dnes je 03.10.2022 a svátek má Bohumil

Helena Fejková křtila svůj parfém

Přidat na Seznam.cz
Známá česká módní návrhářka Helena Fejková oslavila dvacáté narozeniny své značky HELENA FEJKOVÁ PRAGUE. A při příležitosti tohoto kulatého jubilea, v první jarní den, představila také svůj nový parfém SEN-RÊVE-DREAM.

Autorka jedinečných oděvních kolekcí Helena Fejková se při tvorbě svého parfému SEN-RÊVE-DREAM inspirovala tóny Středozemního moře, které si oblíbila při cestách do francouzské La Provance. Chtěla, aby to byla vůně právě jižní Francie, kam jezdí velice často. „Když se tam ráno na skále nad mořem probouzím, cítím příjemnou vůni borovic, rozmarýnu, tymiánu, levandule a cedru. A takovou jsem měla představu o svém parfému“, říká Helena. Spojila vanilku, růži, iris, levanduli, cedr a hřebíček a svou novou vůni zabalila do křišťálového polštářku. Tvar vybrala záměrně. „Vonné polštářky plné bylin miluji. Je to pro mě symbol pohody. Jsou na spaní i podkládání bolavých míst“, uvedla módní designérka Helena Fejková.

Základem foukaného flakonu je křišťálové sklo a každý jeho kus je originál, vytvářený podle jejího vlastního návrhu v novoborské sklárně ASTERA pod vedením Vladimíra Žíly. Slavnostním setkáním, které se konalo v Galerii módy v Paláci Lucerna, provázela herečka Carmen Mayerová a atmosféru celého večera podtrhlo jedinečné vystoupení klavíristky Viviany Sofronitzki. Autorkou hedvábných šatů se šperky společnosti CAMÉE JEWELLERY, pro Báru Maříkovou, byla samozřejmě Helena Fejková. O samotný křest parfému se postaraly „tři sudičky“ Dagmar Havlová (majitelka Paláce Lucerna), Carmen Mayerová a Jana Máchalová (historička módy, která parfému věnovala svoji báseň „ Zrození vůně“.)

O Heleně Fejkové
Pro tvorbu Heleny Fejkové je charakteristický rukopis čistých linií, se zajímavými technologiemi zpracování, který se opírá o vlastní autorský design, technologickou spolupráci svýrobci látek i konfekce a tvůrčí kooperaci sautory šperků i oděvních doplňků. Příkladem kooperace Heleny Fejkové s výrobci látek a konfekce je lněná kolekce ORIGINAL LINEN JEANS, která vroce 2002 získala českou národní cenu „Za vynikající design“.

Motivy tvorby Heleny Fejkové vycházejí z každodenního života i z jejího toulání světem (Indie, Brazílie, Čína, USA, Špenělsko, Francie, Řecko, Itálie, atd.) Tomu odpovídají i její zahraniční prezentace, výstavy a přehlídky, Paříž, Peking, New York, Sydney, Haag, Mnichov, Nicosia, atd.)

Kontakty: Galerie módy Heleny Fejkové Štěpánská 61, Lucerna, Praha 1 tel: +420 724 125262 Otevřeno: pondělí až pátek 11-19 hodin,sobota 10-14 hodin.

 

Fotografie: MarieVotavová, poskytnuté Mediareport

Přidat na Seznam.cz
ŠPERKY ORIGINAL MODNI MODY HELENA FEJKOVÁ

Související články

Pro nejhezčí kameny jezdím do Kolumbie, říká šperkař Luboš Korbička

Luboš Korbička je šperkařem i velkým dobrodruhem v jednom. Svým zákazníkům se snaží najít jen to nejlepší a pro drahé kameny lítá po celém světě. I když mu ještě nebylo ani čtyřicet, zažil toho díky své profesi více než mnozí za celý život.

Celý článek
Šperky Louis Vuitton

OSOBITÁ KOLEKCE LOUIS VUITTON EMPREINTE

Nadčasová kolekce šperků Louis Vuitton Empreinte se rozrůstá o nové kousky, které nás berou na cestu za objevováním svého vlastního já a osobního vkusu.

Celý článek

Anntracit představuje šperky a doplňky inspirované okolním světem

Design, smysl pro detail i určitý chaos stojí za tvorbou Annemarie Havlíčkové, která postupně zhmotňuje svou lásku a představu k originálním šperkům a doplňkům. Barvy ručně vyráběných broží i náušnic budou jedny z těch, které vás osloví na první dobrou.

Celý článek
Pandora pro mazlíčky

PANDORA ŠPERKY, KTERÉ PADNOU VÁM I VAŠIM MAZLÍČKŮM

Poprvé v historii uvádí Pandora na trh doplňky, které budou moci nosit vaši čtyřnozí parťáci a mazlíčci. 

Celý článek
Doplňky a šperky

BVLGARI NA FESTIVALU V KARLOVÝCH VARECH

Hvězdy 56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech doplnily své krásné róby a outfity jedinečnými šperky a doplňky od značky BVLGARI. Zářily tak nejen šperky, ale i celebrity.

Celý článek

Letní kolekce šperků Pandora přináší esenci léta, mladistvou nespoutanost i motivy oblíbených postav od Disney

Na trhu se šperky vznikla nová unikátní spolupráce. Společnou kolekci vytvořila značka Pandora a Disney. V letní kolekci můžete sbírat pro své unikátní náramky přívěsky oblíbených Disney postav.

Celý článek

Anne Hathaway a Zendaya září v nové kolekci šperků značky Bulgari

Značka Bulgari vítá novou ambasadorku. Ke zpěvačce Zendaya se nyní přidala i herečka Anne Hathaway a obě krásné ženy prezentují oslnivé šperky.

Celý článek

Bella Hadid v kampani Swarovski přináší jiskřičku navíc

Dynamické snímky známé šperkařské společnosti Swarovski společně s hvězdnou modelkou Bellou Hadid dohromady přináší velmi zajímavou kampaň.

Celý článek