dnes je 16.08.2022 a svátek má Jáchym

Hledáte netradiční místo pro vaši kancelář? Což takhle pod mostem?

Přidat na Seznam.cz
Návrhář Fernando Abellanas nainstaloval své pracovní studio pod most ve španělské Valencii. Využil betonovou infrastrukturu jako střechu a zdi coby zábranu před větrem.

Takovéto crazy nápady máme fakt rádi. Nebudeme se však chvíli zabývat praktičností, jak se do takové kanceláře každý den dostat, ale omrkneme nejdříve ten super design. Abellanas se zabývá návrhy nábytku a osvětlení pod názvem studio Lebrel. Například malou dřevěno-kovovou chatu vytvořili během pouhých dvou týdnů. Představte si tedy návrháře, který dává přednost tvorbě v zanedbaných prostorách.

Dvojice betonových nosníků pod mostem slouží jako běhouny pro sadu kol, které umožňují, abyste si studio posunuli pomocí ruční kliky. Dostanete se do něj skrze nosníky. Studio obsahuje i dřevěné police, stůl a plastovou židli. Toto pracovní místo je navrženo jako tzv. městská kabina, nabízející únik od rušného města, zatímco paradoxně sedíte přímo pod rušnou silnicí. V poličkách najdete kromě prostoru pro pracovní záležitosti i lampu a ložní prádlo, takže zde můžete v klidu přenocovat.

„V tomto případě nehovoříme o idylické chatě, kterou byste našli uprostřed lesa, ale spíše o malých místech, která vznikla ze samotného okolí, kde se můžete skrýt před hektickým tempem města," řekl Abellanas.Jsou to místa, která díky své architektuře, umístění nebo velikosti, jsou zbytečná. Když objevujeme, analyzujeme a obýváme tato místa, připomíná nám to pocity izolace, míru a ochrany, které jsme zažili během dětství, když se schováváme během rodinné události pod kulatým stolem pokrytým dlouhým ubrusem," dodal.


 

Dřevěné panely, které tvoří strany konstrukce, se zavěšují dolů nebo ven, aby lidem poskytly volný výhled z úkrytu. Architekt a návrhář James Furzer navrhl podobný koncept pro sérii modulárních úkrytů pro bezdomovce, které by visely po stranách stávajících budov v Londýně.

Jose Manuel Pedrajas/dezeen.com

 

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE DESIGN KANCELÁŘ POD MOSTEM FERNANDO ABELLANAS MĚSTSKÁ KABINA

Související články

Anntracit představuje šperky a doplňky inspirované okolním světem

Design, smysl pro detail i určitý chaos stojí za tvorbou Annemarie Havlíčkové, která postupně zhmotňuje svou lásku a představu k originálním šperkům a doplňkům. Barvy ručně vyráběných broží i náušnic budou jedny z těch, které vás osloví na první dobrou.

Celý článek

Bohéma otevírá kamenný obchod a galerii

Značka Bohéma, která vešla do povědomí stylovými tričky s českými motivy, otevírá  kamenný obchod a galerii.

Celý článek

Nakupujte lokální potraviny od českých farmářů. Nikdy to nebylo tak snadné jako dnes

Ekonomické i ekologické dopady při nákupu lokálních potravin od českých farmářů jsou v porovnání nákupů běžných potravin nesrovnatelné. Rohlík.cz navíc dokazuje, že nemusí jít vždy o výrazně dražší potraviny. Nyní je čas zamyslet se nad tím, co svému tělu dopřáváte a za jakou cenu.

Celý článek

Nechte své city zazářit se šperky Janja Prokić!

Krásné city, které chováte ke svým nejbližším, byste drobnými maličkostmi měli vyjadřovat každý den. Česká designérka Janja Prokić představuje novou kolekci šperků plnou lásky, elegance, ženskosti a něhy.

Celý článek

Trendy v interiérech v roce 2022

Trendem roku 2022 bude útulnost, pocit bezpečí a vděčnost. Tyto pocity se budou prolínat do barev, vzorů i materiálů. Neopomenutelným prvkem také budou přírodní materiály a udržitelnost.

Celý článek

Jak správně používat přírodní svíčky a získat od nich maximum

 Česká značka přírodních svíček Tvoje svíčka vyrábí své produkty ručně ze sójového vosku a s použitím pouze čistých éterických olejů. Její majitelé Katka a Ondra Becherovi si přejí, aby každá jejich svíčka sloužila co nejdéle a přinášela potěšení z vůní bez chemických složek.

Celý článek

Maličkosti plné lásky najdete u značky Louis Vuitton

Málokterá značka v těchto dnech nepředstavila aktuální novinky. Nakonec právě svátek svatého Valentýna i pomalu se blížící jaro jsou dva perfektní důvody k tomu, vytvořit něco nového, láskyplného a krásného.

Celý článek

Neumíte si Vánoce bez knížek představit? My také ne, proto přinášíme aktuální knižní novinky

KNIHOMÁNIE je každoročně vrcholem knižní sezóny. Jejím hlavním cílem je nabídnout čtenářům to nejlepší, co přináší podzimní knižní trh, a také podpořit knihkupce v kamenných prodejnách.

Celý článek