dnes je 04.10.2022 a svátek má František

Hodinky Bradley původně určené pro nevidomé mají velký úspěch

Přidat na Seznam.cz
Hmatové hodinky Bradley představila značka Eone. I když původní zaměření bylo pro nevidomé, odhadujeme, že si hodinky velmi rychle oblíbí mnozí další.

Hodinky Bradley jsou k dispozici ve zlatém a růžovém zlatě. Během víkendu jste si je mohli poprvé předběžně objednat skrze Dezzen Watch Store a to dokonce s 15% slevou. V čem jsou hodinky zvláštní?

Originální design skýtá mechanismus, díky kterému pouhým dotykem poznáte kolik je hodin. Namísto ručiček a číslic se hodinky vyznačují hladkým kruhem s vyvýšenými body a magnetem, který otáčí dvěma kuličkovými ložisky kolem kruhu. Přední kulička ukazuje minuty, zatímco ta zadní hodiny.

Lehký pásek v souladu s aktuálními trendy i funkčností a pouzdro o velikosti 40 milimetrů působí elegantně. I když lze hodinky teprve předobjednat, už nyní je o ně obrovský zájem. Zakladatel značky Hysungsoo Kim řekl, že ho napadlo hodinky Bradley vyrobit poté, co seděl na přednášce vedle zrakově postiženého studenta. „Chtěli jsme ukázat, že i slepí lidé mají stejnou touhu být módní a chtějí vypadat dobře,“ řekl v jednom z rozhovorů Kim. „Myslím, že jsme udělali dobrou práci představující The Badley jako módní hodinky, nejen jako hodinky pro slepce,“ dodal.

The Bradley jsou hodinky, které vám doslova umožní cítit čas. Kim oslovil dva postgraduální studenty, Davida Zachera a Amandu Sim, aby rozvinuli design hodinek a podařilo se mu získat 550 tisíc dolarů v nesmírně úspěšné kampani Kickstarter. Hodinky byly už v roce 2014 nominovány na ocenění Design of the Year a jsou pojmenovány po bývalém námořním důstojníkovi, Bradley Snyderovi, který získal zlatou a stříbrnou medaili na londýnských paralympijských hrách v roce 2012, a který ztratil zrak ve válce v Afghánistánu.

dezeen.com

 

Přidat na Seznam.cz
DOPLŇKY A ŠPERKY HODINKY THE BRADLEY HODINKY HODINKY PRO NEVIDOMÉ

Související články

Pro nejhezčí kameny jezdím do Kolumbie, říká šperkař Luboš Korbička

Luboš Korbička je šperkařem i velkým dobrodruhem v jednom. Svým zákazníkům se snaží najít jen to nejlepší a pro drahé kameny lítá po celém světě. I když mu ještě nebylo ani čtyřicet, zažil toho díky své profesi více než mnozí za celý život.

Celý článek

Peněženky SECRID, souhra praktičnosti a udržitelnosti

Už nějakou dobu hledáte peněženku, která bude nejen designovým kouskem, ale u které budete mít zároveň jistotu, že jsou vaše doklady v bezpečí? Máme pro vás dobrou zprávu. Obě tyto nezbytné funkce nabízí stylové a bezpečné peněženky SECRID.

Celý článek

Kabelky z hladké kůže v luxusní kombinaci s černou srstí a černým lakováním české značky KRAS

Designérka Helena Krásová představuje dvě novinky značky KRAS, které vás potěší lehkou extravagancí i luxusem odlesků černého laku.

Celý článek

Anne Hathaway a Zendaya září v nové kolekci šperků značky Bulgari

Značka Bulgari vítá novou ambasadorku. Ke zpěvačce Zendaya se nyní přidala i herečka Anne Hathaway a obě krásné ženy prezentují oslnivé šperky.

Celý článek

Čas na sluneční brýle. Jak vybrat ty správné a ve kterých stylových kouscích letos zazáříte?

Zatímco při pobytu na sluníčku chráníme pokožku opalovacím krémem, vlasy pokrývkou hlavy, naše oči se neobejdou bez kvalitních slunečních brýlí. Jak tedy vybrat brýle, které váš pohled ochrání a zároveň dokážou podtrhnout váš styl i osobnost? Vsaďte na kvalitu, oči vám poděkují…

Celý článek

Ženy ženám: kampaň spojující inspirativní ženy

Zpěvačka Olga Lounová, návrhářka Zuzana Lešák Černá i herečka Aneta Kernová jsou součástí projektu, který poukazuje na jedinečné životní příběhy každé ženy.

Celý článek

Nová kolekce kabelek značky Mybelka je nadčasová a voní létem

Pro Mybelku, českou značku kabelek na míru, je přání zákaznic na prvním místě. Splněné kabelkové sny jsou samotnou esencí tohoto brandu.

Celý článek

Nová metalická kolekce Robot značky FOLBEUR plná lesku a záře

Záře slunce, třpyt měsíce, nebo romantika červánků. Nová kolekce Robot české značky kožených doplňků FOLBEUR vás zve až ke hvězdám. Právem očekávejte víc. Víc lesku, víc možností, víc odvahy.

Celý článek