dnes je 23.02.2019 a svátek má Svatopluk

Hravá romantika na přehlídce Miro Sabo

Historické prvky, inovativní vzory a moderní klobouky vytvořily nostalgické pocity.  

Chytrý krok zpět

Miro Sabo šel pro svou inspiraci daleko v čase. A udělal dobře. V dnešní době, kdy se každý snaží vymyslet nějakou novinku, je chytré vrátit se do staré dobré historie. Vybral si období souměrnosti a úměrnosti: renezanci a baroko. Celosvětová historická vlna měla na jednotlivá království různý dopad, a to je přece nekonečná studnice inspirace. Tak tomu bylo i u talentovaného slovenského návrháře. Skvěle zachycené, uvolněné i vypasované siluety a střihy podobné historicky velmi významnému období s moderním pojetím pohodlí, možnosti nošení a funkčnosti. 

Romatické časy

Romantická nálada byla vyvolána čistě bílými kreacemi přecházejícími do nebesky modré měnící se postupně do jemných vzorů. Dlouhé i krátké šaty byly střiženy se širokými rukávy s krajkovými lemy a svou délkou sahaly často až na zem. Vysoké živůtky, zvonové střihy rukávů sepnuté nad zápěstím, široké sukně, krajkové nebo stuhové vklady či květinové výšivky úspěšně korespondovaly s odkazem návrháře na minulost přenesenou do současnosti. Výběr vzorů krásně doplňoval celkovou myšlenku celé kolekce a bylo příjemné mít na výběr i ze vzorovaných šatů v kratších nebo delších variantách. Trendem zůstává jak ve světě, tak i v domácí tvorbě patchworkový vzor. Jemné pojetí Mira Saba je ve výsledku decentním zpestřením šatů. 

Vážnost i hravost

Uvolněná nálada čišela z napohled lehkých šatů, které vysílaly romantické ale i bohémské vibrace. Vážnost a spoutanost jim dodaly až tmavé kabáty, které přinesly do kolekce pasovou linii, a to svým páskem. Návrhář nešetřil materiálem ani na rukávech kabátů a vnesl do nich tak nový nápad a pokračoval tak ve své historické náklonnosti. Rukávy šatů vykukovaly zpod rukávů kabátů a vrstvení se tak dává i nadále palec nahoru. Moderní klobouky přenesly celou kolekci do nynější doby. Příjemná připomínka minulosti tak ovlivňuje i budoucnost módy z rukou slovenského mladého zázraku. 

Zdroj; Designblok

MÓDNÍ NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY DOMÁCÍ TVORBA MIRO SABO DESIGN SLOVENSKÝ NÁVRHÁŘ DESIGNBLOK 2018

Související články

Výstavba nového domu v rámci starší městské kultury v Belgii je složitá, přesto ne nemožná

Architektka Sophie van Nonet přinesla do městského centra Belgie novou možnost postavení domu z cihel a s velkými okny. 

Celý článek

Procházka v oblacích na přehlídce JW Anderson

Představivost a fantazie návrháři JW Andersonovi nechybí. Jeho modelky měly vypadat jako by chodily v oblacích.

Celý článek

V nové kolekci značky Alexa Chung hrála hlavní roli ženskost

Anglická modelka, novinářka a návrhářka vlastnící stejnojmennou módní značku Alexa Chung chtěla novou sbírkou oslavit ženskost v celé své kráse. Výsledek nadchne svou všestranností a individualitou.

Celý článek

Božidara Richterová profesně plete teprve dva roky. Přesto je nováčkem letošního Mercedes-Benz Prague Fashion Week!

Návrhářka Božidara Richterová vyrostla na Moravě, plést ji učila babička, baví ji focení, ale především chce tvořit módu. Profesně se této práci věnuje teprve dva roky, ale už letos v březnu ji uvidíme na největší módní akci u nás!

Celý článek

Prabal Gurung vzal diváky v nové kolekci na spirituální dobrodružství

V nové podzimní kolekci s názvem 'Hippie Trail' singapurského návrháře Prabala Gurunga se snoubila kultura s módou. A jelikož designér během let hojně cestoval, sbírka byla rozmanitá a pánským i dámským zákazníkům má co nabídnout.

Celý článek

Designové vychytávky na únor

Krutá zima se drží České republiky zuby nehty. Proč si neudělat radost něčím výjimečným z dílen českým umělců a návrhářů? Zahřeje vás to i na duši!

Celý článek

Slovenská návrhářka Vanda Janda poprvé představí svou práci na Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Snílek i dříč v jednom, nejlepší kamarádka Mira Saba, dívka, která nedá dopustit na své rodiče, ale především kreativní duše již od malička, to je Vanda Ivica Jandová.

Celý článek

Brandon Maxwell představil kolekci zahalenou do černo-bílých odstínů

V rámci newyorského týdne módy představil americký módní návrhář Brandon Maxwell novou Ready-to-Wear kolekci. Barevná paleta se točila okolo minimalistické černé a bílé.

Celý článek