dnes je 22.05.2019 a svátek má Emil

Hravá romantika na přehlídce Miro Sabo

Přidat na Seznam.cz
Historické prvky, inovativní vzory a moderní klobouky vytvořily nostalgické pocity.  

Chytrý krok zpět

Miro Sabo šel pro svou inspiraci daleko v čase. A udělal dobře. V dnešní době, kdy se každý snaží vymyslet nějakou novinku, je chytré vrátit se do staré dobré historie. Vybral si období souměrnosti a úměrnosti: renezanci a baroko. Celosvětová historická vlna měla na jednotlivá království různý dopad, a to je přece nekonečná studnice inspirace. Tak tomu bylo i u talentovaného slovenského návrháře. Skvěle zachycené, uvolněné i vypasované siluety a střihy podobné historicky velmi významnému období s moderním pojetím pohodlí, možnosti nošení a funkčnosti. 

Romatické časy

Romantická nálada byla vyvolána čistě bílými kreacemi přecházejícími do nebesky modré měnící se postupně do jemných vzorů. Dlouhé i krátké šaty byly střiženy se širokými rukávy s krajkovými lemy a svou délkou sahaly často až na zem. Vysoké živůtky, zvonové střihy rukávů sepnuté nad zápěstím, široké sukně, krajkové nebo stuhové vklady či květinové výšivky úspěšně korespondovaly s odkazem návrháře na minulost přenesenou do současnosti. Výběr vzorů krásně doplňoval celkovou myšlenku celé kolekce a bylo příjemné mít na výběr i ze vzorovaných šatů v kratších nebo delších variantách. Trendem zůstává jak ve světě, tak i v domácí tvorbě patchworkový vzor. Jemné pojetí Mira Saba je ve výsledku decentním zpestřením šatů. 

Vážnost i hravost

Uvolněná nálada čišela z napohled lehkých šatů, které vysílaly romantické ale i bohémské vibrace. Vážnost a spoutanost jim dodaly až tmavé kabáty, které přinesly do kolekce pasovou linii, a to svým páskem. Návrhář nešetřil materiálem ani na rukávech kabátů a vnesl do nich tak nový nápad a pokračoval tak ve své historické náklonnosti. Rukávy šatů vykukovaly zpod rukávů kabátů a vrstvení se tak dává i nadále palec nahoru. Moderní klobouky přenesly celou kolekci do nynější doby. Příjemná připomínka minulosti tak ovlivňuje i budoucnost módy z rukou slovenského mladého zázraku. 

Zdroj; Designblok

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY DOMÁCÍ TVORBA MIRO SABO DESIGN SLOVENSKÝ NÁVRHÁŘ DESIGNBLOK 2018

Související články

Eva Jiřičná v pražském DOXu

V Centru současného umění DOX v pražských Holešovicích právě probíhá výstava u příležitosti významného životního jubilea Evy Jiřičné. Nechte se zlákat a inspirovat elegancí a lehkostí, kterou do svých děl první dáma české architektury vkládá.

Celý článek

Jízdou na kole vstříc mořským želvám

Peter Millar se rozhodl, že ve spolupráci s mořským klubem Timbers Kiawah - Ocean Club & Residences, vytvoří kola, která budou pomáhat podmořskému světu.

Celý článek

Globální výzva k boji proti klimatickým změnám v podobě výstavy designu

Ožehavé a čím dál více řešené téma globálních klimatických změn se promítá do všech odvětví a oborů. I výstava Cooper Hewitt Design Triennial má poukázat na důležitost daného tématu!

Celý článek

Soukromé letadlo Elvise Presley jde do dražby

Mohli bychom hádat, že oblíbenou barvou Krále Rock 'n' Rollu byla red velvet. Tou se obklopil ve svém domě v podobě červených koberců na zdech, ale také do ní stylizoval své soukromé letadlo.

Celý článek

Šest značek, jejichž potištěné látky budete milovat po celé léto

Značek, které vás doopravdy osloví a vy si je už nadobro zapamatujete, není mnoho. My vám však zaručíme, že pokud patříte mezi milovníky letních potisků, pak si tyto značky zapamatujete už jednou pro vždy.

Celý článek

Slovenská návrhářka Andrea Staňová miluje zastrčené obchůdky s látkami

Módu si zamilovala již jako malé děvčátko, tato láska ji vydržela až dodnes. Talentovaná slovenská návrhářka hledá inspiraci v každodenním životě a pod rukama ji vznikají nádherné, elegantní a čisté modely.

Celý článek

Inspirace: Jak zorganizovat vstupní prostor domu i bytu

Vstupní chodba do domu či bytu by měla být světlým útulným prostorem, který vás přivítá. Často v něm ale překypuje hromada svršků a bot. Jak takové místo lépe zorganizovat?

Celý článek

Miuccia Prada přinesla do nové Resort kolekce praktickou lehkost

Chanel představil novou kolekci v Paříži, Dior v Marrákeši a Miuccia Prada si zvolila New York. Jak vypadala a co nového ukázala její nejnovější resort přehlídka?

Celý článek