dnes je 29.03.2020 a svátek má Taťána

Fitbox: Terapie proti stresu

Přidat na Seznam.cz
Jste permanentně ve stresu, chcete shodit přebytečná kila, zpevnit postavu a vybít ze sebe špatnou energii? Vyrazte na Fitbox, bojový nekontaktní sport, díky kterému budete opět šťastná.

Pod pojmem box si leckdo představí mohutné upocené chlapy, ze kterých se dere krev a sliny při četných úderech. No vážně, kdo z vás si to myslí? Opak je ale pravdou, jde to i hezky, žensky, a je to zatraceně sexy, to vám říkám!

Fitbox je sice výbušný a bojový sport, ale na rozdíl od klasického boxu je nekontaktní. V praxi to znamená, že neútočíte na protivníka, ale perete se „sami se sebou“, respektive dáváte údery do speciálně upravených boxerských totemů, které se jen tak nepřevalí a vydrží vaše sebevětší údery.

Hodina je složena jak z rozcvičky, samotných sérií úderů a kopanců, posilování a závěrečné krátké meditace. Celé cvičení je za doprovodu energické, svižné a temperamentní hudby, která vás motivuje ještě k větší výkonnosti. Podtrženo sečteno, nejen, že si zpevníte tělo, spálíte tuky díky aktivaci kardia, ale především vyléčíte vaše psychické rány a bolavou duši.

Pojďme si to ale přiblížit. Rozcvička, která trvá 15 minut, obsahuje klus, běhání, vykopávání kolen na úrovni kyčlí, boxování na prázdno, dřepy, kliky, ale také jeden z nejnáročnějších cviků, kterým je „angličák“. Hbitý cvik, u kterého zaktivujete ruce, záda, nohy, hýždě, ale především zpevňujete střed těla. Po těchto prvních 15 minutách zjistíte, jak na tom s kondičkou jste. Intenzivní cvičení a zároveň nejobtížnější část z celé hodiny. Pokud ho zvládnete, zvládnete i boxovací část, ta je totiž za odměnu.

Základem boxovací části jsou mírně pokrčená kolena, aktivní střed, ramena směřující dolů. Správný postoj, ve kterém dáváte údery do totemu. „Hák, zvedák, direct, front, side“. Základní údery, které vás budou provázet celou hodinu. Hákem neboli bočním úderem posilujete břišní svaly a svaly na pažích, tak jako při aktivaci directu, v překladu přímého úderu v úrovni obličeje. Zvedák míří na úroveň břicha, tudíž posílíte břišní svaly, ale také svaly mezi lopatkami. A o tvarování zadečku se vám postarají kopy nohou front a side. Snadné, co říkáte?

Po tomto 35minutovém cvičení zbývá 10 minut. Co s nimi? 5 minut patří k protažení celého těla a 5 minut je věnované závěrečné meditaci při klidné hudbě. Užíváte si uvolňování hormonu štěstí neboli endorfinu, po kterém následuje dobrá nálada, vyplavování stresu a svalového napětí.

Přesvědčila jsem vás? Pokud ano, vezměte si s sebou kraťasy, „šik“ sportovní podprsenku, volné tílko, pevné boty s bílou podrážkou a především bandáže, které vás ochrání před spálením od totemu. Buďte stylová i při sportu! Při sportu, který vás učiní šťastnějším člověkem.

Zdroj: pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
RADY REDAKCE SPORT FITBOX FITNESS ZDRAVÍ STRES

Související články

Jak bojovat se zamlžením brýlí při nošení roušky, poradí optometrista

Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě. Noste roušky, jsme v tom totiž společně! Jestli ale také bojujete se zamlžováním vašich brýlí při nošení roušky, pak právě pro vás je tento článek...

Celý článek

Jak se udržovat fit i doma!

Jaké klišé je dát si s novým rokem i nějakou tu fitness výzvu? Každý si přeje shodit nějaké to kilíčko nebo sní o vypracované postavě, za níž se každý mužský otočí. Tato předsevzetí se otřasla v momentě, kdy bylo oznámeno, že si nějakou dobu pobudeme doma. Ani přesto nemusíme házet flintu do žita, ba naopak.

Celý článek
Líčení v 5 minutách

Odpočítáváme aneb Půvab v minutách

Ženy se narodily pro krásu a každá má právo se cítit přirozeně krásná. Už Elizabeth Ardenová razila toto pravidlo. Průkopnice v líčení a zakladatelka kosmetické firmy.

Celý článek

Jak správně vybírat podprsenku a co je dobré vědět

Všechny ji nosíme a většinou máme špatnou velikost. Ženy chtějí mít její nákup rychle za sebou a když vám do kabinky vtrhne prodavačka, tak máte chuť hned odejít. Jak podprsenku správně vybírat a co je důležité vědět?

Celý článek

Roušky jako byznys aneb zbláznili jste se?

Že je dnešní situace nelehká, o tom není pochyb. V množství informací ohledně COVID-19 nám nezbývá než důvěřovat vládě a odborníkům. Hlavně bychom se měli pokusit neztěžovat situaci profesionálům, kteří jsou tomuto virovému onemocnění vystaveni nejvíce a jsou na ně kladeny největší nároky, tedy lékařům, zdravotníkům a vědcům.

Celý článek

The Carrie Diaries, móda teenagerů aneb co bylo před Sexem ve městě

Všechny ženy znají seriál Sex ve městě, ale víte, co bylo před ním? O tom se dozvíte v tomto prequelu o životě mladé Carrie Bradshaw a jejích módních začátcích. Můžete se těšit na velkou dávku zábavy a stylu.

Celý článek
Neviditelné tričko

Jak vyřešit každodenní faux pas nejen v business světě

Pánské ochlupení na hrudi, nevzhledné propocené kruhy v podpaží či průsvitnost dámských podprsenek. Jak vyřešit tyto problémy, aby nebyly viditelné pod bílou košilí? Poradíme vám!

Celý článek

4 úžasné módní knihy, které musíte mít

Zajímáte se o módu a chcete vědět více? Díky těmto úžasným knihám načerpáte nové informace a řádnou dávku inspirace. Nabízíme vám neotřelé knihy, které opravdu stojí za to.

Celý článek