dnes je 28.02.2021 a svátek má Lumír

Finalisté Czech Grand Design – Hana Zárubová

Přidat na Seznam.cz
Minimalismus a koncept.Hana Zárubová absolvovala Vysokou školú uměleckoprůmyslovou, poté v rámci soutěže mladých návrhářů Smirnoff International Fashion Awards reprezentovala ČR v Hong Kongu.

Hana Zárubová absolvovala Vysokou školú uměleckoprůmyslovou, poté v rámci soutěže mladých návrhářů Smirnoff International Fashion Awards reprezentovala ČR v Hong Kongu. Tvoří pod svou značkou by hanazarubova a spolu s grafikem Štěpánem Malovcem založila label No., pod kterým vytváří limitované kolekce oděvů a doplňků.

Dlouho úzce spolupracovala také s českou módní značkou Pietro Filipi, kde pravidelně přispívala takzvanou kolekcí Weekend. Sekce oděvů Weekend od Hany Zárubové zastupovala volnočasové oděvy a nacházela kompromis mezi sportovní a elegatní módou.

Designerka se může pyšnit svým typickým rukopisem, který v oděvech zanechává. Tím je mimo jiné velmi střídmá barevnost, její tvorbu charakterizují především přírodní odstíny a černá barva, modely jsou zároveň vždy monochromní. Má to svůj důvod, návrhářku totiž nezajímá povrchní efekt, ale vyznačuje se architektonickým přístupem k módě, řeší oděv z jeho hloubky. Konstrukce je základním atributem. Řešení střihu vychází často ze základních jednoduchých geometrických tvarů čtverce, či kruhu. Minimalismus a koncept jsou dva přístupy ze kterých Hana Zárubová vychází.

Hana Zárubová je nominovaná za svou kolekci Work in progress II., ve které pokračuje v již nastoleném zkoumání pracovního procesu oděvu. Autorka dává záměrně na zřetrel nedokončené části oděvu - nezačištěné okraje, etikety, vyditelné pomocné stehy. V pokračování kolekce Work in progress navíc zkoumá rozdíly mezi 2D (placatost) a 3D (prostorovost) formou v oděvu.
Právě tuto myšlenku kolekce bezvadně znázornila ve svých fotografiích Bára Prášilová, která je za tuto práci nominovaná v sekci Fotograf roku. Barevnost kolekce ovládá pro autorku typická béžová, khaki a černá. Futuristické vzezření oděvů podpořila autorka doplňky (obuv Hana Frišonsová a Pavla Podsedníková, brýle Nastassia Aleinikava), kterými kolekci doplnila při přehlídce.

Návrhářka má s účastí na Czech Grand Design již bohaté zkušenosti, ocenění Módní designer roku získala již dvakrát a v nominaci se obejvila nesčetněkrát. Získá tato zkušená a uznávaná módní návrhářka cenu potřetí?

 

Zdroj: designmagazin.cz, protisedi.cz, foto: Bára Prášilová

Přidat na Seznam.cz
HANA ZÁRUBOVÁ CZECH GRAND DESIGN PIETRO FILIPI NO. ŠTĚPÁN MALOVEC DOMÁCÍ TVORBA MÓDNÍ NÁVRHÁŘI

Související články

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Vaši podporu potřebuji nejen já, ale i ostatní české značky, říká česká návrhářka Lucie Marková

Zákazníci nenakupují, návrháři proto netvoří. Čeští designéři šijí jen roušky. Textilní průmysl v podstatě nic jiného neprodává. Pojďte to změnit tím, že uděláme radost sobě i jim.

Celý článek

Zuzana Machorková: Šijeme i nové modely z materiálů po babičce, udržitelnost je pro nás důležitá!

Prosadit se v malé vesničce 25 kilometrů severně od Brna není zrovna snadný úkol. Módní salon Zuzany Machorkové to však zvládá na jedničku i v této době.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek

Jana Zielinski: Každá doba má svou výzvu, když budeme otevření a inovativní, tak to zvládneme

Jméno Jany Zielinski je spojené se světovým designem. I díky ní mohou Češi rok co rok zhlédnout ikony světového i tuzemského designu na festivalu Designblok s mezinárodním renomé.

Celý článek

Chanel představil jarní kampaň v hlavní roli s Charlotte Casiraghi, dcerou monacké princezny

Kreativní ředitelka Virginie Viard představila novou múzu a ambasadorku módního domu Chanel. Je jí dcera monacké princezny Caroline a vnučka již zesnulé Grace Kelly - Charlotte Casiraghi. 

Celý článek

Hermès představil novou verzi nadčasových hodinek Nantucket

Francouzský módní dům Hermès vytvořil zcela novou verzi hodinek, která v sobě snoubí dva ikonické modely. Jedním z nich jsou obdélníkové hodinky a druhým řetězový řemínek. 

Celý článek