dnes je 09.08.2022 a svátek má Roman

Gucci našel svou hvězdu - nová kolekce je inspirována osobností Harryho Stylese

Přidat na Seznam.cz
Spolupráce byla odhalena na týdnu módy v Miláně minulý týden. Gucci připravilo pro své příznivce kolekci inspirovanou 70. lety a stylem britského zpěváka Harryho Stylese.

Foto: Met Gala galerie. Vogue

V posledních deseti letech můžeme vidět vývoj britské popové hvězdy Harryho Stylese. Jeho cesta z idola fanynek v klučičí kapele v módní ikonu, která reflektuje módní trend i celospolečenské otázky. Harry Styles o sobě dává vědět. Bylo otázkou času, kdy se dá dohromady s některou ze známých značek. Zájem o něj byl totiž enormní. Tváří Gucci se Harry stal už v roce 2018. Později se dokonce objevil na titulce Vogue v ikonických modrých šatech. Kritici tehdy mluvili o módní revoluci, jejíž tváří má být právě Styles. Jedná se o genderově neutrální módu.

Foto: Gucci campaign - Vogue

Kampaň vzniká pod taktovkou kreativního ředitele Gucci Alessandra Michela. Dílo se jmenuje HA HA HA. Jedná se o iniciály křestních jmen obou umělců Harry a Alessandro. Styles a Michele jsou známi svým smyslem pro genderově neutrální módu. Stejně tak se Harry Styles přiklání v oblékání k retru a nostalgii. V tomto duchu je vytvořená i celá kolekce, která snoubí bohémskou tvorbu dekády 1970, kterou Alessandro ve své tvorbě často zobrazuje a retro styl Harryho Stylese.

Foto: Gucci campaign - Vogue

"Harryho oblékám už roky. Je to nejexcentričtější a nejsvobodomyslnější člověk, kterého znám. Harry dělá to, co chce bez odsouzení. Je to jako na hřišti, na kterém neplatí žádná pravidla. Proto svou tvorbu zakládáme na svobodě, ne proto, aby si lidé mysleli, že jsme svobodní, ale proto, že takoví opravdu jsme," říká o spolupráci Alessandro Michele pro magazín The Guardian.

Foto: Gucci campaign - Vogue

Kolekce je vlastně koncipována jako vysněný šatník Harryho Stylese. Zajímavý je například oblek s vestičkou se žlutobílým vzorkováním, modrou ovečkou a třešněmi. Kolekce je prosluněna světlými barvami a neotřelymi designy. Jakoby se z britského lorda stávala rocková hvězda. Kolekce zatím není oceněna. K dispozici by se v prodeji měla ocitnout už na začátku října. Fanoušci tak mají dostatek času na výběr.

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI HARRY STYLES ALESSANDRO MICHELE GENDERLESS

Související články

Pánský oblek vypráví příběh, proto pozoruji harmonii obou snoubenců, říká Bětka Sutorý, stylistka a majitelka salónu Ceremoni

Bětka Sutorý je pánská stylistka. Její salón s pánskou módou můžete najít v Brně. Zavítaly sem i přední české celebrity jako Ladislav Špaček. Exkluzivní rozhovor o svatební sezóně najdete zde.

Celý článek

Jak svět miluje Jennifer Lopez

Tento měsíc zveřejnil Netflix unikátní dokument o zpěvačce Jennifer Lopez s názvem Poločas. Dokument odhalil mnohé, kromě zpěvaččiných začátků i její politické postoje nebo zákulisí oskarové nominace. V článku odhalíme její unikátní šatník.

Celý článek

Z rivalek nejlepší kamarádky. Kašáková a Buranská společně pomáhají dětem z dětských domovů

Modeling rozhodně není jenom o rivalitě, právě naopak. Modelky v rámci soutěže často potkají spřízněné duše, se kterými sdílí své koníčky i radosti. Ne jinak je tomu i Veroniky Kašákové a Nikoly Buranské.

Celý článek

Lidé mají k našemu pivu vztah, jsou to naši patrioti, usmívá se hlavní sládková pivovaru Zubr Nataša Rousková

Přinášíme vám exkluzivní letní rozhovor s "první dámou" pivovaru ZUBR. Nataša Rousková z pivovaru Zubr nám vyprávěla nejen o své práci, ale také o rodinném životě a o vztahu Čechů k pivovarnictví jako k národnímu pokladu. Na zdraví!

Celý článek
Festival Karlovy Vary

MOËT & CHANDON PŘIPÍJEL NA PROJEKT PATRON DĚTÍ V KARLOVÝCH VARECH

Známé osobnosti Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech si letos připily s šampaňským Moët & Chandon na projekt Patron dětí. Při této příležitosti si mohly osobnosti festivalu užít zároveň koncert Emmy Smetany a Jordana Haje.

Celý článek

Bonbónky ze zahájení festivalu v Karlových Varech - dámské okénko

Mezinárodní filmový festival přinesl řadu skvělých filmů. Místo kultury jsme však pro vás exkluzivně připravili to nejlepší ze světa dámské módy, co se na festivalu objevilo.

Celý článek

Kandidát na prezidenta Karel Diviš. Jaká móda se mu líbí na ženách?

Mají muži a ženy na módu podobný názor? Jak moc je pro muže důležitý první dojem a ženský outfit? Zeptali jsme se pražského podnikatele s osobitým stylem, Karla Diviše, jak to vidí on.

 

Celý článek

Orsay končí v Česku

S odkazem na dobře informovaný zdroj oznámil magazín Forbes odchod německé společnosti Orsay z českého trhu. Podle dostupných informací se na odchod chystají i další oděvní společnosti.

Celý článek