dnes je 06.07.2022

European Fashion Accelerator

Přidat na Seznam.cz
Ve dnech 23.–26.11. proběhne na webových stránkách eu-fa.eu/ stream programu EFA 2020 online. Program nabídne prezentaci kolekcí talentovaných studentů a absolventů, fotografický workshop, přednášky a panelovou diskuzi o udržitelné módě a technologických inovacích se zajímavými hosty z oboru.

Zdroj:European Fashion Accelerator

European Fashion Accelerator je vzdělávací program zaměřený na podporu mladých talentovaných studentů z kreativních oborů návrhářství a designu ze zemí V4. Mezi hlavní cíle projektu patří vzdělávání studentů, jejich úspěšný přechod ze studijního prostředí k samotnému podnikání a globální zviditelnění středoevropského designu. Zakladatelkou EFA je Karolína Bosáková. Karolína podporuje vzdělání mnoho let. Po boku své dlouholeté kamarádky Petry Němcové se Karolína věnuje také nadačnímu fondu Happy Hearts Czech, který staví školy v oblastech postižených přírodními katastrofami. V minulých letech EFA podporovala především vysokoškolské studenty a absolventy. V letošním roce podporuje i studenty ze středních škol.


Zdroj:European Fashion Accelerator

Partnery EFA jsou prestižní univerzity z České republiky, Polska, Maďarska a Slovenska, jejichž zástupci vybrali osm nejvýraznějších designérů z V4, kterými jsou: Anna Seháková a Klára Machatová z České republiky, Piroška Papp a Szilvia Farkasdy z Maďarska, Patrycja Segedyn a Tamara Avdieieva z Polska a Dominika Paška Parnická a Silvia Leitmannová ze Slovenska.


Zdroj:European Fashion Accelerator

Projekt podpořil mimo jiné i známého českého designéra Jiřího Kalfaře, který byl součástí EFA programu na začátku své kariéry. Od té doby byl součástí týdne módy v New Yorku a Londýně a slaví se svou udržitelnou módou úspěchy i jinde ve světě.

EFA program online:

Tým zajištující program EFA byl odhodlán i ve stávající situaci Covid19 v projektu pokračovat, a proto se rozhodli spustit letošní ročník online a tím nadále podpořit mladé studenty a absolventy módního designu. Online program nabídne prezentace kolekcí vybraných návrhářů a dostupnou nadstavbu univerzitního vzdělaní.

Fb: facebook.com/fashionaccelerator
Ig: efa_fashionaccelerator

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRÁŘI KAROLINA BOSÁKOVÁ EUROPEAN FASHION ACCELERATOR

Související články

Módní návrhářka Janine Řezáčová udělala ze své kariéry start-up

Odmalička ji bavilo malovat, když pak doma objevila zaprášený šicí stroj po babičce, našla svou vášeň. Janine Řezáčová se nadchla pro módu a neodradil ji ani fakt, že ji vyhodili z vyšší návrhářské školy.

Celý článek

Nová kolekce české značky Leeda je pro sebevědomé a nezávislé ženy

Odvažte se v originálním oversize kimonu nebo bomberu z nové kolekce české značky Leeda, mezi jejíž zákaznice patří (nejen) hollywoodské a české hvězdy.

Celý článek

Značka Chatty představuje novou kolekci New Season, která hraje barvami

Návrhářská dvojice Anna Tušková a Radka Sirková uvádějí téma své poslední kolekce, kterým se tentokrát stala práce švédské módní ilustrátorky Liselotte Watkins. 

Celý článek

Baťa uvádí na vánoční trh dárky s perfektními parametry i přesahem: B by Lada

Co vás napadne, když se řekne dárek s přesahem? Funkčnost, nadčasovost, kvalita, udržitelnost a originalita. To vše letošní limitovaná série dárků pro vaše blízké, ale i pro vás samotné B by Lada splňuje.

Celý článek

Kvalita, důraz na detail a odlišnost. To je značka Venduly Šulanové VS

Detail je vše. To je heslo, jímž se řídí oděvní značka VS, která byla před 4 lety založena módní designérkou Vendulou Šulanovou.

Celý článek

Zamilujte se do folklóru s nejnovější kolekcí Lenky Mulabegovič

Talentovaná návrhářka Lenka Mulabegovič vám v rozhovoru prozradí, co jí inspirovalo k nové jedinečné kolekci a jak její módní značka prožila loňský náročný rok. Dozvíte se také, co nesmí chybět v jejím šatníku a jestli má současná móda nějaké limity.
 

Celý článek

Módní přehlídka Anna Anna ukázala nové modely plné ženskosti, barev i ohně

Na letošním Czech Fashion Weeku představila Anna Tejklová pod svou značkou Anna Anna módní show plnou barev a ohně.

Celý článek

Klára Haunerová, její institut módní tvorby oslavil 10 let

Institut módní tvorby poskytuje jedinečné oděvní kurzy se zaměřením na komplexní vzdělání v módním průmyslu. Ateliér nabízí plnohodnotné vzdělání v oboru módní industrie bez ohledu na předchozí zkušenosti nebo vzdělání.

Celý článek