dnes je 04.07.2020 a svátek má Prokop

Herec Pavel Liška se stal tváří Jedinečného kalendáře. Kdo z dalších celebrit je jeho součástí?

Přidat na Seznam.cz
V příštím životě by chtěl být Pavel Liška, jak jinak než liškou. Jeho herecký kolega Vašek Neužil by zvolil život orangutana, zatímco Erika Stárková by chtěla být ptákem nebo mořskou pannou.

Druhý ročník Jedinečného kalendáře přináší opět spoustu známých hereckých i sportovních tváří. Tento kalendář by vám v roce 2020 na zdi chybět rozhodně neměl. Vnese do interiéru nejenom potřebné kalendárium, ale také hlubší myšlenku ochrany dnešní fauny. Navíc jeho výtěžek podpoří dva útulky.

Pavel Liška si do kalendáře zvolil zvíře, které ho vystihuje nejvíce – lišku. V pozadí fotografie má, stejně jako ostatní snímek, který o něm něco vypovídá, v tomto případě záběr na motorky ze svých cest s Vandráky Vagamundos.

„Tady na té planetě lidi strašně blbnou a čím dál víc nám to připadá normální, takže se musíme vracet zpátky k tomu, abychom si uvědomili, že to normální není,“ zhodnotil oblíbený herec problematiku dnešní fauny od množíren psů až po záchranu velryb na videu, které organizace Psí šance z.s. ke každému focení natočila.

 

Kromě herce Pavla Lišky do kalendáře propůjčily svou tvář i hvězdy českého seriálu Most! Erika Stárková a Michal Isteník. „Problematika dnešní fauny se mě hodně dotýká,“ říká Erika Stárková, kterou od dětství rodiče vedli k lásce k přírodě. Její herecký kolega má zase jasno v tom, čím by chtěl v příštím životě být a proč. „Asi prasetem. Už bych se nemusel přetvařovat a úplně svobodně bez výčitek, bych se vyválel v blátě. Nebo kamzíkem, že bych konečně ztratil strach z výšek,“ říká s úsměvem Michal Isteník.

V loňském kalendáři organizace Psí šance z.s. se objevil herec Hynek Čermák. V tom letošním je jeho atraktivní manželka Veronika Čermák Macková, která má pro záchranu zvířat velké cítění. „Zvířata nejsou móda ani styl, ani nejnovější prášek na erekci! Jsou to živé bytosti jako my, které mají právo na svobodný život!" Napsala Čermák Macková na svůj Instagram.

„Jsem proti klecovému chovu veškerých užitkových zvířat,“ zmiňuje na videu i herec Václav Neužil a dodává, jak je důležité nemyslet jenom na sebe. Právě Václav Neužil a herečka Kristýna Podzimková se objevují v charitativním projektu Jedinečný kalendář již podruhé a doufají, že jejich podpora „nakopne“ i další lidi k tomu, aby pomáhali tomuto a podobným projektům.

V kalendáři dále najdete herce Braňo Poláka s monumentálním vyobrazením slonů, Báru Mottlovou, která má ke psům velmi blízko, herce Viktora Zavadila se svým psím kamarádem Dušanem, Miss Earth Česko Karolínu Mališovou nebo českou atletku Michaelu Hrubou a Vaška Koláře, českého biketrialistu.

Výtěžek z prodeje kalendářů bude věnován dvěma organizacím. Záchranné stanici pro československé vlčáky v Adamově u Brna, která je jedinou svého druhu v České republice i na Slovensku a útulku Tibet v Marefách kousek od Vyškova, který poskytuje azyl nejenom psům, ale také kočkám, prasatům, kravám, kozám, příležitostně i srncům a mnohým dalším. Kalendáře můžete nakupovat na e-shopu Psí šance z.s.

 

foto kredit: Lubomír Buchta

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI LIFESTYLE PAVEL LIŠKA VAŠEK NEUŽIL BÁRA MOTTLOVÁ VERONIKA ČERMÁK MACKOVÁ KRISTÝNA PODZIMKOVÁ ERIKA STÁRKOVÁ MICHAL ISTENÍK VIKTOR ZAVADIL JEDINEČNÝ KALENDÁŘ CHARITATIVNÍ PROJEKT CHARITATIVNÍ KALENDÁŘ

Související články

Erik Bartoš: Vyrábět poctivě, udržitelně a férově kvalitní produkty, je prostě náročný proces

První kolekce, která je zároveň jeho diplomovou prací, ho nejspíš vystřelila na velkou profesní dráhu. Využili jsme chvilky času, který nám designer Erik Bartoš věnoval a položili mu pár otázek.

Celý článek

Global fashion agenda vydala prohlášení, v němž píše, jak by měl být módní průmysl udržitelnější

Spolek s názvem Global Fashion Agenda se zabývá udržitelností v oblasti módního průmyslu. Každý rok vydává program, který by měl přispět ke zlepšení nejen pracovních podmínek v tomto odvětví ale také více zařadit udržitelnost do módního světa.

Celý článek

Symbolika v módě: politická prohlášení ve světě módy

Black lives matter! Love sees no colour! Girl power! People are People! Toto je jen pár politicky motivovaných prohlášení, které se v minulosti objevily na módních modelech velkých značek. Patří politická prohlášení do módy? A jak přistupovat k módnímu průmyslu jako prostředku symboliky?

Celý článek

Koronavirus stál značku Nike 790 milionů dolarů

Akcie Nike klesly za dobu karantény o 4 %. Po celém světě však vzrostl online prodej a oblíbená sportovní značka tak počítá s rychlým vyrovnáním celkové ztráty.

Celý článek

Proč zůstáváme v nefunkčním vztahu?

Nejspíše si každý z vás na vlastní kůži vyzkoušel, jaké je to mít nefungující vztah. Otázkou ale zůstává, proč z takového vztahu nemůžete odejít? Je na vině strach, samota nebo něco jiného?

Celý článek

Revoluční nano nátěry dokážou ochránit exteriér i interiér vašeho domu před viry a bakteriemi

Česká inovační firma FN NANO s.r.o. drží v ruce již dvanáct let recept na vysoce účinné protipandemické opatření -  fotokatalytické nano nátěry, které zaručují ochranu před mikroorganismy všeho typu. V současné době jsou tyto produkty nazývány doslova kladivem na koronavirus, jelikož dokážou váš dům ochránit i před ním.

Celý článek

Barbora Mottlová a Pepa Kůrka si užívali slunečný víkend na Lipně

Nejsledovanější pár českého showbyznysu zamířil o víkendu na Vodní nádrž Lipno. Bára Mottlová a Pepa Kůrka rozhodně nelenili, stihli toho za tři dny opravdu hodně. Projeli se lanovkou do koruny stromů, půjčili si člun, opalovali se na krásné pláži a mnoho dalšího.

Celý článek

Na konci června ožije Praha hudbou

Tolik očekávané období je tady! Kulturní půst pomalu končí a za pár dní se Praha rozezní v tónech hudebního pouličního festivalu. Praha Žije Hudbou proběhne ve dnech 25.až 27. června 2020.

Celý článek