dnes je 23.07.2019 a svátek má Libor

Hravý street style na týdnu módy v africkém Lagosu

Přidat na Seznam.cz
Nedávno konaný Lagos Fashion Week přilákal mnoho módních nadšenců. Co se nosilo na týdnu módy pořádaném v jednom z největších měst Afriky?  

Lagos Fashion Week je každoroční módní akce, na kterou se sjíždějí editoři, influenceři i celebrity nejen z Afriky, aby se podívali na nové kolekce tamních návrhářů. Ačkoliv tento týden módy není tak známý, jako například týden módy v Paříži či Miláně, i tak bychom mu měli věnovat pozornost. Také zde se totiž nachází lidé s charakteristickým citem pro módu a detaily.Nejautentičtější pouliční styl v Lagosu mají lidé, kteří nepřemýšlejí nad značkou. Můžete říci, že to pochází zevnitř - nejsou definováni tím, co nosí, ale tím, kým opravdu jsou,” sdělila zakladatelka Lagos Fashion Weeku, Omoyemi Akerele.

Divoké vzory a motivy

Afričané zkrátka vědí, co jim sluší a jak zaujmout. Na letošním ročníku se to jen hemžilo divokými vzory a barevnými motivy, které jsou momentálně velmi trendy. Nečekejte tedy žádný minimalismus. Kombinovalo se nespočet vzorů dohromady, které posléze vytvořily zajímavý a unikátní výsledek. A ač se někteří snažili o extravagantní originalitu, sáhli i po oděvech, které měly extravagantně zvýrazněnou jen určitou část, jako třeba výstřední zelené kapsy s kruhy u hořčicového obleku.

Průhledné PVC materiály i neon

Průhledné PVC kabelky a boty jsou celosvětovým trendem. K nim se ovšem přidávají i transparentní kalhoty, které jsme měli možnost vidět právě na letošním ročníku Lagos Fashion Week. Pokud si přejete vyčnívat z davu, právě tyto materiály vám k tomu dopomohou. Nechyběly ani neonové odstíny zelené na pánských oblecích, slunečních brýlích, trikách či elegantních minišatech. 

Obleky i sportovní nadčasovost

Lidé se stále častěji oblékají do pohodlných oděvů sportovního stylu. Ani v africkém městě Lagos se návštěvníci tohoto trendu nevzdali. I to je důvod, proč jsme mohli vidět oversize trika, široké kalhoty, ledvinky nebo mohutné tenisky. Někteří návštěvníci se naopak rozhodli, obléci se střídmě a elegantně. Outfity byly vskutku rozmanité.  

Růžová na všechny způsoby

Růžová barva ve všech svých odstínech se stala velmi oblíbenou na letošním týdnu módy v Lagosu. Návštěvníci ji s notnou dávkou sebevědomí ukázali v různých variacích. Někdo zvolil celorůžový look včetně brýlí, kabelky i bot a někdo se rozhodl oživit look bohatou tylovou sukní. 

Africká elegance

Kromě bláznivých looků jsme mohli spatřit i mnoho elegantních v pařížském stylu. Barety a saka ve všech možných barvách dominovaly nejvíce. Kromě toho nechyběly také vkusné šaty, kalhoty rovného střihu, maximalistické náušnice či tenké sluneční brýle. 

Lagosstreetstyle.com, Kamdora.com, Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA PÁNSKÁ MÓDA STREET STYLE FASHION WEEK PODZIM 2018 #moda MODNÍ TRENDY LAGOS FASHION WEEK

Související články

Módní úchylky

Odhaleno! Jaké módní úchylky vedou u nás v redakci?

Každá žena má slabost pro něco jiného. Leckdy to přeroste až v posedlost. Kupujeme nepotřebné věci jen proto, že nám dělá radost je vlastnit. Jaká je vaše módní úchylka?

Celý článek

Džínové sukně - kamarádky žen všech národností i generací

Každá z nás má v šatníku nějakou tu stálici, něco, na co se můžeme vždy spolehnout, i když nemáme tu správnou náladu, něco co se spolehlivě hodí ke všemu. Jedním z těchto kousků, které má každá z nás v šatníku, je jistě i džínová sukně.

Celý článek

Jaké nové módní knihy byste si neměli nechat ujít?

Módní knihy jsou skvělou inspirací. Pokud se i vy chcete něco nového dozvědět, ale zároveň se podívat na spoustu zajímavých fotografií, určitě investujte do některé z těchto knižních novinek. Zaručeně vás nadchnou tak, jako nás.

Celý článek

Polský časopis Fashion Magazine připravil stylový přírodní editorial

Modelka Karina Kurzacz zahalená do klasických krajkových šatů se staženými vlasy působí, jako by vypadla z retro filmu. A přesto vás tento editorial zaujme.

Celý článek

Designové vychytávky na červenec

Červenec je jednoznačně měsícem prázdnin a léta ve všemožném pojetí. Od času stráveného u vody, přes výlety do hor až po odpočinek doma na zahrádce. Vybrali jsme pro vás pár designových vychytávek, které by vám (nejenom) v tomto měsíci, mohly být dobrým společníkem.

Celý článek

Co nesmí chybět ve vaší plážové tašce?

Jednou z nejpopulárnějších chvil roku, na kterou se těší skoro celý svět, je dovolená u moře. Pokud ji máte ještě před sebou, nechte se inspirovat, jak efektivně se připravit k moři.

Celý článek

Letní romantika: Co na sebe, když vás pozve na rande?

Letní večery mají své kouzlo samy o sobě.  Proto, pokud se váš hrdina odhodlá této výjimečné doby využít a pozve vás na večeři, je jedno jak dlouho spolu jste. Připravte se na ni, oblečte se krásně a neodolatelně. Inspirujte se v našem článku.

Celý článek

Nike spustil další kampaň Pro Hijab a cudnější módu

Je to měsíc, co značka Nike spustila další unikátní kampaň Pro Hijab. Navazuje tak na to, co začala již v roce 2017. Značka věří, že poptávka po cudnější módě se bude v budoucnu zvyšovat.

Celý článek