dnes je 08.05.2021

Helena Mertlová uspěla na London Fashion Weeku

Přidat na Seznam.cz
Helena Mertlová tvoří pod značkou HELEN MERTL. Rozpovídala se o některých detailech k nové kolekci pro Jaro/Léto 2017 a úspěchu na LFW. 

„Od roku 2012 jsem začala vytvářet kolekce pod značkou Helen Mertl. Toužila jsem udělat nový krok a dostat značku Helen Mertl také do světa. Vznikly tedy webové stránky v angličtině a několik fashion story v amerických nezávislých časopisech.

V březnu minulého roku mi přišla nabídka na přehlídku v rámci Fashion weeku v Londýně. Jen tak nezávazně jsem odpověděla, že bych se ráda zúčastnila, ale že to asi nebude v mých finančních možnostech. Velmi jsem pak byla překvapená, že cena nebyla tak astronomická. Přehlídka v samotném centru Londýna ve velmi reprezentativním prostoru Grant Connaught Rooms podle očekávání proběhla velmi profesionálně. Modelky z různých koutů světa předváděly modely návrhářů z Británie i z celého světa.

Měla jsem tu čest, předvádět kolekci vedle italské designérky, návrhářky z USA, holandského návrháře a návrháře z Indie a Singapuru. Hned po přehlídce mě oslovil londýnský fotograf, který si druhý den část mé kolekce vyfotografoval. Vznikly krásné fotografie. Tu nejlepší jsem hned dala na webovou stránku.

Příprava na přehlídku tedy začala už od dubna. Ukázat to nejlepší na jaro léto 2017 v 8 modelech bylo velmi náročné. Vsadila jsem na jistotu - kvalitní materiál, perfektní zpracování a jednoduchost. Inspiraci jsem hledala ve třicátých letech 20. století. Elegantní modely z tohoto období jsou nadčasové a oslovují současné  ženy. 

Celou dobu jsem přemýšlela, jak bez úhony dopravit modely letadlem, proto byly všechny včetně podšívek vytvořeny z hedvábí , aby kolekce moc nevážila. 

Nakonec celá kolekce osmi dlouhých hedvábných šatů vážila pouhých 7 kg”.

Přidat na Seznam.cz
ČESKÁ MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA HELENA MERTLOVÁ HELEN MERTL FASHION SHOW

Související články

Talentovaná módní návrhářka Zuzana Osako představuje novou kolekci jaro/léto 2021

Tradice letos nejen v modré. Oděvní návrhářka a ilustrátorka prostě miluje český folklor a historii. Svou novou kolekci šatů tentokrát oživila o modrou barvu.

Celý článek

Ikonické módní přehlídky, které definují osmdesátá léta

Divoké osmdesátky byly dekádou extravagantnosti. Zvlášť co se týče módních přehlídek. Je na čase, připomenout si ty nejpamátnější, které dokonale definují osmdesátá léta. 

Celý článek

Na Fashion Stars Night se představily čtyři české návrhářky společně s britskou posilou

Již patnáctý ročník jedinečné módní události v Praze je za námi a s ním i spoustu autentických modelů a půvabných přehlídek z rukou vybraných módních návrhářek. Navíc se zde poprvé předávala cena Czech Fashion Award, kterou získala Tatiana Kovaříková.

Celý článek

Jemná víla v podání návrhářky Heleny Mertlové

Souhra přírody, ženské krásy, něhy a křehkosti je v kolekci Heleny Mertlové cítit z každého kousku látky, z každého záhybu i barvy. Jaro / léto 2020 vnímá návrhářka velmi decentně.

Celý článek

Riccardo Tisci z Burberry vytvořil kolekci, kde si každý najde to své

Od trendy streetwear oděvů až po elegantní a sofistikované modely. Riccardo Tisci vytvořil kolekci s názvem Evolution, která nejenže mapuje historii módního domu, ale představuje i novou éru oblékání. 

Celý článek

Tom Ford pozval diváky na módní jízdu do newyorské stanice metra

Kreativní ředitel Tom Ford vzal diváky do podzemí na Lower East Side, kde představil v rámci newyorského týdne módy nejnovější kolekci. Metalické odstíny barev jsou od nynějška naprostým must-have na nadcházející jarní a letní sezonu. 

Celý článek

Nejnovější kolekce Zimmermann evokovala léto v každém slova smyslu

Pondělní poledne patřilo australské značce Zimmermann. Čistě letní sbírka oděvů potěší každého, kdo se nemůže smířit se začátkem chladnějšího počasí a již je myšlenkami zpět na písčité pláži. 

Celý článek

Nová kolekce Helen Mertl vás oslní

Helena Mertlová je česká módní návrhářka, kterou znají především nevěsty. Její svatební šaty jsou nadčasové a originální zároveň. Věnuje se ale i večerním šatům a my se teď můžeme pokochat její novou kolekcí, kterou představuje pod svou značkou Helen Mertl.

Celý článek