dnes je 30.05.2020 a svátek má Ferdinand

Hana Zárubová představí pokračování své jarní kolekce Work in Process II

Přidat na Seznam.cz
Kolekce Hany Zárubové Work in progress II navazuje na Work in progress

„Kolekce vychází z tématu, kdy samotný design oděvu vzniká nahodile při realizaci a v určitém momentu je proces vývoje zastaven. Vše vzniká spontánně. Chyby nejsou chybami a výrobní odchylky jsou vítané“ říká o své kolekci módní návrhářka Hana Zárubová.

„Velká část kolekce je záměrně plochá z jedné strany. Zapojila jsem do hry úspěšné střihy z minulých kolekcí, ale vybrala jsem jen tu vydařenější polovinu a umístila na metráž. Oděv dostal najednou zábavnější formu. Kontrast 2D a 3D, placatost a prostorovost oděvu prezentované a nošené na lidském těle mě zajímá již dlouho. Vtéto kolekci jsem se při jeho zkoumání dostala zatím nejdále“ dodává Hana Zárubová. Kolekce záměrně vypadá jako by se jednalo o předvýrobní vzorky se stopami testování. Technologie, jindy schované, jsou nahoře a tvoří detaily oblečení. Úmyslné chyby jsou přiznané, adjustace přichycené jen provizorním stehem. Vše je podtrženo etiketami Štěpána Malovce, pálenými laserem do filcu, které „varují“ uživatele před nošením oblečení, a to zvláště na veřejnosti. Materiály použitými v kolekci jsou vlna, kašmír, technický úplet a hedvábný dupion.

O fotografiích a stylingu kolekce: Styling: Milan Chorouš, Líčila: Eliška Matějková, Česala: Lucie Molnárová / Toni&Guy, Brýle: Nastassia Aleinikava, Boty: Hana Frišonsová (vysoká dřeva), Pavla Podsedníková (zbytek), Foto: Michal Ureš.

Hana Zárubová je česká módní návrhářka, která byla zvolena Módním designérem roku 2010 a 2012 Czech Grand Design. Své autorské kolekce tvoří pod značkou by hanazarubova. Společně sgrafickým designérem Štěpánem Malovcem navrhuje a prodává vlastní limitovanou kolekci módních doplňků.

 

Zdroj obrázků: fotografie Michal Ureš

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÉ OBLEČENÍ HANA ZÁRUBOVÁ PODZIM STŘIHY MODNI MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA

Související články

MFW: JIL SANDER OSLAVUJE ŽENSKOST

Milánský týden módy je v plném proudu a další kolekci, která zde byla k vidění, budou milovat všechny ženy. Řeč je o módní přehlídce Jil Sander.

Celý článek

Československá návrhářka Jitka Klett odstartovala rok 2020 v Karibiku

O Jitce Klett je známé, že ráda cestuje a hledá inspiraci v zahraniční. A také, jak lépe si osladit začátek nového roku než dovolenou na jednom z Karibských ostrovů.

Celý článek

Speciální edice tenisek Stella McCartney a Adidas Stan Smith

Kdo by neznal legendární model tenisek Adidas Stan Smith. Za pár dní bude v prodeji další z modelů, který vznikl ve spolupráci se Stellou McCartney. Čím že je tento model tak speciální?

Celý článek

Podzimní deprese? Jak si zlepšit náladu

Podzim je pro mnohé pouze pochmurné období bez slunce a radosti. Jak se na podzim dívat jinýma očima, a vlastně si ho i užít? Chcete zabránit podzimnímu splínu a depresím?

Celý článek

Vybrali jsme tři podzimní sukně, které si zamilujete

Co je víc ženského než skvěle padnoucí sukně? Existuje několik typů, střihů i barev. My jsme pro vás vybrali tři nejlepší, které vás budou bavit. Jakým sukním na podzim dáváte přednost vy?

Celý článek

Co vám na podzim nesmí chybět v kabelce

Začalo sychravé počasí a s ním období svetrů a stále větší touha zůstat doma na gauči s teplým čajem. Pokud ale doopravdy ven musíte, podívejte se na seznam věcí, které byste měla mít ve své kabelce.

Celý článek

Nejvíce trendy účesy pro polodlouhé vlasy

Trendem letošního roku byly polodlouhé vlasy a mikáda. Co přinese nový rok, kde hledat inspiraci a jaký účes zvolit? 

Celý článek

My.pled v kolekci podzim/zima 2019 představuje jednoduchost, kvalitní materiál a nové střihy

Pokud také patříte mezi milovnice šál, šátků, přehozů či plédů, tak si jistě přijdete na své u originální české módní značky my.pled

Celý článek