dnes je 19.01.2021 a svátek má Doubravka

Hedi Slimane jako kreativní ředitel Céline

Přidat na Seznam.cz
Módní svět nikdy nespí. Vedle rozjetých fashion weeků, přichází zprávy také z jádra samotných módních domů, tentokrát konkrétně ze Céline.

Jen necelý měsíc poté, co Phoebe Philo oznámila svůj odchod ze značky Céline (po celých deseti letech), přicházejí další velké zprávy. Tým designérů obohatí Hedi Slimane! O koho se vlastně jedná? Hedi Slimane je 49letý francouzský módní fotograf a návrhář, který byl v letech 2000 - 2007 kreativním ředitelem Dior Homme, konkrétně pánské části. Mezi roky 2012 - 2016 byl kreativním ředitelem Yves Saint Laurent. Poté co odešel, se opět věnoval focení.

Chvíli kolovaly zvěsti o tom, že se připojí ke Karlu Lagerfeldovi v Chanelu (kde by měl na starost mužskou část). Před několika dny však přišla definitivní zpráva; od února 2018 by se měl stát uměleckým a kreativním ředitelem v Céline.

Hedi bude dohlížet na všechny vznikající kolekce; pánskou, dámskou, couture i kožené výrobky a doplňky. Pod jeho taktovkou budou také vůně. Na jeho první kolekce pro Céline se můžeme těšit v září, kdy bude představena na Pařížském fashion weeku. Hedi prohlásil, že se velmi těší na návrat do světa módy a atmosféru v dynamických ateliérech.

A jaké jsou naše pocity? Jsme velmi zvědaví, jak se ke kolekcím Hedi postaví, a jakým směrem bude Céline od teď směřovat!

 

hypebeast.com, billboard.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI HEDI SLIMANE CELINE

Související články

Variace možností ukazuje česká značka Petiteé v kolekci pro rok 2021

Kolekce, která tentokrát není zaměřena pouze na svatební šaty, zahrnuje i luxusní kousky na slavnostní příležitosti. Návrhářka Petra Pitelková se ohlíží i na životní prostředí, například metodou upcyclingu.

Celý článek

Vzpomínka na Pierre Cardina a jeho nejlepší módní návrhy 60. a 70. let

Návrhář neuvěřitelného věku, milovník unisex vzhledu, vášnivý obchodník i zastánce konfekce, Pierre Cardin, před pár dny zemřel. Zavzpomínejme na jeho nejlepší módní tvorbu z šedesátých a sedmdesátých let.

Celý článek

Módní návrhář Miroslav Bárta: Doba covidová mi dala možnost poznat své hranice, své plány a cíle

I přes složitou situaci využívá český návrhář Miroslav Bárta aktuální chvíle k nové tvorbě. Jedním z hlavních projektů je spolupráce s Unicef a kostýmy pro baletní umělce. Hlavně se však nevzdává, bojuje za svůj obor a těší se, až budeme všichni plně zpět na scéně.

Celý článek

Modrotisk dodává lnu zcela novou podobu, říká Kateřina Černá, zakladatelka značky K.BANA

Značka K.BANA zaměřující se na lněné oblečení s úctou k tradici přináší i v této nejisté době novou mini kolekci, která je zahalena do modrotisku. Ten vznikl ve spolupráci se strážnickou rodinnou firmou a na první pohled získá velký ohlas.

Celý článek

Zimní vrstvení a retro elegance v podání francouzské značky Celine

Druhá část zimní kampaně značky Celine v kolaboraci s modelkou Fran Summers byla odhalena. A znovu se jedná o něco, co bude chtít mít v šatníku každá žena. 

Celý článek

Návrhářka Bára Sklenářová: Život v cizí zemi, bez rodiny, peněz a hezkého počasí vás prostě zocelí

První velkou kolekci má za sebou, studium v česku i Anglii jí dalo dobrý start, jen pandemie ji na chvíli zpomalila. Mladá návrhářka Bára Sklenářová se však nevzdává a po večerech připravuje nové střihy, které nám snad brzy představí.

Celý článek

Martin Kohout vychází ze svého osobního stylu bez opory a základů módní školy

Nabírané rukávy, důraz na ženské boky a celkově detaily mladého návrháře Martina Kohouta baví. Ačkoliv nemá jasnou představu o tom, kde bude za deset let, rozhodně ví, co chce tvořit teď a tady.

Celý článek

Česká návrhářka Gábina Páralová poprvé vyměnila společenské oděvy za sportovnější styl a sklízí úspěch

Nová módní kolekce s názvem KEEP DRY české módní návrhářky Gábiny Páralové úplně poprvé zahrnuje volnočasový oděv, který je určitou odpovědí na dobu strávenou v „domácí izolaci“ během jarní koronavirové krize. Oceňované společenské modely, které na míru šije například Táně Dykové, nyní návrhářka vyměnila za pohodlnější verzi.

Celý článek