dnes je 21.03.2019 a svátek má Radek

Hallstatt: Ráj na zemi

Přidat na Seznam.cz
Malebné starobylé městečko ukryté v rakouských Alpách. Ročně tato obec přivítá přibližně milion lidí. Čím láká nespočet turistů?

Pomalu ale jistě se příroda probouzí ze zimního spánku a za pár dní přivítáme jaro v plné kráse. První jarní paprsky, pučení stromů či rozkvetlé první květiny budou přímo pobízet k výletům sezóny. Hledáte zajímavé místo? A co takhle rakouský Hallstatt? Vyrazte! Spokojenost zaručena.

Magická a utěšující atmosféra

Malebná víska se svým necelým tisícem obyvatel je přímo magická. Dýchne na vás zvláštní, tajemná, avšak velmi klidná a blažená atmosféra. Na tomto místě se zastavíte. Přestanete vnímat starosti a spěch dnešní "instantní" doby. Žijeme v čase, ve kterém se vše musí vykonat rychle a efektivně. Popravdě, kdo z vás, se se svými myšlenkami zastaví a vnímá přítomnost? Odpověděli jste, že vy rozhodně NE? Tím pádem je tato rakouská vesnička správnou volbou na jarní výlet.

Solné království

Není divu, že tato oblast je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Hallstatt se proslavil především těžbou soli, díky které patřil mezi nejbohatší oblasti na celém kontinentě. Za den se vyprodukovala až jedna tuna soli. Galerie uvnitř nejstaršího solného dolu na světě je díky tlaku půdy v nynější době ohrožena, a tak na podzim loňského roku byly zahájeny zpevňovací práce s cílem zachování lokality.

Pozoruhodná příroda

Zajímavou prohlídkou uvnitř solných dolů to ale nekončí, naopak začíná. Hallstatt nabízí především pozoruhodnou přírodu. Dominuje jí přibližně 6 kilometrů dlouhé Halštatské jezero. Pohled na jezero v čele s kostelem Nanebevzetí Panny Marie patří jednoznačně mezi hlavní cíle turistů. Krásu těchto dominant si můžete vychutnat také z ptačí perspektivy. Pokud nepatříte k příznivcům horské turistiky, investujte do lanovky, nechte se vyvézt na samotný vrchol, a užijte si tak výhled na jezero, město a masiv Dachstein.

Impuls pro čínskou kopii

Samotná prohlídka centra Hallstattu vás nadchne. Spatříte úzké uličky lemované krásně upravenými domy, které jsou obklopeny ovocnými stromy a truhlíky květin. Ve městě potkáte turisty především z asijských zemí. Ptáte se proč? V roce 2012 vznikla totiž v čínské provincii kopie městečka Hallstatt jako developerský projekt pro zámožné Číňany, avšak obyvatelé rakouské obce neměli ponětí o těchto plánech. Z tohoto důvodu se stává Hallstatt hlavním cestovatelským cílem asijských turistů, aby srovnali originál s kopií.

Zdroj: pinterest.com, instagram @zanetapodlahova

Přidat na Seznam.cz
RADY REDAKCE CESTOVÁNÍ RAKOUSKO

Související články

Asijská restaurace Chilli & Lime: Rozkvetlá zahrada plná lahodných chutí

Jste milovníci asijské kuchyně, ale stále jste nenašli tu „pravou“? Nová restaurace Chilli & Lime v samotném centru Prahy vás uchvátí, to vám slibujeme!

Celý článek

Trend matné rtěnky

Krása, lehkost, preciznost. To vše nabízejí zmatňující rtěnky - velký hit kosmetického světa. Vyzkoušeli jsme je pro vás a zamilovali se do nich. Čím jsou tak úžasné?

Celý článek

Do letadla pohodlně, ale stylově!

K překonávání velkých vzdáleností letadlem je zapotřebí hlavně pohodlí. Jak vypadat během letu stále dobře, ale cítit se jako doma?

Celý článek

Jogamatka sbalená na Bali

Pro jednoho pravý ráj na zemi a pro druhého dovolená "za trest". Názory na tuto indonéskou destinaci se překvapivě rozcházejí, ale posuďte sami... Namaste.

Celý článek

Jak na fotografii snů? To vám prozradí talentovaná fotografka Michala Rusaňuková

Svoji profesionální dráhu fotografky začala v New Yorku. Charisma, emoce, drama, tvrdé přechody světel a stínů. Přesně to charakterizuje dechberoucí fotky Michaly Rusaňukové.

Celý článek

Fitbox: Terapie proti stresu

Jste permanentně ve stresu, chcete shodit přebytečná kila, zpevnit postavu a vybít ze sebe špatnou energii? Vyrazte na Fitbox, bojový nekontaktní sport, díky kterému budete opět šťastná.

Celý článek

Kam na wellness chvilky v České republice?

Milujete bublinkovou koupel, masáže nebo relax? Pak jste těmi pravými kandidáty na pozici wellnessáka. Kam si pro krásné chvilky přes víkend nebo ve volných dnech v týdnu zajet? 

Celý článek

Kosmetický trend: Prodloužení řas

Pokud jste někdy přemýšlela o krásnějších a delších řasách, nejste jediná na světě. Máme to tak všechny, od světoznámých zpěvaček po vaši sousedku. Vyzkoušela jste někdy prodloužení řas? My ano! Co byste měla před aplikací vědět?

Celý článek