dnes je 18.01.2021 a svátek má Vladislav

Halucinogenní horečka z fantastického snu předešlé noci v komiksovém podání aneb Nová kolekce Lanvin

Přidat na Seznam.cz
Kreativní ředitel značky Lanvin Bruno Sialelli předvedl na týdnu módy v Paříži asymetrické tvary spojené a architekturou, svěží vzor nerovných pruhů, ale také halucinaci a kresbu inspirovanou raným komiksem.
Lanvin

Počasí si leckdy vybírá svou daň. A bylo tomu tak na přehlídce jarní kolekce pro sezonu 2020 značky Lanvin, které znepříjemnilo show v jinak půvabných prostorách zahrady muzea mimoevropského umění Musée du quai Branly nacházející se na levém břehu Seiny. Pohotovostní plán v rozdávání neprakticky velkých deštníků stěžoval rovnováhu při fotografování a natáčení přehlídky. Ani fakt, že kolekce obsahovala více než 60 modelů, nehrál do karet celkové atmosféry a zapříčinil tak místy nepozornost diváka.

Otevření přehlídky bylo však velmi efektní. Představení asymetrického přehozu v barvě slonové kosti s delší zadní částí v základu tričkového střihu a velkými knoflíky, který byl doplněn o širší společenské černé šortky v lesku a spadajícím opaskem byl architektonickou podívanou. Kreativní a noblesní pastva pro oči pokračovala i nadále. Jednotlivé looky jako kalhotové kostýmky, dlouhé kabáty s převisem na zápěstí a odlišnou barevností límce od zbytku modelu či vzor mřížky a top s vázankou a průstřihem patřily k velmi zdařilému úvodu.

Vzor nerovných pruhů námořnické barvy na jinak bílém základu na šatech či tričku lahodil s béžovými tóny spodních modelů a byl tak svěžím nádechem celé kolekce. Kreativní nováček Bruno Sialelli se však pak nechal v širším okruhu kolekce unést fantastickými sny malého Nema. Příběh chlapce zobrazený v komiksu „Little Nemo in Slumberland“. Příběhy snů byly hrdě vyneseny na šátcích, tričkách, košili s extrémně dlouhými rukávy, šortkách či šatech. Nepřehlédnutelným vzorem byla však barevná šachovnice, která vyvolávala iluzi halucinace, jako bychom se vzpamatovávali ze snů minulé noci.

Poslední část byla věnovaná šatům bohémského až antického stylu za použití flitrů, výšivek a jemných, pudrových tónů. Modely, které budou oblíbené v parném létu a dovolenkových destinací či společenských zahradních akcí.

Zdroj: vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA PARIS FASHION WEEK FASHION WEEK LANVIN BRUNO SIALELLI

Související články

Variace možností ukazuje česká značka Petiteé v kolekci pro rok 2021

Kolekce, která tentokrát není zaměřena pouze na svatební šaty, zahrnuje i luxusní kousky na slavnostní příležitosti. Návrhářka Petra Pitelková se ohlíží i na životní prostředí, například metodou upcyclingu.

Celý článek

Vzpomínka na Pierre Cardina a jeho nejlepší módní návrhy 60. a 70. let

Návrhář neuvěřitelného věku, milovník unisex vzhledu, vášnivý obchodník i zastánce konfekce, Pierre Cardin, před pár dny zemřel. Zavzpomínejme na jeho nejlepší módní tvorbu z šedesátých a sedmdesátých let.

Celý článek

Pre-fall kolekce Etro se nesla v bohémském sedmdesátkovém duchu

Kreativní ředitelka Veronica Etro navrhla luxusní kolekci oděvů určenou pro pobyt doma. Jednotlivé kousky jsou nápadité, protože se dají snadno kombinovat a jsou okořeněné nádechem klasického Etro haute-bohémského stylu. 

Celý článek

Chiuri předvedla optimistickou pre-fall kolekci Dior plnou hravých barev

Kreativní ředitelka Maria Grazia Chiuri vyměnila svou typickou zemitou paletu odstínů za hravější. Barvy sytě růžové, červené, zelené, blankytně modré nebo stříbrné dominovaly nové pre-fall kolekci 2021, stejně jako zvířecí potisky.

Celý článek

Kolaborace Fendi X Chaos přinesla technologickou kolekci s retro nádechem

Spolupráce módního domu Fendi a značky Chaos přinesla technologickou kolekci. Ta je luxusnější alternativou k běžným doplňkům, protože sem spadají například pozlacené kryty na mobil, pouzdra na chytré hodinky nebo různé přívěsky. 

Celý článek

Zimní vrstvení a retro elegance v podání francouzské značky Celine

Druhá část zimní kampaně značky Celine v kolaboraci s modelkou Fran Summers byla odhalena. A znovu se jedná o něco, co bude chtít mít v šatníku každá žena. 

Celý článek

Martin Kohout vychází ze svého osobního stylu bez opory a základů módní školy

Nabírané rukávy, důraz na ženské boky a celkově detaily mladého návrháře Martina Kohouta baví. Ačkoliv nemá jasnou představu o tom, kde bude za deset let, rozhodně ví, co chce tvořit teď a tady.

Celý článek

Svatební kolekce Vivienne Westwood byla plná avantgardního krejčovství a luxusních látek

Vivienne Westwood se v nové svatební couture kolekci zaměřila na kvalitní řemeslné zpracování. Zároveň se inspirovala archivními střihy a přenesla je do nové, modernější a avantgardnější verze.  

Celý článek