dnes je 21.11.2018 a svátek má Albert

Hravý street style na týdnu módy v africkém Lagosu

Nedávno konaný Lagos Fashion Week přilákal mnoho módních nadšenců. Co se nosilo na týdnu módy pořádaném v jednom z největších měst Afriky?  

Lagos Fashion Week je každoroční módní akce, na kterou se sjíždějí editoři, influenceři i celebrity nejen z Afriky, aby se podívali na nové kolekce tamních návrhářů. Ačkoliv tento týden módy není tak známý, jako například týden módy v Paříži či Miláně, i tak bychom mu měli věnovat pozornost. Také zde se totiž nachází lidé s charakteristickým citem pro módu a detaily.Nejautentičtější pouliční styl v Lagosu mají lidé, kteří nepřemýšlejí nad značkou. Můžete říci, že to pochází zevnitř - nejsou definováni tím, co nosí, ale tím, kým opravdu jsou,” sdělila zakladatelka Lagos Fashion Weeku, Omoyemi Akerele.

Divoké vzory a motivy

Afričané zkrátka vědí, co jim sluší a jak zaujmout. Na letošním ročníku se to jen hemžilo divokými vzory a barevnými motivy, které jsou momentálně velmi trendy. Nečekejte tedy žádný minimalismus. Kombinovalo se nespočet vzorů dohromady, které posléze vytvořily zajímavý a unikátní výsledek. A ač se někteří snažili o extravagantní originalitu, sáhli i po oděvech, které měly extravagantně zvýrazněnou jen určitou část, jako třeba výstřední zelené kapsy s kruhy u hořčicového obleku.

Průhledné PVC materiály i neon

Průhledné PVC kabelky a boty jsou celosvětovým trendem. K nim se ovšem přidávají i transparentní kalhoty, které jsme měli možnost vidět právě na letošním ročníku Lagos Fashion Week. Pokud si přejete vyčnívat z davu, právě tyto materiály vám k tomu dopomohou. Nechyběly ani neonové odstíny zelené na pánských oblecích, slunečních brýlích, trikách či elegantních minišatech. 

Obleky i sportovní nadčasovost

Lidé se stále častěji oblékají do pohodlných oděvů sportovního stylu. Ani v africkém městě Lagos se návštěvníci tohoto trendu nevzdali. I to je důvod, proč jsme mohli vidět oversize trika, široké kalhoty, ledvinky nebo mohutné tenisky. Někteří návštěvníci se naopak rozhodli, obléci se střídmě a elegantně. Outfity byly vskutku rozmanité.  

Růžová na všechny způsoby

Růžová barva ve všech svých odstínech se stala velmi oblíbenou na letošním týdnu módy v Lagosu. Návštěvníci ji s notnou dávkou sebevědomí ukázali v různých variacích. Někdo zvolil celorůžový look včetně brýlí, kabelky i bot a někdo se rozhodl oživit look bohatou tylovou sukní. 

Africká elegance

Kromě bláznivých looků jsme mohli spatřit i mnoho elegantních v pařížském stylu. Barety a saka ve všech možných barvách dominovaly nejvíce. Kromě toho nechyběly také vkusné šaty, kalhoty rovného střihu, maximalistické náušnice či tenké sluneční brýle. 

Lagosstreetstyle.com, Kamdora.com, Vogue.com

MÓDA DÁMSKÁ MÓDA PÁNSKÁ MÓDA STREET STYLE FASHION WEEK PODZIM 2018 #moda MODNÍ TRENDY LAGOS FASHION WEEK

Související články

Jaké oblibě se těší outletové obchody v zahraničí a u nás?

Zlevněné značkové zboží se prodává nejen ve slevách. Přebytečné, kazové nebo to nižší kvality lze koupit za minimální cenu i v outletech. Kupují ho však lidé doopravdy?

Celý článek

Nový trend - džíny s perličkami

Nejsme první ani poslední generace, která má slabost pro perly. Mezi novými trendy jsou perličky doslova hvězdou, točí se kolem nich skoro vše. Od sponek do vlasů, přes svetry až k samotným kalhotám. Máte je už doma i vy?

Celý článek

První svatební kolekce Stella McCartney je tu i se svatebními šaty Meghan Markle

Vévodkyně ze Sussexu není jedinou ženou, která by svatební šaty Stelly McCartney ráda oblékla, proto se značka rozhodla, že se pustí i cestou svateb…

Celý článek

Zkameněliny a mušle inspirovaly Resort kolekci od Alexandra McQueen 2019

Populární anglická značka si vybrala nezvyklou inspiraci a múzu. Co návrhářku Sarah Burton k tomuto kroku vedlo?

Celý článek

Co milujeme na nesmrtelné módě 80. let?

Osmdesátá léta se lecčím zapsala do módních dějin a návrháři se touto dekádou dodnes s oblibou inspirují. Jaké byly největší trendy právě těchto extravagantních let? 

Celý článek

Modelka Candice Swanepoel navrhuje vlastní plavky

Rozhodně není první modelkou, která se vydala směrem práce návrhářů. A určitě není ani tou poslední. Candice přináší kolekci plavek vlastní značky.

Celý článek

Jak vypadat stylově a chic i v podzimních dnech?

Podzimní počasí je nevyzpytatelné. Ačkoliv může být jeden den slunečných 15 °C, druhý den se může ochladit na 5 °C. Ukážeme vám, jak být připravena na každé počasí, a ještě u toho vypadat stylově. 

Celý článek

Co si oblékly vévodkyně Meghan a Kate na oslavu 70. narozenin prince Charlese?

Prince Charles oslavil své významné kulatiny. Na jeho oslavě nesměla chybět ani Meghan Markle a Kate Middleton. Co si vévodkyně oblékly?

 

Celý článek