dnes je 30.07.2021 a svátek má Bořivoj

Hongkong trpí uzavřením obchodů luxusních značek

Přidat na Seznam.cz
Hongkong trpí prudkým poklesem ekonomiky. Svůj podíl nese i uzavření obchodů luxusních značek, které často využívají Hongkong jako vstupenku na asijské trhy. Situace začíná být pro spoustu obchodů kritická.

Zdroj: Quartz

Asie je zasažená pandemii po delší období než Evropa. Vypovídá o tom i stav místní ekonomiky. Překvapivě problematické je především uzavření obchodů s luxusními módními značkami. Hongkong je totiž pomyslnou vstupenkou luxusních amerických i evropským módních značek na asijské trhy. V centru Hongkongu se nachází až 7 vyhlášených nákupních zón, které se soustředí na luxusní módní značky. Ve spojené části zvané Central, Hollywood Road a Cat Street Bazaar mají své obchody značky jako Prada, Versace, Chanel nebo Gucci.

Zdroj: Quartz

Ulice, jindy plné návštěvníků, však dnes kvůli své prázdnotě připomínají léta dávno minulá, ačkoli vládní nařízení přímo prodej nezakazuje. Velké společnosti své obchody zavřely kvůli ochraně svých zaměstnanců a zákazníků. Ty, které ještě nezavřely, však období krize musí řešit výprodejem. Spouta bývalých obchodů již také dala prostory k dispozici zájemcům o pronájem, kterých je také velmi málo. Ztráta prodejů v Hongkongu bude znamenat velkou finanční ránu i pro velké módní giganty. Ti se snaží svou aktivitu přesunout do online prostoru, kde však poptávka také významně poklesla. Podle odborníků se bude muset do budoucna transformovat celá obchodní strategie nejen módních domů.

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI HONGKONG LUXUSNÍ ZNAČKA LUXUSNÍ ZNAČKY

Související články

Začalo natáčení pokračování seriálu Sex ve městě. Podívejte se, jak to hlavním představitelkám sluší

Carrie, Miranda a Charlotte jsou zpět. Očekávaný restart s názvem „And Just Like That“ se začal natáčet začátkem tohoto měsíce na různých místech v New Yorku.

Celý článek

Milujeme Cimrmana a Švejka, díky tomu nelpíme na přílišné korektnosti, říká guru českého PR Dita Stejskalová

Dita Stejskalová stojí již řadu let v čele české pobočky Ogilvy jako členka vedení společnosti. Zároveň zde řídí PR oddělení. Jaký má názor na módu a co si myslí o trendu absolutní korektnosti?

Celý článek

Petra Kvitová nám ještě před odletem na olympiádu prozradila svůj talisman pro štětí

Petra Kvitová ve čtvrtek zamířila na své 4. olympijské hry do Tokia. Ještě před tím se však zastavila pro nové šperky a na krátký rozhovor, jaké šperky ráda kupuje a zda má svůj talisman pro štěstí.

Celý článek

Charitativní akci Evy Čerešňákové v centru Prahy navštívil i herec Orlando Bloom

Charitativní akce na podporu již druhé základní školy v Bangladéši spojila hned několik příležitostí. 35. narozeniny Evy Čerešňákové i návštěva populárního herce Orlando Blooma.

Celý článek

Masturbace je nejen příjemná, ale také mimořádně zdravá, říká sexuoložka a ředitelka pro vzdělávání značky Satisfyer, Megwyn White.

Satisfyer byl založen v roce 2016 a stal se průkopníkem ve svém odvětví. Chce naučit lidi odhodit stud a prolomit ledy na poli sexuálního wellness.

Celý článek

Kasu už nedrží jen muži, říká CFO skupiny UNIQA Lucie Urválková

Přinášíme vám pokračování série rozhovorů s nejvlivnějšími ženami Česka. Tentokrát s Lucií Urválkovou, CFO finanční skupiny UNIQA. Co je nového ve světě čísel? A kde leží bod rovnováhy mezi kariérou a rodinou?

Celý článek

Herečka Jenovéfa Boková tváří kolekce LEEDA Red Carpet

Česká značka LEEDA přináší jednu kouzelnou kolekci za druhou. K oblíbené Red Carpet se tentokrát přidala i herečka a hudebnice Jenovéfa Boková.

Celý článek

Odpočinek jsem musela na čas vyřadit ze svého slovníku, říká rektorka VŠE Hana Machková

Přinášíme vám další rozhovor s jednou z nejvlivnějších žen Česka. Tentokrát na naše otázky odpovídala rektorka VŠE Hana Machková. Jaké je povolání rektorky? Co pálí VŠE nejvíce? A jaké jsou prognózy pro českou společnost? Dozvíte se v článku.

Celý článek