dnes je 23.08.2019 a svátek má Sandra

Fitbox: Terapie proti stresu

Přidat na Seznam.cz
Jste permanentně ve stresu, chcete shodit přebytečná kila, zpevnit postavu a vybít ze sebe špatnou energii? Vyrazte na Fitbox, bojový nekontaktní sport, díky kterému budete opět šťastná.

Pod pojmem box si leckdo představí mohutné upocené chlapy, ze kterých se dere krev a sliny při četných úderech. No vážně, kdo z vás si to myslí? Opak je ale pravdou, jde to i hezky, žensky, a je to zatraceně sexy, to vám říkám!

Fitbox je sice výbušný a bojový sport, ale na rozdíl od klasického boxu je nekontaktní. V praxi to znamená, že neútočíte na protivníka, ale perete se „sami se sebou“, respektive dáváte údery do speciálně upravených boxerských totemů, které se jen tak nepřevalí a vydrží vaše sebevětší údery.

Hodina je složena jak z rozcvičky, samotných sérií úderů a kopanců, posilování a závěrečné krátké meditace. Celé cvičení je za doprovodu energické, svižné a temperamentní hudby, která vás motivuje ještě k větší výkonnosti. Podtrženo sečteno, nejen, že si zpevníte tělo, spálíte tuky díky aktivaci kardia, ale především vyléčíte vaše psychické rány a bolavou duši.

Pojďme si to ale přiblížit. Rozcvička, která trvá 15 minut, obsahuje klus, běhání, vykopávání kolen na úrovni kyčlí, boxování na prázdno, dřepy, kliky, ale také jeden z nejnáročnějších cviků, kterým je „angličák“. Hbitý cvik, u kterého zaktivujete ruce, záda, nohy, hýždě, ale především zpevňujete střed těla. Po těchto prvních 15 minutách zjistíte, jak na tom s kondičkou jste. Intenzivní cvičení a zároveň nejobtížnější část z celé hodiny. Pokud ho zvládnete, zvládnete i boxovací část, ta je totiž za odměnu.

Základem boxovací části jsou mírně pokrčená kolena, aktivní střed, ramena směřující dolů. Správný postoj, ve kterém dáváte údery do totemu. „Hák, zvedák, direct, front, side“. Základní údery, které vás budou provázet celou hodinu. Hákem neboli bočním úderem posilujete břišní svaly a svaly na pažích, tak jako při aktivaci directu, v překladu přímého úderu v úrovni obličeje. Zvedák míří na úroveň břicha, tudíž posílíte břišní svaly, ale také svaly mezi lopatkami. A o tvarování zadečku se vám postarají kopy nohou front a side. Snadné, co říkáte?

Po tomto 35minutovém cvičení zbývá 10 minut. Co s nimi? 5 minut patří k protažení celého těla a 5 minut je věnované závěrečné meditaci při klidné hudbě. Užíváte si uvolňování hormonu štěstí neboli endorfinu, po kterém následuje dobrá nálada, vyplavování stresu a svalového napětí.

Přesvědčila jsem vás? Pokud ano, vezměte si s sebou kraťasy, „šik“ sportovní podprsenku, volné tílko, pevné boty s bílou podrážkou a především bandáže, které vás ochrání před spálením od totemu. Buďte stylová i při sportu! Při sportu, který vás učiní šťastnějším člověkem.

Zdroj: pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
RADY REDAKCE SPORT FITBOX FITNESS ZDRAVÍ STRES

Související články

Back to school: Vše, co by vám na začátku školního roku nemělo chybět

A že toho je, co je potřeba na přelomu srpna a září pořídit. V tomto článku vynecháme oblečení, ale zaměříme se na ty nejlepší batohy, školní potřeby a další nezbytnosti do vaší lavice.

Celý článek

ROZHOVOR S TANEČNICÍ MARTINOU MARKOVOU

Každý den na svém instagramu motivuje tisíce žen. Krásná Martina Marková (27), známá také z taneční soutěže Stardance, si vyhradila čas na zodpovězení pár otázek na španělské pláži, kde tráví svou dovolenou. 

Celý článek

Drobnosti, které vám na cestách nesmí chybět

Jestliže patříte mezi milovníky letního cestování a je jedno, jestli se vydáte po krásách České republiky, nebo za většími dálkami, vždy se vám bude hodit pár praktických vychytávek. Perfektní řešení najdete ve 100CLASS concept store.

 

Celý článek

Dokonalé obočí a jak ho dosáhnout

Dnešním trendem je přirozené a husté obočí. K jeho úpravě už tedy nepotřebujeme hlavně pinzetu, ale sérum na růst, tužku na zvýraznění a případně gel nebo řasenku na obočí. Hlavní je ale přirozenost a s tou vám teď poradíme.

Celý článek

Volné šaty na horké dny

Letní horké dny přinášejí do světa módy omezené množství variací denních outfitů. Dnes se zaměříme na letní vzdušné šaty, které vám mohou usnadnit a zpříjemnit den.

Celý článek
Módní úchylky

Odhaleno! Jaké módní úchylky vedou u nás v redakci?

Každá žena má slabost pro něco jiného. Leckdy to přeroste až v posedlost. Kupujeme nepotřebné věci jen proto, že nám dělá radost je vlastnit. Jaká je vaše módní úchylka?

Celý článek

Džínové sukně - kamarádky žen všech národností i generací

Každá z nás má v šatníku nějakou tu stálici, něco, na co se můžeme vždy spolehnout, i když nemáme tu správnou náladu, něco co se spolehlivě hodí ke všemu. Jedním z těchto kousků, které má každá z nás v šatníku, je jistě i džínová sukně.

Celý článek
Tip na výlety po České republice

Toulkami po Čechách aneb 5 tipů na výlety

Letní počasí v posledních dnech nepřeje vodním radovánkám, ale zato nižší teploty vřele uvítáte při cestovatelském dobrodružství. Nemusíte za ním ani výrazně daleko, naše země nabízí tolik krásných míst!

Celý článek