dnes je 21.03.2019 a svátek má Radek

Fitbox: Terapie proti stresu

Přidat na Seznam.cz
Jste permanentně ve stresu, chcete shodit přebytečná kila, zpevnit postavu a vybít ze sebe špatnou energii? Vyrazte na Fitbox, bojový nekontaktní sport, díky kterému budete opět šťastná.

Pod pojmem box si leckdo představí mohutné upocené chlapy, ze kterých se dere krev a sliny při četných úderech. No vážně, kdo z vás si to myslí? Opak je ale pravdou, jde to i hezky, žensky, a je to zatraceně sexy, to vám říkám!

Fitbox je sice výbušný a bojový sport, ale na rozdíl od klasického boxu je nekontaktní. V praxi to znamená, že neútočíte na protivníka, ale perete se „sami se sebou“, respektive dáváte údery do speciálně upravených boxerských totemů, které se jen tak nepřevalí a vydrží vaše sebevětší údery.

Hodina je složena jak z rozcvičky, samotných sérií úderů a kopanců, posilování a závěrečné krátké meditace. Celé cvičení je za doprovodu energické, svižné a temperamentní hudby, která vás motivuje ještě k větší výkonnosti. Podtrženo sečteno, nejen, že si zpevníte tělo, spálíte tuky díky aktivaci kardia, ale především vyléčíte vaše psychické rány a bolavou duši.

Pojďme si to ale přiblížit. Rozcvička, která trvá 15 minut, obsahuje klus, běhání, vykopávání kolen na úrovni kyčlí, boxování na prázdno, dřepy, kliky, ale také jeden z nejnáročnějších cviků, kterým je „angličák“. Hbitý cvik, u kterého zaktivujete ruce, záda, nohy, hýždě, ale především zpevňujete střed těla. Po těchto prvních 15 minutách zjistíte, jak na tom s kondičkou jste. Intenzivní cvičení a zároveň nejobtížnější část z celé hodiny. Pokud ho zvládnete, zvládnete i boxovací část, ta je totiž za odměnu.

Základem boxovací části jsou mírně pokrčená kolena, aktivní střed, ramena směřující dolů. Správný postoj, ve kterém dáváte údery do totemu. „Hák, zvedák, direct, front, side“. Základní údery, které vás budou provázet celou hodinu. Hákem neboli bočním úderem posilujete břišní svaly a svaly na pažích, tak jako při aktivaci directu, v překladu přímého úderu v úrovni obličeje. Zvedák míří na úroveň břicha, tudíž posílíte břišní svaly, ale také svaly mezi lopatkami. A o tvarování zadečku se vám postarají kopy nohou front a side. Snadné, co říkáte?

Po tomto 35minutovém cvičení zbývá 10 minut. Co s nimi? 5 minut patří k protažení celého těla a 5 minut je věnované závěrečné meditaci při klidné hudbě. Užíváte si uvolňování hormonu štěstí neboli endorfinu, po kterém následuje dobrá nálada, vyplavování stresu a svalového napětí.

Přesvědčila jsem vás? Pokud ano, vezměte si s sebou kraťasy, „šik“ sportovní podprsenku, volné tílko, pevné boty s bílou podrážkou a především bandáže, které vás ochrání před spálením od totemu. Buďte stylová i při sportu! Při sportu, který vás učiní šťastnějším člověkem.

Zdroj: pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
RADY REDAKCE SPORT FITBOX FITNESS ZDRAVÍ STRES

Související články

Asijská restaurace Chilli & Lime: Rozkvetlá zahrada plná lahodných chutí

Jste milovníci asijské kuchyně, ale stále jste nenašli tu „pravou“? Nová restaurace Chilli & Lime v samotném centru Prahy vás uchvátí, to vám slibujeme!

Celý článek

Trend matné rtěnky

Krása, lehkost, preciznost. To vše nabízejí zmatňující rtěnky - velký hit kosmetického světa. Vyzkoušeli jsme je pro vás a zamilovali se do nich. Čím jsou tak úžasné?

Celý článek

Hallstatt: Ráj na zemi

Malebné starobylé městečko ukryté v rakouských Alpách. Ročně tato obec přivítá přibližně milion lidí. Čím láká nespočet turistů?

Celý článek

Jak na fotografii snů? To vám prozradí talentovaná fotografka Michala Rusaňuková

Svoji profesionální dráhu fotografky začala v New Yorku. Charisma, emoce, drama, tvrdé přechody světel a stínů. Přesně to charakterizuje dechberoucí fotky Michaly Rusaňukové.

Celý článek

Kam na wellness chvilky v České republice?

Milujete bublinkovou koupel, masáže nebo relax? Pak jste těmi pravými kandidáty na pozici wellnessáka. Kam si pro krásné chvilky přes víkend nebo ve volných dnech v týdnu zajet? 

Celý článek

Kosmetický trend: Prodloužení řas

Pokud jste někdy přemýšlela o krásnějších a delších řasách, nejste jediná na světě. Máme to tak všechny, od světoznámých zpěvaček po vaši sousedku. Vyzkoušela jste někdy prodloužení řas? My ano! Co byste měla před aplikací vědět?

Celý článek

Zvětšení rtů pomocí kyseliny hyaluronové

Každá žena touží po krásných, vyplněných a někdy i větších rtech. V dnešní době je několik způsobů, jak těchto vlastností, pokud jimi neoplýváte, jednoduše nabýt. Jednou z variant je aplikace kyselinou hyaluronovou.

Celý článek

Chystáte se na výlety? Tahle výbava vám přijde vhod

Také už dychtivě voláte jaro? Vytahujete turistické zápisníky a deníky a koukáte do mapy, kam se vydáte na výlet? Nezapomeňte na praktické vybavení, které vám perfektní poslouží.

Celý článek