dnes je 18.10.2021 a svátek má Lukáš

Fashion show EXIT – Nevzdávejme to, pane Baťo!

Přidat na Seznam.cz
Ateliér oděvu a obuvi Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně uspořádal pro veřejnost módní přehlídku absolventských prací v nevšedních prostorách garáží.

Fashion show předcházela výstava záverečných studentských prací. Návštěvníci si mohli prohlédnout nádherné oděvy a obuv úspěšných designerů z obou ateliérů. Jednalo se o dámské i pánské nadčasové kolekce inspirované různými událostmi a fenomény doby.

K vidění byly na Exitu šaty inspirované mimozemšťany, lidským tělem, obalem, denimem, exotikou nebo romantikou.
V rámci prezentace Ateliéru designu obuvi se představila ručne zhotovená obuv okořeněná inspirací tance, individuality, 90. let nebo maurské kultury.

V krátkosti vám obrazem představujeme prezentované práce:

Z ateliéru obuvi prezentovala Sandra Švédová s autorskou kolekcí, jenž se zaměřila na vznik a budování její nové značky.

Lenka Mlynarčíková (ESHA) vytvořila kolekci MMXIV/MCMXC zameřenou na studium a porovnávání kultury devadesátých let se současností.

Nikola Susová a její kolekce Fashion Obsession nachází inspiraci ve fenoménu únosů ,,mimozemšťany“.

Studentka magisterského studia Andrejka Sološová nazvala svou diplomovou práci "Anatomie módy" a studuje v ní vliv módy na lidské tělo.

Návrhářka Eva Klabalová z ateliéru obuvi sa představila s kolekcí "Around", jejím inspiračním zdrojem byla poušť, oceán a vítr. Zároveň ji charakterizuje variabilita.

Romantiku a touhu po nádheře představila Martina Laňková ve své kolekci " Bridal Pure Beauty", která je jedinečnou kolekcí svatebních šatů vytvořených z netradičního materiálu a s použitím moderní technologie laseru.

Jednoduchost tvaru, přímost formy a temných barev jako doplněk pro každodenní život ženy, to je kolekce „Way“ od designerky Kristiny Zemanové.

Pánské i dámske oděvy představila Kristina Synek v kolekci Spekulace. Hlavním tématem kolekce se stala geometrie, především tvary Archimedovských a Platónských těles.

Taneční náladu přinesla Jitka Hůlková z ateliéru obuvi s kolekcí "Obuv pro moderní tance"

Čistě pánské modely připravila Hana Prchalová v kolekci "Subject: man", která řeší genderovou problematiku.

Adam Ptáček, jediný návrhář/muž, nazval svou kolekci inspirovanou cestou do Ekvádoru "Ecuadorian Heritage".

Pánská kolekce „Zevnitř“ Jany Olehlové je inspirována muži a jejich zájmy a vychází z fascinace mužů automobily a motocykly.

Lenka Greplová nazvala svou práci "Memento" a zabývá se v ní masovou produkcí oděvů, které nosit nechceme, ale nosíme, a upozorňuje na kvalitu originálu.

Michaela Habová vytvořila kolekci obuvi a doplňků inspirovanou maurskou výtvarnou kulturou.

Terezie Cočevová nazvala kolekci inspirovanou zavíráním a otevíráním obalů "Twice a Bon". Kolekce přináší inovace v přístupu k zapínání a střihovému řešení.

A nakonec Daniela Šalátová zpracovala autorskú kolekciu "DS I dnm I 14" inspirovanou fenoménem „modrých džín“.

Každý designer vytvořil jedinečný koncept, na základě kterého vznikly skutečně krásné kolekce.

Zdroj: UTB Zlín Facebook

Přidat na Seznam.cz
UTB ZLÍN ATELIER ODĚVU A OBUVI VE ZLÍNĚ STUDENTSKÁ PŘEHLÍDKA DOMÁCÍ TVORBA FASHION SHOW EXIT

Související články

České oděvní duo SegraSegra přináší unikátní pánskou kolekci z nepromokavé džínoviny

Dagmar a Eliška Mertovy přichází s novinkou – nepromokavou džínovinou, ze které šijí bundy, klasické kalhoty, ale i kraťasy na kolo. Kromě funkčnosti a nadčasovosti splňuje nová kolekce ještě další aspekt, který je pro tuto značku klíčový, udržitelnost.

Celý článek

Malá česká manufaktura s velkým srdcem vyniká jedinečnými pletenými kousky

Láska k vlně dává možnost vzniknout produktům, které si zamilujete napříč celým rokem. Tím se rozhodně řídí Kateřina Petrová se svou značkou La Stella.

Celý článek

Mladí návrháři z UTB a TUL přemýšlí nad identitou člověka i historií

Přehlídkový den 6. září na MBPFW přinesl tvorbu dalších módních návrhářů a zástupců předních textilních škol u nás. Jejich alternativní pohled i kreativita uchvátila nejen obecenstvo ale i samotné mistry návrhářského řemesla.

Celý článek

David Nikolov se značkou Valery již poněkolikáté ohromuje svým pojetím udržitelnosti v oblasti módy

To, co bylo pro mladého návrháře ještě před rokem velkým snem, se v pondělním programu MBPFW přetavilo ve skutečnost. David Nikolov zde totiž dostal možnost odprezentovat svoji novou kolekci, kterou opětovně vystihuje především koncept upcyklace.

Celý článek

Oslnivá přehlídka nových kolekcí značek Naniche by Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková na pražském týdnu módy

Na pražský týden módy zavítaly hned tři nadané designérky a představily své nové kolekce. O kom je řeč? Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková. Módní přehlídka se nesla v duchu formování ženské identity, počáteční nevinnosti a bytostí z jiných sfér.

Celý článek

Manifest mladých návrhářů z UMPRUM na Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Co se děje v hlavách mladých pražských návrhářů? Tuto otázku zodpověděla část kolekce, kterou prezentovali studenti UMPRUM na letošním podzimním Mercedes Benz Prague Fashion Week.

Celý článek

Návrháři Michael Kováčik i Dominika Kozáková pražskému týdnu módy představili dvě diametrálně odlišné kolekce. V obou případech však hlavní roli hrají ženy plně vytížené, silné a přitom citlivé zároveň

Ne zřídka spojí jedna přehlídka dva návrháře. V tomto případě se pražský týden módy na chvíli zahalil do šatníků žen vytížených pracovním i osobním životem stejně jako žen, které inspiruje tradice a osobitý styl.

Celý článek

Kolekce FULL TIME DIVA CLAN slovenské návrhářky Vanda Janda přinesla na prvním dnu pražského týdne módy velký ohlas

Ženy sebevědomé, které chtějí být nejlepší verzí sebe sama i takové, které nejenom svůj vzhled, ale i intelektuální stránku považují za své životní poslání, jsou tím, co v této kolekci můžete najít. První den Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představil více než sílu ženského ducha.

Celý článek