dnes je 29.05.2020 a svátek má Maxmilián

Hallstatt: Ráj na zemi

Přidat na Seznam.cz
Malebné starobylé městečko ukryté v rakouských Alpách. Ročně tato obec přivítá přibližně milion lidí. Čím láká nespočet turistů?

Pomalu ale jistě se příroda probouzí ze zimního spánku a za pár dní přivítáme jaro v plné kráse. První jarní paprsky, pučení stromů či rozkvetlé první květiny budou přímo pobízet k výletům sezóny. Hledáte zajímavé místo? A co takhle rakouský Hallstatt? Vyrazte! Spokojenost zaručena.

Magická a utěšující atmosféra

Malebná víska se svým necelým tisícem obyvatel je přímo magická. Dýchne na vás zvláštní, tajemná, avšak velmi klidná a blažená atmosféra. Na tomto místě se zastavíte. Přestanete vnímat starosti a spěch dnešní "instantní" doby. Žijeme v čase, ve kterém se vše musí vykonat rychle a efektivně. Popravdě, kdo z vás, se se svými myšlenkami zastaví a vnímá přítomnost? Odpověděli jste, že vy rozhodně NE? Tím pádem je tato rakouská vesnička správnou volbou na jarní výlet.

Solné království

Není divu, že tato oblast je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Hallstatt se proslavil především těžbou soli, díky které patřil mezi nejbohatší oblasti na celém kontinentě. Za den se vyprodukovala až jedna tuna soli. Galerie uvnitř nejstaršího solného dolu na světě je díky tlaku půdy v nynější době ohrožena, a tak na podzim loňského roku byly zahájeny zpevňovací práce s cílem zachování lokality.

Pozoruhodná příroda

Zajímavou prohlídkou uvnitř solných dolů to ale nekončí, naopak začíná. Hallstatt nabízí především pozoruhodnou přírodu. Dominuje jí přibližně 6 kilometrů dlouhé Halštatské jezero. Pohled na jezero v čele s kostelem Nanebevzetí Panny Marie patří jednoznačně mezi hlavní cíle turistů. Krásu těchto dominant si můžete vychutnat také z ptačí perspektivy. Pokud nepatříte k příznivcům horské turistiky, investujte do lanovky, nechte se vyvézt na samotný vrchol, a užijte si tak výhled na jezero, město a masiv Dachstein.

Impuls pro čínskou kopii

Samotná prohlídka centra Hallstattu vás nadchne. Spatříte úzké uličky lemované krásně upravenými domy, které jsou obklopeny ovocnými stromy a truhlíky květin. Ve městě potkáte turisty především z asijských zemí. Ptáte se proč? V roce 2012 vznikla totiž v čínské provincii kopie městečka Hallstatt jako developerský projekt pro zámožné Číňany, avšak obyvatelé rakouské obce neměli ponětí o těchto plánech. Z tohoto důvodu se stává Hallstatt hlavním cestovatelským cílem asijských turistů, aby srovnali originál s kopií.

Zdroj: pinterest.com, instagram @zanetapodlahova

Přidat na Seznam.cz
RADY REDAKCE CESTOVÁNÍ RAKOUSKO S MÓDOU NA CESTÁCH CESTUJ S MÓDOU

Související články

Květinové kalhoty: hodí se na business style a lichotí postavě

Blíží se léto a s ním i trend v podobě květinových kalhot, které zná naše móda již od roku 2017. Od té doby se stabilně drží v žebříčku módních trendů. Poradíme, jak tento krásný kousek kombinovat a s jakými outfity v létě zaválíte.

Celý článek

Kdo zvládá karanténu lépe: extroverti nebo introverti?

Pandemie koronaviru zaútočila nejen na naše zdraví, ale i na naši mysl. Většina z nás byla uvězněná doma, a zatímco si to někteří náramně užívali, jiní trpěli. Proč tomu tak je a co si z toho můžeme do budoucna odnést?

Celý článek

Designový speciál: V ložnici si dejte záležet zejména na osvětlení

V druhém dílu designového speciálu jsme si pro vás připravili pár tipů, jak změnit vaši ložnici k nepoznání. Nebo také rady, jak ji postavit od základů, na čem si dát záležet a na co nezapomenout.

Celý článek

Jak nakupovat oblečení online jako profesionál?

Sociální izolace nás staví před nové výzvy a možnosti a směřuje nás více než kdy jindy do virtuálního světa online nákupů. Jak ale nakupovat chytře, bezpečně a ekonomicky?

Celý článek

Košilové šaty jsou must-have letošního jara a léta

Kdo by si v těchto dnech nechtěl udělat alespoň malou radůstku v podobě oživení šatníku. O košilových šatech jste už určitě slyšeli. Tento kousek vás totiž dostane do módní formy zvláště v teplých dnech, které nás teprve čekají. Zde je pár rad, jak si vybrat ty správné.

Celý článek

Designový speciál: Proměna obýváku v pár krocích

Jestli vám v těchto dnech zbývá trochu času navíc, můžete ho investovat do úprav interiéru. Jak na to, jsme se zeptali interiérové designérky Kateřiny Šindelářové.

Celý článek
Jarní odměna

Od sebe pro sebe. Je čas na odměnu!

Je čas na jarní odměnu! Zasloužíte si ji vy, vaše tělo i pleť, ale také váš šatník a domov. Velikonoční čas volá po změně, tak ji nechte dveře dokořán.

Celý článek

Jak se udržovat fit i doma!

Jaké klišé je dát si s novým rokem i nějakou tu fitness výzvu? Každý si přeje shodit nějaké to kilíčko nebo sní o vypracované postavě, za níž se každý mužský otočí. Tato předsevzetí se otřasla v momentě, kdy bylo oznámeno, že si nějakou dobu pobudeme doma. Ani přesto nemusíme házet flintu do žita, ba naopak.

Celý článek