dnes je 20.07.2019 a svátek má Ilja

Emilia Wickstead zahalila svoji přehlídku do gangsterského hávu

Přidat na Seznam.cz
Velkým překvapením lze nazvat nejnovější kolekci talentované novozélandské návrhářky s jemnou a křehkou duší, která si pro inspiraci došla ke slavné filmové trilogii The Godfather.

Inspirace Kmotrem

Wickstead rozhodně není první ani poslední návrhářkou, která se pro svoji kolekci nechala inspirovat filmovým příběhem. Film The Godfather (česky Kmotr) je vnímán jako přelomové dílo vyprávějící příběh italsko-americké mafiánské rodiny Corleonů, která stála u rozmachu organizovaného zločinu po skončení druhé světové války a svůj blahobyt založila na hazardu, prostituci a vydírání. A právě tento oscarový snímek se stal předlohou další kolekce Emilie Wickstead, která uvedla, že si přála diváky ponořit do nostalgie jejich nebezpečného světa.

Lokace

Pro prezentaci svých modelů vybrala Emilia malebnou restauraci Le Caprice, která se honosí jedním z nejstarších italských interiérů v Londýně. Stovka pozvaných hostů, podlaha z černého mramoru, nádech Sicílie či naprosto intimní atmosféra, i to dodalo události na exkluzivitě. Pak už stačil pouze hluboký nádech, spuštění filmového soundtracku ze 70. let a zaměření plné pozornosti všem přítomných.

Nekonfekční velikost není překážka

Pozvaní hosté přihlíželi ihned od počátku zajímavé volbě tématu, návrhářku vnímáme spíše jako decentní ženu často tvořící jemné společenské šaty plné ženskosti. Na molo ovšem předstoupily modelky oděné do rozměrných šatů a kabátů jednoduchých střihů a rozmanité barevné palety, které budou snadno přístupné ženám jakékoliv velikosti. Velice chytré! Následovaly jednobarevné kombinézy, zkrácené topy a kožené překryvy odkazující na kožené bundy spatřené ve filmu. K vidění byly nápadité detaily ve formě háčkovaných pokrývek hlavy a rukaviček, šátky s perličkami a nekonečné metry kvalitních materiálů. Záhyby na některých sametových šatech musely být dokonce ručně prošité z důvodu velice silné tkaniny.

Špetka haute couture na závěr

Závěr patřil několika róbám, které by mohly okamžitě spadat do kolekce haute couture - okázalé, Sicílií inspirované šaty, často ručně dodělávané, lze považovat za skutečná umělecká díla, díky kterým se Emilii podařilo rozzářit prostory La Caprice a poodhalila tak skutečné zářící tajemství její vlastní práce.

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA EMILIA WICKSTEAD PODZIM 2019 LONDON FASHION WEEK

Související články

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek

Z couture kolekce Givenchy je cítit respekt ke značce ale i touha inovovat

Clare Waight Keller je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy dva roky. Za tu dobu si vydobyla své místo a všem ukázala, že ačkoliv pro ni bylo couture něco nového, zhostila se toho skvěle. Z jejích modelů je cítit respekt k módnímu domu ale i touha zkoušet nové věci.  

Celý článek

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Celý článek

Bílá romantika Sandry Švédové

Jemnost a ženskost předvedla na své poslední přehlídce FakeRules, česká návrhářka Sandra Švédová. Nebála se použít průhledné látky ani nejkvalitnější hedvábí. Kombinace studených barev a materiálu vytvořila romantickou fashion show, na kterou diváci dlouho nezapomenou.

Celý článek

Letní módní tip: Šaty z kolekce Eternal Italian Sun

Nová tvář na české módní scéně, Olga Afanasjeva, představuje kolekci, která zaujme všechny ženy, které hledají praktické, pohodlné a vzdušné letní šaty, které jsou ale zároveň elegantní a nadčasové.

Celý článek