dnes je 20.01.2021 a svátek má Ilona

Firma Grund představila kolekci koupelnových koberečků

Přidat na Seznam.cz
Česká rodinná firma Grund spojila své síly s Osmanym Laffitou

Netradiční představení nové „fashion spolupráce“ mezi kubánsko-českým návrhářem Osmany Laffitou a českou rodinnou firmou Grund se konalo v Palffyho paláci ve Valdštejnské ulici. Spolupráci si pochvalovaly obě strany. Ředitel společnosti pan Jiří Grund se nechal slyšet, že kolekce Osmany Laffita for Grund je plná Osmanyho neopakovatelného rukopisu, který posouvá jejich koberečky zase trochu blíže k uměleckému dílu. Osmany Laffita, který není jen módním návrhářem, ale designérem obecně, si zas pochvaloval, že díky spolupráci s firmou Grund na kolekci bytového textilu, konkrétně koupelnových koberečků, mohl opět zabrousit do své oblíbené oblasti do užitého designu.

Celá akce začala módní přehlídkou, která se nesla v přírodním duchu. Modelky a jeden model představovali jakési „krásná stvoření“, jež se pomalu „nesla“ v šatech, z nichž byla alespoň část vyrobená z koberečku od Osmany Laffity. Nejkrásnější byly ty modely, kde byl materiál se vzorem z koberečku použit na dlouhou sukni, která vedla až na zem. Uzoučký pas modelky a následně dlouhá sukně z koberečku, působili krásně a pro vyzdvihnutí právě koupelnových předložek, to mělo ten správný velkolepý efekt. Nutno ale poznamenat, že na rozdíl od koberečků tyto šaty sloužily jenom pro tento den a nedají se nikde zakoupit. Netradiční party k představení této kolekce se konala v pražském Palffyho palácianenechalosi jiujít mnoho zástupců ze světa módy, designu a umělecké sféry. Nechyběli kamarádi Osmanyho Laffity,zpěvák Sámer Issa či herečka Anife Vyskočilová.

Od náročného moderování předvolebních debat si přišla odpočinout moderátorka Štěpánka Duchková. Po přehlídce následoval projev pana Grunda a Osmany Laffity. Dozvěděli jsme se, že si Osmany spolupráci s firmou Grund moc užil, a dokonce se v jednu chvíli přátelsky dohadoval s panem Grundem, že si připadá jakoby si on najímal firmu Grund, a ne že firma platí jeho. Pan Grund mu na to mile odvětil, že bylo v jeho velikém zájmu, aby byl Osmany spokojený a byl na výsledná díla pyšný.

Celá limitovaná kolekce Osmany Laffita for Grund obsahuje dvanáct různých vzorů v několika barevných variantách. Koberečky jsou šity na nejmodernějších strojích, originální ruční metodou či kombinací obou způsobů a budou k dostání exkluzivně v internetovém obchodě společnosti Grund na adrese: www.laffitaforgrund.com. Zakoupit je můžete v několika velikostech od 629 Kč do 3259 Kč. A to za „Laffitu“ není skutečně přemrštěná suma! „Dovolím si tvrdit, že firma Grund společně s Osmany Laffitou dostojí jeho známému mottu „ Navrženo a vyrobeno s láskou“,“ uzavřel spolupráci Jiří Grund. Tato zbrusu nová kolekce Osmany Laffita for Grund navazuje na důraz firmy Grund na design výrobků a předchozí spolupráci s otci světového designu Luigi Colanim a Alessandro Mendinim, i na realizovanou kolekci ve spolupráci se slavnou módní návrhářku Blankou Matragi.

O společnosti Grund
Česká rodinná firma Grund již více než 20 let vyrábí koupelnové předložky a vyváží je do více než 40 zemí celého světa. Firma vznikla v lednu 1990 v prostorách rodinného domu. Již v roce 1992 otevřeli nový závod, který zaměstnával 50 pracovníků.

V následujících letech byl areál firmy postupně rozšiřován a vybavován moderními stroji a zařízeními. V roce 1997 byla vybudována přádelna, která nyní pokrývá veškerou potřebu příze pro výrobu koupelnových předložek. Od svého založení si firma udržuje významnou pozici na českém a slovenském trhu. Daří se pokrývat většinu obou těchto trhů, a to i díky tomu, že byl výrobní sortiment doplněn o nabídku závěsů, teleskopických tyčí, podušek a dalších doplňků, které jsou zákazníkům dodávány také ve formě koordinátů. V současné době již firma GRUND zaměstnává více než 150 pracovníků a svoje výrobky exportuje do více než 40 zemí celého světa. Sortiment je k zakoupení na e-shopu Grund.cz.

 

Zdroj obrázků: ASPEN.PR, Osmany Laffita, Grund

Přidat na Seznam.cz
DŮM A ZAHRADA KOLEKCE OSMANA LAFFITA BLANKA MATRAGI MODELKY ŠATY PARTY OSMANY LAFFITA MODNI NÁVRHÁŘ

Související články

Co si obléci na Vánoce?

Do Štědrého dne zbývá už jen pár dní a vy stále přemýšlíte co na sebe? V dnešním článku naleznete potřebnou inspiraci. Nenechávejte vše na poslední chvíli, ať nejste ve stresu. Na Vánoce to musí každému slušet...

Celý článek

Halloweenské líčení na domácí party

Halloween je svátkem všech svatých, který ovšem není úplně typickým svátkem pro nás. Proč si ale nezpestřit čas strávený doma a neuspořádat malou rodinnou party. 

Celý článek

Jak nosit letní kousky na podzim

Podzim o sobě už pomalu začíná dávat vědět a vy se musíte připravit na chladnější počasí. Nechcete schovávat letní šatník? Ani nemusíte, některé kousky skvěle poslouží i na podzim. Více se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek

Šárka Strnadová a její nová kolekce: BABY OR LADY

Česká designérka Šárka Strnadová nyní přichází se svou kolekcí BABY OR LADY. Je nabitá tradicí a ženskou silou bez rozdílu věku nebo tělesných proporcí. Za nás se jedná o symbol tohoto léta.

Celý článek

Šaty a léto: nejlepší kombinace. Jaké barvy letos vybrat?

Trendy letošního léta jsou plné zářivých barev. Kdy jindy je také ten pravý čas na to, se trochu odvázat a popustit pomyslnou uzdu všem barvám. Nechte se inspirovat outfity, které jsme pro vás vybrali.

Celý článek

Revoluční nano nátěry dokážou ochránit exteriér i interiér vašeho domu před viry a bakteriemi

Česká inovační firma FN NANO s.r.o. drží v ruce již dvanáct let recept na vysoce účinné protipandemické opatření -  fotokatalytické nano nátěry, které zaručují ochranu před mikroorganismy všeho typu. V současné době jsou tyto produkty nazývány doslova kladivem na koronavirus, jelikož dokážou váš dům ochránit i před ním.

Celý článek

Vylepšete svou terasu či balkón pomocí stylových květináčů

Ať už máte verandu nebo balkón, určitě vám právě v těchto dnech krásně rozkvétá, plody pomalu zrají a vše se zelená. Co si kousek své zeleně vyšperkovat tím, že si pořídíte nový stylový květináč?

Celý článek

JARNÍ KOLEKCE H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE

Poetická krása a cirkulární inovace. Heslo jarní kolekce H&M Conscious Exclusive. Využití udržitelných procesů a inovativní výroby zabalených do nádherných materiálů a ženských střihů.

Celý článek