dnes je 03.06.2020 a svátek má Tamara

Festival mladé módy Arcolor vyhlašuje další ročník souteže pro mladé módní designery

Přidat na Seznam.cz
Arcolor podporuje mladé návrhářské naděje, každý rok pořádá festival mladé módy a pyšní se unikátní módní přehlídkou přímo v ulicích Prahy. Nyní zve mladé módní návrháře do čtvrtého ročníku souteže ArFashion designer.

Občanské sdružení Arcolor bylo založeno za účelem podpory mladých talentů a to hlavně módních designerů. Arcolor ale nepodporuje jen módní návrháře, slučuje také další kreativní obory, jako jsou začínající kapely, vizuální kreativce či jiné performery. Sdružuje veškeré mladé talentované lidi, kteří se nebojí ukázat, co umí a spoluutváří tak festival. Arcolor je festival, který je utvářen mladými lidmi, pro co nejširší publikum. Nijak se nechce zaměřit na užší okruh skalních fandů, ale snaží se přivádět módu mezi širokou veřejnost.

Unikem festivalu je přehlídka přímo v ulicích Prahy na nejdelším mole světa. Arcolor se řídí pořekadlem „Nejde-li Mohamed k hoře, musí hora k Mohamedovi“.

Arcolor festival mladé módy vyhlašuje již 4. ročník soutěže o titul ArFashion designer 2014
Arcolor o.s. opět vyhlašuje soutěž, která se věnuje mladým talentům v oblasti módy. Přihlaste své kolekce, nebojte ukázat svou kreativní stránku a dejte o sobě vědět! Porota složena z profesionálů v oboru vybere ze všech přihlášených kolekcí osm nejlepších, které budou prezentovány na finálovém večeru Festivalu mladé módy Arcolor v září 2014 v experimentálním prostoru NoD. Z těchto osmi vybraných designerů bude zvolen nejlepší návrhář, který získá titul ArFashion Designer 2014.
Vítěz získá hmotné ceny v hodnotě 10.000,-, celoroční profesionální podporu od Arcolor o.s. a hlavně možnost prezentace své další kolekce na nejrušnější přehlídce přímo v ulicích v rámci Festivalu mladé módy Arcolor 2015. Tato přehlídka je pověstná svým nejdelším molem na světě vedoucí i pražskými ulicemi a metrem.

V minulém roce zasedli v porotě soutěže vážené osobnosti jako módní návrhářka Iška Fiškárková, oděvní výtvarnice a vedoucí ateliéru Oděvní a textilní designer na FUD/UJEP doc. ak. mal. Eliška Nová, módní návrhářka Petra Balvínová (Tiqe by Petra Balvinova), módní kritik Daniel Chodusov a oděvní výtvarník a pedagog ak. mal. Česlav Jaroš.

Podrobnosti k soutěži 
Podmínky účasti v soutěži jsou fyzicky zhotovená oděvní kolekce o počtu 10 modelů, profesionální fotografie této kolekce (mohou být přidány i kresebné skici modelů a vzorky materiálů, maximální velikost jedné fotografie musí být menší než 800 kB), životopis, popis soutěžní kolekce a motivační dopis. A kdo se může přihlásit? Začínající módní tvůrci ve věku 18-35 let, studenti, absolventi, profesionálové i lidé, které oděvní tvorba prostě baví. Přihlásit se můžete zasláním fotografií soutěžní kolekce a ostatních náležitostí na email designer@arcolor.cz a to do 1. 6. 2014.

Neprováhejte svou šanci!

 

zdroj foto: Arcolor, David Severin, Stanislav Honzík

Přidat na Seznam.cz
ARCOLOR FESTIVAL MLADÉ MÓDY ARFASHION DESIGNER ČESLAV JAROŠ IŠKA FIŠÁRKOVÁ DANIEL CHODUSOV ELIŠKA NOVÁ PETRA BALVÍNOVÁ DOMÁCÍ TVORBA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI

Související články

Snová svatební kolekce Martiny Vrábelové byla inspirovaná ledovými květy

Svatební kolekce 'Pure White - Pure Love' módní návrhářky Martiny Vrábelové je již podle názvu čistým uměleckým dílem. Kolekce byla inspirovaná bílou barvou a přírodou.

Celý článek

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Česká značka alešbáry přináší druhou edici „lokální“ limitované kolekce plavek ve spolupráci se značkou Cover Me Not

Léto se blíží a dřív než se nadějeme, budeme řešit, jaké plavky k bazénu zvolit. Pokud chcete něco aktuálního, a ještě z rukou talentovaného českého dua, zkuste se zaměřit na novou variaci plavek propojující look s aktuální oděvní kolekcí alešbáry.

Celý článek

Nová kampaň Vivier miluje Paříž vás přesvědčí, že si zamilujete nejen hlavní město Francie, ale i kolekci

Francouzská značka Roger Vivier představila novou jarní kolekci s názvem Vivier miluje Paříž. Z kolekce přímo sálají francouzské vibrace, čemuž dopomáhá i do puntíku sladěný vintage interiér. 

Celý článek

Co nás čeká v módním průmyslu po karanténě?

Sedíme doma, do obchodů nemůžeme, a to nakupování online prostě není ono, že. Nehledě na to, že máte najednou jiné starosti, než poslední kolekci Pumy nebo zrušený Fashion Week. Říkáte si možná, že až tohle všechno skončí, hned poběžíte do obchodu a něco hezkého si koupíte? Zkuste se nad tím zamyslet.

Celý článek

Rozhovor s návrhářkou Darinou Ermisovou: co připravuje a jak zvládá nynější situaci?

Kabelka je součástí každodenního života většiny žen, bez ní si to ani neumíme představit! Každá kabelka je originální, praktická a krásná. Úspěšná návrhářka a dvojnásobná maminka Darina Ermisová nám představí svoji firmu a plány do budoucna.

Celý článek

Návrhářka Marie Zelená: V našich modelech podporujeme lidi, aby cestovali a poznávali krásy naší vlasti

Známá česká módní návrhářka Marie Zelená nedávno představila nový projekt Oslava krás světa, který na šatech znázorňuje krásná místa České republiky a dalších evropských i světových zemí. Jak si poradila s nelehkou dobou, na čem nyní pracuje a na co se můžeme v budoucnu těšit, jsme se zeptali samotné návrhářky Marie Zelené.

Celý článek

Nová kolekce hedvábných šátků Silky Gang provází pohádky O Malence a O Zlaté rybce

Hedvábné šátky české značky Silky Gang již delší dobu odráží několik pohádkových motivů. Mezi nimi i dva nové, zcela elegantní a jemné motivy, které podtrhnou duši žen i mužů.  

Celý článek