dnes je 17.10.2021 a svátek má Hedvika

I pánská móda má svá pravidla

Přidat na Seznam.cz
10 hlavních pravidel pánské módy. O některých se mluví, o jiných se předpokládá, že je zbytečné je zmiňovat a na některé se zapomíná. My je dali všechny dohromady!

1. Nikdy si nezapínejte poslední knoflík u saka. - U těch se dvěma knofílky si první zapnout musíte a druhý nesmíte, pokud má vaše sako knofliky tři, povinný je ten prostřední, spodní stále zakázaný a vrchní libovolný.

2. Vždy si rozepněte sako, když si sedáte. - Zabráníte tak tomu, aby se mačkalo a látka opotřebovávala a budete za správného gentlemana.

3. Nešetřete na botách. - Utraťte za ně klidně tolik, co za celý oblek. Kvalitní kožené polobotky budou začínat na čtyřech tisících, dobře si promyslete, jaký odstín se vám bude šikovat nejvíce.

4. K obleku nikdy nenoste batoh. - Velké pánské psaníčko do ruky, aktovku nebo případně nic, ale batoh, vak a ledvinku nikdy!

5. Všechny kožené prvky slaďte do jedné barvy. - Samozřejmě pokud se jedná a formální dresscode, pokud jdete v obleku do restaurace s přáteli, klidně se hodí tmavě modré boty a hnědý pásek. Pokud ale chcete působit profesionálně, ať je vše kožené ve stejném odstínu.

6. Kravata by vždy měla být tmavší než košile. - V opačném případě byste mohl vypadat jako Ken od Barbie.

7. Ponožky by měly být tak vysoké, aby vám nevykoukla kůže, ani když se posadíte. - Dnes už se dovoluje, aby byly barevné a v některých případech byste už s černými ponožkami byl za konzervativního, vždy by ale měly být dost dlouhé!

8. Pro více formální vzhled, doplňte oblek vestičkou. - Poskočíte zase o level výš. Možná o dva...

9. Rukáv košile by měl být delší než oblekový rukáv o necelé dva centimetry. - Stejně jako u ponožek, i toto patří mezi nejzákladnější pravidla, která z vás vykouzlí pravého elegána.

10. Do obleku nikdy nenoste košili s krátkým rukávem. - Protože prostě ne. Už jste někdy slyšeli spojení módní faux pas? Tak to je přesně ono!

pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
PÁNSKÁ MÓDY TIPY JAK SE OBLÉKNOUT PÁNSKÝ STYL PÁNSKÉ OBLÉKÁNÍ PÁNSKÉ OBLEKY

Související články

Nejlepší módní inspirace z filmů a seriálů dostupných na Netflixu

Streamovací platforma Netflix nabízí na svých stránkách nespočet seriálů a filmů, z nichž se dá inspirovat. Zvlášť, co se módy týče. Připravili jsme seznam těch, které by vám coby módním nadšencům neměli uniknout. 

Celý článek

Sarah Jessica Parker oznámila návrat Sexu ve městě

Bude pokračování! Dlouho očekávaný návrat oznámila Sarah J. Parker na svém Instagramu. Nová série ponese název And Just Like That. Dámy se mají na co těšit.

Celý článek

Letní beauty novinky

Léto je tady! A my vám přinášíme několik kosmetických novinek, které rozhodně stojí za vyzkoušení. 

Celý článek

Je čas zapracovat na formě. Jak vypadat skvěle i v posilovně?

Pravidelný pohyb je jednou z cest za krásnou postavou. Ale jak docílit toho, aby vám to slušelo i v posilovně? Nečekejte na novoroční předsevzetí, začněte hned a buďte u toho sexy!

Celý článek

Co je to minimalismus a jak funguje v praxi

Minimalismus je hodně omílané téma, ale přesto jej někdo ještě nezná. Ukážeme vám kouzlo minimalismu, uvedeme zajímavé příklady a možná se vám život v minimalistickém měřítku zalíbí.

Celý článek

Pánské letní sestřihy

Že vaše vlasy nepotřebují změnu, pánové? Ale houby! Letní sestřihy v hollywoodském stylu. Zkuste se inspirovat dívčími lamači srdcí Ryanem Gosling nebo Davidem Beckham, ti vědi jak na to. 

Celý článek

Designové vychytávky na květen

Voňavé a kvetoucí květiny, nebe plné slunce, louky zdobené prvním lučním kvítím a dovádějící příroda patří neodmyslitelně k měsíci květnu. Ale i počínající svatební sezóna nebo proměnlivé počasí. Český design je stejně pestrý jako květnová příroda.

Celý článek

5 věcí, které nesmí chybět v pánském šatníku

Také nemáte rádi zdlouhavé nakupování, kdy bloumáte po obchodech a vlastně ani pořádně nevíte, co byste si měli koupit? Právě proto jsme si pro vás připravili následující seznam. Najdete tu 5 základních stavebních kamenů, na kterých může v klidu stát každý správný pánský šatník.

Celý článek