dnes je 06.07.2022

Futuristický displej

Přidat na Seznam.cz
Takzvaný heads-up displej, který vám promítá údaje přímo do zorného pole, byl dosud výsadou luxusních sportovních aut či stíhaček. Nyní ale tuto vychytávku může mít v autě každý!

Heads- up displej od Navdy není jen dobře vypadající hračkou. Je to skutečně funkční a technicky vyspělá záležitost.

Malý projektor si jednoduše připevníte na přístrojovou desku a propojíte s chytrým mobilem. Displej vám posléze přímo do zorného pole promítá rychlost, jakou jedete, ukazuje i navigaci. Dokáže přečíst také textové zprávy nebo přijmout telefonní hovor.

Navdy HUD nepromítá informace na čelní sklo automobilu, k tomu je nutné speciální sklo, ale na 5,1" displej vyklopený z krabičky zařízení s projektorem. Navdy následně připojíte přes Bluetooth s vaším smartphonem a můžete vyrazit.

Praktická je také možnost propojení Navdy přímo s palubním počítačem automobilu. Díky tomu máte hned na očích všechny důležité informace o stavu vašeho vozidla - aktuální rychlost, spotřebu paliva, tlak v pneumatikách apod.

 

Futuristické je i ovládání. Heads-up displej reaguje totiž na gesta a hlas řidiče. Hlasem můžete například aktivovat zahájení psaní nové SMS zprávy, vytvořit příspěvek na sociální sítě či zahájit telefonní hovor.

A pokud máte zrovna otevřenou navigaci a někdo vám zavolá, nemusíte se bát, že nebudete vědět, kam jet. Systém vám na displeji zobrazí informace o volajícím ve druhém okně, hned vedle okna navigace.

Zaváděcí cena displeje Navdy HUD je v přepočtu cca 6 000 Kč. 

 

Zdroj: google.com, youtube.com

Přidat na Seznam.cz
STYLOVÁ TECHNIKA A DESIGN

Související články

Budoucnost české a slovenské módy z Technické univerzity v Liberci

Mladí studenti oboru návrhář Technické univerzity Liberec prezentovali 8. ledna své semestrální práce. A naše redakce byla u toho! Pojďte se s námi podívat, jak vidí svět módy budoucí čeští a slovenští návrháři.

Celý článek

Technické džíny - co umí?

Pokročilá doba umožňuje propojování objektů do takové míry, že technicky promakané můžete nosit i džíny. Co umějí?

Celý článek
fujifilm

FUJIFILM uvedl na trh nové foťáky. Odoláte jim?

Společnost Fujifilm se věnuje mnoha zajímavým oblastem, mezi které patří třeba digitální fotoaparáty. Právě fotoaparátům se dnes budeme věnovat, protože společnost představila tři nejnovější produkty, o kterých byste měli rozhodně vědět.

Celý článek

Designérka Zuzana Šislerová navrhla dětský nábytek

Komodu Prasátko, vysokou skříň Kočku i noční stolek Koťátko najdete u nové značky Dotties. Navrhla ho mladá návrhářka Zuzana Šislerová.

Celý článek

12 nejkrásnějších barů a restaurací ve světě

Mělo by to tak být všude. Příležitost najíst se či ochutnat kvalitní koktail jen v překrásném prostředí příjemné restaurace či baru. Hm, to by se nám opravdu líbilo!

Celý článek
Fotograf bez talentu

Fotograf bez talentu: "Je to pro mě srdcovka"

Fotografa bez talentu zná už hodně lídí, ale já jsem ho chtěla poznat více. Proto jsme si s Fotografem bez talentu udělala rozhovor. 

Celý článek

KeepCups - to jsou hrnky s nápadem, zábavným designem a správnou myšlenkou

Svět z nich šílí. Jsou malé i větší, růžové, černé, zelené i skleněné. Udrží váš nápoj teplý a co víc - mají své poslání. Na scénu přicházejí KeepCups. 

Celý článek

Designové ochranné kryty na mobily Skinzone

Skinzone představuje svou nejžhavější novinku - designové ochranné kryty na mobilní telefony. Který musíte mít vy?

Celý článek