dnes je 01.12.2022 a svátek má Iva

Hledáte netradiční místo pro vaši kancelář? Což takhle pod mostem?

Přidat na Seznam.cz
Návrhář Fernando Abellanas nainstaloval své pracovní studio pod most ve španělské Valencii. Využil betonovou infrastrukturu jako střechu a zdi coby zábranu před větrem.

Takovéto crazy nápady máme fakt rádi. Nebudeme se však chvíli zabývat praktičností, jak se do takové kanceláře každý den dostat, ale omrkneme nejdříve ten super design. Abellanas se zabývá návrhy nábytku a osvětlení pod názvem studio Lebrel. Například malou dřevěno-kovovou chatu vytvořili během pouhých dvou týdnů. Představte si tedy návrháře, který dává přednost tvorbě v zanedbaných prostorách.

Dvojice betonových nosníků pod mostem slouží jako běhouny pro sadu kol, které umožňují, abyste si studio posunuli pomocí ruční kliky. Dostanete se do něj skrze nosníky. Studio obsahuje i dřevěné police, stůl a plastovou židli. Toto pracovní místo je navrženo jako tzv. městská kabina, nabízející únik od rušného města, zatímco paradoxně sedíte přímo pod rušnou silnicí. V poličkách najdete kromě prostoru pro pracovní záležitosti i lampu a ložní prádlo, takže zde můžete v klidu přenocovat.

„V tomto případě nehovoříme o idylické chatě, kterou byste našli uprostřed lesa, ale spíše o malých místech, která vznikla ze samotného okolí, kde se můžete skrýt před hektickým tempem města," řekl Abellanas.Jsou to místa, která díky své architektuře, umístění nebo velikosti, jsou zbytečná. Když objevujeme, analyzujeme a obýváme tato místa, připomíná nám to pocity izolace, míru a ochrany, které jsme zažili během dětství, když se schováváme během rodinné události pod kulatým stolem pokrytým dlouhým ubrusem," dodal.


 

Dřevěné panely, které tvoří strany konstrukce, se zavěšují dolů nebo ven, aby lidem poskytly volný výhled z úkrytu. Architekt a návrhář James Furzer navrhl podobný koncept pro sérii modulárních úkrytů pro bezdomovce, které by visely po stranách stávajících budov v Londýně.

Jose Manuel Pedrajas/dezeen.com

 

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE DESIGN KANCELÁŘ POD MOSTEM FERNANDO ABELLANAS MĚSTSKÁ KABINA

Související články

Vždy šik! Doma, na dovolené i o Vánocích

Francouzské napařovače SteamOne jsou lehké, ergonomické a především výkonné. A Francouzi ví, proč jsou jedničkou v úpravě oděvů párou, vždyť právě Francie je matka módy.

Celý článek

Sarah Jessica Parker navrhla společně s Ericem Hughesem vlastní řadu tapet

Herečka ze seriálu Sex ve městě se spojila se svým dlouholetým návrhářem Ericem Hughesem a společně navrhli sérii tapet, které jsou, na rozdíl od většiny šatů a střevíčků samotné Carrie Bradshaw, dostupné všem.

Celý článek

Znáte pilíře skandinávského stylu bydlení? Na podzim vsaďte na designové svícny

Podzim nám ubírá světlo i slunce, zároveň je však jedinečným obdobím, kdy si můžete plně vychutnávat teplo a vůni krásných svíček. Právě k tomu perfektně poslouží designové svícny ve skandinávském stylu.

Celý článek

Rádi byste zapomněli na všechny strasti života a nechali vaše tělo řádně zrelaxovat?

V tom případě byste si měli pořídit houpací vak od české značky Hojdavak a dovolit si terapii houpáním. A pozor! Myslí se i na ty nejmenší.

Celý článek

Usnadněte návrat do školy sobě i svým dětem. Víme, jak na to!

“Těšíte se do školy?” a „Máte už nakoupené všechny věci?“ Podobné věty slýchávají děti i rodiče často, hlavně v druhé půlce prázdnin a zejména pak budoucí prvňáčci, pro které je škola něčím novým.

Celý článek

Anntracit představuje šperky a doplňky inspirované okolním světem

Design, smysl pro detail i určitý chaos stojí za tvorbou Annemarie Havlíčkové, která postupně zhmotňuje svou lásku a představu k originálním šperkům a doplňkům. Barvy ručně vyráběných broží i náušnic budou jedny z těch, které vás osloví na první dobrou.

Celý článek

Bohéma otevírá kamenný obchod a galerii

Značka Bohéma, která vešla do povědomí stylovými tričky s českými motivy, otevírá  kamenný obchod a galerii.

Celý článek

Nakupujte lokální potraviny od českých farmářů. Nikdy to nebylo tak snadné jako dnes

Ekonomické i ekologické dopady při nákupu lokálních potravin od českých farmářů jsou v porovnání nákupů běžných potravin nesrovnatelné. Rohlík.cz navíc dokazuje, že nemusí jít vždy o výrazně dražší potraviny. Nyní je čas zamyslet se nad tím, co svému tělu dopřáváte a za jakou cenu.

Celý článek