dnes je 22.01.2019 a svátek má Slavomír

Herci Václav Neužil, Kristýna Podzimková a Karel Zima pokřtili charitativní kalendář

Jedinečný kalendář plný známých herců a sportovců přináší mnohem více než jen sympatický úmysl a neotřelý vzhled.

Na tomto projektu se podílelo celkem 13 známých osobností, ale také 14 nádherných psů plemene československého vlčáka. Projekt zaměřený na česko-slovenské psí plemeno, jehož vznik se, jako takový, datuje do roku 1955, přináší informace o jeho historii, o výcviku a výchově ale také o tom, jaké možnosti s tímto plemenem máme dnes. I to je jeden z důvodů, proč celý projekt vznikl.

„To, že máme v kalendáři tak jedinečné tváře, je vlastně souhra několika náhod a mnoha štěstí, čehož si opravdu vážíme. Právě díky tomu má kalendář úspěch a nejenom, že pomůže finančně Záchranné stanici, ale nese s sebou i svoje unikátní poselství a pomoc,“ řekla o kalendáři předsedkyně spolku Psí šance, Jana Klouparová.

Hlavní myšlenkou je, aby lidé zvážili koupi československého vlčáka a co nejméně jich pak končilo v Záchranné stanici v Adamově, která je jedinou svého druhu v České republice, na Slovensku i ve střední Evropě. A právě tato myšlenka nadchla mnoho známých osobností, mezi nimi i herce Hynka Čermáka, Václava Neužila, Kristýnu Podzimkovou, Karla Zimu, Šárku Vaculíkovou nebo road racingového závodníka Michala INDI Dokoupila, biatlonistku Gabrielu Koukalovou, plážové volejbalistky Markétu Nausch Slukovou a Barboru Hermannovou, českou zápasnici Adélu Hanzlíčkovou, sportovního komentátora Roberta Zárubu, fotbalistu Petra Švancaru a českou reprezentantku v plavání Moniku Štěpánovou.

Oficiálními kmotry kalendáře se stali ve středu 7. 11. 2018 v kavárně Dejvického divadla v Praze herci Kristýna Podzimková, Vašek Neužil, Karel Zima, zápasnice Adéla Hanzlíčková a také závodník Michal INDI Dokoupil. Příjemnou atmosféru obstaralo prostředí kavárny, ale také humor a pohoda, která se nesla napříč celým oficiálním křtem.

„Bylo to velmi příjemné focení a jsem moc rád, že jsem se toho zúčastnil, protože pokud si můžu vybrat, jestli budu pomáhat lidem nebo zvířatům, tak si vyberu zvířata, protože jsou to lidé, kteří zvířatům často ubližují, naopak ne. A pokud zvíře ublíží člověku, tak je to kvůli lidské chybě, takže já vždycky radši pomůžu zvířatům,“ zhodnotil focení v rámci oficiálního křtu kalendáře herec Vašek Neužil. Kalendář si můžete zakoupit za cenu 260 Kč / kus na stránkách Psí šance z.s.

 

fotograf kalendáře: Lubomír Buchta / lubu.cz

foto ze křtu kalendáře: psisance.cz, my-face.cz a vlastní

 

ZE SPOLEČNOSTI PSÍ ŠANCE CHARITATIVNÍ KALENDÁŘ 2019 KRISTÝNA PODZIMKOVÁ VÁCLAV NEUŽIL KAREL ZIMA MICHAL INDI DOKOUPIL ADÉLA HANZLÍČKOVÁ HYNEK ČERMÁK GABRIELA KOUKALOVÁ ŠÁRKA VACULÍKOVÁ PETR ŠVANCARA ROBERT ZÁRUBA MARKÉTA NAUSCH SLUKOVÁ BARBORA HERMANNOVÁ

Související články

Vlákna z ananasů Pinatex začíná používat i Hugo Boss v nové kolekci veganské obuvi

Pinatex je jedinečná přírodní textilie, která by v budoucnosti mohla nahradit kožené textilie, které jsou velmi škodlivé pro životní prostředí. Tuto technologii začala používat i značka Hugo Boss.

Celý článek

Jeden den v šatníku Meghan Markle: od konfekce ke kolekci

Těhotná vévodkyně dokáže během dne vypadat elegantně a ještě k tomu zvládnout rychlou královskou proměnu od H&M k Roland Mouretovi!

Celý článek

Rihanna údajně zakládá módní dům pod hlavičkou koncernu LVMH

Deník The New York Times přišel s informacemi, že je zpěvačka Rihanna uprostřed podpisu exkluzivní módní smlouvy s LVMH. Pokud by tomu tak bylo, stala by se první módní návrhářkou tmavé pleti ve společnosti Moët Hennessy Louis Vuitton. 

Celý článek

Rok 2019 - virtuální realita, digitalizace a další výzvy pro módní společnosti

Rychle a nenávratně se nám přechýlil rok 2018 v rok 2019 a nás zajímá jaké změny čekají na módní obchodní značky a řetězce. Ekonomika totiž bude neúprosná i v roce 2019.

Celý článek

Budoucnost české a slovenské módy z Technické univerzity v Liberci

Mladí studenti oboru návrhář Technické univerzity Liberec prezentovali 8. ledna své semestrální práce. A naše redakce byla u toho! Pojďte se s námi podívat, jak vidí svět módy budoucí čeští a slovenští návrháři.

Celý článek

Hory jako digitální detox

Chcete být více šťastnější? Buďte méně online a více offline! Takhle jednoduché to je. Vyrazte na pěší pochod, třeba do hor, jako Barbora Vylímková!

Celý článek

Modelka Enikő Mihalik rybaří v české verzi časopisu Vogue

Námořní tematika včetně ryb, kachen a labutí provází lednové vydání časopisu Vogue.

Celý článek

Šik Angelina Jolie miluje neutrální barvy

Známá herečka je obrázkem nenásilné elegance. Paleta jejího stylu se skládá hlavně z béžové, krémové a tělové barvy.

Celý článek