dnes je 21.10.2019 a svátek má Brigita

Festival mladé módy Arcolor vyhlašuje další ročník souteže pro mladé módní designery

Přidat na Seznam.cz
Arcolor podporuje mladé návrhářské naděje, každý rok pořádá festival mladé módy a pyšní se unikátní módní přehlídkou přímo v ulicích Prahy. Nyní zve mladé módní návrháře do čtvrtého ročníku souteže ArFashion designer.

Občanské sdružení Arcolor bylo založeno za účelem podpory mladých talentů a to hlavně módních designerů. Arcolor ale nepodporuje jen módní návrháře, slučuje také další kreativní obory, jako jsou začínající kapely, vizuální kreativce či jiné performery. Sdružuje veškeré mladé talentované lidi, kteří se nebojí ukázat, co umí a spoluutváří tak festival. Arcolor je festival, který je utvářen mladými lidmi, pro co nejširší publikum. Nijak se nechce zaměřit na užší okruh skalních fandů, ale snaží se přivádět módu mezi širokou veřejnost.

Unikem festivalu je přehlídka přímo v ulicích Prahy na nejdelším mole světa. Arcolor se řídí pořekadlem „Nejde-li Mohamed k hoře, musí hora k Mohamedovi“.

Arcolor festival mladé módy vyhlašuje již 4. ročník soutěže o titul ArFashion designer 2014
Arcolor o.s. opět vyhlašuje soutěž, která se věnuje mladým talentům v oblasti módy. Přihlaste své kolekce, nebojte ukázat svou kreativní stránku a dejte o sobě vědět! Porota složena z profesionálů v oboru vybere ze všech přihlášených kolekcí osm nejlepších, které budou prezentovány na finálovém večeru Festivalu mladé módy Arcolor v září 2014 v experimentálním prostoru NoD. Z těchto osmi vybraných designerů bude zvolen nejlepší návrhář, který získá titul ArFashion Designer 2014.
Vítěz získá hmotné ceny v hodnotě 10.000,-, celoroční profesionální podporu od Arcolor o.s. a hlavně možnost prezentace své další kolekce na nejrušnější přehlídce přímo v ulicích v rámci Festivalu mladé módy Arcolor 2015. Tato přehlídka je pověstná svým nejdelším molem na světě vedoucí i pražskými ulicemi a metrem.

V minulém roce zasedli v porotě soutěže vážené osobnosti jako módní návrhářka Iška Fiškárková, oděvní výtvarnice a vedoucí ateliéru Oděvní a textilní designer na FUD/UJEP doc. ak. mal. Eliška Nová, módní návrhářka Petra Balvínová (Tiqe by Petra Balvinova), módní kritik Daniel Chodusov a oděvní výtvarník a pedagog ak. mal. Česlav Jaroš.

Podrobnosti k soutěži 
Podmínky účasti v soutěži jsou fyzicky zhotovená oděvní kolekce o počtu 10 modelů, profesionální fotografie této kolekce (mohou být přidány i kresebné skici modelů a vzorky materiálů, maximální velikost jedné fotografie musí být menší než 800 kB), životopis, popis soutěžní kolekce a motivační dopis. A kdo se může přihlásit? Začínající módní tvůrci ve věku 18-35 let, studenti, absolventi, profesionálové i lidé, které oděvní tvorba prostě baví. Přihlásit se můžete zasláním fotografií soutěžní kolekce a ostatních náležitostí na email designer@arcolor.cz a to do 1. 6. 2014.

Neprováhejte svou šanci!

 

zdroj foto: Arcolor, David Severin, Stanislav Honzík

Přidat na Seznam.cz
ARCOLOR FESTIVAL MLADÉ MÓDY ARFASHION DESIGNER ČESLAV JAROŠ IŠKA FIŠÁRKOVÁ DANIEL CHODUSOV ELIŠKA NOVÁ PETRA BALVÍNOVÁ DOMÁCÍ TVORBA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI

Související články

Oscar de la Renta

5 let od úmrtí návrháře Oscara de la Renty: Uctěme jeho památku výběrem těch nejušlechtilejších rób

Dnes je tomu 5 let, co prohrál boj s rakovinou a opustil tento svět talentovaný módní návrhář, gentleman, vřelý člověk a miláček slavných dam Oscar de la Renta. Podívejte se s námi na ty nejkrásnější róby minulých let a zavzpomínejme tak na módního velikána.

Celý článek

Iveta Paulerová představila svou novou kolekci s názvem Awakening

Podzim a zimu oslaví česká návrhářka ve znamení „probouzení“. Tak totiž nazvala svou nejnovější kolekci odrážející nejenom její módní tvorbu, ale také každodenní život. Celou kolekci představila návrhářka před pár dny v rámci módní přehlídky, kterou jsme si nenechali ujít.

Celý článek

Pier Paolo Piccioli předvedl čistou couture práci

Jarní a letní kolekce módního domu Valentino byla plná elegantních a okázalých rób, ale rovněž nositelných kousků. Kreativní ředitel si hrál s dvěma odlišnými myšlenkami - čistotou a extravagancí.

Celý článek

Rozhovor s Petrou Hušpauerovou z Appart Label

Jestli hledáte pohodlné oblečení, které nebudete nikdy chtít svléct a zároveň v něm budete vypadat fantasticky, seznamte se s malou českou značkou Appart Label. Šijí krásné, minimalismem inspirované oblečení z teplákoviny. Víc se dozvíte v rozhovoru s designérkou Petrou Hušpauerovou.

Celý článek

Nová Givenchy kolekce ukázala, jaká byla města New York a Paříž v roce 1993

Jemná, ale odvážná kolekce vyobrazující newyorský a pařížský styl na počátku devadesátých let se soundtrackem od americké raperky Princess Nokia. Clare Waight Keller překvapila výběrem materiálů, myšlenkou i samotným soundtrackem. 

Celý článek

Přehlídku Chanel narušila komička

Komička Marie Benoliel, na sociálních sítích známá jako Marie S'Infiltre, během závěrečného defilé jedné z nejprestižnějších módních přehlídek vstoupila na molo a zařadila se mezi modelky. Místo ochranky ale zasáhla světoznámá modelka Gigi Hadid a nekompromisně narušitelku z mola odvedla.

Celý článek

Nadège Vanhee-Cybulski představila sebevědomou a moderní kolekci Hermes

Kovové detaily, kůže nebo sportovní elegance. Nadège Vanhee-Cybulski předvedla nejvydařenější kolekci od začátku svého působení u Hermés. 

Celý článek

Česká značka ROJI představila svou druhou kolekci plnou přirozenosti, síly a odhodlání

Představte si módní přehlídku na vysoké úrovni, propracované modely do posledního detailu, dechberoucí atmosféru a kolekci vzývající ženskou energii, sílu a eleganci. To je aktuální kolekce značky ROJI!

Celý článek