dnes je 27.05.2019 a svátek má Valdemar

Francouzské módní giganty přispěly na opravu Notre Dame 300 miliónů euro

Přidat na Seznam.cz
Největší módní společnosti ve Francii Kering a LVMH Group přispívají částkou 300 miliónů euro na opravu Notre Dame. Devastující požár způsobil škody v pondělním incidentu, které se budou opravovat až 15 let.

Chlouba Francie, symbol křesťanství a 850 let stará památka Notre Dame měla projít rekonstrukcí, ale místo toho se dočkala ničivého požáru. Důvod ohně s katastrofálními následky se stále vyšetřuje. V pondělních odpoledních hodinách se katedrála vznítila na více než 5 hodin. Rozsáhlé škody nebyly ještě známy po uhašení požáru. Ihned poté se v médiích objevila zpráva, že přední módní společnost Kerring v čele s ředitelem François-Henri Pinault daruje příspěvek na opravy 100 miliónů euro. Francouzský gigant Kerring vlastní značky Gucci, Saint Laurent, Alexander McQueen a Balenciaga.

Několik chvil po zveřejnění částky od společnosti Kerring v médiích se přidal další obrovský módní řetězec LVMH. Tato společnost vlastní značky Louis Vuitton, Dior, Fendi, Celine, Loewe a Marc Jacobs. Ředitel Bernard Arnault oznámil, že přispějí částkou 200 miliónů euro na opravy symbolu Francie. Podle slov ředitele Arnaulta došlo k národní tragédii. Vyzval i celý módní svět k zapojení se v pomoci Notre Dame.

Obě společnosti jsou odvěcí rivalové. Kerring a LVHM se však dokázali spojit v těžkých chvílích, které právě Francie prožívá. Na opravu bude potřeba ještě mnohem více. Starosta Paříže Anne Hidalgo doufá, že se jí podaří v příštím týdnu svolat mezinárodní konferenci, kde se vybere ještě více potřebných financí. Tyto obrovské darované částky jsou dobrým začátkem ve smutných chvílích. Podle slov francouzského prezidenta Emmanuela Macrona se postaví nový Notre Dame, protože se to od Francie očekává a on udělá vše pro to, aby tomu tak bylo. 

Zdroj; vogue.com, cnn.com, pinterest.com, 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI NOTRE DAME KERRING LVMH GROUP ZÁCHRANA POMOC SBÍRKA POŽÁR PAMÁTKA FRANCIE

Související články

Nejkrásnější šaty v historii červeného koberce filmového festivalu v Cannes

Jedna z nejvýznamnějších událostí filmového světa je filmový festival v Cannes. S ním se pojí i tradiční přehlídka na červeném koberci. Jak vypadaly slavné dámy před lety a v nedávné minulosti? 

Celý článek

60 let od vzniku Barbie: Prestižní módní panel v USA vzdá 3. června panence hold

Ikonická hračka oslaví významné kulatiny a americký panel CFDA udělí Barbie speciální cenu za přínos módě. Jak se změnila panenka od 60. let minulého století?

Celý článek

Cestujete po krásách jižních Čech? Pak rozhodně navštivte Biograf!

Ať už pracovně, nebo soukromě, jižní Čechy jsou populární lokalitou, která láká nejenom pro své přírodní krásy. My jsme při té příležitosti narazili na atraktivní hotel, kde se nám více než dobře spalo.

Celý článek

Jiří Kalfař převzal jako první Čech ocenění od monacké kněžny Charlene

Obrovský úspěch sklidil v rámci Monte Carlo Fashion Weeku český designér Jiří Kalfař. Ocenění za inovativní a udržitelný přístup k módě provází motto: „Ohleduplnost k přírodě je moderní pojetí šik“.

Celý článek

Kdo chce zabít Pamelu Anderson? Aneb nové číslo Vogue CS

Vogue pro své čtenáře připravil ve svém červnovém vydání opravdový zážitek. Na obálce se objeví megastar Pamela Anderson obklopena pláží, zasazena do českého prostředí.

Celý článek

Eva Jiřičná v pražském DOXu

V Centru současného umění DOX v pražských Holešovicích právě probíhá výstava u příležitosti významného životního jubilea Evy Jiřičné. Nechte se zlákat a inspirovat elegancí a lehkostí, kterou do svých děl první dáma české architektury vkládá.

Celý článek

MUDr. Jan Bouda: Když odkvete přirozená krása, přichází na řadu plastická chirurgie

MUDr. Jan Bouda působí jako plastický chirurg ve dvou známých klinikách estetické, kosmetické a plastické chirurgie v západních Čechách. My se ho ptáme na řadu zajímavých témat v oblasti plastických operací.

Celý článek

Meghan Markle oblékla šaty, které zdůraznily poporodní bříško. Veřejnost ji za to miluje.

Vévodkyně ze Sussexu poprvé ukázala své miminko před několika dny. Dojemné fotografie oblétly celý svět a Meghan zaujala nejen krásným zdravým chlapečkem, ale i tím, co si oblékla. 

Celý článek