dnes je 09.08.2022 a svátek má Roman

Hravá romantika na přehlídce Miro Sabo

Přidat na Seznam.cz
Historické prvky, inovativní vzory a moderní klobouky vytvořily nostalgické pocity.  

Chytrý krok zpět

Miro Sabo šel pro svou inspiraci daleko v čase. A udělal dobře. V dnešní době, kdy se každý snaží vymyslet nějakou novinku, je chytré vrátit se do staré dobré historie. Vybral si období souměrnosti a úměrnosti: renezanci a baroko. Celosvětová historická vlna měla na jednotlivá království různý dopad, a to je přece nekonečná studnice inspirace. Tak tomu bylo i u talentovaného slovenského návrháře. Skvěle zachycené, uvolněné i vypasované siluety a střihy podobné historicky velmi významnému období s moderním pojetím pohodlí, možnosti nošení a funkčnosti. 

Romatické časy

Romantická nálada byla vyvolána čistě bílými kreacemi přecházejícími do nebesky modré měnící se postupně do jemných vzorů. Dlouhé i krátké šaty byly střiženy se širokými rukávy s krajkovými lemy a svou délkou sahaly často až na zem. Vysoké živůtky, zvonové střihy rukávů sepnuté nad zápěstím, široké sukně, krajkové nebo stuhové vklady či květinové výšivky úspěšně korespondovaly s odkazem návrháře na minulost přenesenou do současnosti. Výběr vzorů krásně doplňoval celkovou myšlenku celé kolekce a bylo příjemné mít na výběr i ze vzorovaných šatů v kratších nebo delších variantách. Trendem zůstává jak ve světě, tak i v domácí tvorbě patchworkový vzor. Jemné pojetí Mira Saba je ve výsledku decentním zpestřením šatů. 

Vážnost i hravost

Uvolněná nálada čišela z napohled lehkých šatů, které vysílaly romantické ale i bohémské vibrace. Vážnost a spoutanost jim dodaly až tmavé kabáty, které přinesly do kolekce pasovou linii, a to svým páskem. Návrhář nešetřil materiálem ani na rukávech kabátů a vnesl do nich tak nový nápad a pokračoval tak ve své historické náklonnosti. Rukávy šatů vykukovaly zpod rukávů kabátů a vrstvení se tak dává i nadále palec nahoru. Moderní klobouky přenesly celou kolekci do nynější doby. Příjemná připomínka minulosti tak ovlivňuje i budoucnost módy z rukou slovenského mladého zázraku. 

Zdroj; Designblok

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY DOMÁCÍ TVORBA MIRO SABO DESIGN SLOVENSKÝ NÁVRHÁŘ DESIGNBLOK 2018

Související články

Anntracit představuje šperky a doplňky inspirované okolním světem

Design, smysl pro detail i určitý chaos stojí za tvorbou Annemarie Havlíčkové, která postupně zhmotňuje svou lásku a představu k originálním šperkům a doplňkům. Barvy ručně vyráběných broží i náušnic budou jedny z těch, které vás osloví na první dobrou.

Celý článek

Lilia Khousnoutdinova představila kolekci inspirovanou cestami slovanskou mytologií

Značka Ecstatic Fashion v popředí s kreativní historičkou, dulou a mámou Lilií Khousnoutdinovou představila kolekci šatů a šperků z bhútánských látek.

Celý článek

Tatiana Kovaříková představila letní kolekci vystihující unikátnost každé ženy

Česká návrhářka Tatiana Kovaříková představuje osvěžující letní kolekci spjatou s příjemnými večery, chutí na nová dobrodružství a nezapomenutelnými zážitky.

Celý článek

Bohéma otevírá kamenný obchod a galerii

Značka Bohéma, která vešla do povědomí stylovými tričky s českými motivy, otevírá  kamenný obchod a galerii.

Celý článek

Česká značka LADA představuje módní refresh, který padne vám i této planetě

Módní značka LADA není žádným začátečníkem na trhu. Právě naopak. Pomalé módě se věnuje již pěknou řádku let a nyní se zaměřila i na funkční modely, které jsou antibakteriální.

Celý článek

Minikolekce s lučními květy od návrhářky Lucie Markové

Jaro jednoznačně volá po květinách, slunci i nové energii. To vše můžete načerpat společně s návrhářkou Lucií Markovou v její nové minikolekci.

Celý článek

Nechte své city zazářit se šperky Janja Prokić!

Krásné city, které chováte ke svým nejbližším, byste drobnými maličkostmi měli vyjadřovat každý den. Česká designérka Janja Prokić představuje novou kolekci šperků plnou lásky, elegance, ženskosti a něhy.

Celý článek

Souznění umění a designu najdete u české značky k r a p a

Móda tvořená pro všední dny, originálně a s maximálním důrazem na kvalitu, tak popisuje značku k r a p a její majitelka Šárka Křapová.

Celý článek