dnes je 14.04.2021 a svátek má Vincenc/Vincent

Genderová dynamika v kampani Prada Pre-Fall 2015

Přidat na Seznam.cz
Rafinované spojení dámské a pánské kolekce si v nové kampani značky Prada pohrává právě s asymetričností a dvojznačností, které spojují a zároveň odlišují ženy a muže.

Kampaň Prada Pre-Fall 2015 ukazuje velmi mladé modelky a modely, zatím známé spíše z přehlídkových mol jako zamilované páry a zároveň nesmiřitelné rivaly, jako partnery a zároveň soupeře.

 

Autorem snímků je známý americký fashion fotograf Steven Meisel, se kterým Prada spolupracuje již řadu let, protože jeho typické portréty s nádechem glamour zaujmou nejednoho potenciálního zákazníka.

Samotná kolekce reintepretuje klasické kousky pánských i dámských šatníků, hlavní roli hrají pochmurné barvy a kostka, z materiálů pak zejména nylon v kombinaci s vlnou.

Zdroj obrázků: Style.com

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA PRADA KAMPAŇ PRE-FALL 2015 KOSTKA STEVEN MEISEL

Související články

Designér Paul Andrew po pěti letech opouští značku Salvatore Ferragamo

Po pěti letech v roli hlavního kreativního návrháře opouští Paul Andrew zázemí velkého módního domu a vydává se vstříc do neznáma.

Celý článek

VANS UVÁDÍ KAMPAŇ S NÁZVEM THESE PROJECTS ARE ADS FOR CREATIVITY, KTERÁ DÁVÁ PROSTOR VŠESTRANNÝM UMĚLKYNÍM ZHMOTNIT SVÉ KREATIVNÍ VIZE

Na oslavu Mezinárodního měsíce žen Vans umožnil ženám jako Rewina Beshue, Annabell Lee, Eloise Door, Lalese Stamps či Gaudmother vdechnout život svým kreativním představám.

Celý článek

To nejlepší z newyorského týdne módy: minimalismus i extravagance v podání světových značek

Newyorský týden módy je sice nějakou dobu za námi, ale i přesto není nikdy pozdě na to, ohlédnout se za těmi nejlepšími přehlídkami. Zaujal vás éterický Zimmermann nebo spíše minimalistický Jonathan Simkhai?

Celý článek

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Mystická Dior haute couture kolekce byla inspirovaná tarotovými kartami

Maria Grazia Chiuri se při vytváření nové kolekce inspirovala tarotovými kartami. Výsledkem je tajemná kolekce plná historických odkazů módního domu Dior.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek

Haute Couture kolekce módního domu Fendi měla hvězdné obsazení

Novým kreativním ředitelem Fendi je jednačtyřicetiletý Kim Jones. Jarní a letní kolekce je tak jeho první, kterou v rámci couture kolekcí veřejnosti předvedl. 

Celý článek