dnes je 02.03.2021 a svátek má Anežka

Hravá romantika na přehlídce Miro Sabo

Přidat na Seznam.cz
Historické prvky, inovativní vzory a moderní klobouky vytvořily nostalgické pocity.  

Chytrý krok zpět

Miro Sabo šel pro svou inspiraci daleko v čase. A udělal dobře. V dnešní době, kdy se každý snaží vymyslet nějakou novinku, je chytré vrátit se do staré dobré historie. Vybral si období souměrnosti a úměrnosti: renezanci a baroko. Celosvětová historická vlna měla na jednotlivá království různý dopad, a to je přece nekonečná studnice inspirace. Tak tomu bylo i u talentovaného slovenského návrháře. Skvěle zachycené, uvolněné i vypasované siluety a střihy podobné historicky velmi významnému období s moderním pojetím pohodlí, možnosti nošení a funkčnosti. 

Romatické časy

Romantická nálada byla vyvolána čistě bílými kreacemi přecházejícími do nebesky modré měnící se postupně do jemných vzorů. Dlouhé i krátké šaty byly střiženy se širokými rukávy s krajkovými lemy a svou délkou sahaly často až na zem. Vysoké živůtky, zvonové střihy rukávů sepnuté nad zápěstím, široké sukně, krajkové nebo stuhové vklady či květinové výšivky úspěšně korespondovaly s odkazem návrháře na minulost přenesenou do současnosti. Výběr vzorů krásně doplňoval celkovou myšlenku celé kolekce a bylo příjemné mít na výběr i ze vzorovaných šatů v kratších nebo delších variantách. Trendem zůstává jak ve světě, tak i v domácí tvorbě patchworkový vzor. Jemné pojetí Mira Saba je ve výsledku decentním zpestřením šatů. 

Vážnost i hravost

Uvolněná nálada čišela z napohled lehkých šatů, které vysílaly romantické ale i bohémské vibrace. Vážnost a spoutanost jim dodaly až tmavé kabáty, které přinesly do kolekce pasovou linii, a to svým páskem. Návrhář nešetřil materiálem ani na rukávech kabátů a vnesl do nich tak nový nápad a pokračoval tak ve své historické náklonnosti. Rukávy šatů vykukovaly zpod rukávů kabátů a vrstvení se tak dává i nadále palec nahoru. Moderní klobouky přenesly celou kolekci do nynější doby. Příjemná připomínka minulosti tak ovlivňuje i budoucnost módy z rukou slovenského mladého zázraku. 

Zdroj; Designblok

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY DOMÁCÍ TVORBA MIRO SABO DESIGN SLOVENSKÝ NÁVRHÁŘ DESIGNBLOK 2018

Související články

Kabelky LIBERTA návrhářky Jitky Klett skrývají krásný příběh

To, co začalo před šesti lety v New Yorku, pokračuje dnes v Česku. Propracovaný design a prvotřídní materiál jsou spojením, které najdete v kabelkách LIBERTA značky Jitka Klett.

Celý článek

MUST HAVE: V březnu se rozmazlujte, máte na to čas!

Hned poté, co najdete přesné hranice katastru vaší obce, můžete si obléknout oblíbené legíny a připravit si první jarní piknik.

Celý článek

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

5 nadčasových kousků nábytku a doplňků, které nevyjdou z módy

Výběr nábytku je vždy záležitostí vkusu, přesto existuje několik interiérových kousků, které má doma skoro každý. Máte je i vy? Bez čeho se váš trendy domov neobejde, který nábytek se dá nazvat nadčasovým a domácnosti jsou jimi vybaveny již od nepaměti? Zjistíte v našem článku.

Celý článek

Vaši podporu potřebuji nejen já, ale i ostatní české značky, říká česká návrhářka Lucie Marková

Zákazníci nenakupují, návrháři proto netvoří. Čeští designéři šijí jen roušky. Textilní průmysl v podstatě nic jiného neprodává. Pojďte to změnit tím, že uděláme radost sobě i jim.

Celý článek

Zuzana Machorková: Šijeme i nové modely z materiálů po babičce, udržitelnost je pro nás důležitá!

Prosadit se v malé vesničce 25 kilometrů severně od Brna není zrovna snadný úkol. Módní salon Zuzany Machorkové to však zvládá na jedničku i v této době.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek