dnes je 30.03.2020 a svátek má Arnošt

G. Armani: Ženy jsou znásilňovány módou aneb Emporio Armani v Miláně

Přidat na Seznam.cz
Ostrý italský jazyk Giorgia Armaniho si našel své téma na týdnu módy v Miláně. Jeho výrok úplně zastínil jeho novou podzimní kolekci ready-to-wear 2020 Emporio Armani, kterou byste ale rozhodně neměli minout.

Ultimátní vize jednoho návrháře

Všichni si mysleli, že Giorgio Armani, zakladatel a hlavní návrhář značky Armani, postavil svou novou podzimní kolekci Emporio Armani na klasice – pánské a dámské ready-to-wear v hávu udržitelnosti a recyklace módy, což se na letošních fashion weeks už několikrát objevilo. Jaké však bylo překvapení přítomných, když na tiskové konferenci Giorgio Armani představil svou vizi.

„Myslím, že je čas, abych řekl, co si opravdu myslím. Ženy jsou znásilňovány námi, návrháři. Když jde dáma po ulici a uvidí reklamu s ženou s krásnými prsy a zadkem, chce být jako ona, a to je to, jak ji znásilňujeme… Znásilnit ženu můžete několika způsoby, ať už ji hodíte do sklepa nebo jí nadiktujete, jak se má oblékat,“ řekl rozhořčeně Giorgio Armani na tiskové konferenci po přehlídce.

Nechtěný WOW efekt

Tento komentář jako by zastínil celou kolekci s názvem Be a Poem, která byla představena na milánském týdnu módy. Přestože ta byla plná lehkosti a elegance, jak to Giorgio Armani umí, jeho ostrá rétorika zaplnila titulky všech předních módních magazínů.

Zvláštní užití drsného přirovnání

Novináři se na Twitteru podivují nad tím, co vedlo návrháře použít tak ostrá slova, jako je znásilnit (it. stuprare) a užít v tomto smyslu tak zvláštní metafory v souvislosti s módním průmyslem. V mnoha článcích je tak Giorgio Armani kritizován za znevažování tak neetického kriminálního počinu jako je znásilnění.

Elegance a objem, jak to umí Armani

Jak již však bylo řečeno, přehlídka a kolekce jako takové dopadly na výbornou. První částí kolekce byly černé modely ve formě dlouhých podzimních kabátů a kalhot a šatů laděných do viktoriánského období. Ty pak soupeřily s dalšími top kousky kolekce, jako byly skládané šortky, vrstvené šaty či mozaikové sukně.

Foto: Vogue, Filippo Fior / Gorunway.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA NÁVRHÁŘI EMPORIO ARMANI GIORGIO ARMANI MILÁN MILAN FASHION WEEK

Související články

Udržitelná móda: značky o kterých musíte vědět

Šatník bez viny díky zdánlivě malým detailům, které jsou ovšem velkými kroky pro svět. Udržitelnost již není pro spoustu značek cizím slovem. Vybrali jsme jich několik, pro které je toto téma zásadní. 

Celý článek

Designérka šije korzety z historických gobelínů

Designérka Kirstin Mallison se rozhodla chytit celosvětového návratu retro korzetů do módy. Její design je speciální v tom, že k němu využívá inspiraci z opravdu dávné historie. Pro někoho trochu moc, pro někoho úžasný originál, a co na historické korzety řeknete vy?

Celý článek

Objevte v sobě zvíře s jarní a letní kolekcí Burberry

Burberry jarní a letní kolekce 2020 doprovází velká marketingová kampaň ve spolupráci s největším módním magazínem Vogue. Průvodcem celé kolekce i této kampaně jsou zvířata a to, jak být animálně trendy. 

Celý článek

Pozitivní spirálu roztáčí Nespresso

Již po páté míří značka Nespresso na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, kde vyhlásí nejlepší snímky z českého národního kola soutěže vertikálních filmů Nespresso Talents 2020.

Celý článek

Na Fashion Stars Night se představily čtyři české návrhářky společně s britskou posilou

Již patnáctý ročník jedinečné módní události v Praze je za námi a s ním i spoustu autentických modelů a půvabných přehlídek z rukou vybraných módních návrhářek. Navíc se zde poprvé předávala cena Czech Fashion Award, kterou získala Tatiana Kovaříková.

Celý článek

Virginie Viard zakončila pařížský týden módy nesourodou přehlídkou Chanel

Jedna z nejočekávanějších přehlídek na pařížském týdnu módy nedopadla zrovna podle očekávání. Kreativní ředitelka Virginie Viard představila nesourodou podzimní kolekci, která pouze v některých pasážích připomínala typický Chanel.

Celý článek

Podzimní kolekce Valentino byla téměř celá zahalená v temných barvách

Předchozí kolekce stále ještě čerstvého kreativního ředitele Pierpaola Piccioli byly barevné a plné hravých materiálů. Nejnovější podzimní kolekce značky Valentino se nesla v tlumenějších barvách.

Celý článek

Kolekce Alexander McQueen je inspirována velšským kiltem

Kolekce, kde hlavní roli hraje žena, tak by se dala popsat podzimní a zimní kolekce Alexander McQueen, kterou představila v podobě přehlídky na týdnu módy v Paříži hlavní návrhářka a kreativní ředitelka značky Sarah Burton.

Celý článek