dnes je 23.05.2019 a svátek má Vladimír

Fitbox: Terapie proti stresu

Přidat na Seznam.cz
Jste permanentně ve stresu, chcete shodit přebytečná kila, zpevnit postavu a vybít ze sebe špatnou energii? Vyrazte na Fitbox, bojový nekontaktní sport, díky kterému budete opět šťastná.

Pod pojmem box si leckdo představí mohutné upocené chlapy, ze kterých se dere krev a sliny při četných úderech. No vážně, kdo z vás si to myslí? Opak je ale pravdou, jde to i hezky, žensky, a je to zatraceně sexy, to vám říkám!

Fitbox je sice výbušný a bojový sport, ale na rozdíl od klasického boxu je nekontaktní. V praxi to znamená, že neútočíte na protivníka, ale perete se „sami se sebou“, respektive dáváte údery do speciálně upravených boxerských totemů, které se jen tak nepřevalí a vydrží vaše sebevětší údery.

Hodina je složena jak z rozcvičky, samotných sérií úderů a kopanců, posilování a závěrečné krátké meditace. Celé cvičení je za doprovodu energické, svižné a temperamentní hudby, která vás motivuje ještě k větší výkonnosti. Podtrženo sečteno, nejen, že si zpevníte tělo, spálíte tuky díky aktivaci kardia, ale především vyléčíte vaše psychické rány a bolavou duši.

Pojďme si to ale přiblížit. Rozcvička, která trvá 15 minut, obsahuje klus, běhání, vykopávání kolen na úrovni kyčlí, boxování na prázdno, dřepy, kliky, ale také jeden z nejnáročnějších cviků, kterým je „angličák“. Hbitý cvik, u kterého zaktivujete ruce, záda, nohy, hýždě, ale především zpevňujete střed těla. Po těchto prvních 15 minutách zjistíte, jak na tom s kondičkou jste. Intenzivní cvičení a zároveň nejobtížnější část z celé hodiny. Pokud ho zvládnete, zvládnete i boxovací část, ta je totiž za odměnu.

Základem boxovací části jsou mírně pokrčená kolena, aktivní střed, ramena směřující dolů. Správný postoj, ve kterém dáváte údery do totemu. „Hák, zvedák, direct, front, side“. Základní údery, které vás budou provázet celou hodinu. Hákem neboli bočním úderem posilujete břišní svaly a svaly na pažích, tak jako při aktivaci directu, v překladu přímého úderu v úrovni obličeje. Zvedák míří na úroveň břicha, tudíž posílíte břišní svaly, ale také svaly mezi lopatkami. A o tvarování zadečku se vám postarají kopy nohou front a side. Snadné, co říkáte?

Po tomto 35minutovém cvičení zbývá 10 minut. Co s nimi? 5 minut patří k protažení celého těla a 5 minut je věnované závěrečné meditaci při klidné hudbě. Užíváte si uvolňování hormonu štěstí neboli endorfinu, po kterém následuje dobrá nálada, vyplavování stresu a svalového napětí.

Přesvědčila jsem vás? Pokud ano, vezměte si s sebou kraťasy, „šik“ sportovní podprsenku, volné tílko, pevné boty s bílou podrážkou a především bandáže, které vás ochrání před spálením od totemu. Buďte stylová i při sportu! Při sportu, který vás učiní šťastnějším člověkem.

Zdroj: pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
RADY REDAKCE SPORT FITBOX FITNESS ZDRAVÍ STRES

Související články

Mark Zuckerberg vytvořil své ženě světélkující krabičku pro podporu spánku

Beznadějný romantik a praktický manžel! Zakladatel sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg vytvořil pro svou ženu Priscillu velmi originální dárek - "krabičku na spaní", která má zlepšit kvalitu jejího spánku.

Celý článek
Cestování

Švédsko: země vlídných lidí

Ty nejkrásnější zážitky života pramení z cestování. Tentokrát se vydáme do středního Švédska. Co nabízí tato severská země?

Celý článek

Den matek 2019: Nápady na dárečky

Den matek se opět blíží, pořiďte svým maminkám dáreček. Zaručeně je to potěší! Nadýchejte inspiraci u nás...

Celý článek

V čem si vyšlápnout do slunného počasí? Aneb tipy na jarní obutí

A je tu květen, čas lásky, rozkvetlých stromů a sluncem zalitého počasí. Možná až na malé odchylky v předpovědích. V čem do takového počasí šlápnout, aby vám bylo pohodlně a zároveň trendy?

Celý článek

Pátý ročník Open House Praha se blíží, nahlédněte mu pod pokličku

Jindy nepřístupné budovy a prostory v Praze se již za pár dní otevřou široké veřejnosti. Stane se tak popáté za sebou. Festival přinese bohatý program i zajímavá místa k nahlédnutí.

Celý článek

Lednice na make-up: jak správně skladovat kosmetiku?

Jistě každý z nás má v lednici kromě ovoce a zeleniny také svůj oblíbený oční krém, sérum či jade roller na masáž obličeje. Ale napadlo vás mít malou lednici jen na vaše krémy a všechny zkrášlovací pomůcky?

Celý článek

5 nejlepších seriálů na deštivé dny

Deštivé dny jsou plné smíšených nálad a pocitů, bez větších dávek snahy cokoliv dělat. Pokud zrovna máte v tento nečas volný den, zalezte si k televizi a pusťte si nějaký z doporučených seriálů.

Celý článek

Jak a k čemu (ne)nosit krátké topy nad pupík

Chcete nosit trendy trička nad pupík, ale nevíte s čím je sladit? Bojíte se, že vám tento trendy vzhled nebude sedět? Poradíme vám, jak rozhodně (ne)nosit krátká trička.

Celý článek