dnes je 06.06.2020 a svátek má Norbert

Francouzské módní giganty přispěly na opravu Notre Dame 300 miliónů euro

Přidat na Seznam.cz
Největší módní společnosti ve Francii Kering a LVMH Group přispívají částkou 300 miliónů euro na opravu Notre Dame. Devastující požár způsobil škody v pondělním incidentu, které se budou opravovat až 15 let.

Chlouba Francie, symbol křesťanství a 850 let stará památka Notre Dame měla projít rekonstrukcí, ale místo toho se dočkala ničivého požáru. Důvod ohně s katastrofálními následky se stále vyšetřuje. V pondělních odpoledních hodinách se katedrála vznítila na více než 5 hodin. Rozsáhlé škody nebyly ještě známy po uhašení požáru. Ihned poté se v médiích objevila zpráva, že přední módní společnost Kerring v čele s ředitelem François-Henri Pinault daruje příspěvek na opravy 100 miliónů euro. Francouzský gigant Kerring vlastní značky Gucci, Saint Laurent, Alexander McQueen a Balenciaga.

Několik chvil po zveřejnění částky od společnosti Kerring v médiích se přidal další obrovský módní řetězec LVMH. Tato společnost vlastní značky Louis Vuitton, Dior, Fendi, Celine, Loewe a Marc Jacobs. Ředitel Bernard Arnault oznámil, že přispějí částkou 200 miliónů euro na opravy symbolu Francie. Podle slov ředitele Arnaulta došlo k národní tragédii. Vyzval i celý módní svět k zapojení se v pomoci Notre Dame.

Obě společnosti jsou odvěcí rivalové. Kerring a LVHM se však dokázali spojit v těžkých chvílích, které právě Francie prožívá. Na opravu bude potřeba ještě mnohem více. Starosta Paříže Anne Hidalgo doufá, že se jí podaří v příštím týdnu svolat mezinárodní konferenci, kde se vybere ještě více potřebných financí. Tyto obrovské darované částky jsou dobrým začátkem ve smutných chvílích. Podle slov francouzského prezidenta Emmanuela Macrona se postaví nový Notre Dame, protože se to od Francie očekává a on udělá vše pro to, aby tomu tak bylo. 

Zdroj; vogue.com, cnn.com, pinterest.com, 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI NOTRE DAME KERRING LVMH GROUP ZÁCHRANA POMOC SBÍRKA POŽÁR PAMÁTKA FRANCIE

Související články

Svatební den pod širým nebem – nový trend svatebních obřadů

Časy se mění. Trendy přicházejí a odcházejí, stejně jako krizové situace. Ta letošní s sebou přinesla nejen novinky ze světa hygieny a zdravotnictví, ale všichni jsme museli nebo budeme muset změnit svůj mindset. A na změny se musí připravit i nastávající nevěsty a ženichové.

Celý článek

Bývalý domov herečky Meg Ryan v San Francisku je na prodej za 19,95 milionů dolarů

Slavná herečka tento luxusní domov sdílela se svým tehdejším manželem Dennisem Quaidem. Dům v San Francisku navrhl před více než sto lety Samuel Newsom a nabízí panoramatický výhled na Alcatraz. Nyní je na prodej za horentní sumu.

Celý článek

Vendula Pizingerová a její módní tváře

Česká média zaplavila radostná zpráva. Vendula Pizingerová oznámila, že je se svým manželem Josefem v očekávání. Podívali jsme se, jaké jsou módní tváře prezidentky nadace Kapka naděje a bývalé manželky známého zesnulého českého skladatele Karla Svobody.

Celý článek

Nová kampaň Vivier miluje Paříž vás přesvědčí, že si zamilujete nejen hlavní město Francie, ale i kolekci

Francouzská značka Roger Vivier představila novou jarní kolekci s názvem Vivier miluje Paříž. Z kolekce přímo sálají francouzské vibrace, čemuž dopomáhá i do puntíku sladěný vintage interiér. 

Celý článek

Co nás čeká v módním průmyslu po karanténě?

Sedíme doma, do obchodů nemůžeme, a to nakupování online prostě není ono, že. Nehledě na to, že máte najednou jiné starosti, než poslední kolekci Pumy nebo zrušený Fashion Week. Říkáte si možná, že až tohle všechno skončí, hned poběžíte do obchodu a něco hezkého si koupíte? Zkuste se nad tím zamyslet.

Celý článek

Tom Ford a Anna Wintour zachraňují módní průmysl před ekonomickou krizí

Žijeme v době koronavirové. Nikdo nečekal, co přijde. Nikdo neví, co bude. Společně to ale zvládneme. Někteří z nás ale myslí nejen na to, jak zachránit současnou žalostnou situaci ve světě, ale také na to, co přijde. Čeká nás totiž i doba pokoronavirová.

Celý článek

#PillowChallenge vládne v době karantény instagramovým trendům

Sociální média nás mohou i v době karantény spojovat v celosvětovém měřítku. Nesčetně kreativních někdy až šílených způsobů, jak „zabít nudu“ vytvořilo i tzv. #pillowchallenge, tedy polštářová výzva.

Celý článek

Naše první dámy, 3. díl: Marta Gottwaldová

Milovala luxus, kterým se obklopovala, pocházela ale z chudých poměrů. Někteří se jí smáli, jiní se jí báli. Řeč je o naší první dámě Martě Gottwaldové. Jak se stala první dámou? A u koho si nechala šít své luxusní róby? Dozvíte se v článku.

Celý článek