dnes je 25.01.2021 a svátek má Miloš

#HEARTISSUE – svoboda vyjádřená 3D tiskem

Přidat na Seznam.cz
Salon Petra Měchurová ve spojení s Olo Křížovou pro letošní ročník Designbloku vytvořil nejenom zajímavou instalaci #HEARTISSUE, ale také přímo v praxi představil technologii 3D tisku.

V Salonu Petra Měchurová to v posledních říjnových dnech pořádně žilo! Po celou dobu letošního ročníku Designblok si tam totiž kdokoli mohl přijít navrhnout svůj osobní šperk a my byli u toho!

Vlasový expert Petra Měchurová ve spojení s kreativní ředitelkou CZECH FASHION COUNCIL Olo Křížovou zde představily nejen stále více vyhledávaný 3D tisk v módě, ale také zajímavou instalaci #HEARTISSUE!

Unikátní projekt vystavěný na tématu “Svoboda srdce“ návštěvníkům umožnil popustit uzdu své fantazii a kreativitě. Zároveň však také obdivovat limitovanou edici vlasových doplňků vytvořených právě onou technologií 3D tisku podle návrhů jak Petry Měchurové a Olo Křížové tak i Ivy Burkertové tvořící pod značkou ODIVI, Jakuba Stracha z VR/NOBODY či Pavla Lukšana z Elements Group.

 

Na instalaci #HEARTISSUE bylo použito 13 000 3M post-itů, z nichž 3240 bylo popsáno. Spotřebovalo se 114 metrů filamentu neboli vlákna, ze kterého se pomocí 3D tiskárny vytisklo celkem 52 čelenek a skrze 6 iStyle tabletů k lidem proudily srdcové záležitosti známých osobností a celého týmu Salonu Petra Měchurová.

 

 

Přidat na Seznam.cz
STYLOVÁ TECHNIKA A DESIGN NÁVRHÁŘI PETRA MĚCHUROVÁ OLO KŘÍŽOVÁ NIKOL MORAVCOVÁ 3D TISK VLASOVÉ DOPLŇKY

Související články

Variace možností ukazuje česká značka Petiteé v kolekci pro rok 2021

Kolekce, která tentokrát není zaměřena pouze na svatební šaty, zahrnuje i luxusní kousky na slavnostní příležitosti. Návrhářka Petra Pitelková se ohlíží i na životní prostředí, například metodou upcyclingu.

Celý článek

Vzpomínka na Pierre Cardina a jeho nejlepší módní návrhy 60. a 70. let

Návrhář neuvěřitelného věku, milovník unisex vzhledu, vášnivý obchodník i zastánce konfekce, Pierre Cardin, před pár dny zemřel. Zavzpomínejme na jeho nejlepší módní tvorbu z šedesátých a sedmdesátých let.

Celý článek

Módní návrhář Miroslav Bárta: Doba covidová mi dala možnost poznat své hranice, své plány a cíle

I přes složitou situaci využívá český návrhář Miroslav Bárta aktuální chvíle k nové tvorbě. Jedním z hlavních projektů je spolupráce s Unicef a kostýmy pro baletní umělce. Hlavně se však nevzdává, bojuje za svůj obor a těší se, až budeme všichni plně zpět na scéně.

Celý článek

Modrotisk dodává lnu zcela novou podobu, říká Kateřina Černá, zakladatelka značky K.BANA

Značka K.BANA zaměřující se na lněné oblečení s úctou k tradici přináší i v této nejisté době novou mini kolekci, která je zahalena do modrotisku. Ten vznikl ve spolupráci se strážnickou rodinnou firmou a na první pohled získá velký ohlas.

Celý článek

Návrhářka Bára Sklenářová: Život v cizí zemi, bez rodiny, peněz a hezkého počasí vás prostě zocelí

První velkou kolekci má za sebou, studium v česku i Anglii jí dalo dobrý start, jen pandemie ji na chvíli zpomalila. Mladá návrhářka Bára Sklenářová se však nevzdává a po večerech připravuje nové střihy, které nám snad brzy představí.

Celý článek

Martin Kohout vychází ze svého osobního stylu bez opory a základů módní školy

Nabírané rukávy, důraz na ženské boky a celkově detaily mladého návrháře Martina Kohouta baví. Ačkoliv nemá jasnou představu o tom, kde bude za deset let, rozhodně ví, co chce tvořit teď a tady.

Celý článek

Česká návrhářka Gábina Páralová poprvé vyměnila společenské oděvy za sportovnější styl a sklízí úspěch

Nová módní kolekce s názvem KEEP DRY české módní návrhářky Gábiny Páralové úplně poprvé zahrnuje volnočasový oděv, který je určitou odpovědí na dobu strávenou v „domácí izolaci“ během jarní koronavirové krize. Oceňované společenské modely, které na míru šije například Táně Dykové, nyní návrhářka vyměnila za pohodlnější verzi.

Celý článek

Pavel Berky spojil své vášně a vytvořil kolekci kuchyňských zástěr, utěrek a kvalitních prkének

Móda a vaření jsou paralelně velkými koníčky návrháře Pavla Berky, o čemž nás přesvědčuje nejenom povedenými kolekcemi s nadčasovou módou, ale také svou účastí v MasterChef, kde si vaření naprosto užívá. Nyní si pro své fanoušky připravil kolekci kuchyňských doplňků.

Celý článek