dnes je 17.10.2021 a svátek má Hedvika

Hledáte netradiční místo pro vaši kancelář? Což takhle pod mostem?

Přidat na Seznam.cz
Návrhář Fernando Abellanas nainstaloval své pracovní studio pod most ve španělské Valencii. Využil betonovou infrastrukturu jako střechu a zdi coby zábranu před větrem.

Takovéto crazy nápady máme fakt rádi. Nebudeme se však chvíli zabývat praktičností, jak se do takové kanceláře každý den dostat, ale omrkneme nejdříve ten super design. Abellanas se zabývá návrhy nábytku a osvětlení pod názvem studio Lebrel. Například malou dřevěno-kovovou chatu vytvořili během pouhých dvou týdnů. Představte si tedy návrháře, který dává přednost tvorbě v zanedbaných prostorách.

Dvojice betonových nosníků pod mostem slouží jako běhouny pro sadu kol, které umožňují, abyste si studio posunuli pomocí ruční kliky. Dostanete se do něj skrze nosníky. Studio obsahuje i dřevěné police, stůl a plastovou židli. Toto pracovní místo je navrženo jako tzv. městská kabina, nabízející únik od rušného města, zatímco paradoxně sedíte přímo pod rušnou silnicí. V poličkách najdete kromě prostoru pro pracovní záležitosti i lampu a ložní prádlo, takže zde můžete v klidu přenocovat.

„V tomto případě nehovoříme o idylické chatě, kterou byste našli uprostřed lesa, ale spíše o malých místech, která vznikla ze samotného okolí, kde se můžete skrýt před hektickým tempem města," řekl Abellanas.Jsou to místa, která díky své architektuře, umístění nebo velikosti, jsou zbytečná. Když objevujeme, analyzujeme a obýváme tato místa, připomíná nám to pocity izolace, míru a ochrany, které jsme zažili během dětství, když se schováváme během rodinné události pod kulatým stolem pokrytým dlouhým ubrusem," dodal.


 

Dřevěné panely, které tvoří strany konstrukce, se zavěšují dolů nebo ven, aby lidem poskytly volný výhled z úkrytu. Architekt a návrhář James Furzer navrhl podobný koncept pro sérii modulárních úkrytů pro bezdomovce, které by visely po stranách stávajících budov v Londýně.

Jose Manuel Pedrajas/dezeen.com

 

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE DESIGN KANCELÁŘ POD MOSTEM FERNANDO ABELLANAS MĚSTSKÁ KABINA

Související články

Obroučky brýlí nemusí být jen rutinní záležitostí, najděte takové, které podtrhnou váš celkový outfit

Pokud vás zajímají módní novinky, stejně tak vás jistě nadchnou stylové doplňky, mezi nimi i brýle. Podívejte se, jaké trendy vládnou v brýlových obroučkách pro podzim a zimu 2021 / 2022.

Celý článek

Pandora ve své nové kolekci vsází na originalitu jedince

Největší světová šperkařská značka znovu uvedla svou kolekci Pandora ME, které ale dala úplně nový rozměr: porušování pravidel, odmítání toho, co se od nás očekává a nošení věcí tak, jak to komu vyhovuje.

Celý článek

Původně režisérka, nyní malířka. Veronika Mikalová svými obrazy inspiruje stovky tisíc lidí po celém světě

Když si umělkyně a youtuberka Veronika Mikalová přivydělávala při studiu jako modelka na kresbě aktu, nikdy by ji nenapadlo, že jednou bude sama inspirovat stovky tisíc lidí po celém světě svými malbami a tutoriály na youtube. 

Celý článek

Podpora české gastronomie v podání Markéty Pavleje alias Kitchenette

Kitchenette SoMe - nový projekt, který podpoří českou gastronomii a její prezentaci na sociálních sítích. Nestojí za ním nikdo jiný než známá foodblogerka Markéta Pavleje.

Celý článek

ALEXMONHART představuje svou podzimní novinku

O české značce ALEXMONHART jsme vám psali již několikrát a stále nás překvapuje svou neutuchající kreativitou a novinkami, se kterými přichází. 

Celý článek

DESPERADOS JE INSPIRACE NEJENOM PRO ČESKÉ UMĚLCE

Unikátní pestrobarevné malby tří českých výtvarníků promítnuté na průhledné plexisklo zachytila kamera. Ochucená piva Desperados vyostřená tequilou podněcují temperament i svobodu osobnosti.

Celý článek

FASHION MUST HAVE: Září je měsícem módy!

Babí léto, láska, příroda, ale také největší módní týden v Praze. To vše vyjadřuje září. Připravte si lehké kabátky, načerpejte poslední sluneční paprsky a obklopte se láskou i módou. Nebo také láskou k módě.

Celý článek

„Michelinská hvězda“ pro CYBEX

Když se návštěva promění v zážitek. Jedinečná vlajková prodejna v srdci Prahy sbírá ocenění krátce po otevření.

Celý článek