dnes je 09.12.2022 a svátek má Vratislav

Gigi Hadid odhaluje příběh jména své módní značky

Přidat na Seznam.cz
Gigi Hadid v rámci pátečního summitu Vogue v New Yorku prozradila více o své nedávno založené značce Guest in Residence. Rozpovídala se, kdo ji inspiroval i proč dostala značka tak netradiční jméno.

foto: se svolením značky Guest in Residence

Gigi Hadid se svou kamarádkou a stylistkou Gabiellou Karefa-Johnson na známé události Vogue diskutovaly o kreativním procesu při uvádění módní značky slavné modelky k životu. Karefa-Johnson je hlavní stylistkou nové značky a v rámci rozhovoru, který se následně objevil v americké verzi Vogue, komentovala intuitivní cit pro design modelky Hadid.

Gigi Hadid prozradila, že její malá společnost s pouhými 13 zaměstnanci, kteří jsou velmi šikovní, je zodpovědná za každý detail všech modelů, od barevné kombinace až po vybírání knoflíků. Také mluvila o tom, jak řadu procesů ovlivňuje udržitelnost.

„Očekávalo se, že přijdu s něčím, co se bude týkat fast fashion... Lidé toho využívají, aby se rychle dostali ke spotřebitelům a rychle vydělali peníze, ale s touto značkou chci opravdu podporovat lidi a investovat do modelů, které lze využít po dlouhou dobu,“ řekla modelka, kterou mimo jiné inspirovala její babička.

foto: se svolením značky Guest in Residence

Ideální načasování přišlo v době pandemie, kdy se Hadid rozhodla, že je ten správný čas stát se podnikatelkou a prozkoumat jinou profesní cestu. „Uvědomuji si, že nemůžu být modelkou věčně a zároveň, že mám kreativní srdce, navíc když jsem otěhotněla, uvědomila jsem si, že mít módní značku a k ní určité prostory je „mnohem udržitelnější“ než cítit úzkost z toho, že bych byla každý týden v jiné zemi a zároveň měla dítě,“ vypráví Hadid příběh o tom, jak její značka získala své jméno. „Jednou jsem bydlela v hotelu v rámci módního týdne a viděla jsem na hlavičkovém papíře „Guest in Residence“. Přemýšlela jsem o tom, co to vlastně znamená. Myslím, že jsme všichni hosty ve svých vlastních tělech, v domech, ve kterých žijeme i na této planetě. Je to naše pohodlí, které si udržujeme, a to je i oblečení, které máme na sobě,“ dodala Hadid.

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI GIGI HADID GUEST IN RESIDENCE

Související články

Balenciaga vydala druhé prohlášení ve snaze vysvětlit jejich kontroverzní prázdninovou kampaň

Děti držící kabelky ala plyšové medvídky vyvolaly velký rozruch a sociálními sítěmi se šíří hashtag #cancelBalenciaga. Módní dům se snaží zachránit, co jen jde.

Celý článek

Naomi Biden, vnučka prezidenta Joe Bidena, se vdávala v šatech od Ralpha Laurena s dlouhým závojem

Nejstarší vnučka prezidenta Bidena se v sobotu vdala za Petera Neala. Svatba proběhla na jižním trávníku Bílého domu a čítala přibližně 250 hostů. Nevěsta oblékla svatební šaty klasické americké značky, která je jí blízká.

Celý článek
Můj deník vděčnosti

KŘEST KNIHY ŽIVOTNÍ KOUČKY ERIKY BACH - MŮJ DENÍK VDĚČNOSTI

Jak se v životě cítit lépe? Základem je přenastavit svou mysl a zaměřovat pozornost na to dobré. A právě s tímto vám může skvěle pomoci nástroj Můj deník vděčnosti, který jeho autorce Erice Bach pokřtila ředitelka nadačního fondu Kapka naděje Vendula Pizingerová, funkční lékař Jan Vojáček a moderátorka Gabriela Partyšová.

Celý článek

Kurz šití a upcyklace? Zkuste je u návrhářského dua SegraSegra

Chybějící knoflík, malá dírka nebo rozbitý zip? Naučte se je opravit a prodlužte tak vašemu šatníku životnost. Pokud nevíte jak na to, dozvíte se to na kurzech šití pro začátečníky, které od listopadu startují v letenské prodejně SegraSegra.

Celý článek

Ve vánoční kampani Dior si vedle modelky Anya Taylor-Joy zahrála sova a vlk

Anya Taylor-Joy je jednou z předních ambasadorek značky Dior, je také známou herečkou a modelkou. Vánoční kampaň je plná třpytu, přátelství i špetky něčeho navíc.

Celý článek

Adidas ukončil spolupráci s Kanye Westem

Výroky umělce o nadřazenosti bílé rasy a antisemitské výlevy vedly německou oděvní a obuvnickou společnost k ukončení téměř deset let trvající miliardové smlouvy.

Celý článek

Kniha „Worn Out“ vypráví realitu o fast fashion i o spoluúčasti celebrit na vykořisťování některých značek

Bývalá redaktorka magazínů InStyle a Teen Vogue Alyssa Hardy nešetří ve své nové knize žádnými detaily, které odhalují temné podhoubí našich současných módních výstřelků.

Celý článek

ICONIC by Tatiana je parfém plný opojné vůně, díky kterému budete ještě více nespoutaná a osobitá

Tatiana Kuchařová do své ICONIC rodiny přivítala nového člena. Je jím její první parfém, na kterém spolupracovala s Tomáše Arsovem.

Celý článek