dnes je 02.03.2021 a svátek má Anežka

Fashion coachka Kamila Vodochodská o tom, jak probíhá setkání s osobním stylistou

Přidat na Seznam.cz
Zajímal vás průběh osobního stylingu a podrobnosti okolo najmutí vlastního stylisty? 

Kamila Hrubý Vodochodská se v oboru fashion coachingu intenzivně pohybuje 8 let a my si s ní popovídali o tom, jak takové setkání probíhá a dokonce nám dala i radu, kterou může hned aplikovat každá žena na vlastní šatník.

Jak postupujete, když si někdo objedná vaše služby?

Šatník nesestavujeme na teď, jednorázově, ale na budoucnost dvou až tří let dopředu. Což ve spolupráci se mnou znamená velkou anabázi ještě před tím, než se vůbec s klientem setkáme. Ten má za úkol sestavit si cíl, podle kterého já sestavím plán. Záleží na mnohém: jak moc je klient časově vytížen, kolik peněž může a chce se svého rozpočtu uvolňovat na postupnou tvorbu smysluplného šatníku a především na tom, jak moc chce opravdu změnit něco v pohledu sám na sebe, svou postavu, odvyknutí špatným nákupním zvykům, či zbytečným investicím do oblečení. Často mi volají lidé, že chtějí zažít spolupráci se stylistkou, ale u mě zážitkovou agenturu nenajdou (smích). Se mnou se totiž jedná o změnový styling (usmívá se), kdy jdou klienti příjemnou, postupnou a nenucenou, ale intenzivní cestou hodně sami do sebe. A to se teprve dějí věci (smích).

Jak řešíte nákupy s klienty, kteří nejsou z Prahy?

Na asistovaný nákup se někdy sice dostaneme hned, ale někdy až třeba po tři čtvrtě roce, potom už záleží jen na tom, zda klient je ochoten přijet do Prahy. Dostáváme se ale častěji do fáze, kdy Praha nestačí a vyjíždíme do zahraničí blízkého jako Drážďany, i vzdálenějšího. Zároveň svým klientům šiji, co ve velké míře na dnešním módním trhu v kvalitním provedení chybí - obyčejná bílá trika, kašmírové kabáty nebo jim nechám uplést svetr či vyrobit kožené psaníčko.

Dokážete dát univerzální radu, jak utvářet svůj šatník?

Tou je asi otázka, kterou pokládám na začátku svých workshopů. Každá čtenářka by se mohla zamyslet nad tím, co by zachránila z oblečení, doplňků, bot či kabelek, kdyby u ní doma začalo hořet? Za předpokladu, že by si byla jistá, že rodina, mazlíčci, fotografie a veškeré cennosti jsou zachráněné a šlo čistě o jednu módní věc. Ten vztah, který k této věci máte, by pak žena měla cítit ke každé věci, kterou si chce zapracovat do svého šatníku. Je to totiž onen nejdůležitější krok k uvědomění si hodnoty některých kousků, které již v šatníku máte a možná ani netušíte jakou „hodnotu“ (ne finanční co byla uvedena na cenovce), ale stylingově-variabilní má. Mějte se rády, je normální chtít kvalitu. Kvůli sobě. Většinou nakonec zjistíte, že ta jedna věc je nadčasová, má silný kombinační potenciál, je z kvalitního materiálu, takže pravděpodobně nebyla ani levná. A tyto věci vám určují osobní hodnoty na poli módy. 

Co když si žena nechce platit celý koučing?

Pak ji zvu alespoň na první workshop – MEŠ, což znamená Malý Efektivní Šatník. V rámci workshopu se dá určit i úroveň módní inteligence, na které se člověk momentálně nachází. Ujasníte si základní stylingová pravidla, kombinační základy, zjistíte, jak funguje či by spíše měl fungovat proces třídění, vytvoříte si vizuální i písemnou formu základní pyramidy vašeho nového budoucího šatníku. Takového, který tu bude pro vás a ne vy pro něj (smích), takového, který vás bude bavit, a vždy v něm najdete to, co potřebujete. Věřte mi, jde to. A navíc to jde i s několika desítkami kusů, skříň nemusí přetékat přes panty.

Přečtěte si celý rozhovor s Kamilou Vodochodskou!

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI DÁMSKÁ MÓDY STYLISKA OSOBNÍ STYLISTA KAMILA VODOCHODSKÁ ŠATNÍK ROZHOVOR

Související články

Pojďte si zasportovat i v této době, doporučují české krásky Nikol Švantnerová a Fabiana Bytyqi

Krásné ženy, vysportovaná těla a chuť posouvat se dál doplňuje kvalitní sportovní vybavení. Zeptali jsme se profesionální boxerky Fabiany Bytyqi a modelky Nikol Švantnerové, jak se udržují v kondici.

Celý článek

Úspěch je mix dřiny, štěstí a poučení se z předchozích chyb, říká průkopnice české kosmetiky Eva Štěpánková

Eva Štěpánková si ve svém životě zažila mnohé. I přes všechny překážky však dokázala od základů vybudovat úspěšnou firmu Ryor, která by mohla v odvětví přírodní kosmetiky konkurovat i zahraničí.

Celý článek

10 nejdražších kostýmů v historii filmů a seriálů

Kostýmy jsou esenciální součástí každého filmu, seriálů i dalších uměleckých představení. Připravili jsme pro vás žebříček těch nejdražších filmových a seriálových šatníků v historii.

Celý článek

Rozhovor s Ilonou Bittnerovou, která je velice uznávaná v oblasti ženské menstruace

Jako první do ČR přivezla a představila na trhu menstruační kalíšky. U toho nezůstala a nyní je specialistkou na všechny možné pomůcky od menstruačních kalhotek, mořských hub a jiných udržitelných ekologických potřeb.

Celý článek

Zuzana Machorková: Šijeme i nové modely z materiálů po babičce, udržitelnost je pro nás důležitá!

Prosadit se v malé vesničce 25 kilometrů severně od Brna není zrovna snadný úkol. Módní salon Zuzany Machorkové to však zvládá na jedničku i v této době.

Celý článek

Jana Zielinski: Každá doba má svou výzvu, když budeme otevření a inovativní, tak to zvládneme

Jméno Jany Zielinski je spojené se světovým designem. I díky ní mohou Češi rok co rok zhlédnout ikony světového i tuzemského designu na festivalu Designblok s mezinárodním renomé.

Celý článek

České osobnosti pod ledem! Otužování hýbe Českou republikou. Které známé tváře praktikují ledovou koupel?

Otužování v posledních týdnech skloňujeme ve všech možných pádech, alespoň tak vypadá čas trávený v zimních měsících v Česku. A je jedno, jestli máte za domem rybník, na zahradě barel s vodou nebo se vyběhnete vyválet ve sněhu. Podívejte se, jak na to jdou známé osobnosti.

Celý článek

Nordický vzor: počátky módní senzace a drahého luxusu

Nordické svetry jsou populární, ale drahou záležitostí letošní zimy. Skandinávský design je unikátní nejen svým vzhledem, ale také historií. Pojďte se s námi vydat na cestu po skandinávských zemích po stopách nordického designu.

Celý článek