dnes je 23.05.2019 a svátek má Vladimír

Hallstatt: Ráj na zemi

Přidat na Seznam.cz
Malebné starobylé městečko ukryté v rakouských Alpách. Ročně tato obec přivítá přibližně milion lidí. Čím láká nespočet turistů?

Pomalu ale jistě se příroda probouzí ze zimního spánku a za pár dní přivítáme jaro v plné kráse. První jarní paprsky, pučení stromů či rozkvetlé první květiny budou přímo pobízet k výletům sezóny. Hledáte zajímavé místo? A co takhle rakouský Hallstatt? Vyrazte! Spokojenost zaručena.

Magická a utěšující atmosféra

Malebná víska se svým necelým tisícem obyvatel je přímo magická. Dýchne na vás zvláštní, tajemná, avšak velmi klidná a blažená atmosféra. Na tomto místě se zastavíte. Přestanete vnímat starosti a spěch dnešní "instantní" doby. Žijeme v čase, ve kterém se vše musí vykonat rychle a efektivně. Popravdě, kdo z vás, se se svými myšlenkami zastaví a vnímá přítomnost? Odpověděli jste, že vy rozhodně NE? Tím pádem je tato rakouská vesnička správnou volbou na jarní výlet.

Solné království

Není divu, že tato oblast je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Hallstatt se proslavil především těžbou soli, díky které patřil mezi nejbohatší oblasti na celém kontinentě. Za den se vyprodukovala až jedna tuna soli. Galerie uvnitř nejstaršího solného dolu na světě je díky tlaku půdy v nynější době ohrožena, a tak na podzim loňského roku byly zahájeny zpevňovací práce s cílem zachování lokality.

Pozoruhodná příroda

Zajímavou prohlídkou uvnitř solných dolů to ale nekončí, naopak začíná. Hallstatt nabízí především pozoruhodnou přírodu. Dominuje jí přibližně 6 kilometrů dlouhé Halštatské jezero. Pohled na jezero v čele s kostelem Nanebevzetí Panny Marie patří jednoznačně mezi hlavní cíle turistů. Krásu těchto dominant si můžete vychutnat také z ptačí perspektivy. Pokud nepatříte k příznivcům horské turistiky, investujte do lanovky, nechte se vyvézt na samotný vrchol, a užijte si tak výhled na jezero, město a masiv Dachstein.

Impuls pro čínskou kopii

Samotná prohlídka centra Hallstattu vás nadchne. Spatříte úzké uličky lemované krásně upravenými domy, které jsou obklopeny ovocnými stromy a truhlíky květin. Ve městě potkáte turisty především z asijských zemí. Ptáte se proč? V roce 2012 vznikla totiž v čínské provincii kopie městečka Hallstatt jako developerský projekt pro zámožné Číňany, avšak obyvatelé rakouské obce neměli ponětí o těchto plánech. Z tohoto důvodu se stává Hallstatt hlavním cestovatelským cílem asijských turistů, aby srovnali originál s kopií.

Zdroj: pinterest.com, instagram @zanetapodlahova

Přidat na Seznam.cz
RADY REDAKCE CESTOVÁNÍ RAKOUSKO S MÓDOU NA CESTÁCH CESTUJ S MÓDOU

Související články

Cestujete po krásách jižních Čech? Pak rozhodně navštivte Biograf!

Ať už pracovně, nebo soukromě, jižní Čechy jsou populární lokalitou, která láká nejenom pro své přírodní krásy. My jsme při té příležitosti narazili na atraktivní hotel, kde se nám více než dobře spalo.

Celý článek

Móda na cestách v Toskánsku - den druhý

Po více jak jedenácti hodinovém spánku jsme se probudili do větrného a zamračeného rána. Dalším problémem byla i nefunkční wifi, což mělo na svědomí nepříznivé počasí. 

Celý článek
Cestování

Švédsko: země vlídných lidí

Ty nejkrásnější zážitky života pramení z cestování. Tentokrát se vydáme do středního Švédska. Co nabízí tato severská země?

Celý článek

Den matek 2019: Nápady na dárečky

Den matek se opět blíží, pořiďte svým maminkám dáreček. Zaručeně je to potěší! Nadýchejte inspiraci u nás...

Celý článek

V čem si vyšlápnout do slunného počasí? Aneb tipy na jarní obutí

A je tu květen, čas lásky, rozkvetlých stromů a sluncem zalitého počasí. Možná až na malé odchylky v předpovědích. V čem do takového počasí šlápnout, aby vám bylo pohodlně a zároveň trendy?

Celý článek

Pátý ročník Open House Praha se blíží, nahlédněte mu pod pokličku

Jindy nepřístupné budovy a prostory v Praze se již za pár dní otevřou široké veřejnosti. Stane se tak popáté za sebou. Festival přinese bohatý program i zajímavá místa k nahlédnutí.

Celý článek

Lednice na make-up: jak správně skladovat kosmetiku?

Jistě každý z nás má v lednici kromě ovoce a zeleniny také svůj oblíbený oční krém, sérum či jade roller na masáž obličeje. Ale napadlo vás mít malou lednici jen na vaše krémy a všechny zkrášlovací pomůcky?

Celý článek

5 nejlepších seriálů na deštivé dny

Deštivé dny jsou plné smíšených nálad a pocitů, bez větších dávek snahy cokoliv dělat. Pokud zrovna máte v tento nečas volný den, zalezte si k televizi a pusťte si nějaký z doporučených seriálů.

Celý článek