dnes je 30.05.2020 a svátek má Ferdinand

Festival mladé módy Arcolor představuje odbornou porotu!

Přidat na Seznam.cz
Festival mladé módy Arcolor i letos chystá soutěž mladých talentů o titul ArFashion Designer. Kdo bude práce hodnotit a rozhodovat o finalistech i vítězi této soutěže? 

Tak jako každý rok i letos byli do poroty vybráni lidé, jejichž profese jsou úzce spjaty s českou módní scénou. 6 porotců rozhodne o osudu přihlášených návrhářů, kteří touží po zářné dráze módního návrháře.

6 porotců vybere 8 finalistů a následně vítěze - ArFashion Designer 2015. Čtěte dále a odhalte letošní porotu, která má k návrhářským kolekcím rozhodně co říci.

Lenka Vacvalová. Slovenská kráska, která miluje extravaganci a na slavnostní příležitosti volí především róby z dílen českých a slovenských návrhářů.
Lenka Vacvalová má k módě velmi blízko, moderuje Fashion TV a pořad FASHION TIME na Óčku. A to není vše. Lenku baví i samotné navrhování oděvů a její fanoušci i všichni ti, co mají rádi stylové věci, se mohou těšit na její vlastní kolekci šatů, která vznikne pod značkou ALAE by Lenka Vacvalova.

Denisa Přikrylová. Žena, která vytváří iluze, to je Denisa Přikrylová. Mnozí z vás ji jistě znají jako stylistku z Dolce Vita. Pro práci stylisty je nezbytné estetické cítění a to Denisa rozhodně má. Umí vykouzlit nádherné obrazy, a ví, co je krásné a co je móda. Práce stylisty je tvrdá dřina a než si Denisa svůj vysněný post vydobyla, trvalo to dlouhých 8 let. Ale ta cesta se rozhodně vyplatila, jelikož práce stylisty Denisu ohromě baví.

Monika Drápalová. Stejně jako loni se i letos v porotě objeví Monika Drápalová. Přední česká návrhářka, která loni získala ocenění Designér roku. Letos tak vítězové cen Czech Grand Design přebírali jako ceny stylové kimono navržené Monikou Drápalovou. 
Žena, která perfektně zvládá své řemeslo, a dobře ví, co obnáší role módního návrháře, je zajisté právem v roli porotkyně soutěže ArFashion Designer.

Již stálicí mezi porotci je ak. malíř Česlav Jaroš, který má s oborem bohaté zkušenosti. Ty také předává svým studentům na Vyšší odborné škole oděvního návrhářství v Praze. Dále je také zakladatelem Studia figurální kresby DOMINO.
Česlav Jaroš se věnuje především pánské módě a o českém módním průmyslu má velký přehled. Ví tak, co je pro udržení v branži důležité a co budoucímu ArFashion Designerovi nesmí chybět.

             

David Severin. Dvorní fotograf Arcoloru David Severin nefotí jen pěkné ženy, ale také chutná jídla, na která při pohledu na fotografii dostanete okamžitě chuť. Umí skvěle pracovat se světlem, má skvělé nápady, bezvadně ovládá fotoaparát, umí pracovat s lidmi, a především ví, co vypadá dobře.
Málokdo ale ví, že David studoval tanec. Jako tanečník tak ví, v jakých pózách vypadá tělo nejdokonaleji, a všechny před objektivem tak umí k této dokonalosti nasměrovat. Umění má zkrátka v krvi.

A pozvání do poroty přijal také Libor Šula. Libor Šula v roce 2002 zvítězil v prestižní soutěži Czech and Slovak Hairdressing Awards a stal se Kadeřníkem roku ČR a SR. V roce 2003 se z něj stal tzv. „Local ambassador“ firmy Schwarzkopf Professional ČR, kdy spolupracuje na mezinárodních projektech a prezentuje kadeřnické umění na českém trhu.
A protože kadeřník má svou profesí k módním návrhářům velmi blízko, nesmí tak chybět v porotě. Účes je nezbytnou součástí celé vizáže, a dokáže tak dokonale podtrhnout celý outfit.

Také jste tak zvědaví, které kolekce se probojují do finále a představí se v rámci Festivalu mladé módy Arcolor, ve dnech 9. a 10. září?

Zdroj obrázků: David Severin, Arcolor

Přidat na Seznam.cz
ARCOLOR FESTIVAL MLADÉ MÓDY ARFASHION DESIGNER MONIKA DRÁPALOVÁ ČESLAV JAROŠ LIBOR ŠULA DAVID SEVERIN LENKA VACVALOVÁ DENISA PŘIKRYLOVÁ DESIGNÉRSKÁ SOUTĚŽ

Související články

Fashion networking na Life is Fashion

Odpolední networking ve středu 23. října v Institutu módní tvorby se ponese v duchu přednášek, praktických ukázek a představování jednotlivých návrhářů.

Celý článek

Tradice, evoluce a revoluce v podzimní a zimní kolekci Pietro Filipi

Značku Pietro Filipi není třeba představovat. Mají svůj osobitý styl, za kterým si stojí. O tom vypovídá i aktuální kolekce pro podzim / zimu 2019 – 2020. Najdeme v ní originalitu, nadčasovost i hravost.

Celý článek

Vlasový styling z MBPFW z pohledu Honzy Kořínka

Týden módy je vždy velkou událostí, návrháři se na něj chystají několik měsíců a nepodceňují žádné detaily. My se v tomto článku zaměříme na zajímavé vlasové kreace, které jsme mohli letos vidět. 

Celý článek

Značka Pietro Filipi představila na MBPFW 2019 ležérnost v kombinaci reflexních prvků

Vysoká noblesa, elegance, kvalitní materiály a zpracování. To přináší už 25 let na český trh značka Pietro Filipi, která se vrací opět na přehlídková mola. V jarní edici na MBPFW 2019 představila hravou kolekci s tradičními materiály a střihy.

Celý článek

Volnost a svoboda se smyslem pro detail od Moniky Drápalové na MBPFW 2019

Geniálně čisté linie s nápaditými detaily hlásající futuristickou předpověď od nadané Moniky Drápalové. Jaká je její celobílá kolekce? Vtipná sofistikovanost návrhářce nechybí.

Celý článek

Bohémský styl v podání Moniky Drápalové

Nádherná přehlídka plná inspirace a dechberoucích modelů byla k vidění na aktuálním designbloku v podání české návrhářky Moniky Drápalové.

Celý článek

Svezte se tento víkend v Praze novou vyhlídkovou tramvají

Vyhlídková tramvaj T3 Coupé nabízí požitek nejen z jízdy po Praze v polootevřeném voze, ale poskytne zážitek ze stylového interiéru. Svezte se už tento víkend.

Celý článek

Absolventi oděvní školy představili své modely

Uměleckoprůmyslové muzeum ožilo módními přehlídkami studentů 3. ročníku Vyšší odborné školy oděvního návrhářství.

 

Celý článek