dnes je 17.07.2019 a svátek má Martina

Fotografie odhalující „Tajný život tužek“

Přidat na Seznam.cz
Alex Hammond a Mike Tinney se rozhodli pomocí fotek představit 500 let starý kreslicí nástroj a jeho význam v dnešním, stále více technologicky zaměřeném světě.

Nejsou to úplně obyčejné tužky, autoři se zaměřili na tužky, které používají architekti, designéři a další umělci včetně Davida Adjaye, Tracey Emin, Philippe Starcka, Normana Foresta, Jamese Dysona a Paula Smitha.

Například architekt David Adjaye, který byl nedávno jmenován vítězem soutěže o vytvoření britského Národního památníku holokaustu v Londýně, má mezi snímky svou modrou tužku Rexel Cumberland, kterou má ořezanou nožem.

Britský módní návrhář Paul Smith do fotogalerie přidal svou klasickou mechanickou tužku Wahl-Eversharp, která je vyrobena z černého a perlového mramoru se zlatými povrchy a její hodnota je 3 tisíce liber. Návrhář ji dostal darem od kreativního designéra značky Apple Jonathan Ive. „Jednoduché nástroje jako tužka jsou méně formální, což znamená, že výsledky jsou zajímavější,“ řekl Smith.

Umělci David Shrigley a Tracey Emin pracují s jednoduchými tužkami Staedtler Noris, které jsou v kontrastu s pečlivě čistou sadou tužek architekta Normana Fostera úplně obyčejné.

Tužka Thomase Heatherwick má časem opotřebovanou kovovou rukojeť, zatímco John Pawson si zakládá na ostrém hrotu tužky.

Alex Hammond a Mike Tinney se pustili do fotografického projektu poté, co zjistili, že mají stejnou obavu ze způsobu, jakým se kreativní průmysl mění, přičemž rychle se rozvíjející technologie někdy poškozují „čistou" kreativitu. „ Dokáže dnešní generace pocítit při dotykových displejích radost z čerstvě ořezané tužky nebo frustrace ze zlomené tuže?"


 

Dvojice poprvé představila své fotky na výstavě v roce 2015, z níž výtěžek darovali na charitativní aktivity dětem. Fotografie byly nyní sjednoceny do knihy, která vyšla na začátku tohoto týdne. „Tajný život tužek“ obsahuje více než 100 podrobných, detailních záběrů, stejně jako náčrtky, citace a rozhovory, které nabízejí hlubší pohled na vztah mezi umělci a tužkami.

dezeen.com

 

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE DESIGN TUŽKA TAJNÝ ŽIVOT TUŽEK

Související články

Tip na výlet: Záhřeb a návštěva obchodu DeLight

Do Chorvatska na pobřeží se podíval snad každý Čech. Ale i hlavní město Záhřeb toho může nabídnout mnohem víc než jen skvělou zmrzlinu a krásnou katedrálu. V uličce kousek od náměstí se pyšní nádhernými modely obchod s dámskou kolekcí nové chorvatské značky Delight.

Celý článek

50 let od Woodstocku a festivalová móda se téměř nezměnila

V roce 1969 se nedaleko města Woodstock konal nejlegendárnější třídenní hudební festival všech dob. Půl milionu návštěvníků, protesty proti válce ve Vietnamu, nesmrtelní umělci, ale i originální móda, která rezonuje dodnes, to všechno může definovat jednu z klíčových a největších událostí na poli populární hudby.

Celý článek

Letní večerní párty look

Nekončící teplo, letní večery v plném proudu. Jste odhodlaná zajít na párty, jen vlastně nevíte, jak skloubit vaše chutě být sexy a fresh spolu s něžnou neodolatelností? Zkuste si vzít naše rady k srdci…

Celý článek

Dům ze seriálu Big Little Lies si můžete na léto pronajmout

Luxusní dům na pláži, ve kterém žila seriálová postava Madeline Martha Mackenzie, kterou ztvárnila herečka Reese Witherspoon, má sedm ložnic a osm koupelen. Nyní si ho můžete pronajmout.

Celý článek

Nábytek Star Wars, o kterém jste jistě vždycky snili, si nyní můžete koupit v USA

Nejspíš patříte mezi velké fandy Hvězdných válek a každou kapitolu mezigalaktické ságy naprosto hltáte. Pak vás nábytek v duchu Star Wars rozhodně potěší.

Celý článek

Berlínská móda je sexy

V hlavním městě našeho západního souseda se lidé ničeho nebojí. Nebojí se jiných kultur, kýče ani zanedbanosti. Může se stát, že nepoznáte rozdíl mezi bezdomovcem a mladíkem kráčejícím na přednášku na univerzitu. A úplně klidně okolo vás na kole projede úplně nahý člověk. A nikdo se neotočí.

Celý článek

POMELLATO A CHIARA FERRAGNI představují „POMELLATO SISTERHOOD INITIATIVE “

Pomellato - Chiara Ferragni - Cass Bird. To jsou tři pojmy, tři ikony, tři jména, která když se spojí, musí vzniknout něco velkolepého.

Celý článek

Hledáte program na tuto sobotu? Navštivte akci plnou módy, designu i dobrého jídla a pití

15. června pohltí holešovický Vnitroblock klíčová témata recyklace a udržitelnosti v každodenním životě. Akce, která se opakuje již po desáté, vždy však s jiným tématem, přiláká jistě spoustu kreativních duší.

Celý článek