dnes je 05.12.2022 a svátek má Jitka

Hamé Sweet Fashion: Rozhovor s Nikolou Susovou

Přidat na Seznam.cz
Přinášíme vám jeden z posledních rozhovorů s finalisty ovocného projektu Hamé Sweet Fashion. Tentokrát s Nikolou Susovou.

Nikola Susová se o soutěži Hamé Sweet Fashion dozvěděla ve škole. Tento projekt je její první soutěží a případnou výhru by ráda investovala do své další tvorby. V její ovocné soutěžní kolekci čekejte inspiraci jahodami.

Nikolo, máte již zkušenost s navrhováním a následným šitím modelů, které budou prezentovány na přehlídkovém mole?

Ano, s realizací modelů mám již zkušenosti. V současné době studuji v 1. ročníku navazujícího magisterského programu design oděvu na UTB ve Zlíně.

Budete po konzultaci s doc. Liběnou Rochovou své soutěžní návrhy ještě nějak měnit?

Z odborné konzultace jsem si odnesla rady týkající se celkového přístupu ke kreativní módě a výběru materiálů k realizaci modelů. Původní návrhy budu částečně měnit.

Co vás přimělo věnovat se právě návrhářství?

Vždy jsem se chtěla věnovat něčemu kreativnímu. Oděv nikdy nefunguje samostatně, ale je součástí většího celku. Baví mě spolupráce s dalšími obory. Také módu vnímám jako jeden z oborů, kterým lze ovlivnit a inspirovat další lidi.

Kde se necháváte ke své tvorbě inspirovat?

Inspirace se nachází všude kolem.

Máte návrhářský sen, který byste si jednou chtěla splnit?

Mým snem je založit vlastní značku.

A jaké je vaše oblíbené ovoce? 

Lesní ovoce.

Foto: vlastní

 

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA NIKOLA SUSOVÁ

Související články

Návrhář Jan Černý představuje svoji desátou kolekci pod názvem „A boy who plays with fire“

Nejnovější ready-to-wear show představená v pražské Staroměstské tržnici ukazuje Janovu vizi menswearu a unisexwearu na rok 2023. Oslavuje deset sezón, v průběhu kterých návrhář představuje svoji tvorbu pravidelně veřejnosti.

Celý článek

Nová kolekce značky LEEDA vznikala ve spolupráci s herečkou Barborou Bočkovou

Svítí na cestu, i když zrovna nejsou vidět. Možná se jen odráží v hladině jezera nebo zapomenutém střepu na ulici. Někde tam jsou, pro vás. Řeč je o šatech z nové kolekce značky LEEDA.

Celý článek

Time to shine / city light

V životě ženy přichází chvíle, kdy skončí s předstíráním, že je někým, kým není a rozhodne se být co nejautentičtější. Nastal čas jejího znovuzrození. A jakmile se setmí, skutečná diva ožije.

Celý článek

Návrhářka Anna Tejklová představila kolekci TOTEM

Na teplické kolonádě proběhl před pár dny Czech Fashion Week 2022. Novou kolekci s názvem TOTEM zde představila také návrhářka Anna Tejklová, poprvé i s mužskými modely.

Celý článek

PUMA představila v rámci newyorského týdne módy strhující přehlídku s názvem FUTROGRADE

Módní přehlídka značky PUMA propojila svou minulost, současnost i budoucnost. Brand představil v metaverzu také unikátní módní přehlídku nazvanou Black Station.

Celý článek

EMAwomenswear se zabývá mimo jiné i nadměrnými velikostmi do č. 64

Alžběta Vlášková je devětadvacetiletá podnikatelka, která se díky své píli a řadě zkušenostem, jako módní návrhářka a oděvní technolog, rozhodla založit módní značku s dámskou konfekcí. A přesto, že ji pandemie na chvíli zpomalila, ve výsledku ji posunula o mnoho dál.  

Celý článek

Radost, lehkost a velkorysost vyobrazila v rámci své nové kolekce Liběna Rochová na MBPFW

Liběna Rochová během tradiční podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představila svou novou kolekci s názvem Inside 23. Inspirovala se obrazem Petra Kvíčaly.

Celý článek

Vanda Janda opakovaně ohromila módní publikum na Mercedes-Benz Prague fashion weeku

RethinkFashion přístup je iniciativa, která spojila Vandu Jandu společně se značkou Perwoll. Láska k módě, udržitelnost materiálů i po několik generací a více rozmyslu v oblékání dalo vzniknout kolekci SS23, kterou návrhářka včera představila v rámci MBPFW.

Celý článek