dnes je 24.11.2020 a svátek má Emílie

Eliška Bučková brzy představí vlastní kolekci oblečení, bude konkurovat módním návrhářům

Přidat na Seznam.cz
Eliška Bučková v loňském roce úspěšně přemohla anorexii 

Eliška Bučková v loňském roce úspěšně přemohla anorexii a kromě pravidelného cvičení a posilování má novou zálibu – pustila se do navrhování módní kolekce. Česká Miss 2008 se v letošním roce stane jak návrhářkou, tak tváří kampaně oblečení, které sama navrhne.

„Před pár měsíci mě oslovila jedna zahraniční společnost, zdali bych měla zájem o spolupráci a chtěla navrhnout vlastní módní kolekci. V minulosti jsem už o něčem podobném uvažovala, a tak jsem s radostí na spolupráci kývla. Intenzivně se teď věnuji přípravě prvních návrhů, které pojedu prezentovat do Budapešti,“ uvedla Bučková, která se jako nováček v oboru radí s módním návrhářem Markom Lopatičem.

Právě v kolekci Marko.in se Eliška Bučková ukázala naposledy v loňském roce v prostorách Sacre Coeur na módním mole předtím, než strávila Vánoce s rodinou a Silvestra s partnerem Jakubem Malinou, vedle nějž doslova září. Navíc je jeho rodina první, kdo jí její připravované návrhy oblečení komentuje.

„Velmi jsem uvítala kamarádskou pomoc Marka Lopatiče, který mi poradil se základními informacemi, jak správně vybrat látku, jak odměřovat a jaké materiály kombinovat. Vítám ale i komentáře Kubovi rodiny. Mají všichni vybraný vkus a dokážou mé návrhy vidět i jinýma očima. Například tak, aby vypadaly dobře i na ženách velikosti L nebo XL. Já si to vždycky představím na hubené modelce, ale chtěla bych, aby modely slušely ženám různých velikostí,“ upřesnila misska, jež se teď rozhodně nenudí.

A jak se na svoji novou konkurentku tváří návrhář Marko Lopatič? „Rád Elišce se vším poradím. Všechno je to ale o letitých zkušenostech a ty nikdo ze dne na den nezíská. To sám vím moc dobře, jelikož jsem návrhářství nestudoval a sám využívám mnoha rad zkušenějších, než jsem já. Ty pak mohu posílat dál, těm méně zkušeným. Prostě to funguje tak, jak má. Elišce držím palce a rád ji podpořím. Na své přehlídky ji ale jako modelku rozhodně nějakým způsobem dostanu, konkurence nekonkurence,“ směje se nová hvězda české módní scény.

Vedle společného času, který Eliška a Marko tráví zde v Praze je dost možné, že se letos setkají v Budapešti. Na tuto světovou metropoli totiž cílí i mladý návrhář balkánského původu. A to jak jako návrhář, tak i se svým novým projektem, který má být představen premiérově toto léto v Praze. Jedná se samozřejmě o módní záležitost, Marko zde ovšem vystupuje více jako iniciátor a duševní složka projektu než samotný módní tvůrce.

 

Autor fotek je: Lukáš David
Zdroj: Marko.IN

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ELIŠKA BUČKOVÁ MARKO.IN MÓDNÍ PŘEHLÍDKY ČESKÁ MISS MARKO LOPATIČ

Související články

Kolaborace Fendi X Chaos přinesla technologickou kolekci s retro nádechem

Spolupráce módního domu Fendi a značky Chaos přinesla technologickou kolekci. Ta je luxusnější alternativou k běžným doplňkům, protože sem spadají například pozlacené kryty na mobil, pouzdra na chytré hodinky nebo různé přívěsky. 

Celý článek

Zimní vrstvení a retro elegance v podání francouzské značky Celine

Druhá část zimní kampaně značky Celine v kolaboraci s modelkou Fran Summers byla odhalena. A znovu se jedná o něco, co bude chtít mít v šatníku každá žena. 

Celý článek

Martin Kohout vychází ze svého osobního stylu bez opory a základů módní školy

Nabírané rukávy, důraz na ženské boky a celkově detaily mladého návrháře Martina Kohouta baví. Ačkoliv nemá jasnou představu o tom, kde bude za deset let, rozhodně ví, co chce tvořit teď a tady.

Celý článek

Svatební kolekce Vivienne Westwood byla plná avantgardního krejčovství a luxusních látek

Vivienne Westwood se v nové svatební couture kolekci zaměřila na kvalitní řemeslné zpracování. Zároveň se inspirovala archivními střihy a přenesla je do nové, modernější a avantgardnější verze.  

Celý článek

Hana Frisonsova: Nemám jasnou cílovku, spíše řeším, aby střihy slušely různým postavám a byly variabilní

HANA FRISONSOVA se vyznačuje nositelným oděvem, v nové kolekci pracuje s celoplošným potiskem a inspiruje se organickými tvary mimozemské krajiny. Na koho se soustředí a jaké má plány do budoucna, nám prozradila v dnešním rozhovoru.

Celý článek

Česká návrhářka Gábina Páralová poprvé vyměnila společenské oděvy za sportovnější styl a sklízí úspěch

Nová módní kolekce s názvem KEEP DRY české módní návrhářky Gábiny Páralové úplně poprvé zahrnuje volnočasový oděv, který je určitou odpovědí na dobu strávenou v „domácí izolaci“ během jarní koronavirové krize. Oceňované společenské modely, které na míru šije například Táně Dykové, nyní návrhářka vyměnila za pohodlnější verzi.

Celý článek

Balenciaga na pařížském týdnu módy: Pařba v Paříži v jarní kolekci 2021

Pařba v Paříži, i tak by se dala nazvat nová letní a jarní kolekce 2021 značky Balenciaga. Tu představil módní návrhář Demna Gvasalia pomocí unikátního filmu, který se opravdu odehrává v noční Paříži. Sluneční brýle a ďábelský podtext jsou už pouhou třešňičkou na francouzském dortu.

Celý článek

Giorgio Armani nechal přehlídku své nové kolekce vysílat v italské národní televizi v hlavním vysílacím čase

V časech pandemie to nemá módní průmysl lehké. Z milánského Fashion Weeku se odhlásila většina učinkujících, a i sami organizátoři se velmi obávali toho, jak to v Miláně bude nebo nebude probíhat. Giorgio Armani, italský národní poklad, se ale rozhodl přiblížit svým lidem.

Celý článek