dnes je 21.07.2019 a svátek má Vítězslav

Fashion Revolution Week ve 100CLASS concept store

Přidat na Seznam.cz
Vendula Stoklásková je majitelka obchodu 100CLASS concept store, který se zaměřuje na slow fashion. Najdete u ní design od českých i zahraničních návrhářů. My jsme její obchod navštívili ve dnech, kdy měla v prodeji i kvalitní oblečení ze secondhandů, které sama vybrala a případně upravila.

Největší výhodou nakupování z druhé ruky není jenom nižší cena, ale hlavně kvalita oblečení. Vzhledem k tomu, že si vybíráte kousky, které už někdo nosil, pral a běžně užíval, můžete si být téměř stoprocentně jistí, že pokud se o ně budete dobře starat, už nezmění svůj tvar, barvu a ani kvalitu látky. V secondhandech se dají najít poklady, které by se z kategorie zboží z druhé ruky mělo nacházet spíš v kategorii vintage, což je oblečení, které se svým věkem naopak na hodnotě nabývá. Při příležitosti Fashion Revolution Weeku Vendula Stoklásková připravila pop-up Catch by me, tedy týdenní akci, při které jste si mohli v jejím kamenném obchodě v centru Prahy koupit exkluzivní vintage kousky.

Vendula nejen že kousky sama přešívala nebo upravila, aby měly modernější šmrnc, ale také zákazníkům nabídla pomoc ohledně stylingu. Mohli jste si přinést několik svých oblíbených kousků a ona vám pomohla vybrat a doporučit, co by se s nimi dalo kombinovat a co vám může v šatníku chybět. I když je pro ni důležité hlavně to, aby se člověk cítil dobře v tom, co nosí, a styl je až na druhém místě. I když tato akce již skončila, rozhodně doporučujeme 100CLASS k návštěvě, protože tak pečlivě vybrané oblečení a doplňky, které dohromady tvoří krásnou minimalistickou kolekci, najdete málokde.

Z řady několika návrhářů, které u Venduly najdete, jmenujme hlavně Hanu Zárubovou, již osvědčenou a velmi talentovanou návrhářku, která pracuje s kvalitními materiály, novými střihy a technologiemi. Dále nás zaujaly nesmírně krásné a jemné kašmírové svetry od německé značky Another Brand, kvalitní bavlněná trika značky Trikme nebo kousky z dílny Lindy Kaplanové a lněné košile značky PULPA.

Ze šperků, které v obchodě v Soukenické ulici najdete, si musí vybrat snad každý. Z tolika druhů materiálů, stylů a provedení oči přecházejí. Minimalistické šperky ze zlata i stříbra Polky Agaty Bieleń působí křehce a velice žensky, brýle značky LUME zas nadčasově a vyzývavě. Najdete zde i šperky od Du Coeur, Palma de Alma anebo Ely Jediové. Koupit si zde můžete i kabelku nebo boty a také doplňky do interiéru nebo zajímavé knihy.

Obchod 100CLASS se zaměřuje na vysoce kvalitní a perfektně zpracované zboží. Slow fashion a hlavně nadčasovost se vrací do módy, takže pokud do sebe chcete něco investovat, nechte si poradit právě od Venduly Stokláskové. Určitě u ní získáte kus oblečení, který s vámi ještě dlouho vydrží a nikdy se neokouká. 

 

 pinterest.com, stoclass.com

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA LIFESTYLE DOMÁCÍ TVOBRA DESIGNOVÝ OBCHOD NÁKUP A OBCHOD 100CLASS CONCEPT STORE VENDULA STOKLÁSKOVÁ

Související články

Polský časopis Fashion Magazine připravil stylový přírodní editorial

Modelka Karina Kurzacz zahalená do klasických krajkových šatů se staženými vlasy působí, jako by vypadla z retro filmu. A přesto vás tento editorial zaujme.

Celý článek

Designové vychytávky na červenec

Červenec je jednoznačně měsícem prázdnin a léta ve všemožném pojetí. Od času stráveného u vody, přes výlety do hor až po odpočinek doma na zahrádce. Vybrali jsme pro vás pár designových vychytávek, které by vám (nejenom) v tomto měsíci, mohly být dobrým společníkem.

Celý článek

Brno otevře první Re-shop v Česku

Brno má velký náskok před ostatními českými městy v recyklaci odpadu. Dva projekty, Re-use a Retro-use, již nějakou chvíli fungují a myšlenkový maraton, tzv. hackathon, dal příležitost vzniku prvního Re-shopu. Neočekávejte žádný obyčejný blešák, ale místo plné kreativity a obchod s poklady.

Celý článek

Co nesmí chybět ve vaší plážové tašce?

Jednou z nejpopulárnějších chvil roku, na kterou se těší skoro celý svět, je dovolená u moře. Pokud ji máte ještě před sebou, nechte se inspirovat, jak efektivně se připravit k moři.

Celý článek

Letní romantika: Co na sebe, když vás pozve na rande?

Letní večery mají své kouzlo samy o sobě.  Proto, pokud se váš hrdina odhodlá této výjimečné doby využít a pozve vás na večeři, je jedno jak dlouho spolu jste. Připravte se na ni, oblečte se krásně a neodolatelně. Inspirujte se v našem článku.

Celý článek

Nike spustil další kampaň Pro Hijab a cudnější módu

Je to měsíc, co značka Nike spustila další unikátní kampaň Pro Hijab. Navazuje tak na to, co začala již v roce 2017. Značka věří, že poptávka po cudnější módě se bude v budoucnu zvyšovat.

Celý článek

Svůdná Adriana Lima ve sportovní kampani značky PUMA

Nejnovější kampaň sportovní značky PUMA jednoznačně sází na klasickou sportovní postavu oblíbené modelky Adriany Lima.

Celý článek

Tip na výlet: Záhřeb a návštěva obchodu DeLight

Do Chorvatska na pobřeží se podíval snad každý Čech. Ale i hlavní město Záhřeb toho může nabídnout mnohem víc než jen skvělou zmrzlinu a krásnou katedrálu. V uličce kousek od náměstí se pyšní nádhernými modely obchod s dámskou kolekcí nové chorvatské značky Delight.

Celý článek