dnes je 09.08.2022 a svátek má Roman

Finále Arfashion Designer 2015

Přidat na Seznam.cz
Ani letos nechyběla ambasadorka projektu herečka a moderátorka Míša Maurerová, která provázela oběma módními večery v pražském klubu Theatro.

Druhý den Festivalu mladé módy Arcolor patřil finalistům soutěže ArFashion Designer 2015, kteří si večer zaslouženě užili. Vybrat z jejich kolekcí vítěze jistě nebylo pro porotu jednoduché. 

Ale jejich volba byla bezpochyby správná. Vítězkou soutěže ArFashion Designer 2015 se stala Kateřina Žaludová, rodačka z Litoměřic a studentka Univerzity Jana Evangelisty Purkyně. Se svou kolekcí Decor[um] uspěla jak u publika, tak u poroty. Cenu předala zástupkyně odborné poroty, herečka a moderátorka Lenka Vacvalová.

U kolekce prokázala svou řemeslnou zručnost, neboť oděvy jsou vyrobeny z kůže, kterou Kateřina ručně prostřihávala tak, že vzniklé ornamenty dodaly oděvům punc luxusu a jednotlivé modely pak působí křehkým dojmem připomínajícím krajku.

Míša Maurerová miluje českou módu, a tak si nemohla odpustit se do některých krásných modelů převléknout. Během večera tak vyzkoušela čtyři modely, z nichž tři patřily do kolekce REVEALED od finalistky soutěže Lucie Kürthiové.

A nutno podotknout, že ji všechny modely v kombinaci s adidas Originals Superstar velmi slušely.

Na mole se předvedly vysoce extravagantní kolekce, které ukázaly, kam až kreativita a lidská fantazie sahá, jako například kolekce Lucie Erban Marešové, která potěšila milovníky nevšedních střihů, tvarů barev a kombinací. Na své si přišli i zastánci stylových šedesátých let v kolekci Karolíny Vávrové. Žaneta Malénková v kolekci zdůraznila ženské rysy, civilní ale nápaditou kolekci představil Lukáš Pattermann, k tradici se obrátila Petra Pitelková, do lolitek převtělila modelky Martina Vrábelová. A nadšence sportu jistě zaujala kolekce Kristiny Synek (SYN V POHYBU) V pohybu, která rozpohybovala celé molo i publikum.

Arcolor a všichni milovníci módy se už dnes těší, co nachystá vítězka letošní soutěže ArFashion Designer 2015, Kateřina Žaludová, na přehlídku do pražských ulic na rok 2016. 

Je jasné, že talentu má na rozdávání, tudíž se máme všichni na co těšit.

Letošní ročník Arcoloru je za námi, ale opět nám všem ukázal, že česká móda má co nabídnout, že extravagance se nesmíme bát, a že pokud dáme šanci mladým talentům a kreativitě v našich šatnících, dočkáme se pestřejších ulic nabitých jedinečnými osobnostmi s vytříbeným vkusem a osobitým stylem.

Zdroj: Arcolor, foto: Stanislav Honzík, David Severin

Přidat na Seznam.cz
ARCOLOR FESTIVAL MLADÉ MÓDY ARCOLOR ARFASHION DESIGNER LUCIA KURTHIOVÁ ŽANETA MALÉNKOVÁ LUCIE ERBAN MAREŠOVÁ PATTERMANN LUKÁŠ PETRA PITELKOVÁ KRISTINA SYNEK KAROLÍNA VÁVROVÁ MARTINA VRÁBELOVÁ KATEŘINA ŽALUDOVÁ

Související články

Snová svatební kolekce Martiny Vrábelové byla inspirovaná ledovými květy

Svatební kolekce 'Pure White - Pure Love' módní návrhářky Martiny Vrábelové je již podle názvu čistým uměleckým dílem. Kolekce byla inspirovaná bílou barvou a přírodou.

Celý článek

Martina Vrábelová a její folklórom inšpirovaná kolekcia SLOWenka

V rámci tohtoročných osláv výročia založenia republiky som sa vrátila ku svojim koreňom a našla inšpiráciu v nevyčerpateľnom zdroji -  vo folklóre. 

Celý článek

Nová letní kolekce SeeChicWear od Martiny Vrábelové

To se povedlo. Mladá módní návrhářka Martina Vrábelová nafotila novou kolekci svatebních a společenských šatů. Pojďte se s námi na tu krásu podívat. 

Celý článek

Svatební návrhářka Petra Pitelková se spojila se šperkařkou Eliškou Lhotskou

Dvě zvučná jména české módní a designové scény se spojila dohromady. Výsledkem jsou nejen zajímavé fotografie ale také společný pražský showroom.

Celý článek

Nová plesová kolekcia Martiny Vrábelové SeeChicWear

Najnovšia plesová kolekcia originálnych modelov GoldRush/Zlatá horúčka je inšpirovaná cestou orientálnymi krajinami blízkeho východu Istanbul a Dubaj, kde boli exkluzívne materiály aj zakúpené.

Celý článek

SVATEBNÍ SPECIÁL Z ČESKÉ MÓDNÍ SCÉNY II.

Druhý díl jedinečného svatebního speciálu vám představí tvorbu na den D návrhářek Petry Pitelkové, Michaely Dúcké, Petry Pilařové, Ivety Paulerové a Erica Fashion.

Celý článek

Převažuje půjčování svatebních šatů, ale mění se to, říká návrhářka Petra Pitelková

S návrhářkou Petrou Pitelkovou, tvořící pod značkou Petiteé, jsme si popovídali o tom, zda převažuje půjčování nebo šití na míru i o tom, jaká je vlastně její svatební tvorba.

Celý článek

Spodní prádlo Heaven li

Spodní prádlo na míru, design, pohodlí, funkčnost a kvalita. Hledáte krásné svatební šaty a luxusní spodní prádlo? To vše najdete v showroomu na Vyšehradské 7.

Celý článek