, které nám u značky nechybí ani tentokrát. Především u střihů se značka ve své nejnovější tvorbě neskutečně vyřádila.

Zuhair Murad do kolekce zahrnul jak téměř barokní tvary, tak i hluboké výstřihy, krátké rukávy nebo kožené bundy. Z materiálů je pak nejzajímavější samet, krajka a vyšívaný šifón. Nezapomíná se ani na trend vykouzlit z mixu průhledné látky s černým nádechem svůdný model plný protikladů. Ke konci už se ale se Zuhairem ocitáme u country stylu, který nevíme, jestli se nám vůbec líbí, je však malou výjimkou a v kolekci jako by byl jen pro krátké oživení. Módní řadu uzavírají romantické róby s délkou až k zemi, jež toho ovšem příliš nezakrývají.

Foto: style.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA ZUHAIR MURAD PODZIM 2016 ZIMA 2016 PODZIM/ZIMA 2016-2017

Související články

Designér Paul Andrew po pěti letech opouští značku Salvatore Ferragamo

Po pěti letech v roli hlavního kreativního návrháře opouští Paul Andrew zázemí velkého módního domu a vydává se vstříc do neznáma.

Celý článek

Návrhářka Hana Zelenková: Letošními trendy jsou geometrie, bílá barva a košilové šaty

Módní návrhářka Hana Zelenková využívá aktuální dobu velmi prakticky. Šije šaty svým nejbližším, čte knížky a v dnešním rozhovoru radí, jaké jsou aktuální trendy.

Celý článek

Návrhářka Iveta Paulerová: svatební sezóně vládne jednoduchost střihu i materiálu

Svatební šaty z aktuální kolekce návrhářky Ivety Paulerové jsou lehké, svěží a pohodlné, aby v nich nevěsta mohla strávit celý svůj velký den a užila si ho naplno.

Celý článek

To nejlepší z newyorského týdne módy: minimalismus i extravagance v podání světových značek

Newyorský týden módy je sice nějakou dobu za námi, ale i přesto není nikdy pozdě na to, ohlédnout se za těmi nejlepšími přehlídkami. Zaujal vás éterický Zimmermann nebo spíše minimalistický Jonathan Simkhai?

Celý článek

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Vaši podporu potřebuji nejen já, ale i ostatní české značky, říká česká návrhářka Lucie Marková

Zákazníci nenakupují, návrháři proto netvoří. Čeští designéři šijí jen roušky. Textilní průmysl v podstatě nic jiného neprodává. Pojďte to změnit tím, že uděláme radost sobě i jim.

Celý článek

Mystická Dior haute couture kolekce byla inspirovaná tarotovými kartami

Maria Grazia Chiuri se při vytváření nové kolekce inspirovala tarotovými kartami. Výsledkem je tajemná kolekce plná historických odkazů módního domu Dior.

Celý článek