dnes je 23.03.2019 a svátek má Ivona

Hravý street style na týdnu módy v africkém Lagosu

Přidat na Seznam.cz
Nedávno konaný Lagos Fashion Week přilákal mnoho módních nadšenců. Co se nosilo na týdnu módy pořádaném v jednom z největších měst Afriky?  

Lagos Fashion Week je každoroční módní akce, na kterou se sjíždějí editoři, influenceři i celebrity nejen z Afriky, aby se podívali na nové kolekce tamních návrhářů. Ačkoliv tento týden módy není tak známý, jako například týden módy v Paříži či Miláně, i tak bychom mu měli věnovat pozornost. Také zde se totiž nachází lidé s charakteristickým citem pro módu a detaily.Nejautentičtější pouliční styl v Lagosu mají lidé, kteří nepřemýšlejí nad značkou. Můžete říci, že to pochází zevnitř - nejsou definováni tím, co nosí, ale tím, kým opravdu jsou,” sdělila zakladatelka Lagos Fashion Weeku, Omoyemi Akerele.

Divoké vzory a motivy

Afričané zkrátka vědí, co jim sluší a jak zaujmout. Na letošním ročníku se to jen hemžilo divokými vzory a barevnými motivy, které jsou momentálně velmi trendy. Nečekejte tedy žádný minimalismus. Kombinovalo se nespočet vzorů dohromady, které posléze vytvořily zajímavý a unikátní výsledek. A ač se někteří snažili o extravagantní originalitu, sáhli i po oděvech, které měly extravagantně zvýrazněnou jen určitou část, jako třeba výstřední zelené kapsy s kruhy u hořčicového obleku.

Průhledné PVC materiály i neon

Průhledné PVC kabelky a boty jsou celosvětovým trendem. K nim se ovšem přidávají i transparentní kalhoty, které jsme měli možnost vidět právě na letošním ročníku Lagos Fashion Week. Pokud si přejete vyčnívat z davu, právě tyto materiály vám k tomu dopomohou. Nechyběly ani neonové odstíny zelené na pánských oblecích, slunečních brýlích, trikách či elegantních minišatech. 

Obleky i sportovní nadčasovost

Lidé se stále častěji oblékají do pohodlných oděvů sportovního stylu. Ani v africkém městě Lagos se návštěvníci tohoto trendu nevzdali. I to je důvod, proč jsme mohli vidět oversize trika, široké kalhoty, ledvinky nebo mohutné tenisky. Někteří návštěvníci se naopak rozhodli, obléci se střídmě a elegantně. Outfity byly vskutku rozmanité.  

Růžová na všechny způsoby

Růžová barva ve všech svých odstínech se stala velmi oblíbenou na letošním týdnu módy v Lagosu. Návštěvníci ji s notnou dávkou sebevědomí ukázali v různých variacích. Někdo zvolil celorůžový look včetně brýlí, kabelky i bot a někdo se rozhodl oživit look bohatou tylovou sukní. 

Africká elegance

Kromě bláznivých looků jsme mohli spatřit i mnoho elegantních v pařížském stylu. Barety a saka ve všech možných barvách dominovaly nejvíce. Kromě toho nechyběly také vkusné šaty, kalhoty rovného střihu, maximalistické náušnice či tenké sluneční brýle. 

Lagosstreetstyle.com, Kamdora.com, Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA PÁNSKÁ MÓDA STREET STYLE FASHION WEEK PODZIM 2018 #moda MODNÍ TRENDY LAGOS FASHION WEEK

Související články

Pop-up Life is fashion představil skvělé designéry

Pop-up obchody, tedy krátkodobě pronajaté prostory s širší nabídkou sortimentu, jsou u nás stále oblíbenější. Jeden z nejvýraznějších Life is Fashion představil v pražském bytě několik talentovaných a progresivních designérů, o kterých snad ještě hodně uslyšíme.

Celý článek

Jak se ponořit do velkého jarního trendu džínoviny

Návrháři zahrnuli džínovinu do svých kolekcí na všech týdnech módy a je obrovským hitem! Jaké se nosí střihy džínů a jiných oděvů z klasické modré látky, vám poradí tento článek.

Celý článek

Monika Marešová na dobrodružné cestě značky H&M

Monika Marešová se vydala na dobrodružnou cestu do americké Sedony, kde byla součástí nové myšlenky ke kolekci značky H&M.

Celý článek

Herečka Dominika Býmová o své kolekci White Sage

Dominika Býmová přichází se svou vlastní kolekcí ekologicky co nejméně závadného oblečení, šitou z kvalitních přírodních materiálů. Svou práci představí na pop-up Life is Fashion, který již třetím rokem představuje nové a nadějné české návrháře.

Celý článek

Tři základní kousky, které v jarním šatníku nesmí chybět

Bez kterých důležitých módních kousků se na jaře neobejdete? Co je jednoduché na nošení a slušivé zároveň? Tyto módní nutnosti udělají revoluci ve vašem šatníku.

Celý článek

Šaty a noční košilky ze snové spolupráce Ester Geislerové a Josefiny Bakošové

Není to poprvé, kdy se herečka Ester Geislerová a módní návrhářka Josefina Bakošová daly dohromady. A my doufáme, že ani naposledy.

Celý článek

Mirka Talavašková: Variabilita pomocí pár kvalitních kousků je řešení udržitelné módy a nadbytečného odpadu

Česká návrhářka Mirka Talavašková svou módu posouvá na východ, kde sklízí čím dál větší úspěch. Jaké byly její začátky a co plánuje v horizontu tří let?

Celý článek

Francouzská stylistka a editorka francouzské Vogue Géraldine Saglio vytvořila kolekci vzývající nómádky

Zavřete na chvíli oči a představte si divokou přírodu, vyprahlou a rozpálenou zem od slunce, tváře ošlehané větrem a nekonečno svobody, kterou vám tento pocit přináší. Pokud jste se do tohoto pocitu dokázala vžít, pak vám tahle móda uhrane.

Celý článek