dnes je 20.08.2022 a svátek má Bernard

GYPSEA CREATORS- skandinávský design v rukou českých kreativců

Přidat na Seznam.cz
Martina Fajarudin, zakladatelka česko- švédského digitálního a produkčního studia GYPSEA CREATORS měla jasnou vizi- poznat odlišné země a kultury, učit se od nich a vytvořit koncept, který propojí jednotlivé kontinenty ve funkční a kreativní mezinárodní platformu.

Martina je původem rodačkou z Moravy. Její život byl ale vždy pestrý a plný dobrodružného putováním světem. Poslední léta strávila v indonéské džungli, kde kromě učení lokálních dětí a vzdělávání se v indonéském jazyce, také pracovala na svých výtvarných projektech a tvořila.  Na jaro roku 2019 byla Martina nominována asijskou organizací Woman Leader International Network Global Forum, zástupkyní pro Českou Republiku v oblasti umění a kreativy.


Zdroj: se svolení Martina Fajarudin

Kreativa ji doprovází od mala. Vzdělávání v oblasti umění, čtení o nových technologiích a samotná realizace, se stala její každodenní činností. “Mojí velkou inspirací je můj otec, který je architekt. Vzpomínám na časy, kdy jsem s ním navštěvovala jeho stavby a fotila si na úplně základní fotoaparát detaily materiálů, konstrukcí a interiéry budov. Možná proto je fotografování industriální architektury jednou z mých nejčastějších prací, říká Martina.”


Zdroj: se svolení Martina Fajarudin

Další z jejich velkých vášní je neoexpresionistická malba, která ji fascinovala při studiu prací amerického umělce Jean-Michel Basquiat. Většinu obrazů tvořila v Indonésii, na ostrově Lombok. V projektech GC tak najdete kombinaci fotografie, designu, grafiky, či malby. V každé z prací zanechá Martina kousek sebe. Esenci nového umění, která v každém vyvolá pocit euforie a vytvoří tak originální prvek.

Martina žije přes rok v krásné severské zemi, ve Švédsku. Často vtipkuje, že je jak pták, který se přesouvá s příchodem změn ročního období. Může to pro většinu jejího okolí i tak působit, ale jak říká sama, má divokost v povaze. Digitální studio GYPSEA CREATORS založila se zázemím jak na české, tak švédské půdě, díky čemuž vzniká jedinečné propojení designů a námětů k tvorbě. Vizí studia je pomoci realizovat úspěšnou prezentaci firem a brandů na základě kombinací principů estetiky, designu, globálních inovativních technologií a samotného příběhu. 

“Kreativita, která vede k úspěchu a buduje loajalitu na trhu.” To je práce GYPSEA CREATORS.


Zdroj: se svolení Martina Fajarudin

“To, co děláme, je transformace nápadů našeho kreativního myšlení ve funkční koncepty pro online marketing a social media. Další činností studia je produkce a realizace ideí vůči klientovi. Tvoříme pro Vás nezapomenutelný příběh, který dodá Vaší značce opravdovou podstatu a správné umístění na trhu. “ říká Martina, zakladatelka studia.


Zdroj: se svolení Martina Fajarudin

(Ukázka fotografií z nedávné produkce zde ve Švédsku- Fashion editorial pro dánského módního designéra M. Van Soest)

“Příběh, je klíčem vaší cesty. Věříme, že svobodná mysl dokáže nemožné a proto se nebojíme ukázat naši představivost světu.” Gypsea Creators.


Zdroj: se svolení Martina Fajarudin

 

ART DIRECTOR: MARTINA FAJARUDIN
PHOTOGRAPHER: NIKI LAZARIDOU
MODEL: JENNIFER BERNHARDSSON (SWEDEN MODELS)
FASHION DESIGNER: M. VAN SOEST, COPENHAGEN
MAKE UP ARTIST: JEN HATHAWAY
LIGHTNING TECHNICAL: DAVID PALMP
PHOTOGRAPHY ASSISTANT: LINNEA OLSSON
PRODUCTION ASSISTANT: LINUS JAMES NILSSON
PRODUCTION: GYPSEA CREATORS
LOCATION: AB SMÅLAND,  MALMÖ

Zdroj: gypseacreators

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDA MARTINA FAJARUDIN ARCHITEKTURA GYPSEA CREATORS

Související články

LV tenisky

LOUIS VUITON PŘEDSTAVUJE NOVOU VERZI IKONICKÝCH TENISEK

Louis Vuitton představuje novou verzi ikonických tenisek LV Trainer, které posouvají koncept udržitelnosti na zcela novou úroveň. 

Celý článek

Vše, co byste měli vědět o zvonáčích

Existují módní kousky, které si budeme vždy spojovat s určitou dobou. Ne jinak je tomu u širokých nohavic neboli zvonáčů. Kde se tento styl vlastně vzal a proč?

Celý článek
Vans obuv

VANS A PRETTY GUARDIAN SAILOR MOON VZDÁVÁ HOLD POPULÁRNÍMU ANIME

Vans a populární anime Pretty Guardian Sailor Moon představují společnou čtyřdílnou kolekci oslavující lásku a přátelství. 

Celý článek

Columbia přináší pohodovou kolekci oblečení na cesty a dobrodružný život ve vanu nebo kempu

Akční léto plné cest, dobrodružství a objevování krás pobytu v přírodě s přáteli či rodinou je rok od roku populárnější. Značka Columbia proto přináší ucelenou kolekci Camplife, díky které si užijete každý moment navzdory náladám počasí.  

Celý článek

Plavky, které lichotí. Tohle léto se budete cítit sebevědomě

Budete letos trávit dovolenou na zahradě u bazénu nebo ve vyhlášeném letovisku s písečnou pláží? Ono je to jedno. V obou případech budete potřebovat plavky, které lichotí vašemu tělu.

Celý článek
Sportovní móda

PUMA A ZPĚVAČKA DUA LIPA PŘEDSTAVUJÍ POKRAČOVÁNÍ KOLEKCE FLUTUR

PUMA a globální popová superstar Dua Lipa představují v rámci spolupráce na kolekci Flutur její další část. Druhá kolekce je ve znamení unisexového oblečení ve stylovém oldschool designu.

Celý článek
Doplňky a šperky

BVLGARI NA FESTIVALU V KARLOVÝCH VARECH

Hvězdy 56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech doplnily své krásné róby a outfity jedinečnými šperky a doplňky od značky BVLGARI. Zářily tak nejen šperky, ale i celebrity.

Celý článek
Móda na dovolenou

PORADÍME VÁM, JAK SI SBALIT NA DOVOLENOU A ZŮSTAT TRENDY

Připravili jsme pro vás pár rad a tipů pro pohodlnější cestování beze strachu z nedostatku trendy outfitů na vaši dovolenou. S tipy nám pomohla Mária Padová, módní expertka za Factcool.cz.  Poradíme vám, jak na to, aby se balení stalo bezstarostným. 

Celý článek