dnes je 23.07.2019 a svátek má Libor

Hallstatt: Ráj na zemi

Přidat na Seznam.cz
Malebné starobylé městečko ukryté v rakouských Alpách. Ročně tato obec přivítá přibližně milion lidí. Čím láká nespočet turistů?

Pomalu ale jistě se příroda probouzí ze zimního spánku a za pár dní přivítáme jaro v plné kráse. První jarní paprsky, pučení stromů či rozkvetlé první květiny budou přímo pobízet k výletům sezóny. Hledáte zajímavé místo? A co takhle rakouský Hallstatt? Vyrazte! Spokojenost zaručena.

Magická a utěšující atmosféra

Malebná víska se svým necelým tisícem obyvatel je přímo magická. Dýchne na vás zvláštní, tajemná, avšak velmi klidná a blažená atmosféra. Na tomto místě se zastavíte. Přestanete vnímat starosti a spěch dnešní "instantní" doby. Žijeme v čase, ve kterém se vše musí vykonat rychle a efektivně. Popravdě, kdo z vás, se se svými myšlenkami zastaví a vnímá přítomnost? Odpověděli jste, že vy rozhodně NE? Tím pádem je tato rakouská vesnička správnou volbou na jarní výlet.

Solné království

Není divu, že tato oblast je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Hallstatt se proslavil především těžbou soli, díky které patřil mezi nejbohatší oblasti na celém kontinentě. Za den se vyprodukovala až jedna tuna soli. Galerie uvnitř nejstaršího solného dolu na světě je díky tlaku půdy v nynější době ohrožena, a tak na podzim loňského roku byly zahájeny zpevňovací práce s cílem zachování lokality.

Pozoruhodná příroda

Zajímavou prohlídkou uvnitř solných dolů to ale nekončí, naopak začíná. Hallstatt nabízí především pozoruhodnou přírodu. Dominuje jí přibližně 6 kilometrů dlouhé Halštatské jezero. Pohled na jezero v čele s kostelem Nanebevzetí Panny Marie patří jednoznačně mezi hlavní cíle turistů. Krásu těchto dominant si můžete vychutnat také z ptačí perspektivy. Pokud nepatříte k příznivcům horské turistiky, investujte do lanovky, nechte se vyvézt na samotný vrchol, a užijte si tak výhled na jezero, město a masiv Dachstein.

Impuls pro čínskou kopii

Samotná prohlídka centra Hallstattu vás nadchne. Spatříte úzké uličky lemované krásně upravenými domy, které jsou obklopeny ovocnými stromy a truhlíky květin. Ve městě potkáte turisty především z asijských zemí. Ptáte se proč? V roce 2012 vznikla totiž v čínské provincii kopie městečka Hallstatt jako developerský projekt pro zámožné Číňany, avšak obyvatelé rakouské obce neměli ponětí o těchto plánech. Z tohoto důvodu se stává Hallstatt hlavním cestovatelským cílem asijských turistů, aby srovnali originál s kopií.

Zdroj: pinterest.com, instagram @zanetapodlahova

Přidat na Seznam.cz
RADY REDAKCE CESTOVÁNÍ RAKOUSKO S MÓDOU NA CESTÁCH CESTUJ S MÓDOU

Související články

Módní úchylky

Odhaleno! Jaké módní úchylky vedou u nás v redakci?

Každá žena má slabost pro něco jiného. Leckdy to přeroste až v posedlost. Kupujeme nepotřebné věci jen proto, že nám dělá radost je vlastnit. Jaká je vaše módní úchylka?

Celý článek

Džínové sukně - kamarádky žen všech národností i generací

Každá z nás má v šatníku nějakou tu stálici, něco, na co se můžeme vždy spolehnout, i když nemáme tu správnou náladu, něco co se spolehlivě hodí ke všemu. Jedním z těchto kousků, které má každá z nás v šatníku, je jistě i džínová sukně.

Celý článek
Tip na výlety po České republice

Toulkami po Čechách aneb 5 tipů na výlety

Letní počasí v posledních dnech nepřeje vodním radovánkám, ale zato nižší teploty vřele uvítáte při cestovatelském dobrodružství. Nemusíte za ním ani výrazně daleko, naše země nabízí tolik krásných míst!

Celý článek
Letní drinky

Nejlepší letní drinky aneb V hlavní roli levandule

Levandule, slast pro naše tělo, duši, ale také chuťové pohárky. Must-have ingredience do letních osvěžujících drinků!

Celý článek

Červencové MUST HAVE volá po doplňcích!

Nový letní měsíc zalitý sluncem, pohodou, dovolenou, odpočinkem a zábavou jednoznačně volá po tom, abychom se zamyslely nad svými doplňky. Máme na mysli letní slamáky stejně jako pohodlnou a prodyšnou obuv!

Celý článek

Jak správně vybrat sluneční brýle?

Sluneční brýle se mohou jevit jako malý drobný doplněk, který se dá účelně použít v letních sestavách outfitů. Ale pokud narazíte na ten správný a dokonale padnoucí pár, hned zjistíte, jak bez nich nedokážete vyjít ani ven vynést koš.

Celý článek

Chystáte se na Slovensko? Ubytujte se i v létě v Bešeňové, nebudete litovat!

Kdo by o Bešeňové neslyšel? Pramen energie v srdci Liptovského kraje vám dobije baterky a poskytne perfektní útočiště na pár dní volna. Přesvědčili jsme se o tom na vlastní kůži!

Celý článek

Potřebujete ubytování v centru Prahy? Známe ideální místo na práci i odpočinek

Jen pár minut od Staroměstského náměstí se nachází hotel, ve kterém se snoubí místo pro odpočinek v blízkosti Staroměstského náměstí i ideální místo na dočerpání energie.

Celý článek