dnes je 25.07.2021 a svátek má Jakub

Hodinky Bradley původně určené pro nevidomé mají velký úspěch

Přidat na Seznam.cz
Hmatové hodinky Bradley představila značka Eone. I když původní zaměření bylo pro nevidomé, odhadujeme, že si hodinky velmi rychle oblíbí mnozí další.

Hodinky Bradley jsou k dispozici ve zlatém a růžovém zlatě. Během víkendu jste si je mohli poprvé předběžně objednat skrze Dezzen Watch Store a to dokonce s 15% slevou. V čem jsou hodinky zvláštní?

Originální design skýtá mechanismus, díky kterému pouhým dotykem poznáte kolik je hodin. Namísto ručiček a číslic se hodinky vyznačují hladkým kruhem s vyvýšenými body a magnetem, který otáčí dvěma kuličkovými ložisky kolem kruhu. Přední kulička ukazuje minuty, zatímco ta zadní hodiny.

Lehký pásek v souladu s aktuálními trendy i funkčností a pouzdro o velikosti 40 milimetrů působí elegantně. I když lze hodinky teprve předobjednat, už nyní je o ně obrovský zájem. Zakladatel značky Hysungsoo Kim řekl, že ho napadlo hodinky Bradley vyrobit poté, co seděl na přednášce vedle zrakově postiženého studenta. „Chtěli jsme ukázat, že i slepí lidé mají stejnou touhu být módní a chtějí vypadat dobře,“ řekl v jednom z rozhovorů Kim. „Myslím, že jsme udělali dobrou práci představující The Badley jako módní hodinky, nejen jako hodinky pro slepce,“ dodal.

The Bradley jsou hodinky, které vám doslova umožní cítit čas. Kim oslovil dva postgraduální studenty, Davida Zachera a Amandu Sim, aby rozvinuli design hodinek a podařilo se mu získat 550 tisíc dolarů v nesmírně úspěšné kampani Kickstarter. Hodinky byly už v roce 2014 nominovány na ocenění Design of the Year a jsou pojmenovány po bývalém námořním důstojníkovi, Bradley Snyderovi, který získal zlatou a stříbrnou medaili na londýnských paralympijských hrách v roce 2012, a který ztratil zrak ve válce v Afghánistánu.

dezeen.com

 

Přidat na Seznam.cz
DOPLŇKY A ŠPERKY HODINKY THE BRADLEY HODINKY HODINKY PRO NEVIDOMÉ

Související články

Petra Kvitová nám ještě před odletem na olympiádu prozradila svůj talisman pro štětí

Petra Kvitová ve čtvrtek zamířila na své 4. olympijské hry do Tokia. Ještě před tím se však zastavila pro nové šperky a na krátký rozhovor, jaké šperky ráda kupuje a zda má svůj talisman pro štěstí.

Celý článek

Nová kolekce Cartier byla představená u italského jezera Como

Francouzský módní dům Cartier, zaměřený na vysoké šperkařství, uvítal svoji novou kolekci Sixième Sens par Cartier na konci června. Kolekce vysokého šperkařství spatřila světlo světa u břehu proslulého italského jezera Como, které je považováno za jedno z nejúchvatnějších alpských jezer. 

Celý článek

Jaké doplňky a šperky si vybrat pro dokonalý letní vzhled?

Jste milovnice všech krásných šperků a doplňků? Pak je tento článek přímo pro vás. Jaké jsou letní trendy a s čím určitě nešlápnete vedle? To vše vám prozradí magazín Móda.

Celý článek

Toni Garrn tváří nové kampaně značky BOSS

Značka BOSS odhalila nové optické i sluneční brýle pro moderní ženu. Tváří kampaně se stala německá modelka a herečka, která je aktuálně těhotná.

Celý článek

Řekněte to hrnkem. Kolekce Statement vás pobaví každý den

Sada hrnků s názvem Statement od německé porcelánky Villeroy & Boch přistupuje k životu s nadhledem a hravostí.

Celý článek

Obnovit učňovský obor rukavičkářství je jedním z hlavních cílů majitelky české značky Bohemia Gloves

Rukavičkářské řemeslo má v Česku obrovskou tradici a sahá až do středověku. V Dobříši u Prahy se začalo vyrábět v polovině devatenáctého století a tradiční produkce rukavic trvá dodnes.

Celý článek

Pozvěte léto do svého šatníku s barevnými doplňky

Dost bylo šedi v ulicích! Vytáhněte své oblíbené barevné kousky a začněte se chlubit veselými doplňky. Konečně se totiž blíží léto, které k zábavné módě přímo vybízí.

Celý článek

Perlové týdny Halada jsou zpět a s nimi stovky překrásných perlových šperků

Největší a nejkrásnější přehlídka perlových šperků putuje napříč Českou republikou a Slovenskem, finále bude mít opět v Praze, tentokrát v klenotnictví HALADA Na Příkopě.

Celý článek