dnes je 18.04.2021 a svátek má Valérie

Eko podzim H&M je plný květin, krajky a folklórních ornamentů

Přidat na Seznam.cz
Švédský módní řetězec H&M uvádí další eko-kolekci

Jarní eko kolekci uvedl řetězec H&M v dubnu letošního roku. Důraz na ekologii tehdy řetězec podtrhoval bílou barvou modelů, které ještě více evokovaly myšlenku Conscious Collectin H&M, móda pro ženy, muže a děti vyrobena z ekologických materiálů tak, aby tyto výrobky co nejméně zatěžovaly životní prostředí.

Mezi materiály vévodila bio bavlna, recyklovaný polyester a tencel, což je biologicky odbouratelný materiál z dřevní celulózy. Barvou se staly odstíny bílé a pro kolekci byl charakteristický minimalistický look ve spojení s romantickou krajkou, výšivkami, řasením a volány. Podzimní kolekce ožila barvami. Krajka a výšivky zůstaly, přidali se však barvy a vzory. Vzory nadále evokují přírodní a ekologický charakter kolekce. Jsou totiž květinové. Nová podzimní Conscious Collectin H&M kolekce je opět vyrobena z čistě přírodních materiálů a z materiálů přispívajících k trvale udržitelnému rozvoji. Organické konopí, recyklovaná vlna a bavlna přesně tyto požadavky opět splňují. Pestré květinové potisky doplňuje krajka i folklórní ornamenty.

Pokud jste se hned rozhodly vyrazit do HM-ka, rychle se zastavte. Smutné totiž je, že kolekci Conscious Collectin H&M u nás neseženete a vyrazit si za ní budete muset mimo naše hranice. Společnost totiž ne všechny lákadla svého sortimentu dopřeje zákazníkům globálně a Česko a Slovensko jsou pro HM přece jen malé trhy.

 

Zdroj obrázků: H&M, Style-laboratory.net, Onsugar.com, Google.com

Přidat na Seznam.cz
H&M PODZIM KOLEKCE BAVLNA POLYESTER TENCEL

Související články

Kolekce Diane von Furstenberg x H&M HOME

Pozvěte do svého domova svět inspirovaný Diane von Furstenberg a oživte svůj interiér touto exkluzivní kolekcí.

Celý článek

GOOD NEWS x H&M – limitovaná kolekce unisex tenisek, které zanechávají menší ekologickou stopu

H&M s nadšením oznamuje spolupráci s Good News, britskou značkou obuvi známou svými retro hravými teniskami a pozitivním přístupem k udržitelnosti.

Celý článek

Designérská kolekce značky H&M v podání Simone Rocha

Léta oblíbená a jedna z nejočekávanějších kolekcí roku. Designérská kolekce značky H&M letos vznikla ve spolupráci s irskou designérkou Simone Rocha.

Celý článek

Festka a CHATTY představili kolekci triček a mikin nejen pro cyklisty

Cyklistika a móda. Český výrobce prémiových kol Festka se spojil s přední českou módní značkou CHATTY a představili tak limitovanou kolekci v podobě triček a mikin nejen pro vášnivé cyklisty. Vskutku nevšední, ale zajímavá kombinace.

Celý článek

H&M ve spolupráci s básnířkou Yrsou Daley-Ward vytvořilo pohodlnou kolekci věnovanou lásce k sobě

Limitovaná kolekce pohodlného oblečení na doma vytvořená ve spolupráci se spisovatelkou a vypravěčkou Yrsou Daley-Ward přináší pohodlnost, ženskost a sebevědomí.

Celý článek

H&M odhaluje svou další designerskou spolupráci. Tentokrát s oblíbenou irskou návrhářkou SIMONE ROCHA

Již tradičně se společnost H&M pouští do oblíbených kolekcí ve spolupráci s největšími světovými designéry. Jinak tomu není ani tentokrát, za letošní kolekcí stojí uznávaná irská návrhářka působící v Londýně, Simone ROCHA.

Celý článek

ROZHOVOR o nové kolekci Conscious Exclusive, která přináší do módy nové udržitelné materiály

Zimní kolekce značky H&M přináší více než jen další krok k udržitelné módě. Férové platové podmínky, zodpovědnost v rámci recyklace materiálů i pánská část kolekce jsou tím, na co jsme se v upřímném rozhovoru se Slávkou Barnovou Head of PR H&M ČR zeptali.

Celý článek

ZIMNÍ KOLEKCE H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE - EXKLUZIVNÍ MÓDA Z ODPADU

Zimní kolekce H&M Conscious Exclusive je doslova o vytvoření pokladu z odpadu. Každý kousek je vyroben z materiálu získaného z odpadu, a to udržitelným způsobem. Tato kolekce umožňuje ocenit potenciál odpadu a inspirovat se kreativitou, která vychází z nutnosti opětovného použití věcí.

Celý článek