dnes je 05.07.2022

Helena Houdová: Žiju a tvořím to, pro co jsem se narodila

Přidat na Seznam.cz
Heleně Houdové trvalo pětatřicet let, než se její život změnil od základů a začala se věnovat koučingu posvátné sexuality. „Vedla mě k tomu potřeba být konečně ve své vlastní síle, tedy následovat sebe. Vyléčit si vztah se svou sexualitou. Být opravdu šťastná,“ říká Helena, která se vzdala kariéry modelky a odstěhovala se na Bali. 

 Foto: Sára Kaňáková (foceno pro Warriors of the Divine) 

Jako certifikovaná koučka sexu, lásky a vztahů podporuje ženy i muže na cestě k tomu, kým opravdu jsou. 

Pracujete převážně se ženami. S čím jim konkrétně skrze mentoring a své programy pomáháte?

Nástroje, které používám, jsou založené na práci s tělem, emocemi i myslí, takže díky nim je možné zpracovat si jakékoli téma. Ženy ke mně většinou zavede touha po změně sebehodnoty, sexuality, poslání, ale třeba i po harmonickém partnerství, rodičovství, hojnosti, lásce… Zároveň i tyto nástroje ve svých programech učím, takže ženy odcházejí z programu Posvátná žena s možností být samy tvořitelkami a mentorkami svého světa. 

Jak si takový program mohou naše čtenářky představit? Co se v něm naučí?

Zažijí si, co to znamená být vítána, viděna a slyšena celá. Jak se svými bolestmi, strachy a stíny, tak se svou radostí, podstatou, silou. Naučí se pracovat skrze své tělo se svými emocemi a začít poslouchat sama sebe, ne jen autority zvenčí. Napojí se na svoje vlastní bezpečí, lásku, divokost, sexuální a orgasmickou sílu, pocítí, jaké to je dovolit si být sama sebou v kruhu neodsuzujícího a nesoutěžícího sesterství. Posvátná žena je takový manuál, jak se vrátit ke svému světlu, k lásce, jak se rozsvítit.


 Foto: Sára Kaňáková (foceno pro Warriors of the Divine) 

Co přináší práce se ženami (i s muži) vám samotné?

Žiji z naplnění svého života, protože tvořím to, pro co jsem se narodila. Jsem pokorným svědkem transformace žen a mužů z bolesti, strachu, nedůvěry a traumat do klidu, bezpečí a lásky.

Mimo jiné jste i sexuální koučka. V čem podle vás tkví největší potenciál sexuality a partnerských vztahů jako takových?

Sexualita je naší nejposvátnější a nejmocnější tvořivou silou. Tvoříme s ní a z ní nové životy, ale i nové světy. Posvátným propojením a přijetím něžné a jemné síly ženství a pevné ochranitelské síly mužství můžeme fungovat v harmonii. Teď končí éra, kdy jedna z těchto energií byla tisíce let úmyslně potlačována a svět byl v nerovnováze. Tohle přijetí mužské a ženské síly však vždy začíná uvnitř nás samotných, až pak se může změnit i svět okolo nás.

Můžete uvést nějaké příklady toho, co vy sama jste se skrze partnerské vztahy naučila?

Partnerské vztahy pro mne vždy byly největší školou života. Ukazovaly mi, kde se nevidím, kde nemám hranice, kde víc dávám, než beru nebo naopak. Dlouhou dobu jsem v mužích hledala zachránce, chtěla jsem od nich dostávat více lásky, pochopení, přijetí, než jsem pochopila, že je to mé vnitřní mužství, které nestojí ve své síle. A že vše, co jsem hledala venku, mám sama v sobě. 

Mimo jiné jste poměrně aktivní na sociálních sítích. Jaká je hlavní message, kterou se snažíte svým sledujícím v dnešní době, která je pro většinu lidí poměrně náročná, předat?

Že jsme neskutečně silné bytosti. Je na čase si rovzpomenout na naši sílu, kterou je láska. Že já jsem jen jiná forma Tebe, jsme propojení v jednotě a můžeme si dovolit zářit, protože v sobě nosíme dary pro svět, který bude založen právě na lásce, nikoli na strachu.


 Foto: Sára Kaňáková (foceno pro Warriors of the Divine) 

Byť už dlouho žijete v zahraničí, na sociálních sítích stejně nejvíc mluvíte k české komunitě. Co pro vás znamená?

Sdílím v obou jazycích, pracuji s klienty z celého světa, ale pro české ženy a muže mám tolik pochopení a vděčnosti právě proto, že jsem vyrostla v podobných vzorcích a programech. Mám pocit, že v Čechách se narodily starší duše, které si vybraly podpořit svět při této obrovské transformaci, kterou si právě jako lidstvo procházíme.

Jak byste shrnula loňský rok? Co plánujete na nejbližší měsíce?

Loňský rok byl pro mě obrovským darem. Byla jsem svědkem toho, kdy si stovky mužů a žen stouply do své síly, dovolily si napojit se sami na sebe, otevřely se svým emocím a darům a začaly tvořit ze své podstaty. V mém osobním životě se také událo hodně léčení mne i mých dětí. Cítím, jak se uzavírá jedna etapa single mateřství. 

V nejbližších měsících chystám otevření dvou programů, a to Posvátné ženy (v březnu) a Milence bez hranic (v dubnu). Moc se těším. Je to pro mne, ve velké pokoře, naplnění smyslu života a toho, proč tady jsem.

 

Přidat na Seznam.cz
ROZHOVOR HELENA HOUDOVÁ

Související články

NÁVRHÁŘKA ZNAČKY PUMA HOVOŘÍ O UPCYKLACI

Návrhářka Nicole McLaughlin hovoří o své vášni pro upcyklaci v rámci platformy značky PUMA "She moves us".

Celý článek

Mybelka - už žádné kabelkové kompromisy

Mybelka je česká značka kabelek na míru. Stojí za ní pár mladých lidí - Agnieszka Kozłowska a Adam Farny. Agnieszka s Adamem spolu chodí, žijí i podnikají. Společně vymysleli koncept, který umožňuje zákaznicím stát se návrhářkou vlastní kabelky.

Celý článek

Úředníci by tu měli být pro nás, ne naopak, říká marketingová ředitelka Mattel Czech Republic

Lenka Helena Koenigsmark je marketingová ředitelka slavné společnosti, která stojí za slavnou Barbie. Jaké trendy společnost reflektuje s novými trendy a hrají si dnešní děti ještě vůbec? Dozvíte se v exkluzivním rozhovoru.

Celý článek

Fashion influencerka Mirka Dobiš & FashionSpy: Čím jsem starší, tím víc mě baví základní kousky

Blogerka, máma a módní guru. Slovenská módní stylistka a také fashion influencerka Miroslava Dobiš Michalková je známá pod přezdívkou FashionSpy na svém Instagramu. Stojí za desítkami stylingových reklam, filmů a videoklipů a na svých sociálních sítích a blogu inspiruje ostatní ženy a radí, jak se oblékat.

Celý článek

Věřím v globální úspěchy českých firem, říká ex-šéfka českého EY Magdalena Souček

Magdalena Souček patří k tvářím českého businessu. Se zkušenostmi ze zahraničí vybudovala v Česku pobočku jedné z největších poradenských společností na světě - Ernst & Young. Povídali jsme si s ní o minulosti, přítomnosti i budoucnosti.

Celý článek

Francouzský designér navrhl kolekci pro JK Klett s názvem Black and White by Dorian Meyer

Úspěšná návrhářka Jitka Klett do svého týmu na půl roku přizvala mladého designéra z Francie. Jak se Dorianovi líbila stáž v Česku a co by rád z české módy přiblížil Francouzkám?

Celý článek

Jeden z mých snů je otevřít si školu založenou na virtuální realitě, říká šéfka české pobočky Deloitte

Deloitte patří mezi největší globální poradenské společnosti. Její českou pobočku řídí již sedmým rokem Diana Rádl Rogerová. Zároveň zastává roli Chief Strategic Officer pro Deloitte Central Europe. Zeptali jsme se jí na fungování společnosti v době pandemie, budoucnosti vzdělávání i na její osobní život.

Celý článek

Kadeřnická ikona Petra Měchurová o Royal Albert Hall, australském Vogue i svých dalších snech

Je první ženou na světě, která vyhrála jedno z nejprestižnějších kadeřnických ocenění, spolupracovala mimo jiné i s australským Vogue a v Royal Albert Hall vytvářela účesy, aby pomohla dětem s leukémií.

Celý článek