dnes je 18.10.2021 a svátek má Lukáš

Fashion fotografie s Laurou Kovanskou

Přidat na Seznam.cz
Kdo je Laura Kovanska? Laura Kovanska je mladá komerční fotografka. Focení fashion a reklamy se věnuje více jak 10 let.
Laura Kovanska

Laura Kovanska před rokem oslovila v Japonsku společnost Fujifilm ohledem navázání spolupráce. Podařilo se a dnes je to rok, co spolu úspěšně spolupracují. Laura pro ně udělala již několik exkluzivních workshopů a kurzů na téma fashion fotografie. Aktuálně má vypsán kurz fashion fotografie pro pokročilejší fotografy ve Fotolab.cz.

Laura Kovanska je především československou fashion & portrait fotografkou a art-directorkou, jejíž tvorba významně zasahuje do reklamy. Focení módy se věnuje více jak jedenáct let, pracovala a fotila také dva roky pro Robert Vano Gallery veškeré propagační materiály pro galerii i komerční partnery. Dodává fotografie do mnoha mezinárodních tištěných a online magazínů, je také letitou členkou PhotoVogue s první českou "fotkou dne". Letos byla také uznaná špičková kvalita její práce na oficiálním webu v mimořádném foto projektu Christian DIOR & Vogue "Poison Girl", kde Laura vyhrála TOP3 nejkrásnější fotky. Pracovala na mnoha reklamních kampaních, například pro Pilsner Urquel (FRISCO), Young Primitive, Heineken, Dearfriends, Czech Air Force, AVAST, Liga Lidských Práv a pro mnoho dalších firem a agentur. V současné době je také fotografkou a content&visual maker československé verze amerického magazínu Vice. 

V její tvorbě je znát čerstvý závan zahraničního stylu, kterým obohacuje český trh, jež se ještě drží minulosti a trochu se zdráhá experimentovat s moderními styly fashion. Laura se z Brna dostala na Slovensko na dva roky do RV Gallery, poté žila opakovaně delší dobu v americké Kalifornii a dnes je jejím domovem Praha. Laura nelpí na fotografických pravidlech, ba naopak. Velmi ráda destruuje hranice stereotypu a fádní představivosti. Pro její styl je typická vznešená elegance se skrytými příběhy, které jsou podpořeny rozbitím klasických kompozic a očekávání, a kombinováním fotografických technik. Laura boří hranice genderové identity, oslavuje radost ze života, mládí, různorodost a krásu. Díky svému otevřenému přístupu si vytvořila jedinečný a nezapomenutelný rukopis a styl, který dnes inspiruje mnoho fotografů.

Než se Laura dostala k fashion fotografii, studovala Multimediální komunikaci na Univerzitě Tomáše Bati. Už na škole jí ale uhranul fotografický atelier a potajmu se vkrádala do školního aťasu, kde vyvolávala a skenovala fotky. Jednoho dne se škole Laury zželelo - lézt pořád oknem není úplná pohodička a dalo jí ofiko kartičku a stáž na tomto oboru. Laura sice již studovala reklamní tvorbu, ale fotka jí táhla mnohem víc...

 

Fashion a Lifestyle jsou krásné a zajímavé žánry, které člověka donutí se zamýšlet nad lidským tělem a používat fantazii. Jsou to žánry, které dovolují si hrát. A možností hry je mnoho - ať už se vztahují k práci se světlem, přírodním či umělým, barevnými filtry, kontextem, či k práci s modelem/modelkou a samotným fotoaparátem. Změna ohniska může fotografovi nabídnout zcela novou perspektivu. Umět fotit fashion znamená umět fotit lidi, schopnost vcítit se do nich a pochopit, co lidskému oku lichotí a co naopak deformuje pojmy jako je krása.

            2_2.jpg

Vtiskněte spolu s Laurou Kovanskou emoce a fantazii do vašich módních fotografií. Naučíte se spolu s Laurou na tomto brněnském kurzu orientovat v produkci fashion & lifestyle fotografie, naučíte se pracovat s přirozeným a ambientním světlem, komunikovat s modelkou a improvizovizovat.

 

Text připravila: Romana Jokelová
Fashion fotografie: www.kovanska.com Backstage fotografie: www.rmjokelova.cz

 

Přidat na Seznam.cz
LAURA KOVANSKA MÓDNÍ FOTOGRAFIE KURZY FOTOGRAFIE FUJIFILM

Související články

Revoluční novinka v kráse? 3D make-up tiskárna Mink bouří vody v kosmetickém průmyslu!

Představte si tiskárnu, na které si můžete vytisknout vlastní make-up. Nebo jakoukoliv z téměř 17 milionů barev. Přesně taková je Mink 3D tiskárna. Šikovná technologie, která se vám vejde do kabelky a můžete tak tisknout oblíbené obrázky kdekoliv a zkoušet si barvy, které chcete aplikovat jako make-up.

Celý článek

Neexistuje nic lepšího než dobrý příběh, říká René Nekuda na svých kurzech kreativního psaní

Náš mozek strukturuje vzpomínky jako příběh, neumíme žít a myslet bez příběhu, protože neexistuje nic lepšího než dobrý příběh. Ano, vše je o PŘÍBĚHU a jeho světem vás provede René Nekuda.

Celý článek

Jak na fotografii snů? To vám prozradí talentovaná fotografka Michala Rusaňuková

Svoji profesionální dráhu fotografky začala v New Yorku. Charisma, emoce, drama, tvrdé přechody světel a stínů. Přesně to charakterizuje dechberoucí fotky Michaly Rusaňukové.

Celý článek

Vzpomínky Roberta Vana

Robert Vano, proslulý fotograf, ale především odvážný muž s vřelým srdcem, laskavým humorem a výjimečným charisma.

Celý článek

Marek Musil: Nejlepší fotky z cest vznikají v místech, kde jsou podmínky k focení trochu bojové

Marek Musil je fotograf, jehož portfolio vás naprosto pohltí. Snímky ze tří rozdílných pouští na třech světadílech, podvodní fotografie ale také ucelené, černobílé soubory ze zákulisí Mercedes-Benz Prague Fashion Week mají mnoho co říct!

Celý článek

Fotograf Petr Lusk: Rallye Dakar je extrém, který se každým rokem stává výzvou ho pokořit

Petr Lusk, úspěšný podnikatel, otec dvou krásných dcer, cestovatel, vášnivý motorkář, špička mezi fotografy motoristického sportu a především nezbytný český fotograf na legendárním maratonu Rallye Dakar.

Celý článek

Fotograf Petr Kozlík vypráví o tom, proč se zamiloval do focení a nestal se lékařem

Co si představíte pod pojmem nekonvenční fotografie? My rozhodně fotky Petra Kozlíka. Ať už se jedná o komerční pojetí, nebo ne. Petr do fotek vnáší pořádný kus sebe samého.

Celý článek

Módní dům Gucci vydá limitovanou edici nové knihy 'World (The Price of Love)'

Nová limitovaná kniha s názvem 'World (The Price of Love)', kterou vydává módní dům Gucci, ukáže umělecky laděné snímky z Cruise kolekce 2019. Ty zhotovil britský fotograf Martin Parr v Cannes. 

Celý článek