dnes je 12.08.2022 a svátek má Klára

Filmy, které rozhodně stojí za to vidět

Přidat na Seznam.cz
Přichází móda biografických snímků o slavných návrhářích 

Během jednoho roku se režisér Rodolphe Marconi ani na krok nevzdálil od Karla Lagerfelda. A výsledek? Dokumentární film Lagerfeld Confidential, který mapuje práci a život císaře módy.

Rodolpha Marconiho vždy přitahoval Karl Lagerfeld: ,,Stejně jako Madonna nebo Michael Jackson, Karl mi připomínal stejně excentrickou a jedinečnou osobnost, abych mu věnoval rok nebo dva života.“ Zajímalo ho také, jestli je Lagerfeld opravdu tak nesympatický, jak se tvrdí. V dokumentu Lagerfelda uvidíte obklopeného celebritami, modelkami, práci a přípravu přehlídek, party, focení nebo o samotě v jeho studiu. Jedinečným je projekt Lagerfeld Confidential i tím, že při natáčení byl režisér zároveň kameramanem, chtěl zachovat intimitu, a to by se mu s celým týmem nepodařilo. Hlavním důvodem, proč byl dokument natočen bylo, že chtěl tvůrce objevit, kdo se opravdu skrývá pod tmavými brýlemi. Nakonec objevil dětskou duši uvnitř Lagerfelda, inteligentního člověka s humorem, plného života, který ho opravdu fascinoval. Hlavní ale bylo zůstat přirozený a být jako Lagerfeldův stín.

Dokument se vysílal už v několika zemích, například na španělském Canal Plus je možné ho zhlédnout 12. srpna. Vychutnat si můžete i příběh Marca Jacobse, který se na DVD objeví v září. Dokument je nejen o módě, dozvíte se i o místech, kam Marc rád chodí, co ho baví a kde ho můžete potkat. Například miluje vetešnictví a jiné obchody s cetkami. Marc Jacobc et Louis Vuitton je to pravé pro jeho příznivce a pro ty, kteří milují značku Louis Vuitton a chtějí se o ní něco dovědět. Autor projektu Loic Prigent si dokument o módě vybral z toho důvodu, že je to jedno z nejrychleji měnících se odvětví na trhu a že každý půl rok je o něčem jiném, každá módní přehlídka přináší nové možnosti a jinou perspektivu. Marca Jacobse si zase vybral kvůli tomu, že ho fascinovalo, jak někdo dokáže být tak kreativní a hnát svými nápady tak velký kolos jako Louis Vuitton ze skupiny LVMH. Je to skvělá příležitost vidět Marca pracovat, jelikož on sám odmítá jakékoliv rozhovory a natáčení. Stejný režisér ale jiný film: Signé Chanel: The Other Project Runway je sice už dva roky starý dokument, ale pro znalce módy nepostradatelný. Pětidílný seriál vás zaveden do dílen francouzského módního domu Chanel, kde se připravují na show haute couture. Uvidíte práci švadlen, kloboučníků, obuvníků, návrháře Lagerfelda a poslední přípravy pro nadcházející přehlídku. Vše kolem náročných příprav po dlouhé měsíce až po konečnou přehlídku, která skončí za pouhou půl hodinku.

Pokud se chcete přiblížit značce Chanel a její zakladatelce více, počkejte si na film o jejím životě. Film se do kin dostane během příštího roku a hlavní roli bude hrát její krajanka Audrey Tatou. Francouzská režisérka Anne Fontaine slibuje vyprávění o mladé Coco Chanel, ještě před tím, než se stala slavnou. Chce divákům ukázat život, který Coco žila, její chudobu, vnitřní pocity mladé ženy bez vzdělaní, ale osobnost, která dokázala něco, o čem se ostatním ani nesnilo. Postava Coco Chanel je pro filmaře tak přitažlivá, že se nezávisle na sobě pracuje ještě na dalších dvou projektech. Dánský herec Mads Mikkelsen, který se nedávno stal tváří HM si zahraje hlavní roli, která bude ztělesňovat ruského skladatele Igora Stravinského, který měl s Coco Chanel románek. Film bude režírovat William Friedkin, pracovní název filmu zní Igor a Coco. Marina Hands bude jeho partnerkou. O tomto filmu se ale už teď dosti spekuluje, jelikož filmy o umělcích bývají v žebříčcích popularity a uměleckého dojmu na posledních místech. Pokud máte rádi punkovou babičku Vivien Westowood, film o ní je tím pravým. Film bude nahlížet do jejího života a začátku spolupráce se Sex Pistols. Westwood si prosadila, že se ve filmu musí objevit i scéna z její svatby s Malcolmem Mclarenem. Film bude režírován Brianem Greiserem. Vrací se kultovní seriál Sex ve městě, nyní ve velkém stylu na plátna kin. Seriál, který pohltil módní nadšence. Těšte se na Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon, Kristin Davis y Kim Cattrall v hlavních rolích. Samozřejmě se zase objeví v šatech od nejlepších návrhářů, budou mluvit o Pradě, závislosti Carrie na botách od Manolo Blahnika a posledních trendech. Skvělými filmy, ve kterých hraje móda hlavní roli, je tolik zatracovaná Marie Antoinetta, kterou si můžete pořídit na DVD stejně jako Dreamgirls nebo v kině Warholka a její Edie Sedwick, velká módní ikona. Opravdu okázalou podívanou vám zaručí i Kletba zlatého květu, spousta zlata, vyšívání, drahé róby a kostýmy odhalující poprsí, které pobouřily čínský lid. Chvíli si počkejte i na Zlatou Éru s Cate Blanchett, ve které si můžete vychutnat historické kostýmy. A nakonec se těšte na nový film s Keirou Knightley s anglickým názvem Silk, který vypráví o obchodníkovi s hedvábím v 19. století.

 

Zdroj fotografií: Style.com, Avclub.com, Ioncinema.com, Posterwire.com, Arthouse.com

Přidat na Seznam.cz
HM LOUIS VUITTON SAM MÓDA ŽENY SVATBY MODNI ROZHOVORY MODY MÓDNÍ PŘEHLÍDKA PŘEHLÍDKA

Související články

Šperky Louis Vuitton

OSOBITÁ KOLEKCE LOUIS VUITTON EMPREINTE

Nadčasová kolekce šperků Louis Vuitton Empreinte se rozrůstá o nové kousky, které nás berou na cestu za objevováním svého vlastního já a osobního vkusu.

Celý článek
LV tenisky

LOUIS VUITON PŘEDSTAVUJE NOVOU VERZI IKONICKÝCH TENISEK

Louis Vuitton představuje novou verzi ikonických tenisek LV Trainer, které posouvají koncept udržitelnosti na zcela novou úroveň. 

Celý článek

Vše, co byste měli vědět o zvonáčích

Existují módní kousky, které si budeme vždy spojovat s určitou dobou. Ne jinak je tomu u širokých nohavic neboli zvonáčů. Kde se tento styl vlastně vzal a proč?

Celý článek

Basic trička jsou must-have každého udržitelného šatníku

Patří mezi nepostradatelné a univerzální kousky, nejlépe v černé nebo bílé barvě a bez potisku. Hodí se k džínům, sukním nebo šortkám. Podívejte se na inspiraci, jak je nosit.

Celý článek
Piknik pro nevěstu

CHYSTÁTE PRO SVOU KAMARÁDKU ROZLUČKU SE SVOBODOU?

Jak by mohla rozlučka se svobodou vypadat, jakou zábavu na rozlučku zvolit a do čeho se obléci.

Celý článek
Vans obuv

VANS A PRETTY GUARDIAN SAILOR MOON VZDÁVÁ HOLD POPULÁRNÍMU ANIME

Vans a populární anime Pretty Guardian Sailor Moon představují společnou čtyřdílnou kolekci oslavující lásku a přátelství. 

Celý článek

Pánský oblek vypráví příběh, proto pozoruji harmonii obou snoubenců, říká Bětka Sutorý, stylistka a majitelka salónu Ceremoni

Bětka Sutorý je pánská stylistka. Její salón s pánskou módou můžete najít v Brně. Zavítaly sem i přední české celebrity jako Ladislav Špaček. Exkluzivní rozhovor o svatební sezóně najdete zde.

Celý článek

Columbia přináší pohodovou kolekci oblečení na cesty a dobrodružný život ve vanu nebo kempu

Akční léto plné cest, dobrodružství a objevování krás pobytu v přírodě s přáteli či rodinou je rok od roku populárnější. Značka Columbia proto přináší ucelenou kolekci Camplife, díky které si užijete každý moment navzdory náladám počasí.  

Celý článek