dnes je 23.05.2022 a svátek má Vladimír

Haute Couture kolekce módního domu Fendi měla hvězdné obsazení

Přidat na Seznam.cz
Novým kreativním ředitelem Fendi je jednačtyřicetiletý Kim Jones. Jarní a letní kolekce je tak jeho první, kterou v rámci couture kolekcí veřejnosti předvedl. 

foto: archiv Fendi

Debut Kima Jonese byl velmi sledovaný a plný různých očekávání. Tři roky vytvářel pánské oblečení u Diora a mnoho let vedl jako kreativní ředitel britskou sportovní značku Umbro. Během let se ale ukázalo, že je vhodný více na couture než na streetwear. I proto byl zvolen v září roku 2020 kreativním ředitelem módního domu Fendi a nahradil tak Silviu Venturini Fendi. Prostřednictvím nejnovější kolekce Kim Jones představil jeho vizi dámského krejčovství.

Chtěl jsem vytvořit reálně to, co nosí ženy kolem mě. Mám přátele, kteří si kupují couture modely, ale nekupují veliké plesové šaty. Místo toho kupují skutečné oděvy, které sedí na jejich těla,” nechal se slyšet Jones v rozhovoru pro Vogue.com. Proto nechyběly v kolekci topy se spadlými rameny a dlouhými rukávy, rozmanité róby rafinovaně zdůrazňující siluetu, dámské obleky, kožešinové svetry, kalhoty a vysoké kozačky. Vše doplněné o luxusní šperky v podobě náušnic, broží nebo sponek do vlasů. 

Přehlídku šly známé hvězdy modelingu i hereckého průmyslu. Vzpomenout můžeme herečku Demi Moore, modelky Naomi Campbell, Christy Turlington se synovcem Jamesem, Kate Moss s dcerou Lilou, Caru Delevingne, Bellu Hadid nebo třeba sourozenecké duo Adwoa a Kesewa Aboah. 


foto: archiv Fendi


foto: archiv Fendi


foto: archiv Fendi


foto: archiv Fendi


foto: archiv Fendi

Přidat na Seznam.cz
FENDI ZAHRANIČNÍ TVORBA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DÁMSKÁ KOLEKCE HAUTE COUTURE NAOMI CAMPBELL KATE MOSS CARA DELEVINGNE

Související články

Spojení věhlasných módních domů dalo vzniknout něčemu neopakovatelnému

Fendace je pro módu neopakovatelným okamžikem. Nejde o spolupráci, ale spíš o výměnu rolí a charakteristických prvků značek Versace a Fendi.

Celý článek

Tatiana Kovaříková představila letní kolekci vystihující unikátnost každé ženy

Česká návrhářka Tatiana Kovaříková představuje osvěžující letní kolekci spjatou s příjemnými večery, chutí na nová dobrodružství a nezapomenutelnými zážitky.

Celý článek

Mi Fashion label představuje novou kolekci inspirovanou z cest na Sicílii

Designérka Lenka Mulabegovič se na svých cestách Sicílií zamilovala do místního ornamentu, barev, kombinacích a vzorů, které přenesla do nové kolekce plné minimalistických forem oděvů.

Celý článek

Módní návrhářka Jitka Klett aktivně reprezentuje českou módní scénu v zahraničí, tentokrát v Miláně

Je to pár dní od chvíle, kdy Jitka Klett představila milánské módě tu českou. A stále je to pro nás neuvěřitelné. Letošní Milan Fashion Week tak získal něco navíc.

Celý článek

Milan Fashion Week: Módní dům Versace předvedl kolekci plnou latexu a korzetů

Dramatická i sexy kolekce z rukou Donatelly Versace přinesla rozporuplné pocity. Návrhářka nešetřila teatrálností i perfektně padnoucími střihy.

Celý článek

Milan Fashion Week: Návrháři značky Prada připravili kolekci plnou znovuprobuzení

Spojení sil Miuccii Prada a Rafa Simonse bylo jednoznačně velmi dobrým krokem. Dalším důkazem toho je aktuální kolekce představená na Milan Fashion Week.

Celý článek

Milan Fashion Week: Kreativní návrhář Fendi čerpal z historie samotné značky

Jakoby se Kim Jones v pozici hlavního návrháře značky Fendi začal skutečně rozehřívat. V čele s Bellou Hadid představil kolekci vyšperkovanou do posledního detailu.

Celý článek

Mladý návrhář Ives Conner představil na London Fashion Week upcyklovanou kolekci

Premiéru v rámci módního týdne v Londýně si vyzkoušel i návrhář těsně po studiích, Ives Conner. Mnohým svým profesně starším kolegům jasně ukázal, jak neplýtvat materiály a myslet víc ekologicky.

Celý článek