dnes je 04.04.2020 a svátek má Ivana

Grace Kelly: ikona módy a monacká kněžna

Přidat na Seznam.cz
Příběh krásné herečky, které Hollywood ležel u nohou. Dáma každým coulem, jejíž eleganci a styl známe dodnes. Byla inspirací pro módní návrháře a její osud zasáhl mnohé. 

Grace Patricia Kelly se narodila 12. listopadu 1929 sportovně založeným a nadaným rodičům. Otec byl trojnásobný vítěz olympiády ve veslování a matka byla trenérka dívčího atletického sboru. Nechtěla pokračovat ve šlépějích svých rodičů, tak se odstěhovala do New Yorku a začala studovat na akademii dramatických umění. Chtěla být herečkou, a to se jí také podařilo. Získala mnohá ocenění a vydělávala si dokonce jako modelka.

Její filmová kariéra skončila brzy, když se provdala za monackého knížete Rainiera III. S novým společenským postavením se musel změnit i její styl oblékání. Nosívala jeden model vícekrát, což v jejím postavení byl nevídaný jev. V manželství nebyla moc šťastná a chtěla se vrátit k herectví. Nicméně se jí narodily 3 děti.

Zemřela 13. září 1982 při autonehodě, údajně na mrtvici. Ihned po její smrti se objevila řada spekulací, protože původně byly ohlášeny jen lehké pohmožděniny. Později se však ukázalo, že utrpěla zlomeninu krční páteře. Na její památku nechal kníže Rainier III. zbudovat zahradu plnou růží, které měla nejraději.

Mezi její oblíbené návrháře patřil Christian Dior, Cristobal Balenciaga nebo Coco Chanel. Ohromila dokonce módní dům Hermés, který se inspiroval při vzniku nové kabelky jejím jménem. Kabelky jsou stále symbolem luxusu a elegance. Její aristokratický styl s šátkem, rukavičkami, sukní do áčka a perlovým náhrdelníkem dodnes inspiruje mnohé návrháře, zlatníky i běžné občany.

Nejznámější citáty Grace Kelly:

„Přirozenou úlohou žen je stát se pilířem rodiny.“

„Emancipace žen způsobila, že ztratily své tajemství.“

„Jako svobodná žena jsem byla považována za nebezpečí.“

„V zásadě jsem feministka. Myslím, že ženy mohou dělat cokoli, co se rozhodnou udělat.“

Zdroj foto: Pinterest.com, pixbay.com

Přidat na Seznam.cz
GRACE KELLY MÓDNÍ IKONA MONACKÁ KNĚŽNA DIOR HERMÉS MONAKO INSPIRACE PŘÍBĚH

Související články

Udržitelná móda: značky o kterých musíte vědět

Šatník bez viny díky zdánlivě malým detailům, které jsou ovšem velkými kroky pro svět. Udržitelnost již není pro spoustu značek cizím slovem. Vybrali jsme jich několik, pro které je toto téma zásadní. 

Celý článek

JARNÍ KOLEKCE H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE

Poetická krása a cirkulární inovace. Heslo jarní kolekce H&M Conscious Exclusive. Využití udržitelných procesů a inovativní výroby zabalených do nádherných materiálů a ženských střihů.

Celý článek
Anya Taylor-Joy

Stane se Anya Taylor-Joy novou módní ikonou?

Emma, nové filmové ztvárnění historického románu, podle knižní předlohy spisovatelky Jane Austenové, by byl za pár dní na odiv českým divákům na filmových plátnech. Vzhledem k nynější tíživé situaci se ještě několik týdnů do kin nepodíváme, a tak si pojďme alespoň připomenout hlavní tvář filmu, talentovanou herečku Anyu Taylor-Joy.

Celý článek

Kosmetické novinky a nezbytnosti na jaro

Kosmetické novinky a nezbytnosti, které potřebujete vyzkoušet, než to opravdové jaro dorazí. Jen ať jsme připravené!

Celý článek

Trend holých kotníků

Od jara do podzimu je velmi oblíbený výstřelek módy „nahých kotníků“. Zkrácené nebo ohrnuté kalhoty, krátké ponožky a odhalená kůže. Většinou ženy, ale i muži vyráží do ulic s kratšími kalhotami. Jde o trend, kde platí, že kratší je vždy lepší. 

Celý článek

Minimalistická kolekce s prvky moderna v podání luxusní značky Hermés

Kreativní ředitelka Nadene Vanhee-Cybulski předvedla na pařížském týdnu módy čistou práci s rozmanitými materiály. Barvy bílé a krémové sice zpočátku působí usedle, ale po chvilce přichází na řadu modrá, zelená nebo oranžová. 

Celý článek

SEDMDESÁTÁ LÉTA V PODÁNÍ CELINE

Hedi Slimane, kreativní ředitel módního domu Celine, představil v pátek večer na pařížském týdnu módy novou kolekci na sezonu podzim–zima 2020/2021.

Celý článek

Jak být fit a sexy s jógou

Jóga už dávno není jen záliba vybraných nadšenců, je to styl života a určitá filozofie. Chcete se cítit v kondici a zároveň v harmonii? Pak zkuste jógu. Stačí jen pohodlné oblečení a odhodlání pro věc.

Celý článek