dnes je 03.06.2020 a svátek má Tamara

Hedi Slimane jako kreativní ředitel Céline

Přidat na Seznam.cz
Módní svět nikdy nespí. Vedle rozjetých fashion weeků, přichází zprávy také z jádra samotných módních domů, tentokrát konkrétně ze Céline.

Jen necelý měsíc poté, co Phoebe Philo oznámila svůj odchod ze značky Céline (po celých deseti letech), přicházejí další velké zprávy. Tým designérů obohatí Hedi Slimane! O koho se vlastně jedná? Hedi Slimane je 49letý francouzský módní fotograf a návrhář, který byl v letech 2000 - 2007 kreativním ředitelem Dior Homme, konkrétně pánské části. Mezi roky 2012 - 2016 byl kreativním ředitelem Yves Saint Laurent. Poté co odešel, se opět věnoval focení.

Chvíli kolovaly zvěsti o tom, že se připojí ke Karlu Lagerfeldovi v Chanelu (kde by měl na starost mužskou část). Před několika dny však přišla definitivní zpráva; od února 2018 by se měl stát uměleckým a kreativním ředitelem v Céline.

Hedi bude dohlížet na všechny vznikající kolekce; pánskou, dámskou, couture i kožené výrobky a doplňky. Pod jeho taktovkou budou také vůně. Na jeho první kolekce pro Céline se můžeme těšit v září, kdy bude představena na Pařížském fashion weeku. Hedi prohlásil, že se velmi těší na návrat do světa módy a atmosféru v dynamických ateliérech.

A jaké jsou naše pocity? Jsme velmi zvědaví, jak se ke kolekcím Hedi postaví, a jakým směrem bude Céline od teď směřovat!

 

hypebeast.com, billboard.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI HEDI SLIMANE CELINE

Související články

Nová kampaň Vivier miluje Paříž vás přesvědčí, že si zamilujete nejen hlavní město Francie, ale i kolekci

Francouzská značka Roger Vivier představila novou jarní kolekci s názvem Vivier miluje Paříž. Z kolekce přímo sálají francouzské vibrace, čemuž dopomáhá i do puntíku sladěný vintage interiér. 

Celý článek

Rozhovor s návrhářkou Darinou Ermisovou: co připravuje a jak zvládá nynější situaci?

Kabelka je součástí každodenního života většiny žen, bez ní si to ani neumíme představit! Každá kabelka je originální, praktická a krásná. Úspěšná návrhářka a dvojnásobná maminka Darina Ermisová nám představí svoji firmu a plány do budoucna.

Celý článek

Nová kolekce hedvábných šátků Silky Gang provází pohádky O Malence a O Zlaté rybce

Hedvábné šátky české značky Silky Gang již delší dobu odráží několik pohádkových motivů. Mezi nimi i dva nové, zcela elegantní a jemné motivy, které podtrhnou duši žen i mužů.  

Celý článek

Návrhářka Tereza Vu připravuje novou kolekci spodního prádla inspirovanou Hnutím Libertinů

Inspiraci k naší tvorbě můžeme hledat všude kolem nás. Česká návrhářka Tereza Vu se v nové kolekci zaměřuje na politické změny i náboženství.

Celý článek

Jarní kolekce české návrhářky Zuzany Osako vám přinese pocit klidu

Práci módní návrhářky Zuzany Osako jsme poměrně nedávno bedlivě sledovali, a to i díky tomu, že se stala autorkou slavnostních oděvů českému týmu na olympiádu v Tokiu. Tentokrát jsme se nadchli pro její jarní kolekci Louka.

Celý článek

Udržitelná móda: značky o kterých musíte vědět

Šatník bez viny díky zdánlivě malým detailům, které jsou ovšem velkými kroky pro svět. Udržitelnost již není pro spoustu značek cizím slovem. Vybrali jsme jich několik, pro které je toto téma zásadní. 

Celý článek

Objevte v sobě zvíře s jarní a letní kolekcí Burberry

Burberry jarní a letní kolekce 2020 doprovází velká marketingová kampaň ve spolupráci s největším módním magazínem Vogue. Průvodcem celé kolekce i této kampaně jsou zvířata a to, jak být animálně trendy. 

Celý článek

Na Fashion Stars Night se představily čtyři české návrhářky společně s britskou posilou

Již patnáctý ročník jedinečné módní události v Praze je za námi a s ním i spoustu autentických modelů a půvabných přehlídek z rukou vybraných módních návrhářek. Navíc se zde poprvé předávala cena Czech Fashion Award, kterou získala Tatiana Kovaříková.

Celý článek