dnes je 12.08.2022 a svátek má Klára

Hravá spolupráce Opening Ceremony & Disney

Přidat na Seznam.cz
Že prý kreslené postavičky a známé módní značky nejdou dohromady? Opening Ceremony a Disney tento velký omyl vyvrátili.

Opening Ceremony ve spolupráci s Disney uvedli novou kolekci Mickey the True Original, v překladu Mickey pravý originálV roce 1928 představil Walt Disney svou ikonickou postavičku Mickey Mouse v krátkém animovaném filmu Parní loď Willie. Letos je to tedy přesně 90 let, což je rozhodně velký důvod k oslavám. Tohoto výročí tak obě značky využily a spojily své síly v novém projektu. Nebylo lepšího místa na představení kolekce než právě Mickeyho městečko v Disneylandu v Kalifornii.

Kolekce je plná vzdušných oversized kousků i sportovních střihů. Na každém oděvu je hlavním prvkem Mickey Mouse, ať už jakou součást materiálu na svetrech a kabátech, tak jako potisk na tričkách a kalhotách. Spolu s pastelovými barvami a tradičním červenobílým proužkem působí celá kolekce opravdu hravě a sladce. Oděvům ovládly také výrazné barvy, v hlavním zastoupení například červená a modrá.

V Disneylandu tak byla k vidění opravdu velká škála oděvů. Od sportovních bomberů a souprav přes elegantní šaty s výstřihem až po lacláče a sukně. Pestré bylo také využití materiálů; chlupaté umělé kožešiny, denim, pleteniny, ale i mikiny z látek připomínajících neopren. Návrháři si také úžasně pohráli s typickými kulatými oušky postav, které zakomponovali dooblých ramen a rukávů.

Celá kolekce byla představená v rámci klasické kolekce Opening Ceremony. Na konci show se modelové převlékly do kolekce, která vznikla právě ve spolupráci s Disney. Oděvy s potiskem Mickeyho Mouse tím pádem opravdu náležitě oslavily 90. narozeniny od vzniku této postavičky. Atmosféra byla kouzelná, takže přesně taková, jaká by při podobné přehlídce neměla chybět!

Součástí kolekce bylo zároveň několik pánských modelů, které přinesly džínové či bomber bundy s tradičním Disney fontem, ale také barevné mikiny s Mickey Mousem či bledě růžové "košilové" pláště. 

vogue.com, time.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA OPENING CEREMONY DISNEY KOLEKCE PODZIM/ZIMA 2018-2019

Související články

Zmodernizované prostředí módního domu zachytil Versace ve své nové kampani

Výrazné a barevné potisky provází kampaň od začátku až do konce. S nimi také sandály na platformě a sluneční brýle, které dodávají outfitům kompletní výraz.

Celý článek

Letní kolekce šperků Pandora přináší esenci léta, mladistvou nespoutanost i motivy oblíbených postav od Disney

Na trhu se šperky vznikla nová unikátní spolupráce. Společnou kolekci vytvořila značka Pandora a Disney. V letní kolekci můžete sbírat pro své unikátní náramky přívěsky oblíbených Disney postav.

Celý článek

Spojení věhlasných módních domů dalo vzniknout něčemu neopakovatelnému

Fendace je pro módu neopakovatelným okamžikem. Nejde o spolupráci, ale spíš o výměnu rolí a charakteristických prvků značek Versace a Fendi.

Celý článek

Tatiana Kovaříková představila letní kolekci vystihující unikátnost každé ženy

Česká návrhářka Tatiana Kovaříková představuje osvěžující letní kolekci spjatou s příjemnými večery, chutí na nová dobrodružství a nezapomenutelnými zážitky.

Celý článek

Mi Fashion label představuje novou kolekci inspirovanou z cest na Sicílii

Designérka Lenka Mulabegovič se na svých cestách Sicílií zamilovala do místního ornamentu, barev, kombinacích a vzorů, které přenesla do nové kolekce plné minimalistických forem oděvů.

Celý článek

Módní návrhářka Jitka Klett aktivně reprezentuje českou módní scénu v zahraničí, tentokrát v Miláně

Je to pár dní od chvíle, kdy Jitka Klett představila milánské módě tu českou. A stále je to pro nás neuvěřitelné. Letošní Milan Fashion Week tak získal něco navíc.

Celý článek

Milan Fashion Week: Módní dům Versace předvedl kolekci plnou latexu a korzetů

Dramatická i sexy kolekce z rukou Donatelly Versace přinesla rozporuplné pocity. Návrhářka nešetřila teatrálností i perfektně padnoucími střihy.

Celý článek

Milan Fashion Week: Návrháři značky Prada připravili kolekci plnou znovuprobuzení

Spojení sil Miuccii Prada a Rafa Simonse bylo jednoznačně velmi dobrým krokem. Dalším důkazem toho je aktuální kolekce představená na Milan Fashion Week.

Celý článek