dnes je 23.09.2019 a svátek má Berta

Filmy, které rozhodně stojí za to vidět

Přidat na Seznam.cz
Přichází móda biografických snímků o slavných návrhářích 

Během jednoho roku se režisér Rodolphe Marconi ani na krok nevzdálil od Karla Lagerfelda. A výsledek? Dokumentární film Lagerfeld Confidential, který mapuje práci a život císaře módy.

Rodolpha Marconiho vždy přitahoval Karl Lagerfeld: ,,Stejně jako Madonna nebo Michael Jackson, Karl mi připomínal stejně excentrickou a jedinečnou osobnost, abych mu věnoval rok nebo dva života.“ Zajímalo ho také, jestli je Lagerfeld opravdu tak nesympatický, jak se tvrdí. V dokumentu Lagerfelda uvidíte obklopeného celebritami, modelkami, práci a přípravu přehlídek, party, focení nebo o samotě v jeho studiu. Jedinečným je projekt Lagerfeld Confidential i tím, že při natáčení byl režisér zároveň kameramanem, chtěl zachovat intimitu, a to by se mu s celým týmem nepodařilo. Hlavním důvodem, proč byl dokument natočen bylo, že chtěl tvůrce objevit, kdo se opravdu skrývá pod tmavými brýlemi. Nakonec objevil dětskou duši uvnitř Lagerfelda, inteligentního člověka s humorem, plného života, který ho opravdu fascinoval. Hlavní ale bylo zůstat přirozený a být jako Lagerfeldův stín.

Dokument se vysílal už v několika zemích, například na španělském Canal Plus je možné ho zhlédnout 12. srpna. Vychutnat si můžete i příběh Marca Jacobse, který se na DVD objeví v září. Dokument je nejen o módě, dozvíte se i o místech, kam Marc rád chodí, co ho baví a kde ho můžete potkat. Například miluje vetešnictví a jiné obchody s cetkami. Marc Jacobc et Louis Vuitton je to pravé pro jeho příznivce a pro ty, kteří milují značku Louis Vuitton a chtějí se o ní něco dovědět. Autor projektu Loic Prigent si dokument o módě vybral z toho důvodu, že je to jedno z nejrychleji měnících se odvětví na trhu a že každý půl rok je o něčem jiném, každá módní přehlídka přináší nové možnosti a jinou perspektivu. Marca Jacobse si zase vybral kvůli tomu, že ho fascinovalo, jak někdo dokáže být tak kreativní a hnát svými nápady tak velký kolos jako Louis Vuitton ze skupiny LVMH. Je to skvělá příležitost vidět Marca pracovat, jelikož on sám odmítá jakékoliv rozhovory a natáčení. Stejný režisér ale jiný film: Signé Chanel: The Other Project Runway je sice už dva roky starý dokument, ale pro znalce módy nepostradatelný. Pětidílný seriál vás zaveden do dílen francouzského módního domu Chanel, kde se připravují na show haute couture. Uvidíte práci švadlen, kloboučníků, obuvníků, návrháře Lagerfelda a poslední přípravy pro nadcházející přehlídku. Vše kolem náročných příprav po dlouhé měsíce až po konečnou přehlídku, která skončí za pouhou půl hodinku.

Pokud se chcete přiblížit značce Chanel a její zakladatelce více, počkejte si na film o jejím životě. Film se do kin dostane během příštího roku a hlavní roli bude hrát její krajanka Audrey Tatou. Francouzská režisérka Anne Fontaine slibuje vyprávění o mladé Coco Chanel, ještě před tím, než se stala slavnou. Chce divákům ukázat život, který Coco žila, její chudobu, vnitřní pocity mladé ženy bez vzdělaní, ale osobnost, která dokázala něco, o čem se ostatním ani nesnilo. Postava Coco Chanel je pro filmaře tak přitažlivá, že se nezávisle na sobě pracuje ještě na dalších dvou projektech. Dánský herec Mads Mikkelsen, který se nedávno stal tváří HM si zahraje hlavní roli, která bude ztělesňovat ruského skladatele Igora Stravinského, který měl s Coco Chanel románek. Film bude režírovat William Friedkin, pracovní název filmu zní Igor a Coco. Marina Hands bude jeho partnerkou. O tomto filmu se ale už teď dosti spekuluje, jelikož filmy o umělcích bývají v žebříčcích popularity a uměleckého dojmu na posledních místech. Pokud máte rádi punkovou babičku Vivien Westowood, film o ní je tím pravým. Film bude nahlížet do jejího života a začátku spolupráce se Sex Pistols. Westwood si prosadila, že se ve filmu musí objevit i scéna z její svatby s Malcolmem Mclarenem. Film bude režírován Brianem Greiserem. Vrací se kultovní seriál Sex ve městě, nyní ve velkém stylu na plátna kin. Seriál, který pohltil módní nadšence. Těšte se na Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon, Kristin Davis y Kim Cattrall v hlavních rolích. Samozřejmě se zase objeví v šatech od nejlepších návrhářů, budou mluvit o Pradě, závislosti Carrie na botách od Manolo Blahnika a posledních trendech. Skvělými filmy, ve kterých hraje móda hlavní roli, je tolik zatracovaná Marie Antoinetta, kterou si můžete pořídit na DVD stejně jako Dreamgirls nebo v kině Warholka a její Edie Sedwick, velká módní ikona. Opravdu okázalou podívanou vám zaručí i Kletba zlatého květu, spousta zlata, vyšívání, drahé róby a kostýmy odhalující poprsí, které pobouřily čínský lid. Chvíli si počkejte i na Zlatou Éru s Cate Blanchett, ve které si můžete vychutnat historické kostýmy. A nakonec se těšte na nový film s Keirou Knightley s anglickým názvem Silk, který vypráví o obchodníkovi s hedvábím v 19. století.

 

Zdroj fotografií: Style.com, Avclub.com, Ioncinema.com, Posterwire.com, Arthouse.com

Přidat na Seznam.cz
HM LOUIS VUITTON SAM MÓDA ŽENY SVATBY MODNI ROZHOVORY MODY MÓDNÍ PŘEHLÍDKA PŘEHLÍDKA

Související články

Drobnosti, kterými si zlepšíte náladu

Potřebujete něco, po čem se vám zlepší den nebo snad týden? Co vám usnadní život či aspoň pár jeho okamžiků? Pořiďte si tyto věci. Popřípadě u nás nadýchejte inspiraci.

Celý článek

Síla ženské osobnosti v podání Proenza Schouler

Dámská oděvní značka Proenza Schouler zazářila se svou kolekcí na newyorských dnech módy. Nadčasové a nositelné modely s nádechem pohodlí. Nevěříte?

Celý článek

Nečekané barvy, které budou na podzim IN

Přichází podzim a ten letošní může být úplně jiný než kterýkoliv předchozí! Představíme vám pět barev, které vás naprosto oslní. Konec nudy, v nadcházejícím ročním období budete mít barevnou paletu v malíčku.

Celý článek

Exkluzivní minikolekce Vans x Vivienne Westwood Anglomania

Vans a Vivienne Westwood? Nenapadá nás lepší kombinace. Trocha klasiky, trocha rebelie. A na světě je minikolekce šesti párů nepřehlédnutelných tenisek.

Celý článek

Tradice, evoluce a revoluce v podzimní a zimní kolekci Pietro Filipi

Značku Pietro Filipi není třeba představovat. Mají svůj osobitý styl, za kterým si stojí. O tom vypovídá i aktuální kolekce pro podzim / zimu 2019 – 2020. Najdeme v ní originalitu, nadčasovost i hravost.

Celý článek

Erika Příhodová představila kolekci ART plnou elegance se špetkou punku

Kolekce nafocená v prostředí Národního divadla, které Erika Příhodová miluje, není vybrané náhodou. Samotné Národní divadlo bylo návrhářce velkou inspirací, která se odrazila nejenom v materiálech, ale také v elegantním zpracování.

Celý článek

10 teplých svetrů pro přicházející podzim

Noci se zkrátily, dny se ochladily... Po létě přichází další krásné období. Světříková sezóna zahájena a my se v tomto článku podíváme na ty, které budou letos TOP.

Celý článek

Vytvořte si uvědomělý šatník, poradí vám Vendula Stoklásková

Připravit změny v rámci redesignu obchodu 100CLASS concept store jeho majitelka Vendula Stoklásková chystala už nějaký ten pátek, nyní ho můžeme vidět v novém kabátě a s jedinečnou inspirací na uvědomělý šatník. 

Celý článek