dnes je 17.09.2021 a svátek má Naděžda

Hana Zárubová představí pokračování své jarní kolekce Work in Process II

Přidat na Seznam.cz
Kolekce Hany Zárubové Work in progress II navazuje na Work in progress

„Kolekce vychází z tématu, kdy samotný design oděvu vzniká nahodile při realizaci a v určitém momentu je proces vývoje zastaven. Vše vzniká spontánně. Chyby nejsou chybami a výrobní odchylky jsou vítané“ říká o své kolekci módní návrhářka Hana Zárubová.

„Velká část kolekce je záměrně plochá z jedné strany. Zapojila jsem do hry úspěšné střihy z minulých kolekcí, ale vybrala jsem jen tu vydařenější polovinu a umístila na metráž. Oděv dostal najednou zábavnější formu. Kontrast 2D a 3D, placatost a prostorovost oděvu prezentované a nošené na lidském těle mě zajímá již dlouho. Vtéto kolekci jsem se při jeho zkoumání dostala zatím nejdále“ dodává Hana Zárubová. Kolekce záměrně vypadá jako by se jednalo o předvýrobní vzorky se stopami testování. Technologie, jindy schované, jsou nahoře a tvoří detaily oblečení. Úmyslné chyby jsou přiznané, adjustace přichycené jen provizorním stehem. Vše je podtrženo etiketami Štěpána Malovce, pálenými laserem do filcu, které „varují“ uživatele před nošením oblečení, a to zvláště na veřejnosti. Materiály použitými v kolekci jsou vlna, kašmír, technický úplet a hedvábný dupion.

O fotografiích a stylingu kolekce: Styling: Milan Chorouš, Líčila: Eliška Matějková, Česala: Lucie Molnárová / Toni&Guy, Brýle: Nastassia Aleinikava, Boty: Hana Frišonsová (vysoká dřeva), Pavla Podsedníková (zbytek), Foto: Michal Ureš.

Hana Zárubová je česká módní návrhářka, která byla zvolena Módním designérem roku 2010 a 2012 Czech Grand Design. Své autorské kolekce tvoří pod značkou by hanazarubova. Společně sgrafickým designérem Štěpánem Malovcem navrhuje a prodává vlastní limitovanou kolekci módních doplňků.

 

Zdroj obrázků: fotografie Michal Ureš

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÉ OBLEČENÍ HANA ZÁRUBOVÁ PODZIM STŘIHY MODNI MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA

Související články

Westfield Chodov rozšiřuje nabídku udržitelnějších kolekcí, kterou testuje módní návrhářka Kamila Vodochodská

Kamila Vodochodská hodnotí 3 vlajkové produkty rodinných podniků, mezi které patří: dětský set Kitikate, recyklovaný župánek a šortky od Oxalis dessous a ekologické prací prostředky značky Tierra Verde ze stáčecích stanic drogerií dm. To vše spolu s novinkami sezóny pro jarní období se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek

Jaké podzimní boty jsou nejvíce trendy?

Podzim přišel dříve, než jsme se všichni nadáli a je potřeba se připravovat do chladných dnů. Jaké trendy zvítězí tento rok a jaké boty jsou žhavým hitem?

Celý článek

Nejlepší podzimní dekorace do vašeho obydlí

Dny se krátí a je chladnější počasí, to znamená jediné – ten pravý podzim je už s námi. Zůstává otázkou, zdali jste si už připravili podzimní dekoraci? Pokud ne, pojďte se s námi podívat na zajímavé tipy pro vaše domovy. 

Celý článek

Podzimní čistka oblečení

Tak jako fungují jarní a podzimní detoxy těla, tak je zapotřebí i čistka šatníku. Myslete na úklid oblečení už na podzim nebo se před Vánocemi zblázníte.

Celý článek

Podzimní dámská inspirace, která vás nadchne

Podzim. Pro někoho propršené období plné pochmurného počasí, pro jiného možnost vytáhnout oblíbený svetr a dovádět v listí. Každé roční období má něco do sebe a barevnost dodává to pravé kouzlo. Ale co na sebe?

Celý článek

Jaké knihy vás zahřejí v chladných dnech aneb na jaké novinky se můžete těšit?

Chladné počasí, aktuální situace nebo teplo domova? To a mnohem více vás všechny volá ke čtení. Napínavá detektiva, hřejivá romance nebo příběh podle skutečné události? Co si v podzimních dnech chcete číst vy?

Celý článek

Líčení v podzimních tónech

Létu vládly pastelové barvy, a to jak v podobě stínů, minimalistických linek nebo manikúry. Nyní je čas na malou změnu. Jak přivítat chladná rána podzimu stylově?

Celý článek

Trendy klobouky a čepice podzimu

K podzimu neodmyslitelně patří klobouky i čepice všeho druhu. Klobouk nebo čepice skvěle zahřeje a přidrží divoké vlasy kvůli podzimnímu počasí. V neposlední řadě hlavně zaujme estetickou částí věci.

Celý článek