dnes je 28.02.2021 a svátek má Lumír

G. Armani: Ženy jsou znásilňovány módou aneb Emporio Armani v Miláně

Přidat na Seznam.cz
Ostrý italský jazyk Giorgia Armaniho si našel své téma na týdnu módy v Miláně. Jeho výrok úplně zastínil jeho novou podzimní kolekci ready-to-wear 2020 Emporio Armani, kterou byste ale rozhodně neměli minout.

Ultimátní vize jednoho návrháře

Všichni si mysleli, že Giorgio Armani, zakladatel a hlavní návrhář značky Armani, postavil svou novou podzimní kolekci Emporio Armani na klasice – pánské a dámské ready-to-wear v hávu udržitelnosti a recyklace módy, což se na letošních fashion weeks už několikrát objevilo. Jaké však bylo překvapení přítomných, když na tiskové konferenci Giorgio Armani představil svou vizi.

„Myslím, že je čas, abych řekl, co si opravdu myslím. Ženy jsou znásilňovány námi, návrháři. Když jde dáma po ulici a uvidí reklamu s ženou s krásnými prsy a zadkem, chce být jako ona, a to je to, jak ji znásilňujeme… Znásilnit ženu můžete několika způsoby, ať už ji hodíte do sklepa nebo jí nadiktujete, jak se má oblékat,“ řekl rozhořčeně Giorgio Armani na tiskové konferenci po přehlídce.

Nechtěný WOW efekt

Tento komentář jako by zastínil celou kolekci s názvem Be a Poem, která byla představena na milánském týdnu módy. Přestože ta byla plná lehkosti a elegance, jak to Giorgio Armani umí, jeho ostrá rétorika zaplnila titulky všech předních módních magazínů.

Zvláštní užití drsného přirovnání

Novináři se na Twitteru podivují nad tím, co vedlo návrháře použít tak ostrá slova, jako je znásilnit (it. stuprare) a užít v tomto smyslu tak zvláštní metafory v souvislosti s módním průmyslem. V mnoha článcích je tak Giorgio Armani kritizován za znevažování tak neetického kriminálního počinu jako je znásilnění.

Elegance a objem, jak to umí Armani

Jak již však bylo řečeno, přehlídka a kolekce jako takové dopadly na výbornou. První částí kolekce byly černé modely ve formě dlouhých podzimních kabátů a kalhot a šatů laděných do viktoriánského období. Ty pak soupeřily s dalšími top kousky kolekce, jako byly skládané šortky, vrstvené šaty či mozaikové sukně.

Foto: Vogue, Filippo Fior / Gorunway.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA NÁVRHÁŘI EMPORIO ARMANI GIORGIO ARMANI MILÁN MILAN FASHION WEEK

Související články

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Vaši podporu potřebuji nejen já, ale i ostatní české značky, říká česká návrhářka Lucie Marková

Zákazníci nenakupují, návrháři proto netvoří. Čeští designéři šijí jen roušky. Textilní průmysl v podstatě nic jiného neprodává. Pojďte to změnit tím, že uděláme radost sobě i jim.

Celý článek

Mystická Dior haute couture kolekce byla inspirovaná tarotovými kartami

Maria Grazia Chiuri se při vytváření nové kolekce inspirovala tarotovými kartami. Výsledkem je tajemná kolekce plná historických odkazů módního domu Dior.

Celý článek

Zuzana Machorková: Šijeme i nové modely z materiálů po babičce, udržitelnost je pro nás důležitá!

Prosadit se v malé vesničce 25 kilometrů severně od Brna není zrovna snadný úkol. Módní salon Zuzany Machorkové to však zvládá na jedničku i v této době.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek

Haute Couture kolekce módního domu Fendi měla hvězdné obsazení

Novým kreativním ředitelem Fendi je jednačtyřicetiletý Kim Jones. Jarní a letní kolekce je tak jeho první, kterou v rámci couture kolekcí veřejnosti předvedl. 

Celý článek

TRACE COLLECTIVE JE ZÁŘNÝM PŘÍKLADEM LUXUSNÍ UDRŽITELNÉ MÓDY

Trace Collective je značka, která se do posledního detailu snaží být co nejvíc šetrná k přírodě, aniž by utrpěla estetická funkce oblečení.

Celý článek